Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1239. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12371238123912401241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cruze 124 hp 5. vites 2000 devirde 70, 3000 devirde 110 yapıyor.
  • bu güne kadar hiçbir arabamın hangi viteste, hangi devirde, kaç km yaptığını hiç merak etmedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

bu güne kadar hiçbir arabamın hangi viteste, hangi devirde, kaç km yaptığını hiç merak etmedim...

Tenha yollarda ekonomi yapmak için bu devirlerdeki hızlara dikkat etmek gerekir. Hız sabitleyiciyi 90'a sabitleyince 2500 devir civarlarına denk geliyor. Bu sayede tüketim epey azalıyor vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya arkadaşlar vallahi dayanamadım.yazacam yani.cruzumu çok seviyorum.niye mi?az yakıyor(şehir içi 9 litre ,ş.arası 5,5 litre,cruze kontrolle 4 litre...daha ne olsun koklasın mı öndewki arabayı,,,ya da 15000 tl fazla verip az yakan arabayı mı alayım...hoş bu matematiği hiç anlamam:)-patinaj çekmiyor( karda çok rahat ettim)-hız sabitleyicisi var-seri değil bana güven veriyor-(düşük viteste kökledin mi sepseri oluyor o ayrı)-yan yoldan çıkarken bana yol veriyorlar,benzincide önce bana gel diyorlar,citroen c5 yanından geçerken o bana bakıyor...-seviyorum arabamı çünkü piyasa da çok görüyorum,plakasına bakmasam anahtarın pili bitti diyeceğim... :) kıskananlar çatlasın.beğenmeyenler satsın,beğenenlere allah nazarlardan korusun...herkese iyi günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

bu güne kadar hiçbir arabamın hangi viteste, hangi devirde, kaç km yaptığını hiç merak etmedim...

Tenha yollarda ekonomi yapmak için bu devirlerdeki hızlara dikkat etmek gerekir. Hız sabitleyiciyi 90'a sabitleyince 2500 devir civarlarına denk geliyor. Bu sayede tüketim epey azalıyor vs.

"2003 ten beri otomatik araç kullandığım için olsa gerek" diye mesajımı editleyecektim ama sistemsel sorundan dolayı yapamadım...

zaten bu aracı aldığımdan beri anlık tüketim değerlerine bakarak/dikkat ederek ekonomi yapmaya başladım.

devir saatine sadece kırmızı ışıklara yaklaşırken yada hafif eğimde cut-off için, araç 1500 devir üzerindemi? ayağımı gazdan çekmelimiyim! diye bakar oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizmen

ya arkadaşlar vallahi dayanamadım.yazacam yani.cruzumu çok seviyorum.niye mi?az yakıyor(şehir içi 9 litre ,ş.arası 5,5 litre,cruze kontrolle 4 litre...daha ne olsun koklasın mı öndewki arabayı,,,ya da 15000 tl fazla verip az yakan arabayı mı alayım...hoş bu matematiği hiç anlamam:)-patinaj çekmiyor( karda çok rahat ettim)-hız sabitleyicisi var-seri değil bana güven veriyor-(düşük viteste kökledin mi sepseri oluyor o ayrı)-yan yoldan çıkarken bana yol veriyorlar,benzincide önce bana gel diyorlar,citroen c5 yanından geçerken o bana bakıyor...-seviyorum arabamı çünkü piyasa da çok görüyorum,plakasına bakmasam anahtarın pili bitti diyeceğim... :) kıskananlar çatlasın.beğenmeyenler satsın,beğenenlere allah nazarlardan korusun...herkese iyi günler dilerim.

süpersin dostum
  • selam dostlar nasılsınız ? epeydir yoktum buralarda. sizleri görmeyeli ne yazıkki baldızım ben şehir dışındayken arabamla ufak bir kaza yaptı. sol ön çamurluk biraz göçtü ve tamponun sol tarafı komple çizildi. yine servisle alakalı bir problem yaşadım. ben şehir dışından dönene kadar arabayı servise götürüp yaptırddılar ama geldiğimde birde ne göreyim tampon tam oturmamış. şöyle bir yarım cm kadar arada fark var gibi. ne yazıkki kazadan beri 1 ay geçmesine rağmen işimin yoğunluğundan fırsat bulup gidemedim tekrar servise.

