Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2015. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20132014201520162017
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bencede Astra GTC

Bu arada streptokokk arkadasimizin belirttigi kampanyalardan Bonus kampanyasina katilip Sonax'in hybrid boya korumasini 180 tl ye yaptirmak istiyorum. Arabayi alali 2 yil oldu ve yaklasik her 6 ayda bir olmak uzere 3 defa kendim ustubu ile teflon cila uyguladim. Boyanin parkaliginda sorunum yok ama bazi yerlerde ince zift lekeleri var onlari cikarmak icin cok vaktim gidecek. Yeni cila vaktini bu sekilde degerlendirmek istiyorum. Istanbulda hangi Sonax iyidir yada Bursadaki Sonax iyimidir diye tecrubesi olanlara sormak isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam Beyler, 2013 model Cruz Manuel, araç boş viteste ama geri vites takılı kalmış ve geri geri gidiyor. 1-2-3-4-5 e takılıyor ama gitmiyor, geri vites ise hiç takılıymiyor. Sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvnt38 -- 4 Ocak 2016; 20:51:55 >
  • Selam arkadaşlar
    Bu gün araci muayeneye goturdum
    Benden önceki sahibi uzunlar kisalar ve sis farlarina zenon fampul taktirmis.
    Ben orijinal saniyordum ama degilmis.
    muayeneden geçiremediler yani.agir kusurmus.
    Hangi marka ve hangi model ampul kullanmaliyim bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardim bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exlusive37

Selam arkadaşlar
    Bu gün araci muayeneye goturdum
    Benden önceki sahibi uzunlar kisalar ve sis farlarina zenon fampul taktirmis.
    Ben orijinal saniyordum ama degilmis.
    muayeneden geçiremediler yani.agir kusurmus.
    Hangi marka ve hangi model ampul kullanmaliyim bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardim bekliyorum

Uzun-Kısa aynı ampul; H4

Sisler; H8 (diye biliyorum ama yanlışım var ise arkadaşlar düzeltir.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

2010 siyah LS 54000 km sağ ön çamurluk değişmiş lpg yok 34000 tl nasıl fiyat? Reno Laguna 2 den ibreyi cruze döndürdüm düşük km olmaları iyi çok km yapan biri değilim lpg işine girmek istemiyorum. Hangi model versiyonunu önerirsiniz cruze un, ortalama fiyatları nedir?

cruze için LPG işine girmeden az KM yapıyor olmak yıllık 11 bin km ve altını yapıyor olmak demektir... öyle 15 bin falan bile çok gelir cruze lara

fiyat için 2010 LS 54000 km de araca 34 bin TL fazla gibi

plus değil ! 33 bin TL olmalıydı
    sağ ön çamurluk değişmiş 32.250 ye düşülmeliydi

sonuç ! 32 fit
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    hocam Cruze almayı düşünüyorum LPG taktırdıktan kaç km sonra sübapları değiştirmek gerekiyor ?
  • beatles33 B kullanıcısına yanıt
    80-90.000km de değişim yapanda gördük, 40-50. 000km de.

Kit/montaj/ayar/şartlar/kullanım şekli vs.gibi durumlar etki ediyor.

Uzun sürekullanım hedefleniyor ise her olasık yine de kar sağlar.

Şu konuda bu iş için hazırladığımız tablo var, amorti süresini kabaca hesaplayabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=65435833

• Değerli üstadlar,
    Cruze almak için bir süredir araştırmalar yapıyorum. Burada sizlerin görüşlerini almak için foruma üye oldum. Aslında başlangıçta 30-31000 bandını geçmeyecek şekilde araba bakıyordum, ama durum neyi gösterecek bilmiyorum. Aşağıdaki linkteki araç ve özellikleri ve fiyatı için ne dersiniz? Çok uzun mesafeler kullanılmayacağını düşününce/ikinci araç olacak/ lpg olmaması bir dezavantaj gibi gelmedi bana. Bu arada, linkteki araç gerçekten belirtilen donanım özelliklerini sahip mi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-hatasiz..boyasiz..124-bg...58.000km-244270282/detay

Forumda uzun uzadıya tartışılmış ama istediğim fiyat bandına daha yakın olması için sanırım 2010 düşünmeliyim. Orada da devreye bg meselesi giriyor. Ve almayı düşünüp de almayan birçok kişinin-benim gibi kafası bununla meşgul sanırım. Panther ve diğer bazı kişiler, kullanıcının iki araç arasındaki farkı anlayamayacağını dile getirmişler, okudum mesajların büyük bir kısmını.
    Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  • herkese selamlar,

yakın zamanda otomatik bir cruze almak niyetindeyim.

aşağıdaki araç makul gözüküyor ama sizlerinde fikrinizi almak isterim.

sizce fiyat, km, donanım vs olarak makul müdür?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-acelemiz-yok-258955425/detay
  • jashuann J kullanıcısına yanıt
    araba plus değil bir parça değişen var 33~34 bin aralığında alınabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ivangennaro

herkese selamlar,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-acelemiz-yok-258955425/detay

Arac gercek Design Edition Plus fakat ilandaki anahtar cumle " Fabrika cikisi landirenzo kelimesi hem yanlis bir ifade hemde aracin sifir km den itibaren Lpg de oldugunu dusunursek ve kilometreyi goz onunde bulundurursak yakin zamanda subap sorunundan dolayi (1500-2000 tl arasi) masraf cikaracagini belirtmekte. Subap sorununu dusunerek bu araca en fazla verilecek paranin 34500 yada tas catlasa 35000 olacagini dusunuyorum

Birde 2.resime bakarsaniz aracin calisirken emisyon ariza isigi yaktigini gorursunuz. Bu durum lpg ayarinin ylbozuk oldugunu belirtmekte cunku duzgun ayara sahip motorda bu isik yanmaz.

