Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kitapçık namına servis formu verdiler sadece. Hiçbir detaylı özellik bilgisi yok maalesef. çoğu özelliğini oto dergilerinden öğrendim:)

Bu gerçekten çok ilginç.
  • quote:

kitapçık namına servis formu verdiler sadece. Hiçbir detaylı özellik bilgisi yok maalesef. çoğu özelliğini oto dergilerinden öğrendim:)

BENDE BUNU SÖLEMİŞTİM NEYE NASIL GÜVENELİM
  • Bugün plaka ve ruhsat işlemlerim sürüyor, yarın teslim alıyorum aracımı..
    RAY Sigortadan KASKO teklifi aldım, sizce nasıl..
    Değerlendirirseniz sevinirim arkadaşlar...

KARA TAŞITLARI BİRLEŞİK KASKO POLİÇE TEKLİFİ
    RAY SİGORTA

Araç Bedeli: 38,500 TL
    Marka: CHEVROLET CRUZE 1.6 AT6
    Model: 2009
    Hasarsızlık: 0%

Ödeme Şekli

1.TAKSİT 145,00 TL
    2.TAKSİT 145,00 TL
    3.TAKSİT 145,00 TL
    4.TAKSİT 145,00 TL
    5.TAKSİT 145,00 TL
    6.TAKSİT 145,00 TL
    7.TAKSİT 145,00 TL
    8.TAKSİT 145,00 TL

Toplam 1.160,00 TL

Poliçede detayları belirtilen araç gerek hareket, gerek durma halinde iken aracı kullananın iradesi dışında aracın,
    *çarpması,çalınması,yanması
    *devrilmesi,düşmesi,yuvarlanması
    *Grev,Lokavt,Kargaşalık,Halk Hareketleri,Terör
    *kötü niyetli 3. şahısların vereceği zararlar
    *Sel ve Su Baskını hadiseleri dolayısıyla aracın hasar görmesi
    *Deprem,
    *Çekme,Çekilme veya sigara ve benzeri maddelerin teması ile araçta meydana gelen hasarlar,
    *İhtiyari Mali Sorumluluk

*Hukuksal Koruma ve Sürücü Hukuksal Koruma
    *Mini onarım teminatı
    *Acil tıbbi yardım

İHTİYARİ MALİ MESULİYET
    Şahıs Başına Bedeni: 40.000 YTL
    Kaza Başına Bedeni: 40.000 YTL
    Kaza Başına Maddi: 40.000 YTL
    *Ferdi Kaza Koltuk (Vefat/Sürekli Sakatlık)
    Vefat: 15.000 YTL
    Sürekli Sakatlık: 15.000 YTL
    Riskleri ile Oto Asistans Hizmetleri poliçe kapsamına dahil edilmiştir.
    Muafiyet:
    Deprem hasarında %20 sigortalının uhtedisinde %80'i sigorta şirketinde kalacak şekilde koasürans uygulanacaktır.
    NOT:ARACIN ORJINALINDE TAKILI BULUNAN AKSESUARLAR TEMINATA DAHILDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tridiART -- 11 Mayıs 2009; 17:08:48 >
  • Araç bedeli neden o kadar yüksek?
  • arkadaşlar merhaba öncelikle.aranıza yeni katıldım.bende bu araçla ilgileniyorum.fırsat buldukçada araştırma yapıp formları takip ediyorum.benim bu zamana kadar gözlemlediğim ve vardıgım sonuç, bu araba için biraz daha beklemek.yani almak hata olur falanda demiyorum.alanlarda insallah kazasız belasız binerler.ama ben biraz daha bekleyecegim.çünkü bu aracın plus paketi gelecekmiş.yetkili satıcısından ögrendim.biraz daha pahalı olacakmış ama ben buna razıyım.cruze control yagmur sensörü far sensörü sanrof deri koltuk ve deri kaplama gögüs benzeri şeyler o araçta olacakmış.3-4 bin tl kadar fiyat farkı olacakmış ama buna deger bence.hem bazı sorunlar var sanırım.hoporlör olmaması,takılamaması,araçta hediye verilen şeylerin olmaması aksesuarların daha gelmemesi,gelecekmi gelmeyecekmi belli değil.. gibi.o sorunlarda aşılır kısa bi süre içinde.o yüzden ben biraz daha bekleyecegim.ama araba bu olacak orası kesin .herkese saygılar..
  • arkadaşlar selam . aracım sonunda geldi gittim gördüm . perşembe günü teslim edecekler (resmi işlemler .vergiler , plaka falen) . cumadan itibaren sizlere daha çok bilgi verebilirim . şimdiden söyleyebilirim ki aracı 2 kez test sürüşünde test ettim , arac mükemmel . birtek korkum fazla yakması . bakalım bi gelsin hele yakıtı konusunda sizleri bilgilendiririm. alanlara hayırlı olsun der , almayanlara tavsiye ederim... bayiilerde tükenmeden yetişsinler
  • tridiART eger kasko konusunda daha farklı fiyatlar alırsan ve benide bilgilendirrisen sevinirim .yaptıraccaz bizde elbet sahiden niye arac bedeli o kadar fazla. cuma günü itibari ile bende kasko için daha iyi bir fiyat alabilirsem yazacam.
  • Arkadaşlar araç işlemleri kaç gün sürüyor üç aşağı beş yukarı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: harika1
    Araç bedeli neden o kadar yüksek?

