Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12581259126012611262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fikocan81

Arkadaslar biraz alakasız olacak ama birsey paylasmak istedim. Malum havalar kotu. İki gun zincir takmam gerekti, takamadim. Meger bazi jant olculerine takilmiyormus. Genis jant kullanan arkadaslarimin haberi olsun. Kitapcikta da yaziyormus. Wtcc lerden kullananlara duyurulur. Servis de teyit etti.

Alakası yok...
    Jantınıza uygun zincir aldığınız sürece takılmaması için bir sebep yok... Kamyona bile zincir takılıyor , binek araca mı takılmasın.... Yeter ki aracınızdaki jant ebatına uygun zinciriniz olsun...
  • Sadece 205 ebatlarindaki lastiklerde zincirlerin kullanimina izin verilir. 215 , 225 ebatlarindakilere lastik zincirinin takilmasina izin verilmez. Sayfa 233 de yaziyor. Bence de sacma, takmayin demiyorum ama servis ve garantide sikinti olabilir
    Edit duzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikocan81 -- 2 Mart 2012; 23:48:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Orijinalden alıntı: paanther
    1.8 manuel dizel asx 110.000tl. bana biraz fazla geldi...

Paanther Hocam dediğin gibi 110 K çok fazla Asx için...
    Kia Sorentonun 184 Hp lik Otm. 2.0 Crdi motorlusu var Asx yerine bence o daha cazip.. Hem dış görünüş olarak ta tam bir Suv gibi duruyor..
    Asx bana biraz Melez bir araç gibi geliyor.. Pek Suv görüntüsü yok bana göre o araçta...

SPORTAGE demek istedin sanırım.

evet aynı paraya daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
    ama captiva 2.0 16V Dizel Medium AT 5K 75,221 TL (biraz donanım zayıf). Koca SUV havası da mevcut. cebi ısıtan, 35.000tl fark da iyi gözüküyor.

peki sen ne diyorsun honda jazz'ın 44.000tl lik fiyatına?
    araç tavsiyesi verirken, büyük, ferah, donanımlı, fiyatını hak ediyor vs diye hep honda jazz derdim. şimdi bu paraya b sınıfı araba mı olur? demeye başladım.
    gerçi diğer b sınıfı araçlar da uçtu gitti. birde cruze'u beğenmeyen pahalı bulan var, GARİP!

ek. fiyatından dolayı, honda civic HB Sport i-shift'i gözüme kestirmiştim. 2 ay önce 45.000 olan araç olmuş 50.000 artık alınacak gibi değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Mart 2012; 0:03:19 >
  • quote:

Sadece 205 ebatlarindaki lastiklerde zincirlerin kullanimina izin verilir. 215 , 225 ebatlarindakilere lastik zincirinin takilmasina izin verilmez. Sayfa 233 de yaziyor. Bence de sacma, takmayin demiyorum ama servis ve garantide sikinti olabilir
    Edit duzeltme

Göründüğü gibi 245 tabana kadar takmatik zincir bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _eRay -- 2 Mart 2012; 23:52:47 >
  • quote:

Sadece 205 ebatlarindaki lastiklerde zincirlerin kullanimina izin verilir. 215 , 225 ebatlarindakilere lastik zincirinin takilmasina izin verilmez. Sayfa 233 de yaziyor. Bence de sacma, takmayin demiyorum ama servis ve garantide sikinti olabilir
    Edit duzeltme

anlamsız... 205 ile 215 arasında ne kadar fark var ki? sıkıntı yaratsın...

biraz yakıt hakkında bilgi verirmisin. örneğin ortama hız ve 100km/?lt gibi.
  • quote:

quote:

Edit duzeltme

Bana da mantiksiz geldi. Ben sadece soylemek istedim. Gecen sene zincir yuzunden fren hidroligim yolda bosalmaya baslamis, allahtan yolda basima bisey gelmedi. Denizli antalya yolu cankurtaran mevkiide o fren tutmasa nolurdu bilmem. Takan arkadaslar dikkatli olsun, sıkı taksın. Yarin bi problem olsa servisin yaniti belli kitapcikta oyle yaziyor der gecer.

