Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1096. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10941095109610971098
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pesimisstt

bana 523 tl gibi bir rakam söylediler telefondan yüksek gibi geldide ondan sordum. IORI'nin dediği gibi 485 tl ise fazla uçurum yok fiyatta ama bbasci06 ve paanther 'nin dediği gibi ise fiyatlar baya fark oluyor.. teşekkürler cevaplar için bi kaç yeri daha arayayım mademse ben..

halen servise 130km uzaklıktamısınız?...
    durum devam ediyorsa yapılabilecek fazla birşey yok...

ankara ile antalya arasında kafadan 70-80tl+kdv işçilik farkı var...ankaradaki servis personeli ağır işçi yaaaa
    malzeme aynı malzeme, yapılan iş aynı iş... olsa olsa adet başı ancak 1-2tl oynayabilir. tek fiyat şişirilecek yer kalıyor İŞÇİLİK....
    birde sanki koca kutu WD-40'la tüm kutu balata temizleme spreyini sanki sıkıyorlardaaa.
    satılıyor heryerde ikisi 15tl...bir araca WD-40 30-40 kere, balata spreyide en az 15 kere gider....
    ben gidince, "yazmayın lütfen balatamda kirli kalsın, kapımda yağsız diyorum."

antalyada eylül-ekim 2010 gibi 15.000 bakımı 280 tl imiş. 2011 ağustos 293tl... pek artış yok.
    hemde antalyada tek firma...adamlar 400-450tl dese millet yine mecbur yaptırmaya.
    ama insaflı adamlar yinede. oluru neyse fazlasını gereksiz yere almayı uygun görmemişler demek ki...bazı paragözler gibi.
  • Bugün İzmir Gaziemir e uğradım.
    HB ile tanıştım sonunda. Gayet hoş gözüküyor , sedan kadar yapılı duruyor araba.

LT 1.6 cruze - 34.500 tl fiyat verdiler.

BRC lpg 2 yıl brc garantili olarak 2.000 tl ye taktırıyorlar.

LT plus+ full alınırsa 36.500 e bırakacağını , sunroof 1.300 mü 1.800 mü ne takılacağını söyledi.

benim için önemli olan LT 1.6 cruze - 34.500 tl bdur ? alınabilirliği varmıdır acaba ? Ağustos fiyatları gelince artacağını söylediler en gez 1 hafta içerisinde.
  • Fiyatlardaki artış PLUS paketi artık hediye etmediklerinden kaynaklanmıştı yada yaptıkları indirimi kaldırmışlardı..
    Yeni bir yıl, yeni modeller ve yeni fiyatlar..
    Olmazsa olmaz, artış kaçınılmaz..
    (way anasını negüzel uydu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

Bugün İzmir Gaziemir e uğradım.
    HB ile tanıştım sonunda. Gayet hoş gözüküyor , sedan kadar yapılı duruyor araba.

LT plus+ full alınırsa 36.500 e bırakacağını , sunroof 1.300 mü 1.800 mü ne takılacağını söyledi.

benim için önemli olan LT 1.6 cruze - 34.500 tl bdur ? alınabilirliği varmıdır acaba ? Ağustos fiyatları gelince artacağını söylediler en gez 1 hafta içerisinde.

doğrudur bende merakımdan fiyat aldığımda yapılan indirim 2.500tl civarıydı.
    1.6 LT MT opak liste fiyatı 37.912TL verilen fiyat 34.500TL . daha ne olsun
    valla 34.500'e bu sınıf bu donanım araç varsa hemen o alınır...yoksa CRUZE 1.6 LT MT var.

evet bu gün servis müdürü arkadaşla konuşmuştuk. yakında 1.000tl gibi zam geleceğini söyledi...
    muhtemel zam sadece cruze'a değil, "zamanla tüm markalara"...dedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

Noluyor ya ?