quote:

Orjinalden alıntı: at5698
    tridiART eger kasko konusunda daha farklı fiyatlar alırsan ve benide bilgilendirrisen sevinirim .yaptıraccaz bizde elbet sahiden niye arac bedeli o kadar fazla. cuma günü itibari ile bende kasko için daha iyi bir fiyat alabilirsem yazacam.

Cruze u aldığım satış şefi hanımefendi ile bayi bünyesinde bulunan ray sigorta acentesinden aldığımız fiyat teklifine göre aracın ÖTV indirimi sonraki fiyatıymış

quote:

Orjinalden alıntı: harika1
    Arkadaşlar araç işlemleri kaç gün sürüyor üç aşağı beş yukarı acaba?

Araç pazar günü bayiye ulaşmış, h.sonu işlem yapılamadı. Bugün yani p.tesi sabahleyin noterden vekalet evrağı düzenlettim (bu arada 40TL noter ücreti ) , bayiye evrağı teslim ettim.
    Gün içinde plaka, ruhsat ve muayene işlemlerini halledip yarın sabah teslim edeceklerini söylediler..
    Plaka özel olmadığı için 1 gün de yapılabiliyormuş işlemleri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tridiART -- 11 Mayıs 2009; 21:08:20 >
  • Tridiart ben Allianz'dan yaptirdim 1.050 TL ye..Bence Ray sigorta icin cok yuksek bir rakam...Arti zaten Ray sigortayi hic tavsiye etmiyorum..
  • Son durum:

Aractan garip bir ses geliyor ozellikle 1 ve 2 viteste...Kayistan geldigini dusunuyorum..Carsamba gunu gidip baktiricam..Benzin tuketimi hala cok ama cok yuksek...Resmen daha fazla yakmasin diye triptonic vitesi manuelde kullaniyorum

Onun disinda hicbir sikintisi yok...

Zaten bu arabada olabilecek tek sikinti bir zaman sonra aracin sagindan solundan sesler gelmesi olacaktir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pascal_emre

Tridiart ben Allianz'dan yaptirdim 1.050 TL ye..Bence Ray sigorta icin cok yuksek bir rakam...Arti zaten Ray sigortayi hic tavsiye etmiyorum..

Aracın manuel mi, ayrıca kasko değeri nekadar olarak gösterildi...
  • Sanırım kaskonun taksitli mi peşin mi olduğu da önemli olacaktır.
  • arkadaşlar bugün saat 08,00 itibariylewww.chevrolet.com.tr adresinden cruze le ilgili broşür indirilebiliyor.ama cruze anasayfasından değil modellerile ilgili bölümden cruze tıklayıp ordan broşür indire tıklamanız lazım .birçok arkadaşın beklediği buydu sanırım .bilginize...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aybars1

arkadaşlar bugün saat 08,00 itibariylewww.chevrolet.com.tr adresinden cruze le ilgili broşür indirilebiliyor.ama cruze anasayfasından değil modellerile ilgili bölümden cruze tıklayıp ordan broşür indire tıklamanız lazım .birçok arkadaşın beklediği buydu sanırım .bilginize...

direk link ---> http://contact.chevroleteurope.com/crm-forms/crm-forms.htm;jsessionid=EA08A52ADF9ED8B7CD7877586A2B97BB?_flowExecutionKey=_c734BB1DF-30E6-353B-0506-E8C9AE54C9F3_kAEE50922-12D7-A602-E4A7-20CE4B966852#ic-brochure_cruze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tridiART -- 12 Mayıs 2009; 11:42:56 >
  • Form doldurmak istemiyorum derseniz ---> http://contact.chevroleteurope.com/pdf/brochure_Cruze_tr_TR.pdf
  • Bu broşür linkini saayfa üzerinden bulamadım ben ama neyse. :)

Edit : Buldum.

Broşürde yine donanım listesi tam olarak yok, teknik özellikler kısmı güzel ama donanım listesini de eklemek gerekir.

Bir de mp3 bağlantılı demiş, müzikçalarda usb girişi var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harika1 -- 12 Mayıs 2009; 12:07:09 >
  • Konuyu en başından beri takip ediyorum. Cruze aldım ben de. Burada yazanlara rağmen :)

Yetkili arkadaşlara sesleniyorum, bu konu temizlenmeli, yeni bir konu açılmalı. Çünkü baştan sona yanlışlarla dolu bilgilendirme var bu topicte.

