Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2019. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20172018201920202021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım 2011 dizel 1,5 clio Extreme modeli,çarpık vuruk boya yok,
    takas edebilecek temiz çarpığı, vuruğu olmayan, az km li. sedan CRUZE LT veya LT PLUS arıyorum, siyah hariç tüm renkler olur.

ilgilenen arkadaşlar P.M. ulaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 11 Ocak 2016; 16:32:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivangennaro

cruze arayışım tüm hızıyla devam ediyor,

şu ilandaki ile ciddi düşünüyorum :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-triptonic-cruze-246619120/detay

dün bu mesajı atmıştım, bugün aracı aldım. şu anda ilan görüntülenemiyor ama özet olarak şöyleydi;

22.400 km, 2011 model, LS donanım, gri renk, sedan, sağ iki kapı yüzeysel boyalı.

computest'tekiler hasta oldu araca, bu yaşta, bu kilometrede, bu temizlikte bulmak imkansıza yakın diye.

arayış süreci biraz uzun sürdü ama içime sinen bir araç buldum.

allah herkese kazasız belasız binmek nasip etsin.

yarın kış lastiği alıcam, araç yattığı için lastik alınmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ivangennaro -- 11 Ocak 2016; 21:38:31 >
  • ivangennaro İ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullan.
  • Katılım sağlamak isteyenler için;http://forum.donanimhaber.com/m_63071548/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

çok teşekkür ederim hocam, önyargıları kırmak için bu konu çok etkili oldu...
  • quote:

quote:

Bakım hakkında bilgi yok ise; Yağ+yağ filtresi+ polen/hava filtresi+bujileri değiştirmekte fayda var.
  • Selamlar cruze ailesi. Sedan dizel sunrooflu modelin olmasi gereken piyasasi nedir, temizlik durumuna göre max kaç bin tl verilir? Ankara gibi buyuksehirde sehir ici ortalama kac lt ile gezilebilir. Teşekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bakım hakkında bilgi yok ise; Yağ+yağ filtresi+ polen/hava filtresi+bujileri değiştirmekte fayda var.

o da aklımda, yarın lastikleri bi çıkarayım aradan, haftasonu inşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Yüksek hızda sarsıntı, titreşim hissedilmiyorsa takozda bir gevşeme veya arıza olabilir. Sorun tespitine basit olandan denemeye başlamak mantıklı olacaktır.

Ateşleme diyor bazı arkadaşlar. Geçenlerde 1-2 kere saniyelik gaz kesme gibi bir durum olmuştu yüksek hızda. Ben lpg deposunun dibi olduğundan yeterli gaz gelmediğine yormuştum ama yanılmış olabilirim. Bujiler de 4.000 km önce değişmişti. Yoksa bobin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: urfes

Chevrolet kaç yıl / ne kadar süre boyunca aracım için yedek parça tedarik etmeye devam edecektir?
    Türkiye genelinde son yeni Chevrolet aracının satılmasından itibaren en az 10 yıl boyunca (2024 yılına kadar) Chevrolet araçları için Chevrolet orijinal parçalarını tedarik etmeye devam edeceğiz.

Aşağıdaki resmi web sitesinden alıntılanmıştır.

http://www.chevrolet.com.tr/owners/chevrolet-ceases-sales.html

10 yıl zorunlu süre zaten... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: root16

Geçenlerde yazmıştım. Aracımın merkezi kilit problemi vardı. Farları yakıyor, bagajı açıp/kapatıyor ama kapıları açıp kapatmıyordu.

Bir kaç yere gösterdim. Hepsi araç kalması lazım diye söylediler. Zamanım olmadığı ve araca ihtiyacım olduğu için bırakamadım. BCM ünitesinden şüpheleniyordum. Ucuz bi parça da değil. Şoför kapısından da kaynaklanabileceğini söylediler.

Aradan 2 hafta falan zaman geçtikten sonra kendiliğinden düzeldi. Yaklaşık 3 haftadır bu sorunu tekrarlamıyor. Bilgi amaçlı yazdım

Cruze'un "kendi kendini tamir etme özelliği" kusursuz çalışmış.
  • Aracı "0" alanlar bilir, kaputu açınca;

Lpg montajı ile bazı sorunları da beraberin de getirmesi normal.

Gül-Diken ilişkisi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: root16

Geçenlerde yazmıştım. Aracımın merkezi kilit problemi vardı. Farları yakıyor, bagajı açıp/kapatıyor ama kapıları açıp kapatmıyordu.

Bir kaç yere gösterdim. Hepsi araç kalması lazım diye söylediler. Zamanım olmadığı ve araca ihtiyacım olduğu için bırakamadım. BCM ünitesinden şüpheleniyordum. Ucuz bi parça da değil. Şoför kapısından da kaynaklanabileceğini söylediler.