Ortalamayi her depoda sifirliyorum simdi 6.8 diyor. Ortalama hizi hic sifirlamadim 60 km de. Daha da yakit dusmuyor.. Sehir ici cok binince 7.5 lere kadar cikiyor. Hadi bi de basayim dedin mi sehir disi da 7.5 yakiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Edit duzeltme

Bana da mantiksiz geldi. Ben sadece soylemek istedim. Gecen sene zincir yuzunden fren hidroligim yolda bosalmaya baslamis, allahtan yolda basima bisey gelmedi. Denizli antalya yolu cankurtaran mevkiide o fren tutmasa nolurdu bilmem. Takan arkadaslar dikkatli olsun, sıkı taksın. Yarin bi problem olsa servisin yaniti belli kitapcikta oyle yaziyor der gecer.

Ortalamayi her depoda sifirliyorum simdi 6.8 diyor. Ortalama hizi hic sifirlamadim 60 km de. Daha da yakit dusmuyor.. Sehir ici cok binince 7.5 lere kadar cikiyor. Hadi bi de basayim dedin mi sehir disi da 7.5 yakiyor.

yok yanlış anlama, tabiki iyi yaptın söylemekle. bir durum varsa diğer kullanıcılar dikkat eder. bize sadece biraz garip geldi...

ortalam hız 60 ise çoğunlukla şehir dışı olmalı.
    demek ki üretici verisindeki şehir içi 8.7lt aşağı yukarı doğru oluyor.
  • Bence de dogrudur..
  • quote:

quote:

quote:

1.8 manuel dizel asx 110.000tl. bana biraz fazla geldi...

Paanther Hocam dediğin gibi 110 K çok fazla Asx için...
    Kia Sorentonun 184 Hp lik Otm. 2.0 Crdi motorlusu var Asx yerine bence o daha cazip.. Hem dış görünüş olarak ta tam bir Suv gibi duruyor..
    Asx bana biraz Melez bir araç gibi geliyor.. Pek Suv görüntüsü yok bana göre o araçta...

SPORTAGE demek istedin sanırım.

evet aynı paraya daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
    ama captiva 2.0 16V Dizel Medium AT 5K 75,221 TL (biraz donanım zayıf). Koca SUV havası da mevcut. cebi ısıtan, 35.000tl fark da iyi gözüküyor.

peki sen ne diyorsun honda jazz'ın 44.000tl lik fiyatına?
    araç tavsiyesi verirken, büyük, ferah, donanımlı, fiyatını hak ediyor vs diye hep honda jazz derdim. şimdi bu paraya b sınıfı araba mı olur? demeye başladım.
    gerçi diğer b sınıfı araçlar da uçtu gitti. birde cruze'u beğenmeyen pahalı bulan var, GARİP!

ek. fiyatından dolayı, honda civic HB Sport i-shift'i gözüme kestirmiştim. 2 ay önce 45.000 olan araç olmuş 50.000 artık alınacak gibi değil...

Evet , Sportage dedim hatta düzellttim bile mesajımı...

Captiva nın o janjanlı beyazını bizim komşunun kızında var.. Daha önce Terrios u vardı bebek felan olunca kocası Captiva ya geçiş yapmışlar..
    İnci beyazı diye tutturdukları için taaaa Muğla dan bir tane bulmuşlar gidip onu aldılardı.. Ama renk olarak muhteşem bir renk...
    Bu beyaz ı Cruze e ne kadar iyi gideceğini düşündüm deee....

İçinin şekli felan güzel ama en büyük dertleri aşırı yakıt tüketimi... Şehir içinde 14-15 Lt Mazot tüketimi var ve araç 0 km felan olup ta rodajı bekleyen bir araç değil , 34.000 Km de ikinci el alınan servis bakımlı hiçbir vukaatı hatası olmayan bir araç... 7 Koltuğu felan da var ilginç yani...

Ama dediğim gibi yakıt tüketimi biraz aşırı...Aşağı yukarı aynı kalıptaki Spo 2.0 Crdı nin tüketimi 11.2 Lt olarak gözüküyordu.. Bir de test aracı yani , hani bilirsin test aracını test eden müşteri namzeti , köpek gibi basar performansını görmek için...

