Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1234. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yukarıdakiler bir sıkıntı değil olabilir dimi sence.yani önemli olan aynı segment arabaların yakıtı,güvenliği sadece.satış sonrası.sana birşey söylim mi sen kesin chevrolet bayisisin. yada çıkarın var bu işten.sen bu arabanın performansı,kalkışı ve sesi içeri almasına ne diyorsun.ha 35.000 e bu araba iyi o kadar olur diyenlerdensin yani.35000 tl rakamı seni aldatmasın.bu kadar para verip ortada kalan insanlara bak.yukarıda bir arkadaş(o da senin gibi bu işten çıkarı var sanırım.)son 3 yılın istatistiğini çıkarmış sahibinden.com dan.karşılaştırdığı markalara bak honda,toyota,ford yuh yaaa.sen bana cevap ver bu arabanın performansı,kalkışı ve sesi içeri almasına, amortisörlerine ne diyorsun.servisini bilmediğin için birşey diyemeyeceğin için sormuyorum.
  • Arkadaşım görmezden gelme yazılanları, bak bana toplatıyorsun bilgiler, tek tek bakıyorum aynı sınıf araçlara , aynı motora sahip verileri alıyorum. Akşam akşam uğraştırdığın şeye bak.
  • Benim nur yüzlü, güler yüzlü, güzel sözlü, aşırı ahlaklı evladım, yazdıklarını okuyunca bir titremedir aldı her yanımı. Artık etraf mı soğudu, beni bir korku mu sardı bilemiyorum. O dediğin IP lerden adres/kişi filan da bulunurmuş. Benim kafam basmaz yaşlıyım, doğru mudur?
  • Honda Civic 1.6 125ps
    Şehir İçi : 9,0 lt
    Şehir Dışı : 5,5 lt
    Genel : 6,7 lt

Volkswagen Golf 1.6 102ps
    Şehir İçi : 9,7 / 8,8* lt
    Şehir Dışı : 5,6 / 5,5* lt
    Genel : 7,1 / 6,7* lt

Renault Fluence 1.6 110ps
    Şehir İçi : 8,8 lt
    Şehir Dışı : 5,3 lt
    Genel : 6,5 lt

Opel Astra 1.6 115ps (5 ileri manuel & 6 ileri active select)
    Şehir İçi : 8,3 / 9,8 lt
    Şehir Dışı : 5,1 / 5,6 lt
    Genel : 6,3 / 7,1 lt

Chevrolet Cruze 1.6 124ps
    Şehir İçi : 8,9 lt
    Şehir Dışı : 5,2 lt
    Genel : 6,6 lt

Madem biliyordun da; niye yakıtta yakıt diye kendini paralıyorsun burada bizim gibi insanların yanında. Evet olmuş sizin başınıza kötü olaylar meydana gelmiş, geçmiş olsun. Biz memnunuz aracımızdan. Kafamınızın aldığınca okumaya çalıştık güzel yerlerde , imkanlarımız el verdiğincede gönlümüzden geçeni yapmaya çalışıyoruz. Şimdi Cruze ile hayalimizi süsledik, mutluyuz. en az 10.000tl verip , daha az özellikli , aynı motor hacmine sahip araç almak istemedik. Tip olarak gayet yakışıklı araçlarımız var. Bakan dönüp 1 daha bakıyor. Güvenlik konusunda da yeterince açık başarılara sahip en kral araçlardan birtanesi.