bendekide şanssızlık arabamı okadar seviyorum ama daha ben elimi sürmeden tampona çamaşırlık düşmüştü ve komple boyanmıştı ve kötü bir işçilikle karşılaşmıştım. bu seferde ikinci oldu bundada kötü bir işçilik. tampon ve çamurluğa lokal boya yapılmış. ama hani en acemi bile gelse baksa anlar boya olduğunu. ne yapayım bilmiyorum daha önce paanther dostum bikaç numara verdi ama nedense ben bikaç gün üst üste aradım checrolet türkiyeye ulaşamadım,ulaşırsam sorunumu çözerlermi onuda bilmiyorumya. işallah bu hafta cumartesi servise gidip bu sefer hadlerini bildirecem. güzelim arabamdan soğuttular beni arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramdem74

arkadaşlar ilk yazımı yazıyorum bu forumda. yaktı eritti beni bu cruze. gel gelelim almak için daha beklemem gerekiyor. cruze u olanlar çokkk şanslısınız. ne insanlar imrenerek bakıyor size. cruze um yok ama forumu takip etmekteyim. selamlar saygılar...

her kelimesine katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borakarakaş -- 31 Ocak 2012; 8:55:31 >
  • Arkadaşlar bugün sürücü kapısından çıtırtı şeklinde sürekli olarak gelen (daha doğrusu araç salladnıkça geliyor ama ufacık bir sallantıda bile geldiği için sürekli dedim. neredeyse hiç susmuyor>) bir ses oluştu. araç giderken kapıya dirseğimle bastırdığımda kısmen kesiliyor ses (ses ancak çok sallanınca geliyor bu sefer). Sorun ne olabilir acaba? Burada (ankara) Havalar çok soğuk. Kapı fitillerinin oralarda buzlanma oluyor. Acaba onlarla alakalı bir durum olabilir mi? Sinirimi bozdu sabah sabah. Daha 250 km de hiç bir bozuk yolda kullanmamama rağmen böyle seslerin başlaması üzücü biraz.

Bir de mp3 dinlerken şarkının adının ekranda (radyo modunda olduğu gibi) kayarak geçmesini sağlayacak bir ayar varmıdır?
  • Tamamen soğuk kaynaklı, hatta amaortiserlerde de ses oluşuyor ve koltuk gıcırdıyor. Dışarı -12 çok normal ve her araçta görünen şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

Arkadaşlar bugün sürücü kapısından çıtırtı şeklinde sürekli olarak gelen (daha doğrusu araç salladnıkça geliyor ama ufacık bir sallantıda bile geldiği için sürekli dedim. neredeyse hiç susmuyor>) bir ses oluştu. araç giderken kapıya dirseğimle bastırdığımda kısmen kesiliyor ses (ses ancak çok sallanınca geliyor bu sefer). Sorun ne olabilir acaba? Burada (ankara) Havalar çok soğuk. Kapı fitillerinin oralarda buzlanma oluyor. Acaba onlarla alakalı bir durum olabilir mi? Sinirimi bozdu sabah sabah. Daha 250 km de hiç bir bozuk yolda kullanmamama rağmen böyle seslerin başlaması üzücü biraz.

Bir de mp3 dinlerken şarkının adının ekranda (radyo modunda olduğu gibi) kayarak geçmesini sağlayacak bir ayar varmıdır?

Aynı dediğiniz ses bende de geldi bugün fakat Manisa da kuru soğuk olduğu için havadankaynaklıyor diye düşünmüştüm ve sanırım yanılamışım.
    Ayrıca ben bundan önce VW BORA kullandım ondaki gıcırtı takırlardan sonra bu ses hiç bişey :)
    MP3 ile ilgili configden girince orda yazılarıın kayarak geçmesi ile ilgili ayar olması lazım.
    Kurcalarken görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.
    Bugün akşam eve giderken bakarım burdan yazarım yapabilirsem
  • slm arkadaşlar benimde hız gösterge panellerinin ordan bir ses geliyor. Bir de aracım opak beyaz boya ölçüm aleti ile ölçüm yaptığımız da değerler kaç olmalı metalik boya ile arasındaölçüm yönünden nasıl bir oran farkı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent0183

slm arkadaşlar benimde hız gösterge panellerinin ordan bir ses geliyor. Bir de aracım opak beyaz boya ölçüm aleti ile ölçüm yaptığımız da değerler kaç olmalı metalik boya ile arasındaölçüm yönünden nasıl bir oran farkı vardır.

