Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2137. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.104
Cevap
163
Favori
3.530.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21352136213721382139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabahtanerken S kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun, bence sport plus icin guzel fiyata almissiniz. Sadece Lpg yi aldiginda taktirdiysa yaklasik 10000 km icinde subap sorunu ile ugrasabilirsiniz yada eger lpg ayari iyiyse ugrasmayabilirsiniz. Gule gule kullanin

• Çok teşekkür ederim arkadaşlar. 37000 e aldım, km orjinal, sağ ön çamurluk değişik, ön tampon ve ön kaputta lokal boya var. onun dışında değişen boya yok.
  • Belki söylenmiştir bilmiyorum ama bu arabanın 1.6 dizeli olsaydı, Türkiye'de c sınıfında rakibi olmazdı.

• sabahtanerken S kullanıcısına yanıt
    hocam fiyat çok iyi, 2012 sport plus. değişen boya var ama fiyat çok iyi, acaba satan kişinin piyasadan haberi yok muydu? tekrardan hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
  • cesur_yurek444 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: cesur_yurek444

aynen hocam sana katılıyorum, yani millet ne kullanıyo tavsiyesi nedir onun için foruma yazdım, ben sadece fiyat araştırması yaptım, arkadaşlardan gelecek yorum ve tavsiyeler ışığında bi karar vericem. Zaten 3-4 yılda bir lastik alıyoruz, sürekli alınan bişi değil

Lastik işinin içinde olan arkadaşlar daha iyi bilirler tabii ki, ama şunu diyebilirim ki Starmaxx kullanıyorum ve herhangi bir şikayetim yok. Daha önceleri Jinyu almıştık. Çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Çabuk sertleşti ve balans ayarlamak çok zordu.

kışlık lastik alma zamanı geliyor yavaş yavaş...
    kış başında yaz lastiği olarak nokian line modelinin tanesini 150 tl ye aldım... yorumlarına buradan bakabilirsiniz.http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/Line.htm

şimdi de continental WinterContact bakacağım kış lastikleri için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 29 Mart 2017; 11:36:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

quote:

aynen hocam sana katılıyorum, yani millet ne kullanıyo tavsiyesi nedir onun için foruma yazdım, ben sadece fiyat araştırması yaptım, arkadaşlardan gelecek yorum ve tavsiyeler ışığında bi karar vericem. Zaten 3-4 yılda bir lastik alıyoruz, sürekli alınan bişi değil

Lastik işinin içinde olan arkadaşlar daha iyi bilirler tabii ki, ama şunu diyebilirim ki Starmaxx kullanıyorum ve herhangi bir şikayetim yok. Daha önceleri Jinyu almıştık. Çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Çabuk sertleşti ve balans ayarlamak çok zordu.

kış başında yaz lastiği olarak nokian line modelinin tanesini 150 tl ye aldım... yorumlarına buradan bakabilirsiniz.http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/Line.htm

r17 için mi 150 tl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

quote:

r17 için mi 150 tl?

Bence o 205/55/16'dır.
  • S.a arkadaslar 2010 2011 otomatik cruze almak istiyorum arabayı sakin kullanırım butcem 35000 civarı kronik şanzıman sıkıntısı varmıdır

• Arkadaşlar merhaba, ozonlu detaylı temizlik yaptıran var mı? Klima, motor, pasta cila, iç dış, döşemeler, filtreler vs. çeşitli bir kaç yer daha var bunlar için 379 lira fiyat verdiler. Nasıl sizce? Önerisi olan var mı?

• 2012'de sıfır aldığım aracımla mutlu mesut yola devam. Foruma uzun zamandır uğrayamadım. Sayın Panther halen bıraktığım yerde

Bu aralar LPG konudunda çok kararsızım. Yılda 12000 km yol yapıyorum. Uzun yıllar daha Cruze ile devam etmeyi düşünüyorum. Tüm masrafları çıkarırsam(subap dahil) yıllık 1300 TL karda olacağım. Değer mi değmez mi bilemedim.
    Technomax diye bir kit var taktıran veya duyan var mıdır? Hem prins hem hesaplı gözüküyor.
    LPG taktıtranlar genel olarak memnun mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darktemplar42 -- 31 Mart 2017; 1:55:56 >
  • darktemplar42 kullanıcısına yanıt
    Biz de 2011 yılında sıfır olarak aldık, hala kullanıyoruz. Yaklaşık 2 bin kilometredeyken zavoli alisei akıllı kit taktırdık, 62 bin kilometrede sadece tek bir sorun yaşadık LPG ile ilgili, o da aslında benim hatam, bakımı geciktirmiştim filtre tıkanmıştı.