Köpek gibi çalışıyorum , çatır çatırda yemek en doğal hakkım, buradaki diğer arkadaşlarımızında hakkı. Kulaktan dolma bilgiler ile lütfen ama lütfen akşam akşam keyfini kaçırmayın insanların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farkonetti

beyler bu forumlarda ortalama her konuya bir göz attım nir nokyadan sonra şunu gördüm.birinin sevdiği modeli diğeri sevmiyor ve sallamaya başlıyor.sizlere şunu söylim.yıllarca renault 9 spring ve broadway kullandık.abs yok.esp yok.silecek silmez.camda buhar çok.elde bez hem araba kullanıp hem cam sildik.renaultun iteleme arabalarına hayranla baktık hem de tüp yokken.benzin o zamanda pahalıydı.şimdi de.berbat arabalardan gelen bir neslin evlatları olarak bir model belirleyin ve alın çok takmayın.örnek:adamın biri diyor ki forumda mutlaka abs li olsun abs hayat kurtarır. pekiiiiiii önceden kullandıklarımız.allaha emanet gidiyoruz.adam gibi sürün.herşey sizin elinizde.

1994 model Renault Broadway 1.4 , 48.000 km de sattık, araç hala bizim garajımızda duruyor, 58.000'de olması gerekiyor, hala taş gibi gıcır gıcır.
    2007 model Hyundai Era 1.4 , 38.000 km'de bunuda elden çıkardık, artık arkadaşıma ait.
    2011 Ağustos Cruze..

Dediğiniz gibi forumda kimse kimsenin arabasını beğenmiyor, tü kaka diyor. Çok takmayın efendim sizde. rahat olun. Allah'a emanet gidiyoruz. Adam gibi kullanalım. Herşey bizim elimizde.

Basın gaza, gitsin araba...
  • m-shinoda hiçbir şekilde dil dökmene gerek yok .... bu adamlar crysis ,,, call of duty vs tarzı oyunlardaki hiç ölmeyen yaratıklar gibidir... biri gider öbürü gelir ... farklı İP LER,, farklı nickler her seferinde farklı bir anticruze'cu ile mücadele ettiğini sanırsın....ama aslında hepsi aynı bölümün sonundaki aynı kişidir. KİM BİLİR belki mücadele ettiğin kahraman tam tersine koyu bir CRUZE FANATİĞİDE olabilir ????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

sadece 2 frekans arasında sorun yaşanıyor ve genel bir problem değil ise...yapılacak bir şey yok.
    her ne kadar vitesi manuel kullanıma izin verse de, cruze tam otomatik şanzımana sahip...otomatikleştirilmiş düz şanzıman değil..
    yokuşta tam bir duruş sağlandıktan ve tekrar hareket etmek için gaza basıldığında kaçırma yapmıyor...bunca zamandır 2-3 defa olmuştur o da çook dik yokuşlarda.

Şu hilholder yani yokuş kalkış yardım sistemini her araca koysalar ne güzel olacak.

Yeni Aveo da var sanrıım. Gayet kullanışlı aracın manuel yada otomatik olması fark yaratmıyor..

evet güzel olur. ama öncelikle artık her araca en az 4+1 hava yastığı ve esp'yi standart hale getirsinler.
    40.000tl lik b sınıfı araçlar da halen 2 hava yastığını gördükçe sinirleniyorum...
  • ankara yoğun kar yağışlı , gece yarısına doğru önce üzerindeki 15 cm kalınlığında karı temizleyip ,
    4 adet kar lastiği takılmış cruze ile karları yara yara eve geldim , öncesinde de bir arkadaşımı dik bir yokuşun başındaki evine bıraktım .
    yol kenarında nice araç sürücüsü (tabi yaz lastikli ) çadır kurmuş , yaz gelmesini bekleyecek gibi görünüyordu .
    kahvede okey oynamaktan sıkılan gençlik , yol kenarında gönüllü araç itekleme ekibi olarak ,
    belediyenin tuzlama ve sıyırma ekibinden daha önce gelmişti .

kar lastiğiniz varsa sıcacık mavi ışıklı kokpite oturup , kışın keyfini çıkarın derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

Ya arkadaşlar şu radyo ilef ve radyo odtünün karışması durumun bir türlü çözemedim. Başka önerisi olan var mı? Bu radyolardan birini dinlerken kafasına göre otomatik olarak diğer radyoya geçiyor. Frekanslarda yakın değil ki niye böyle oluyor anlayamıyorum.