yok bişey yok...
    sende alıştın bu konuda tartışma görmeye...olmayınca da "OLDU SANAR OLDUN".
    gerçi bu konunun kaderi böyle 1-2 ayda bir döner "aynı terane".
  • evet paanther hala 130 km uzağım servise vede ankarada yaptırıcam bakımı dönemedim hala antalyaya. (iyi hafıza varmış bu arada:)
    bbasci06 servisten aldım fiyatı zaten 523 tl dediler ondan forma sorayım dedim. antalya ile arada fark oluyor baya ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesimisstt -- 4 Ağustos 2011; 4:00:27 >
  • quote:

Bugün İzmir Gaziemir e uğradım.

lt modelını ben 37ye aldım bence o fiyat verılmısse size ve almayı dusnuyorsanız beklemeyın derım.
  • quote:

bana 523 tl gibi bir rakam söylediler telefondan yüksek gibi geldide ondan sordum. IORI'nin dediği gibi 485 tl ise fazla uçurum yok fiyatta ama bbasci06 ve paanther 'nin dediği gibi ise fiyatlar baya fark oluyor.. teşekkürler cevaplar için bi kaç yeri daha arayayım mademse ben..

Yalnız LPG olduğu için rakam değişiyor, benim aracım lpg'li
    523 TL rakam doğru chevrolet clubü sitesine üye olursan bilgilerini servise bildirmelerini söylersen %15 civarı indirim yapıyorlar, fatura tamamen fasa fiso ben 400 ml wd 40 aldım Ostim İkmal den 6,25+kdv opiste faturada 15 küsür sanki bir kutuyu arabaya boşaltıyorlar, cam suyum dolu olmasına rağmen ona da 5 tl yazmışlar, anlayacağın şişirme fatura ile yoluyorlar, sırf garanti için götürdüm, ha unutmadan arka fren balatalarım yarım korkudan değiştiremedim serviste çünkü 380TL'cikmiş, çüşşşş diyorum opel servislerine, 30 tl lik balataya 380 tl çektiler ya helal olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 4 Ağustos 2011; 8:55:23 >
  • bi kaç bayiyi aradım 500 tl civarı fiyat veriyorlar. Lpg taktırıyım diyorum garantiden çıkıcağı için özel serviste de bakımlarını yaptırırıyım diyorum siz ne denersiniz arkadaşlar ?
  • quote:

bi kaç bayiyi aradım 500 tl civarı fiyat veriyorlar. Lpg taktırıyım diyorum garantiden çıkıcağı için özel serviste de bakımlarını yaptırırıyım diyorum siz ne denersiniz arkadaşlar ?

Benzin masrafı rahatsız etmiyorsa ve yetkili servisin bakım masrafını azaltmak için lpg düşünüyorsan bence hiç gerek yok..
  • bbasci06 benzin parası rahatsız etmeye başladı artık. yetkili servisin masrafını azaltmak için lpg taktırmıyorum da, lpg taktırınca general motor garanti vermiyor ya nasılsa özel servislerde yaptırırım artık bakımlarını diye taktırıyorum. sen nedersin ?
  • peki motor harici diğer kısım garantileri?
  • quote:

bbasci06 benzin parası rahatsız etmeye başladı artık. yetkili servisin masrafını azaltmak için lpg taktırmıyorum da, lpg taktırınca general motor garanti vermiyor ya nasılsa özel servislerde yaptırırım artık bakımlarını diye taktırıyorum. sen nedersin ?

Açıkcası bu saatten sonra GM hangi LPG firması ile anlaşırsa anlaşsın kat-i olarak motor garantisi vermeyecektir veremeyecektir..
    Artık onlarında ağızı yandı sütten..Anlaşma yapacakları LPG firması verecek garantiyi..GM üstlenmeyecek ama araçta garanti dışı kalmayacak..
    LPG den yaşanabilecek her türlü sorunda GM LPG firmasına işi yükleyecek..
    Gaz bizim gibi insanlar için elzem durumda..Keşke böyle olmasaydı, benzin daha ucuz olsaydıda kimse lpg kullanmasaydı ama durumlar malum..
    Hatta keşke doğalgaz istasyonları artsada bende aracımı doğalgaza çevirsem..