• darktemplar42 kullanıcısına yanıt
    Şahsen; ben aynı durumdayım ama aracı alırken aradım taradım lpgsiz araç bulamadım. uzun yıllar binerim diye lpgsiz arıyordum. yerinizde olsam kesinlikle taktırmazdım.
  • dün 2011 model 124hp aracıma yazılım attırdım, bunca zamandır 1-2-3 vitesteki hantallığı boşuna çekmişim diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darktemplar42

2012'de sıfır aldığım aracımla mutlu mesut yola devam. Foruma uzun zamandır uğrayamadım. Sayın Panther halen bıraktığım yerde

Bu aralar LPG konudunda çok kararsızım. Yılda 12000 km yol yapıyorum. Uzun yıllar daha Cruze ile devam etmeyi düşünüyorum. Tüm masrafları çıkarırsam(subap dahil) yıllık 1300 TL karda olacağım. Değer mi değmez mi bilemedim.
    Technomax diye bir kit var taktıran veya duyan var mıdır? Hem prins hem hesaplı gözüküyor.
    LPG taktıtranlar genel olarak memnun mudur?

2 Cruze üzerine 4 tane daha farklı araç aldım, ama zaman zaman uğrayıp birşeyler karalıyorum.

Bunca zamandır lpg taktırmamışsın, belli ki parasal olarak seni pek yormamış. Yaptığın km'de takılır-takılmaz sınırında.
    Uzun dönem kullanacağın kesin ise bundan sonra lpg ile binmek ferahlık sağlayabilir, en azından sürekli benzine para vermemenin rahatlığı ile araç kullanmak daha keyifli oluyor.

12.000km de az değil lpg takılsa o rahatlama ile 15.000'e çıkarsın, daha çabuk amorti edecektir.

Atiker taktırıp memnun olan arkadaşları da okuduk, bence amaç ekonomi yapmak ise pahalı kitlere para vermemek lazım. Netice de subap sorunu elbet çıkacak, kit pahalı olsa da ucuz olsa da. Zaten taktıranlarında dediği gibi usta-montaj-ayar üçlüsü önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iaaynaci

Arkadaşlar merhaba, ozonlu detaylı temizlik yaptıran var mı? Klima, motor, pasta cila, iç dış, döşemeler, filtreler vs. çeşitli bir kaç yer daha var bunlar için 379 lira fiyat verdiler. Nasıl sizce? Önerisi olan var mı?

Yapılacağı söylenenler pek teferruatlı işler değil, pasta-cila yerine boya koruma olsa fiyat idare eder gözükebilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazilitek

S.a arkadaslar 2010 2011 otomatik cruze almak istiyorum arabayı sakin kullanırım butcem 35000 civarı kronik şanzıman sıkıntısı varmıdır

Benim araçların ve çevremdeki otomatik Cruze kullanıcı arkadaşların araçlarında sorun çıkmadı ama nette arız veren araçlar olduğunu okudum. Kronik olması için arıza yüzdesinin çok olması lazım(mesela DSG için çok şikayet duyuyoruz), bu şanzımanda da arızlar gözükebilir, her şanzıman arıza verebilir.

2. elde alınacak her araçta risk artar, eski sahibi(yada sahipleri) tarafından nasıl kullanıldığı bilinmediği için bu risk her zaman var, kişi sıfır alıp kullanmadığı sürece soru işareti olacaktır.

Ama sadece Cruze da değil, diğer tüm markalarda da aynı soru ile araç alıp almamak arasında kalınır...
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Hocam, Bu tavsiyeni kesinlikle dikkate alacağım. En azından yaptırsam bile pasta cila yerine yada birlikte boya koruma ekleme isteyeceğim bakalım fiyat nasıl olacak. Eğer yaptırırsam paylaşırım inşallah. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iaaynaci

Teşekkür ederim. Hocam, Bu tavsiyeni kesinlikle dikkate alacağım. En azından yaptırsam bile pasta cila yerine yada birlikte boya koruma ekleme isteyeceğim bakalım fiyat nasıl olacak. Eğer yaptırırsam paylaşırım inşallah. İyi forumlar.

Filtre dedikleri herhalde polen-hava filtresi; sanayi de parçacıdan 2'si 50 TL ye alınır. Takması basit.
    Klima kanalları için temizleme spreyi her yerde satılıyor, alıp yapılabilir.
    Motor koruma denilen sprey ve temizlik, yıkamacılar da yapıyor(ama b işi bilen yapması lazım, yada iyi markalı yerlerde)
    Koltuk temizleme yıkamacılar da yapıyor(tabi profesyonel olanlar daha iyi ve verimli olur)
    Pasta cila; Ben yılda 1 kere servise rica ediyorum çıraklar yapıveriyor. Yaz ayına girerken kendimde yaptığım oluyor, ince pasta sürmek ve silmek zor değil, elle atmak biraz yorucu ama oluyor işte...

Vesaire.

Aslında fiyat aldığınız yerin bu işleri yapması kullandığı ürün ve titizliği nedir? ona bakmak lazım. Profesyonel bir tarzı, işçilik ve yaklaşımı var ise ona göre fayda hesabı yapmak lazım. Verdiğimiz parayı hak etmesi önemli.

Ben 2. el araç alacak olsam mutlaka profesyonel çalışan iyi bir marka da taban halısına kadar detay iç temizlik yaptırıdım. Dışı sonraki işlem, pasta cila yada boya koruma atılır geçilir.
  • 
Sayfa: önceki 21352136213721382139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.