Valla bu Honda iyicene sapıttı artık... Jazz kullanım olarak çok eğlenceli bir araç , hele yeni kasaları çok daha güzel...
    Şehir içinde ve dışında benzinli araç olmasına rağmen tüketim değerleri inanılmaz derecede makul... İstanbul-edirne yaptık 2 sene önce yaz ayı klima açık , 3 kişi 110 Km yi geçmedim 4.1 Lt ortalama ile gittim... Hani akıllara zarar bir benzin tüketimi var meret arabanın...

Amaaaaaa.... Jazz a 44 K verilmez hocam...
    B sınıfında genel bir hormonal bozukluk var zaten fiyat etiketlerinde... Hyundai Blue olmuş 44 K , Honda Jazz desen aynı fiyatlarda VW Polo ya zaten hiç bulaşmayacaksın , içi biraz dolu bir Polo da + 40 K dan başlıyor... Üvey Kardeş Ibıza ya baksan içini istediğin kadar doldur o orta göğüs her daim sırıtıyor ben buraya yakışmıyorum diye... Chevy nin Aveo su desen CDTI nin 95 Hp liği 43 K dan başlıyor ... Doğru düzgün ele gelen bir B sınıfı araç yok neredeyse..

Hani şeytan diyor + 45 K para verip 0 Km B sınıfı alacağına , o fiyatlara temiz ikinci el C veya D sınıfı araç al...
  • bu noktada Chevrolet Cruze evrim teorisindeki kayıp ara basamağı oluşturuyor.
    B sınıf araç kullanan , günümüz ekonomik koşullarına adapte olmayı başarıp,
    geliri her sene artan yada para biriktirmeyi becerebilen insanların ,
    50 000 tl üzerine geçmeden önce ucuza alıp ;
    sırt , basen ve göz gibi organlarını alıştırabilecekleri ,
    hemcinslerinin kıskançlık dolu bakış ve saldırılara karşı savunma davranışını geliştirebilecekleri ,
    kolay ulaşılabilir bir C sınıfı araç .
    zaten sonraki basamak bir alman markası yada D sınıfı olacak.
  • quote:

Captiva nın o janjanlı beyazını bizim komşunun kızında var.. Daha önce Terrios u vardı bebek felan olunca kocası Captiva ya geçiş yapmışlar..
    İnci beyazı diye tutturdukları için taaaa Muğla dan bir tane bulmuşlar gidip onu aldılardı.. Ama renk olarak muhteşem bir renk...
    Bu beyaz ı Cruze e ne kadar iyi gideceğini düşündüm deee....

İçinin şekli felan güzel ama en büyük dertleri aşırı yakıt tüketimi... Şehir içinde 14-15 Lt Mazot tüketimi var ve araç 0 km felan olup ta rodajı bekleyen bir araç değil , 34.000 Km de ikinci el alınan servis bakımlı hiçbir vukaatı hatası olmayan bir araç... 7 Koltuğu felan da var ilginç yani...

Ama dediğim gibi yakıt tüketimi biraz aşırı...Aşağı yukarı aynı kalıptaki Spo 2.0 Crdı nin tüketimi 11.2 Lt olarak gözüküyordu.. Bir de test aracı yani , hani bilirsin test aracını test eden müşteri namzeti , köpek gibi basar performansını görmek için...

captiva sitesinde 10.7lt gözüküyor. 14-15lt çok... servis tarafından geçerken bir captivayı kullanmak farz oldu.
    cruze daki 163'lük motorun tüketim değerleri daha iyi duruyor. captiva da kullansalar(sanırım kullanacaklar) daha iyi olur.

zaman zaman araç değiştirsem ne alırım? diye merak ederim. beğendiklerim ya çok pahalı, ya fiyatına göre donanımı zayıf, yada istediğim gibi değil.
    dön dolaş 40-42.000 arasındaki full cruze göze batıyor...bu sene gelmesi planlanan cruze SW ile araç makyaj yiyecek gibi gözüküyor.(sisleri hiç beğenmedim)

yıl sonu araç değiştirme zamanım bakalım ne yapacağız...
  • Evet Mitsubishi Asx guzel arac 4x4 olani 2.0 motorda var sadece burda oyle, full versiyonu ile yeni Mazda CX-5 sport versiyonunun fiyatlari ayni sizce hangisi? (MAzda CX-5 2.0 4x4 )
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Yahu muadillerinden 8-10 milyar daha ucuz olan bir araba 15 litre yaksa ne olur? Benim araba 1000km olmadı, 10-11 lt yakıyor şu karlı günlerde. Almışım 39 bin liraya. İsterse 15 yaksın yine koymaz.