Araca genelde tek kişi biniyorum. Arka cam da buhar problemim oluyor. Daha doğrusu ben içerdeyken buhar olunca arka cam rezistansı ile sorunu çözüyorum. Ama mesela gece köpeği gezdirmek için dışarı bir çıkıyorum arka cam olduğu gibi içten buhar yapmış. Bunun nedeni ne olabilir? Açıkçası kafama takılıyor biraz. Çünkü aracın içinde rutubet var demektir durum böyleyse.

Birde otomatik vitesle ilgili bir sorum olacak. Tam olarak çalışma prensibi nasıldır acaba? Elle de vites değiştirmeye imkan tanıdığına göre triptonik sistem olması lazım. Ama D'ye aldığımızda biz gaza basmasak bile araç yavaş bir şekilde hareket ediyor sanki 1. vitesde gaza basıyormuşuz gibi. Normalde bu özellik tam otomatik arabalarda oluyor. Bir sorumda mesela yokuşda durdunuz tekrar kalkış yaparken ayağı frenden çekince hafifce kaçırıyor hemen frene basarsınız tekrar frenden ayağınızı çektiğinizde bu sefer kaçırmıyor. Bunun nasıl bir mantığı var acaba?

Tp ayarı kapalı mı? Bildiğim kadarıyla tp,ayarı,açıksa, radyo kafasına göre frekansı en güçlü kanalı seçiyor.

Daha önce sormuştum, cevaplayan çıkmadı, bir daha sorayım; kaloriferde sıcaklık ayarladigimizda, ısıyı, fan hızını otomatik olarak ayarlaması için 'auto' tuşuna basabilir miyiz? Auto tuşuna basınca klima da aktif hale geliyor çünkü. Hem klima hem kalorifer olur mu? Autoya basınca klimayı mı açıyoruz,yani.
  • Bildiğim kadarıyla klimayı da aktif ediyor. O yüzden ben kullanmayı tercih etmiyorum. Zaten ayarlarım hazır. On ve Off tuşu işimi görüyor.
  • evet,AUTO tuşu veya AC tuşu klimayı da aktif ediyor.sıcağa ayarlayıp,bu tuşlara bastığınızda,içeride oluşan nemi dışarıya atar,buğulanmaya karşı hızlı ve kesin bir çözümdür.soğuk hava vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebu

ankara yoğun kar yağışlı , gece yarısına doğru önce üzerindeki 15 cm kalınlığında karı temizleyip ,
    4 adet kar lastiği takılmış cruze ile karları yara yara eve geldim , öncesinde de bir arkadaşımı dik bir yokuşun başındaki evine bıraktım .
    yol kenarında nice araç sürücüsü (tabi yaz lastikli ) çadır kurmuş , yaz gelmesini bekleyecek gibi görünüyordu .
    kahvede okey oynamaktan sıkılan gençlik , yol kenarında gönüllü araç itekleme ekibi olarak ,

kar lastiğiniz varsa sıcacık mavi ışıklı kokpite oturup , kışın keyfini çıkarın derim :)

lebu

Dostum kitap tadın da bir yorum atmışsın çok güzel olmuş ama harbiden imrendim sana .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebu

ankara yoğun kar yağışlı , gece yarısına doğru önce üzerindeki 15 cm kalınlığında karı temizleyip ,

süper gercekten
  • Kışlık lastik olayını ilk kez bu kadar istedim bende. Gerçekten eziyetten öte birşey aracın üstündeki lastiklerle bu karda yol almak. Aman dikkat arkadaşlar.

Bu arada radyo meselesine gelince evet tp ayarı kapalı. Ona rağmen gene de zaman zaman yapıyor. İşin garibi her iki istasyonda öyle çok güçlü frekanslara sahip değil.

