Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2016. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20142015201620172018
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    e-devletten kontrol ettim aslında yazmayı atlamışım, 2015 nisanda el değiştirmiş, 8 aydır son sahibinde.

5664'e göre de plaka değişimi yok, bu da güzel, ben çok anlamıyorum bu işlerden ama ankara ikinci el piyasasında ankara aracı olmak önemli :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Acikcasi buraya sorulan ilanlara baktigimizda genel olarak gorulen durum su ;

*Arac plus olmamasina karsin arac plus yazan ve aracina plus fiyati isteyen,
    *Aracinda boyali ve degisen olmasina karsin degisensiz ve boyasiz aracin fiyatini isteyen,
    *Araci Lpgden sorun cikarmasi muhtemel olmasina karsin sanki sorunsuz gibi satmaya calisan ve sanki lpg yi yeni takmis gibi ek lpg parasini isteyen,

Boyle ilanlari gorunce bizde bizden yorum isteyenleri uyarip satici bu kusurlari duserse aracin alinabilir seviyeye gelecegini belirtiyoruz.

Ben genel olarak fiyat yorumu yapmaktan(Ana konu/Diğer konular/Özel mesajla gelen sorular) kaçınıyorum.

Bazen bende farkında olmadan yapsam da, bu/şu fiyat eder/etmez durumundan kaçınmak gerek. Satıcının kendi aracına biçtiği değer bu,
    alıcı da hesabına uygun buluyor ise ikisi arasındaki anlaşmaya karışmak pek doğru değil(abartılı bir fiyat, yanılma ve kazıklama çalışması yok ise)
  • Yanıtınız için teşekkür ederim @Panther. Sanırım fiyat aralığını dikkate aldıgımda 2010 model, plus donanımlı, lpgli bakmam daha uygun olacak gibi görünüyor. Bu arada manuel vites düşünüyorum. Yanıtınız için tekrar teşekkürler. Belirttiğim özelliklerde aklıma yatan bir ilan olursa görüşlerinizi almak isterim yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jashuann J kullanıcısına yanıt
    Istediginiz fiyat bandinda bence 253495134 nolu ilana bakin. Ilanda belirtilmemis ama arac Plus oldugundan km orjinal ise fiyat oldukca uygun.

Bu araci alirken hem tramer sorgulama hemde expertiz yaptirin. Birde motor suyuna yag karisip karismadigini sorun. Uzun sure antifiriz degisimi yapilmayan Cruzelarda yag sogutucusundan motor suyuna yag karisabilmekte. Bunun sebepi antifirizin yag sogutucusunun contasini bozabilmesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivangennaro

e-devletten kontrol ettim aslında yazmayı atlamışım, 2015 nisanda el değiştirmiş, 8 aydır son sahibinde.

5664'e göre de plaka değişimi yok, bu da güzel, ben çok anlamıyorum bu işlerden ama ankara ikinci el piyasasında ankara aracı olmak önemli :)

Daha önce kaç kere el değiştirmiş bakmak lazım, 2. sahibi ise pek sorun olmaz. 5664'de kaç kere plaka değiştirdiği yada
    önceki plakalarının ne olduğu belirtilmez, istenen plaka üzerindeki bilgi gelir(araç başka şehirden yada başka ilçeden gelmiş ve o sebepten
    plaka değişikliği yapılmış olabilir), mevcut plaka üzerinde bulunan hasar ve muayene bilgileri gözükür. Kaç sahip değiştirdiği ancak sigortacı
    vasıtası ile geçmişine bakarak çözülebilir(şasi sorgusundaki hasar tutuyor ise, alıcı kaç sahip değiştirdiğini de önemli bulmaya bilir).

Şasi üzerinden sorgulama da o şasi no'lu araç üzerindeki tüm geçmiş gelir, plaka sorgulamasındaki hasar ile örtüşüyor ise sorun yoktur.
    Ama kaç sahip değiştirdiği ancak sigortacı sorgulaması ile çözülür.

Sigortacı bir tanıdığınıza(yada birisi vasıtası ile) şasi'den tüm geçmişine bakmak en doğruyu verecektir.
  • Aracını satmış ex-Cruzecuların ya da yakın zamanda satılan Cruze fiyatlarından haberi olmayan arkadaşların sorulan araçlar hakkında fiyat yönünden tavsiyede bulunmasını anlamsız buluyorum.Kendi sattığınız araca,kilometresine,donanımına göre v.s. tahmin ediyorsunuz ama geçen zamanda tüm araçlar değerlendi,bence şu an 35 binin altına 2010,37 binin altına hatasız 2011 modellerin satılmaması gerek,otomatik vites ve lpg de en az 1000er lira ekletmeli,gerçekten düzgün araçların ilanlarına yazılan fiyatlar da bu yönde.Ama siz burada yok o şu kadar eder yok şu bu kadar eder dedikçe adam da baktığı arabanın daha da ucuzunu bulma hevesiyle çakalların,galericilerin eline düşecek.2004 poloları 30 bine satıyorlar siz hala yok Cruze 32 bin olsun diyorsunuz.Üstteki kurşun gri Cruze soran arkadaşa kimse ne ara 60 binde sübaap eritmiş de çelik olanı takılmış demiyor mesela.2 parça boyalı olduğu da göz önünde bulundurulmalı.Bu araç pazarlıkla 35e alınacaksa tam orjinali 37 bin rahat etmeli
  • discrepancy kullanıcısına yanıt
    Hocam o araç İstanbul'da, yoğun iş temposundan dolayı gidip görmem zor, Ankara'dan bakıyorum. Dikkatinizi çeken bir araç olursa önerinizi almak isterim. Teşekkürler.