Tüketim konusundaki hesaplar ortada..
    şehir içi 0,40-42 yakarken şimdilerde 0,20-22 yakmaktayım..Bir depo ile 260-290 km arası yol yapıyorum ve lpg nin litre fiyatı Ankara milangazda 1.94 TL..
    kaçınılmaz ise lpg meselesi derimki tercihini en iyisinden yana kullan..3-5 fazla ver ama en iyisini al..Nasıl olsa 8-9 ayda amorti ediyor kendisini..
    Sağlıcakla..
  • cevap için teşekkürler bbasci06 LPG tercihim prins olacak sanırım, paanther yaptırıcam haftasonu bakımı diğer garantileri devam etsin dediğin gibi..Bu arada bizim garantiler 3 sene demi yanlış bilmiyorum..
  • Hayırlısı olsun umarım sıkıntı olmaz..
    Araç garantileri 3 yıl ama prins lpg`ye sanırım 2 yıl veriyor bi bakmak lazım..
  • Bu devirde Benzinli araç resmen işkence araç sahiplerine...
    Artık sabah hava durumundan önce petrol borsasının son durumuna bakar olduk resmen...

Ya dizel yada LPG başka çaresi yok.. Ethanol ile çalışan sistemler var Güney Amerikada felan , bi de onlar gelirse seçenekler üçe çıkacak... Hybrid i saymayın zaten , güzel yurdum da hybrid araç almak D sınıfı Lüx sedan araç almakla aynı kefeye konuyor fiyat bakımından...

Ama bu Lpg firmalarının verdiği garantiye pek kafam yatmıyor benim. Piyasanın bilinen büyük Lpg firmaların olan BRC, Teleflex ve Prınce in garanti taahhütmanelerine bir baktım da , ucu açık yerleri de var bu taahhütlerin..

Şimdi düşünün Cruze a bu üç firmanın birisnden bir sistem tercih edip takdırdım diyelim , Araç belli bir süre sonra subaplarından arıza yaptı çektik servise... Servis diyecek ki sen aracına LPG taktırmışsın o yüzden sübaplarında lpg nedeniyle aşınma olmuş garanti kapsamına girmez... Eyvallah diyip Lpg firmasının kapısını çalacaksın hadi yaptırın aracımı diye... Onlarda derse ki , senin aracının problemi Lpg nedeniyle değil , fabrikasyon olarak sübapların yanlış montajı nedeniyle olmuş , sorun bizden kaynaklanmıyor , git üretici firmana söyle şikayetini derlerseee o zaman ne olacak...

küçük emrah gibi ortada kalırız valla...
  • Ondan sonrada başlarız "Emraaaahhh koooooooşşş ..... ........larrr" diyee
  • Kısmetse 34.200 e akşama almaya gidiyorum. 1.6 MT LT Cruze

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

far kenarlarını camlar ile birlikte bu şekilde kaplatabilirsem keyfinden geçilmez bu araç.

era ya elveda diyebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShinQda -- 5 Ağustos 2011; 15:08:20 >
  • quote:

Kısmetse 34.200 e akşama almaya gidiyorum. 1.6 MT LT Cruze

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

far kenarlarını camlar ile birlikte bu şekilde kaplatabilirsem keyfinden geçilmez bu araç.

era ya elveda diyebilirim..

Hayırlı olsun..
    Ablanında çizgileri gayet uyum içerisinde olmuş..Güle güle kullan..Ama çok katılarak gülme direksiyon başında..
    Şaka bir yana kaliperler ile farlardaki uyum çok hoş görünüyor..
    Acaba diyorum kendime???
    Bende mi öyle yapsam ki??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbasci06 -- 5 Ağustos 2011; 15:18:42 >
  • hemen akabinde yaptığım bir araştırma sonucunda bulduğum bir video..
    çok hoş görünüyor valla..Aracın göğüs ışıklarıyla aynı..
    bi düşünün..
    mavi ledli kapı içi aydınlatmalar..
    mavi ledli iç aydınlatma..
    mavi ledli ayak bölümünde aydınlatma..
    mavi ledli farlar..
    mavi kaliper kapakları..

http://www.youtube.com/watch?v=FouwSHo7zMA&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbasci06 -- 5 Ağustos 2011; 15:24:25 >
  • 
Sayfa: önceki 10941095109610971098
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.