Arkadaşlar bu arada yukarıda bahsettiğim aracın arka camının park halindeyken içinde kimse yokken buhar olması ile ilgili yorumu olan var mı?
  • Arkadaslar merhaba. Araci bugun teslim aldim. Muzik ayarini yapamadim. Bas tiz ve orta ayarlari kaca alinca en iyi sesi aliyoruz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikocan81 -- 25 Ocak 2012; 23:09:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikocan81

Arkadaslar merhaba. Araci bugun teslim aldim. Muzik ayarini yapamadim. Bas tiz ve orta ayarlari kaca alinca en iyi sesi aliyoruz??

2.0 dizel 163 hp bir cruze alıyorsun ve bu kadar sakinsin........ MOTORUNUN SESİ ZATEN bastığında yeterince düşük frekanslı BASS SES ÇIKARIYORDUR... bu yüzden müziğin bass'ını fazla açmana gerek yok ,,,, tiz ayarını max'a getir,,,, mid ayarını da ortadan bir diş aşağı getirsen yeter..... hayırlı olsun......
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

Kışlık lastik olayını ilk kez bu kadar istedim bende. Gerçekten eziyetten öte birşey aracın üstündeki lastiklerle bu karda yol almak. Aman dikkat arkadaşlar.

Bu arada radyo meselesine gelince evet tp ayarı kapalı. Ona rağmen gene de zaman zaman yapıyor. İşin garibi her iki istasyonda öyle çok güçlü frekanslara sahip değil.

Arkadaşlar bu arada yukarıda bahsettiğim aracın arka camının park halindeyken içinde kimse yokken buhar olması ile ilgili yorumu olan var mı?

arka cam kendinden filmli desene!!!! ,,, ama yinede bizim polislere dikkat çok yoğun bir buğulanmaysa ceza kesebilirler....... bu radyo odtü olayını bende çözemedim....
  • DAHA AZ BENZİN İLE DAHA ÇOK KİLOMETRE

Sürücüden kaynaklanan kusurlar:

Sürücü aracı kullanırken aşağıdaki hususlara dikkat ettiğinde daha az benzinle daha çok kilometre yapabilir. Öncelikle az benzinle çok kilometre gitmenin yolu sabırdan geçer sözünü unutmayalım. Eğer ekonomi sizin için ön plandaysa aşağıdaki önerilerimizi dikkatlice uygulayın.

1. Önünüzdeki aracı çok yakından takip etmeyin. Zira devamlı olarak aracınızı frenler ve gazlarsınız. Bu durum ilave benzin pompalanmasına neden olur. Ani fren ve ardından gaz basmak yakıt tüketimini yüzde 5 arttırır.

2. Şehirlerarası yolda en verimli hız 80-90 km. arasındadır. 90 km.'nin üstünde her kilometre yakıt tüketimini yüzde 1 arttırır. Son vitesteki 90 km.'lik hız yaklaşık 3.000-3.300 motor devrine eşittir. Diğer viteslerde de motorunuzu 2.750-3.000 devirler arasında çalıştırın.

3. Motorunuzun harareti (ısısı) yakıt tüketimini etkiler.

a- İlk hareketten önce motorun ısınması için en fazla 30 saniye bekleyin. Fazla ısınmasını beklemek yakıt tüketimini arttırır.

b- Ancak şehirlerarası yola çıkarken, hareket göstergesinin normale yaklaşmasını bekleyin.

c- Kışın motorunuzun çok soğumaması için radyatör önünü gazete kağıdı ya da benzeri bir şeyle kapatın.

d- Soğuk motorda yakıt sarfiyatı fazladır. Motor tam ısınmadan yapılan yolculuklardan (özellikle kısa mesafelerden) kaçının. Böyle durumlarda aracınız yüzde 25 daha fazla yakıt harcar.