• quote:

Istediginiz fiyat bandinda bence 253495134 nolu ilana bakin. Ilanda belirtilmemis ama arac Plus oldugundan km orjinal ise fiyat oldukca uygun.

Bu araci alirken hem tramer sorgulama hemde expertiz yaptirin. Birde motor suyuna yag karisip karismadigini sorun. Uzun sure antifiriz degisimi yapilmayan Cruzelarda yag sogutucusundan motor suyuna yag karisabilmekte. Bunun sebepi antifirizin yag sogutucusunun contasini bozabilmesi.

Km ve boya bilgileri doğru ise aracın fiyatı gayet uygun. Dediğin gibi, kontrol sonucuna göre değerlendirilebilir.

*Hocam, sadece radyatördeki suyun göz/el kontrolü yeterli mi, yoksa işi bilen ile detay detay inceleme mi lazım?
  • turgay0651 T kullanıcısına yanıt
    Sanirim beni elestirmissiniz ama sonuc olarak ayni araca benim onerdigim fiyati onermissiniz.

Ben yukarida belirttigim gibi sadece saticinin yanlis beyanlari hakkinda uyariyor ve bu beyanlari cercevesinde indirim istenebilecegini belirtiyorum. Cruze piyasasini oldurmek gibi bir niyetim yok.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Acikcasi bu sorunla karsilasan ve aracin daha buyuk sorunlara gebe olabilecegini dusunen saticilar genlesme kabini ya temizletip yada degistirip aracin sogutma suyunu tamamen bosaltip antifirizli yeni su ekleyerek biran once elden cikartma yoluna gidebiliyorlar.

Bu aslinda cok ciddi bir sorun degilmis maliyetide sanirim en fazla 600-700 tutuyor ama iste mumkunse saticiya sorup teyit almakta fayda var.

• jashuann J kullanıcısına yanıt
    Ben Turkiye geneli bakmistim o yuzden bu araci onerdim. Istediginiz fiyat bandinda 100000 km alti temiz arac bulmak hatta plus bulmak samanlikta igne aramakla ayni zorluga sahip

• Haklısınız, bulabilirsem fiyatı biraz daha yukarı çekebilmeyi planlıyorum.

• quote:

Acikcasi bu sorunla karsilasan ve aracin daha buyuk sorunlara gebe olabilecegini dusunen saticilar genlesme kabini ya temizletip yada degistirip aracin sogutma suyunu tamamen bosaltip antifirizli yeni su ekleyerek biran once elden cikartma yoluna gidebiliyorlar.

Bu aslinda cok ciddi bir sorun degilmis maliyetide sanirim en fazla 600-700 tutuyor ama iste mumkunse saticiya sorup teyit almakta fayda var.

2. el araç aldıktan sonra yapılması gereken faydalı bir iş, o zaman. Maliyeti fazla değil ise, alır almaz bakımları ile beraber aradan çıkartmak gerek.
  • canciger C kullanıcısına yanıt
    @canciğer yanıtınızı sonradan farkettim, teşekkürler.

• A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.schumi -- 6 Ocak 2016; 11:15:15 >
  • Arkadaşlar aşağıdaki janttan almayı düşünüyorum. Parlak gümüş jant yerine füme daha iyi olur gibime geldi. Üstelik araç rengi ile de uyumlu. Siz ne düşünüyorsunuz?

• erAn_ kullanıcısına yanıt
    Aynı renk aracı olan arkadaşım ile çok düşündük ve nette çok gezdik örneklere baktık, sonuç olarak Füme(kurşun gri) bir araca aynı renk yada siyah jant
    takmanın aracı boğduğuna ve göstermediğine karar verdik. Bu renk aracı gösteren, ya gümüş gri yada çift renk(siyah/gümüş - koyu gri/gümüş uygulamalı jant olur.

Bu renk jantlar araç beyaz ise uyumlu oluyor, siyah jant için ise kırmızı renk araç şart.
  • 2012 1.6 Cruze aracamın aküsü bitti akşam. Yakında değiştiren oldu mu? Üzerinde fabrika çıkışı akü var 60 amper Acdelco marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali119

2012 1.6 Cruze aracamın aküsü bitti akşam. Yakında değiştiren oldu mu? Üzerinde fabrika çıkışı akü var 60 amper Acdelco marka.

Evet arkadaşımızın aracına geçen hafta değişim yaptırdık, %20 indirim orjinal akü 228TL. Ama 30 TL işçilik yazmışlar o kazık.

Sanayi de uygun amperli akü alın, bedelsiz takarlar.
  • 
Sayfa: önceki 20142015201620172018
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.