metalik-opak arasında fark olacağını sanmam.
    ne kadar fark olurdan daha önemlisi, ölçtüğünüz her yerde (20-30 yer) kalınlık değerinin aynı olması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacan891

Arkadaşlar merhaba bende cruze LT 1.6 AT WTCC Edition Aldım 2 gün önce ama daha teslim almadım nasipse çarşamba inşallah.Şimdi o kadar yer gezdimki araçla ilgili okumadıgım yer kalmadı bir çok kişi bu aractan şikayetçi oldugunu belirtmiş. yokuşta gitmedigini vs vs... benim sizden yorumlamanızı ıStedigim 3 modelin verileri .anlayan arkadaşlar yapabilirlerse çok sevinirim.cruze ile bunlar arasında bi fark varmı falan gibisinden .

CRUZE LT1.6 AT

Maksimum Güç (PS): 124 PS/91 kW@6400 rpm
    Tork : 154 Nm@4200 rpm

TOYOTA COROLLA 1.6
    Maksimum güç :124/ 6000 PS/dd
    Maksimum tork :157/5200 Nm/dd

HONCA CIVIC 1.6

Maksimum güç: kW@Dev/Dak (PS): 92/6500 (125 PS)
    Maksimum tork : 152 Nm / 4300 rpm

dostum hayırlı olsun allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmayı nasip etsin

sakıncası yoksa kaça mal oldu acaba cruze... aynı modelin plus olanını incelemiştim ve çok beğenmiştim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01levent0183

slm arkadaşlar benimde hız gösterge panellerinin ordan bir ses geliyor. Bir de aracım opak beyaz boya ölçüm aleti ile ölçüm yaptığımız da değerler kaç olmalı metalik boya ile arasındaölçüm yönünden nasıl bir oran farkı vardır.

aynı ses bendede var. özellikle araç hızlanınca tuhaf bir şekilde devir 3000 i geçince geliyor bu ses. senin nasıl dostum ?
  • ben malatyadan lt plus ı sunroof+karter 39 almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserti
    daha önce paanther dostum bikaç numara verdi ama nedense ben bikaç gün üst üste aradım checrolet türkiyeye ulaşamadım

PM
  • quote:

Orijinalden alıntı: cıvıcem

quote:

Orijinalden alıntı: karacan891

Arkadaşlar merhaba bende cruze LT 1.6 AT WTCC Edition Aldım 2 gün önce ama daha teslim almadım nasipse çarşamba inşallah.Şimdi o kadar yer gezdimki araçla ilgili okumadıgım yer kalmadı bir çok kişi bu aractan şikayetçi oldugunu belirtmiş. yokuşta gitmedigini vs vs... benim sizden yorumlamanızı ıStedigim 3 modelin verileri .anlayan arkadaşlar yapabilirlerse çok sevinirim.cruze ile bunlar arasında bi fark varmı falan gibisinden .

CRUZE LT1.6 AT

Maksimum Güç (PS): 124 PS/91 kW@6400 rpm
    Tork : 154 Nm@4200 rpm

TOYOTA COROLLA 1.6
    Maksimum güç :124/ 6000 PS/dd
    Maksimum tork :157/5200 Nm/dd

HONCA CIVIC 1.6

Maksimum güç: kW@Dev/Dak (PS): 92/6500 (125 PS)
    Maksimum tork : 152 Nm / 4300 rpm

dostum hayırlı olsun allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmayı nasip etsin

sakıncası yoksa kaça mal oldu acaba cruze... aynı modelin plus olanını incelemiştim ve çok beğenmiştim...

dostum herşey dahil anahtar teslim fiyatı 43.750tl otomatik vites Elektrikli Sunroof +17'' jant, Spor gövde kiti, Yan marşpiyel, Spoyler+metalik boya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacan891 -- 31 Ocak 2012; 17:38:56 >
  • drserti kardeş doğru benimkide 3000 devir civarlarında özellikle yolun bozuk olması durumunda sesin şiddeti de artıyor. Arkadaşlar ben aracı yeni aldım ve boya ölçüm cihazı ile ölçüm yaptırdım her yerinde 120 ile 130 arası değerler çıktı. bu değerler normal mi?
  • 
Sayfa: önceki 12371238123912401241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.