Kisacasi lpgde sorun olabilir yada lpg kaynakli sorunlar yakinda cikabilir. Dikkatli olmakta fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 5 Ocak 2016; 21:47:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

quote:

herkese selamlar,

Arac gercek Design Edition Plus fakat ilandaki anahtar cumle " Fabrika cikisi landirenzo kelimesi hem yanlis bir ifade hemde aracin sifir km den itibaren Lpg de oldugunu dusunursek ve kilometreyi goz onunde bulundurursak yakin zamanda subap sorunundan dolayi (1500-2000 tl arasi) masraf cikaracagini belirtmekte. Subap sorununu dusunerek bu araca en fazla verilecek paranin 34500 yada tas catlasa 35000 olacagini dusunuyorum

Birde 2.resime bakarsaniz aracin calisirken emisyon ariza isigi yaktigini gorursunuz. Bu durum lpg ayarinin ylbozuk oldugunu belirtmekte cunku duzgun ayara sahip motorda bu isik yanmaz.

Kisacasi lpgde sorun olabilir yada lpg kaynakli sorunlar yakinda cikabilir. Dikkatli olmakta fayda var

Aracı satarken "garantili lpg" denmiştir. Çoğu "bayi çıkışlı lpg'li" aracı, "fabrika çıkışlı" sananlar var.

İyi niyetli olup, öyle sandığını farz edelim.
  • Bu başlıkta derdini anlatana "Cruze piyasasını öldürenler" gözüyle bakılıyordu. Şimdi bakıyorum da sorulan birçok ilana 1-2 bin düşük değer biçilmeye başlanmış. Elbette satıcı iyi fiyata satmayı, alıcı iyi fiyata almayı ister de bu tavır sizce Cruze piyasasına zarar vermiyor mudur? Sonuçta Cruze alıcısı da günü gelince bir şekilde Cruze satıcısı olacak.

Aracını zaten satmış olanlar değerlendirme dışıdır.
  • hepinize çok teşekkürler, bu kadar hızlı dönüş beklemiyordum :)

sübap masrafı çıkardığını biliyordum okuduklarım kadarıyla ama ilanda çelik sübap yazmış satıcı, bunun da aslında fiyata dahil edildiğini düşünüyorum.

arıza ışığına hiç dikkat etmemiştim bu anlamda çok aydınlatıcı oldu, bu sorundan nasıl kaçabilirim bilemiyorum.

bir de en büyük sıkıntım aracın donanımlarına çok hakim değilim, fotolardan çözemiyorum bir ilandaki araç LT midir, LS midir, WTCC midir :)

tekrardan teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jashuann

Değerli üstadlar,
    Cruze almak için bir süredir araştırmalar yapıyorum. Burada sizlerin görüşlerini almak için foruma üye oldum. Aslında başlangıçta 30-31000 bandını geçmeyecek şekilde araba bakıyordum, ama durum neyi gösterecek bilmiyorum. Aşağıdaki linkteki araç ve özellikleri ve fiyatı için ne dersiniz? Çok uzun mesafeler kullanılmayacağını düşününce/ikinci araç olacak/ lpg olmaması bir dezavantaj gibi gelmedi bana. Bu arada, linkteki araç gerçekten belirtilen donanım özelliklerini sahip mi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-hatasiz..boyasiz..124-bg...58.000km-244270282/detay

Forumda uzun uzadıya tartışılmış ama istediğim fiyat bandına daha yakın olması için sanırım 2010 düşünmeliyim. Orada da devreye bg meselesi giriyor. Ve almayı düşünüp de almayan birçok kişinin-benim gibi kafası bununla meşgul sanırım. Panther ve diğer bazı kişiler, kullanıcının iki araç arasındaki farkı anlayamayacağını dile getirmişler, okudum mesajların büyük bir kısmını.
    Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Evet, Plus paket değil.

Onun haricinde koltuklar biraz kirli ve pis duruyor, yaşını göz önünde bulundurursak -bana göre- fazla km yapmış.
    Normal kullanıcı aracı gibi durmuyor, kaçıncı sahibi acaba? Plaka ile e-Devlet den en son tescile bakmak lazım.

Bir sontraki mesajda bulunan şu araç;http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-acelemiz-yok-258955425/detay
    Doluluk bakımından daha iyi, hem Plus hem Otomatik hemde lpg montajı yapılmış. Tek derdi, subap sorunu çıktığında oluşacak
    1.000-1.200TL masraf.
    Ben olsam, beyaz araç yerine daha dolu olan kurşun gri aracı alırdım. Dolu araç her zaman daha keyifli ve daha kolay 2. ele sahiptir.