1- Arabaya lpg takılsa hiç gitmez artık o yüzdendir gibi tahminler bile yapılmış. arabayı kullandım, performans aracı değil, ama manuel ve tiptronik viteste gayet iyi seriliği. Kalkış ve hızlanma da bana iyi geldi. Eski sayfalardaki yorumlar baya komik olmuş.

2- Araç 5-10bin TL arasına üretiliyor denmiş, madem bu araç 5bine 7bine üretiliyor, cruise kontrol- kararan dikiz - sunroof vs vs eksik donanımları da 1000TL'ye hatta daha ucuza mal edebilirlerdi. Bu mantığa göre. Değil mi? Peki mal mı bu Chevrolet de çok daha dolu araç üretmek yerine böyle üretiyor?
    Kolay değil öyle arabayı komple donatmak, beygirini 130 yapmak, torku yükseltmek. Bu da ayrı bir komiklik.

Çamur at izi kalsın...

------------------------------

Ben kendim, maksimum 35bin TL verebilecek finansal duruma sahiptim. o da kredilerle vs. Honda civic almak asıl amacımdı. Ama civic sahipleri öyle bir 2. el piyasası oluşturmuş ki, küfretmemek elde değil.

Aracın Mart fiyatı 39.600(Civic Elegance + tiptronik vites + full olan işte :D ) Nisan fiyatı 43.300. Ötv öncesi keza 40bin TL sınırında.

Şimdi 2. el fiyatlarına bakıyorum, 30bin km ve aşağısı ve hasarsızlar: 36-40 arası. O araçlar da (Ankaradayım) çok uzaklarda ve telefonla güvenip 500-600 km (en az) gidilecek yerler değil.

35bin TL'den ucuz elegancelar da, ya komple boyalı yada değişen parçası çok. Yani kazalılar. YADA km'si 70binleri bulmuş.

Cruze'dan önceki aracımla 8 yılda 84bin km yaptım. 35bin TL verip 70bin km'lik aracı niye alayım??

Tekrar söylüyorum, honda civic 2. el sahipleri fiyat konusunda çok komik rakamlar istiyorlar.

Burdan geleceğim nokta neden cruze tercih edilir???

Benim gibi finansal durumu 35 üstüne çıkamayanlar, 40ları bulamayanlar için mükemmel bir tercih. Zaten bu tip araçların sahipleri de alıcıları da genel de fiyatı baz alarak tercih yaparlar. Fiyat konusunda da Cruze'un üstüne daha avantajlı diyebileceğim bir araç yok piyasada.

Neden sadece civic'i baz aldın diye soracak olanlara da söyleyeyim, piyasada şuanda Cruze'a rakip olabilecek başka araç yok da ondan. Evet, Corolla-Jetta(turbolar hariç)- Linea da dahil Cruze'la yarışacak-karşılaştırılacak araç yok Civic dışında.

Cruze'u aile aracı olarak aldım, 33.150'ye metalik boya farkı 700liraydı, 32.450 değil o yüzden :) performansı zaten çok düşük değil, aile aracı için de gayet iyi, o yüzden onu negatif bir özellik olarak görmüyorum. Rodaj sonrasına kadar da yakıt hakkında da konuşmak istemiyorum, rodaj sonrası hala yakıt yüksek olursa benim için tek negatif özellik yakıt olacaktır. Ki zaten o zamana kadar lpg onayı da çıkar lpg taktırırım.

Almayı düşünenler fazla şüpheyle yaklaşmasınlar araca. Rahatlıkla alabilirler.

Not: Performans isteyenler, araba almayı düşünen gençler, ekonomisi 40bin 45binlere çıkanlar.. Düşünmeden Civic alın :D hatta body-kit ve cam filmi de çektirin, daha da söylemiyorum birşey :)
  • Bu arada, arkadaşlar kaskonuz niye bu kadar pahalı?

Chevrolet bayilerinin kasko şirketleriyle anlaşması var. İndirim yapıyorlar. Full kasko, herşey dahil 400-500 arasına kadar iniyor.

edit: benim eski aracın kaskosundan gelen indirim var, hasarsızlık indirimi diye mi geçiyor bilemiyorum tam. o yüzden iniyor. sizde o yok mu arkadaşlar? yanlış anlaşılma olmuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spinoza21 -- 12 Mayıs 2009; 14:14:42 >
  • Arkadaşla rmotor konusunda ben d egeçen Astra motorunu inceleyince gayet yeteli olduğunu düşündüm. Tamam bu araç Astradan daha büyük ve ağır ama bu fark çok değil ve Astra bu araçtaki motoru yüksek motor tercihi olarak sunuyor.

113 hp'lik motor çok yeterli. Sanırırm millet tipini görünce daha yüksek performans bekliyor. :)
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.