4. Yakıt deponuzun hatalı doldurulması yakıt tüketimini arttırır. Deponuzu doldururken aşağıdaki noktalara dikkat edin.

a- Deponuzu mümkünse pompanın yavaş hızı ile doldurun.

b- Depo hiçbir zaman ağzına kadar doldurulmamalı.

c- İmkanınız varsa sabah veya akşamın geç saatlerinde deponuzu doldurun.

d- Depoyu daima dolu bulundurun. Çünkü az benzinde buharlaşma daha fazladır.

e- Özellikle dizel motorlu araçlarda, günlük iş bitiminden sonra depoyu kaliteli motorinle doldurun.

f- Bir istasyonun pompasına yanaştığınızda pompanın para kısmının bilhassa sıfırlanmasına dikkat edin.

g- Aracınızın motoru hangi benzine göre uyarlanmışsa (süper-normal-kurşunsuz) ona göre benzin kullanın.

h- Yakıt deponuzun kapağı kilitli tip olmalı.
  • Arakadaşlar merhaba,
    Aşağıda paylaştığım önemli sorunlarımla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:

Aracımı alalı 1 ay bile olmadı. Şu an 200 KM'de, 100 km'de ortalama 24,2 lt yakmış gösteriyor. Aracımı aldığımda 30 Km'de idi yani bir depo benzinle yaklaşık 170 km gidebilmişim. Bunun dışında araç 50-60 km hıza geldiğinde (otomatik vites bu arada aracım) gaza bastığımda normalde vites atıp devrin düşmesi ve aracın hızlanması gerekir ya, aracımın deviri artıyor ve motor bağırıyor. Özetle araba hızlanmıyor ya da bana öyle geliyor.

Tüm bu şikayetlerimle aracımı İstanbul'da bir yetkili bir servise götürdüm. Dedikleri şu ki: aracın bilgisayar sisteminden kontrol yapılmış, hiç bir sorun tespit edilememiştir. Peki dedim 24,2 lt'yi nasıl açıklıyorsunuz. Dedi abi araç ağır olduğu için bir de trafikli yerlerde kısa mesafe kullandığın için olmuş olabilir.

Bu arada cumartesi günü bir ustayla test sürüşü yapacağız ve 50 km gidip kaç litre yaktığına ve devirlenmelerine bakacağız.

Şimdi size soruyorum arkadaşlar; servis, test sürüşünden sonra da yapabilecekleri herhangi bir şey olmadığını söylerse ne yapmalıyım?

Aracımı aldığım ilk gün havalandırma sorunu vardı ilk gün serviste yaptırmıştım ve nazarlık olsun demiştim ama bu başka bir şey gerçekten!

Tüketici haklarım kapsamında hakkımı arayabilir miyim? Bunlar sizce olabilecek veriler ya da sorunlar mıdır ve de servis gerçekten bazı konularda çaresiz kalabilir mi?

Değerli yardımlarınızı rica ederim.

Peşin teşekkürlerimle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joliva

quote:

Orijinalden alıntı: fikocan81

Arkadaslar merhaba. Araci bugun teslim aldim. Muzik ayarini yapamadim. Bas tiz ve orta ayarlari kaca alinca en iyi sesi aliyoruz??

2.0 dizel 163 hp bir cruze alıyorsun ve bu kadar sakinsin........ MOTORUNUN SESİ ZATEN bastığında yeterince düşük frekanslı BASS SES ÇIKARIYORDUR... bu yüzden müziğin bass'ını fazla açmana gerek yok ,,,, tiz ayarını max'a getir,,,, mid ayarını da ortadan bir diş aşağı getirsen yeter..... hayırlı olsun......

Araci aksam aldigimdan bisey anlamadim acikcasi. Daha alisamadim.. Bu siralar cok soru sorarsam kizmayin :)) cevabiniz icin tesekkur ederim

Acaba bu aracta biraz hizlandiktan sonra kapilari kilitleme ozelligi var mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikocan81 -- 26 Ocak 2012; 10:05:03 >
  • 
Sayfa: önceki 12321233123412351236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.