Dediğim ve her zaman da tekrarlayacağım gibi; Hayatında hiç Cruze görmemiş birine hem 113'lük hemde 124'lük aracı kullandır,
    farkı anlamaz bile. Anlayan adamında hissedeceği 1tık dan öte gitmez.

Antalya ilçesinde olan, 2010 Cruze AT(113bg) sahibi arkadaşım geldiğinde anahtarı hep bana verir o gün aracı ben kullanırım.
    Her seferinde de Maşallah çekerim, tazı gibi gidiyor meret...

Demem odur ki; En az 2-3 sene kullanacak adama 113-124bg fark etmez, araç dolu olsun/temiz olsun/bakımlı olsun, yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 5 Ocak 2016; 22:16:40 >
  • quote:

hepinize çok teşekkürler, bu kadar hızlı dönüş beklemiyordum :)

sübap masrafı çıkardığını biliyordum okuduklarım kadarıyla ama ilanda çelik sübap yazmış satıcı, bunun da aslında fiyata dahil edildiğini düşünüyorum.

arıza ışığına hiç dikkat etmemiştim bu anlamda çok aydınlatıcı oldu, bu sorundan nasıl kaçabilirim bilemiyorum.

bir de en büyük sıkıntım aracın donanımlarına çok hakim değilim, fotolardan çözemiyorum bir ilandaki araç LT midir, LS midir, WTCC midir :)

tekrardan teşekkürler.

Evet çelik subap yazıyor, sanıyorum araç işlem görmüş. Ama motor arıza ışığı niye yanıyor?(belki lpg ayarı tutturulamamıştır, bend etam anlamıyorum)
    Eğer dendiği gibi çelik suba takılmış ise sorun çıkma ihtimali de minimuma inmiş olur.

Bence, değişenler önemsiz bulunuyor ise araç hem dolu hemde fiyatı normal.

Bu ara. 2011 LS DE PLUS AT Kurşun gri.

LS/LT kabaca aynı zaten. 2011-2012 gibi.
    DE/WTCC de aynı araçlar. WTCC derecesinden sonra DE'nin adı WTCC olarak değişti.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    5664'ten gelen mesaj ile ilandaki tutar birebir uyumlu, araca son iki yıldır kaskosuz binilmiş yine 5664'e göre, bu biraz kafa karıştırıcı.

bu hafta içerisinde bir de sigortadan şase ile sorgulatıp, sonrasında computest ile almak niyetindeyim aracı bir aksilik çıkmazsa.

sol ön kapı ve çamurlukta boya var denmiş ilanda ama kabul edilebilir gibi gözüküyor eğer başka bir şey yoksa.

teşekkürler yardımınız için, iyi akşamlar dilerim.
  • Acikcasi buraya sorulan ilanlara baktigimizda genel olarak gorulen durum su ;

*Arac plus olmamasina karsin arac plus yazan ve aracina plus fiyati isteyen,
    *Aracinda boyali ve degisen olmasina karsin degisensiz ve boyasiz aracin fiyatini isteyen,
    *Araci Lpgden sorun cikarmasi muhtemel olmasina karsin sanki sorunsuz gibi satmaya calisan ve sanki lpg yi yeni takmis gibi ek lpg parasini isteyen,

Boyle ilanlari gorunce bizde bizden yorum isteyenleri uyarip satici bu kusurlari duserse aracin alinabilir seviyeye gelecegini belirtiyoruz.

• quote:

5664'ten gelen mesaj ile ilandaki tutar birebir uyumlu, araca son iki yıldır kaskosuz binilmiş yine 5664'e göre, bu biraz kafa karıştırıcı.

bu hafta içerisinde bir de sigortadan şase ile sorgulatıp, sonrasında computest ile almak niyetindeyim aracı bir aksilik çıkmazsa.

sol ön kapı ve çamurlukta boya var denmiş ilanda ama kabul edilebilir gibi gözüküyor eğer başka bir şey yoksa.

teşekkürler yardımınız için, iyi akşamlar dilerim.

Belki kasko maliyeti fazla geliyordur, o yüzden yapılmamıştır. Ona takılmamak lazım, netice de zorunlu değil.

Aslında ilk önce plak yerine şasi sorgulaması yapmak lazım, araç birkaç kere el değiştirmiş plaka da değişmiş olabilir.
    Sigortacı arkadaşınız var ise geçmişine bakabilir(geçen gün yeğenim araç alacakmış, sigortacı arkadaş baktı 6. sahibiymiş ve
    ilk sahibi de bir rent a car firmasıymış, hemen vazgeçti).

Plaka biliniyor ise e-Devletten de bakılıp en son ne zaman ruhsat değişmiş bakılabilir, yakın dönem değişikliği var ise şüphe ile
    yaklaşmakta fayda var.

Herşey olumlu ise, en son test'e sokup çıkan sonuç neticesinde karar verilebilir.
  • 
Sayfa: önceki 20132014201520162017
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.