Aradan 2 hafta falan zaman geçtikten sonra kendiliğinden düzeldi. Yaklaşık 3 haftadır bu sorunu tekrarlamıyor. Bilgi amaçlı yazdım

Cruze'un "kendi kendini tamir etme özelliği" kusursuz çalışmış.

İlk başta çalışmadığında heyecan yapmıştım. Sabırlı olmam gerektiğini öğretti Cruze'cum

Yinede müsait bir zamanda servise bırakıcam.
  • Astra H / Astra J de motorun üzerinde böyle bir uyarı varmı acaba??

Google aramaya astra h/j subab erime sorunu yazınca ne çıkar acaba????

Astra G de hiçbirşey çıkmıyor onu biliyorum da?

İşenecek onca duvar varken herkes gelip cruze a işemiş yıllardır...

• Saçmalamaya devam etmişler !!

iyi ki gitmişler diyesim geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

Astra H / Astra J de motorun üzerinde böyle bir uyarı varmı acaba??

Google aramaya astra h/j subab erime sorunu yazınca ne çıkar acaba????

Astra G de hiçbirşey çıkmıyor onu biliyorum da?

İşenecek onca duvar varken herkes gelip cruze a işemiş yıllardır...

Olur mu öyle şey!!

Ne münasebet, Astra'da ki Ecotec bambaşka bir şey: Cruze'daki Daewoo, Astra'daki hass Alman.

50-52TL ye boş donanım Astra veriyorlar diye millet sıraya girmişti. Full Cruze'u 40'a versen(-ki verdiler de) millet burun kıvırıp
    motordan Daewoo dan dem vurur. Sanki Astra daki aynı değilmiş gibi??

Yaa! Boşver Bu insanları anlamak zor, Otomobil bölümü çoluk çocuk kaynıyor abuk subuk yorumlar yazıp duruyorlar.
    Saçma sapan mesajlar yıllarca konular içinde kalıyor, bir şeyden anlamayan adamlar bunları okuyup, daha da beter saçmalıyorlar.

Bitmez bu kısır döngü...
  • bi an aklıma şu reklam videosu geldi.... 6 yıl önce ne göğsümüz kabarırdı reklamı TV lerde görünce akşamları.....

yalnız şu aslan kükreme sesi falan o zaman da bi garip gelmişti bana ...

6 yıl önce buralardaymışız beyaz 2010 cruze ile ......

• joliva kullanıcısına yanıt
    Nerde eski Cruze? Nerede bu?

Ben bu videoya bakınca ticaret görüyorum. Piyasa daki araçlara benzeyen bir şey; Astra-Kia-CivicHB
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Yüksek hızda sarsıntı, titreşim hissedilmiyorsa takozda bir gevşeme veya arıza olabilir. Sorun tespitine basit olandan denemeye başlamak mantıklı olacaktır.

Ateşleme diyor bazı arkadaşlar. Geçenlerde 1-2 kere saniyelik gaz kesme gibi bir durum olmuştu yüksek hızda. Ben lpg deposunun dibi olduğundan yeterli gaz gelmediğine yormuştum ama yanılmış olabilirim. Bujiler de 4.000 km önce değişmişti. Yoksa bobin mi?

Alıntıları Göster
    Geçenlerde 20-30 km hızlarda hissettiğim fakat hızlanınca kaybolan sallantı sorunumdan bahsetmiştim.
    Sonucu paylaşayım, belki başına gelen olur.

Bugün yine sanayideydim. Ateşleme ile alakalı bir arıza kodu bulunamadı. Tecrübeye çıkınca da öyle bir şey tespit edilemedi.

Çok detaya girmeyeyim. Akslarda minimal düzeyde bir boşluk tespit edildi. Bahsettiğim boşluk normal seviyede, yani olması beklenen düzeyde. Fakat bende 5 cm yay, 225/40/18 lastikler ve 33 Et jantlar var. Haliyle aracın sınırlarını zorluyoruz. Bu sebeple de araç orijinal halinden çok fazla uzaklaştığı için minimal düzeydeki vibrasyonları bile fazlasıyla hissettiriyor. Ustaların dediği bu. Daha da kurcalamıyorum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 14 Ocak 2016; 12:27:50 >
  • Arkadaşlar benim bagaj kilidi kumandadan açılıyor fakat elle bazen açılmıyor. İlk kez bugün oldu. Elle açamadım. Bir süre sonra denedim açıldı.Bazen açıyor bazen açmıyor yani.
    Bu sorunu yaşayan, duyan ya da çözüm yolnu bilen var mı acaba?

• 
Sayfa: önceki 20172018201920202021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.