Muadili araçlardan 10 Bin TL ucuz olan Cruze , yine muadili 10 Lt yakarken 15 Lt yaksa....

100 Km de 5 Lt
    1000 Km de 50 Lt
    10.000 Km de 500 Lt lik bir fark olur...

Şu anda 4.41 TL olan akaryakıt fiyatını göz önüne alırsak,
    Yılda 10.000 Km yol yapan bir kullanıcı Muadilinden daha ucuz daha güvenli ancak daha fazla yakan Cruze aracı ile muadilinden 2.200 TL fazla yakıt tüketimi yapar

Yani aracı alırken 8 Bin TL daha az öder , ama senelik tüketim harcamasında az yakan muadil den 2.200 TL fazla öder...

Yılda 2.200 TL desek 4 sene sonunda o muadil dediğimiz pahalı araç ile arasındaki fiyat a denk geliyoruz....

ABC markasının Cruze muadili aracı 50 K fiyata 10 Lt ortalama tüketim yaparken
    Chevy Cruze un 42 K lık fiyata 15 Lt ortalama tüketim yapması sonucunda aradaki Fiyat makası nı yüksek yakıt tüketim harcaması 4 senede kapatıyor....

Alın aracı arkadaş.... 4 sene binin sonra da satın....

Çok güzel izah etmişsin kardeşim.sayfalardır okuyorum ya birisi de şu hesaba girmez mi diyordum,ben yazacaktım sen yazmışsın.Ben de zaten tam da bu hesapla alacağım bu hafta cruze HB.

2011 Lancer Sportback aracımı pert ettim.yakıt tüketimi konusunda bilen bilir 1 numaradır lancer,fabrika verisinin yukarısı olmaz aşağısı oluyordu.çok tarz arabaydı çok da memnun ve mutluydum fakat sunrooflu metalik LT+ için 39.000 fiyat alınca ve yine sunrooflu lancer sportback 47.500 TL olunca gördüm ki iç donanım artılarıyla ve mitsubishi ile güvenlk konusunda farkı olmamasıyla bu fiyata cruze alınır.

Şimdi bu cruzu'u alınca aynı işime aynı günlük mesafeyi şehir içi şehir dışı kombine yaklaşık 50 km her gün gideceğim.2011 lancer ile de ilk günden itibaren verileri tutmuştum.iki aracın da deposu aynı kapasitede sayılır.

depoyu fulleyip sadece kaç KM gittiğine bakıp,muadilinin en az yakanı ile karşılaştırmış olup kendi adıma bu yakar yakmaz mitini kökünden ilelebet sonlandıracağım.benim güzergahımda hesabıma göre cruze bir depoyla açılınca 650 km giderse bu araç kesinlike alınabilir bir araçtır.

olaya birazda verdiğimiz para açısından bakmak lazım.40.000 TL yi geçmeden ncaptan 5 yıldızlı (güvenlik ilk bakılması şey bana göre) C sınıfı hangi araç olarak ben irdeledim ve yanıt cruze'a çıktı.bir de tabii şu bakış açısı var,ben benzinlide atmosferik taraftarıyım çünkü araç alırken düşündüğüm olaylardan biri de minimum sorun ihtimali.mitsubishi bu konuda çok sağlamdır,aynı motorla 500.000 ve üzeri km yapılabilir.diğer zorlanamış motorlara çok güvenmiyorum bu konuda.

yeni honda civic konusunda da yakıt tüketimi olarak cruze'dan bariz farklı olduğunu düşünmüyorum.ayrıca bu yeni civic sanırım TR'de üretiliyor.nacizane ben şu anda TR'de üretilen bir araba almam,ithal alırım.maalesef bu güne kadar otomotiv sanayii,Türkiye otomobil cenneti adı altında hep satış ve ayağı yerden kesme ekseni içinde araçlara bindik,biniyoruz.maalesef..sadece bu yüzden bile cruze hakkında konuşulması gereken şeyler sadece yakıt ve gider çerçevesinde olmamalıdır.en azından yarımız da hiç arabayı almamış ya da tipini veya performansını beğenmemiş olmamıza rağmen diyebilmeliyiz ki bu araba 5 yıldızlı,güvenliği standart sunan (ford gibi opsiyonel yapmayan mesela) ve iç donanım olarak hakikaten uygun fiyat ile müşterisine araba kullanma kolaylıklarını ve zevkini buluşturmayı amaçlayan bir arabadır.Bu araç zaten benzinlide mitsubishi kadar yaksaydı piyasayı bu fiyatıyla domine ederdi.
  • Araba alma arefesinde yok onumu alsak yok bunumu alsak diye ortalıkda gezinirken ağzımızı açıp aval aval göz göre 11,000 km de 2011 model ls plus 17'' cantlı olanı 31,000 TL ye almadım ya

Direk cehenneme gönderin beni.hemde tek yön olsun.Bi dahada geri gelemiyim arkadaş

• cruze ister 7 lıtre yaksın ister 10 isterse 15 litre benzin 4.5olmuş lpg de 2.75 bundan sonra hç bi araba az yakmaz arkadaş...en iyisi elimizdeki arabayı satmak her yere yürüyerek gitmek..
  • arkadaşlar aracım 2012 model aralık ayında aldım 3000 kmde frene bastığımda ses geliyor. Araç park halindeyken direksiyonu sağa sola çevirincede aynı ses meydana geliyor. çok iç gıcıklayıcı bir ses iki metalin birbirine sürtmesi gibi servise gittim deneme sürüşü yaptılar fakat orda herhangi bir ses yapmadı çok sinir oldum. üç hafatadır bu ses var. yardımcı olursanız sevinirim. Baskı balatayla ilgili olabilirmi? bariz şekilde duyuluyor sanki bir kamyonun frene basınca çıkarttığı bir ses gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

arkadaşlar aracım 2012 model aralık ayında aldım 3000 kmde frene bastığımda ses geliyor. Araç park halindeyken direksiyonu sağa sola çevirincede aynı ses meydana geliyor. çok iç gıcıklayıcı bir ses iki metalin birbirine sürtmesi gibi servise gittim deneme sürüşü yaptılar fakat orda herhangi bir ses yapmadı çok sinir oldum. üç hafatadır bu ses var. yardımcı olursanız sevinirim. Baskı balatayla ilgili olabilirmi? bariz şekilde duyuluyor sanki bir kamyonun frene basınca çıkarttığı bir ses gibi.

Geri geri giderken frene basıldığında mı geliyor ses? Eğer öyleyse birçok Cruze'da aynı problem yaşandı ancak garantiden parça değiştiril giderildi.
    Direksiyonu tam tur döndürünce gelen ses ise normal.
  • hayır geri geri giderken değil. normal frene bastınğınızdaaşırı derecede duyuluyor, bazen araç seyir halndeykende bu sürtme sesi geliyor. ama özellikle frene basılın ca çok bariz şekilde oluyor.bir de hafif direksiyonu sağa sola oy natınca da bu ses meydana geli yor. işin aksi yanı servise gittiğimde yapmamış olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

hayır geri geri giderken değil. normal frene bastınğınızdaaşırı derecede duyuluyor, bazen araç seyir halndeykende bu sürtme sesi geliyor. ama özellikle frene basılın ca çok bariz şekilde oluyor.bir de hafif direksiyonu sağa sola oy natınca da bu ses meydana geli yor. işin aksi yanı servise gittiğimde yapmamış olması.

Tekrar gidin servise, teste çıktığınızda arabayı siz kullanın.
  • bizde aldık sonunda cruz 2011 model 25000 binde arabada aksuarda mevcut. 31000 tl ye aldık. brc takılı, parlar ve sis farları xenon tavan folyo kaplama, hız sabitlemesi felan var 17 jantları var biraz daha aks. mevcut fiyat uygun geldiğinden aldık
  • 
Sayfa: önceki 12581259126012611262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.