Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada yol bilgisayarının yazılımını güncellettim. daha önce bahsetmiştim, 1,5-2,5 litre az gösteriyordu 100 km de..yani 1q lt tüketiyorsa 9 filan gösteriyordu...güncel yazılım ardından sanki gerçek tüketim değerlerine yaklaştı yol bilgisayarı değeri.

birkaç ökçüm daha yaptıktan sonra kesin değeri paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalio
    Bu arada yol bilgisayarının yazılımını güncellettim. daha önce bahsetmiştim, 1,5-2,5 litre az gösteriyordu 100 km de..yani 1q lt tüketiyorsa 9 filan gösteriyordu...güncel yazılım ardından sanki gerçek tüketim değerlerine yaklaştı yol bilgisayarı değeri.

Nasıl yapılıyor o iş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsanokur

quote:

Orijinalden alıntı: dalio
    Bu arada yol bilgisayarının yazılımını güncellettim. daha önce bahsetmiştim, 1,5-2,5 litre az gösteriyordu 100 km de..yani 1q lt tüketiyorsa 9 filan gösteriyordu...güncel yazılım ardından sanki gerçek tüketim değerlerine yaklaştı yol bilgisayarı değeri.

Nasıl yapılıyor o iş?

Serviste yaptılar. Çok düzensiz çalışıyor dediğimde yazılımı güncelleyelim, bir miktar iyileşecektir dediler..Bakalım 1-2 hafta takip edeyim, eğer ciddi yileşme olursa paylaşırım...Şu an için yeterince ölçüm yapmadığım için net bir şey söylemem zor.

• Merhaba,
    Ocak 2011'de captiva high 7k aldım. Fazla yakıt tüketimi dışında çoook memnunum araçtan, zaten fazla km de yapmadığım için problem değil şimdilik. Bugün nazar değdi galiba, dizel partikül filtresi ışığı yanıp sönmeye başladı, genellikle FULL'den yakıt alıyorum.

Captiva kullanım klavuzu sayfa 2-19'da "15 dk boyunca 50km'den yüksek hıza çıkın, gösterge kurum partikülleri belli bir miktarın altına düşer düşmez söner" diyor. Sayfa 6-26'da ise hemen servise götürün diyor.

Tecrübesi olan bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Ne yapmalıyım ?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

quote:

Orijinalden alıntı: airporter

45 gün önce 76.500 tl fiyattan Ankara'dan almıştım. geçen hafta uğradığımda, bir arkadaşım için fiyat aldım. şu anda bırakabileceğimiz son fiyat 79.500tl dediler,bu 45 gün içinde %3,5 civarında zam gelmiş ve %4 lük bir zam daha gelmesini bekliyorlar.(malum döviz kuru arttı)kesin karar verdiyseniz zaman kaybetmeyin bence.

Bana Istanbul da 80 bin lira fiyat verdiler. High modelini soyluyorsunuz degil mi?

evet hıgh modeli, ama aradan 9-10 gün geçti artık onlarda 80 çivarı ister sanırım,dövizdeki yükselişler biraz etkiliyor yapabilecekleri iskontoyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurhanozer
    Merhaba,
    Ocak 2011'de captiva high 7k aldım. Fazla yakıt tüketimi dışında çoook memnunum araçtan, zaten fazla km de yapmadığım için problem değil şimdilik. Bugün nazar değdi galiba, dizel partikül filtresi ışığı yanıp sönmeye başladı, genellikle FULL'den yakıt alıyorum.
    Captiva kullanım klavuzu sayfa 2-19'da "15 dk boyunca 50km'den yüksek hıza çıkın, gösterge kurum partikülleri belli bir miktarın altına düşer düşmez söner" diyor. Sayfa 6-26'da ise hemen servise götürün diyor.
    Ne yapmalıyım ?
    Teşekkürler.

Aynen yazdığı gibi mümkünse 50 km/sa hızın üzerinde kullanın 15 dakikada sönüyor. Bu bir sorun değil.

Ama bazen varacağınıza yakın yanıyor, o zaman ne yapacaksınız? Benim bir kez başıma geldi. Park ettim. Akşama çalıştırdığımda tekrar DPF ışığı yandı. 15 dakika kullanınca söndü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsanokur

quote:

Merhaba,
    Ne yapmalıyım ?
    Teşekkürler.

Aynen yazdığı gibi mümkünse 50 km/sa hızın üzerinde kullanın 15 dakikada sönüyor. Bu bir sorun değil.

Ama bazen varacağınıza yakın yanıyor, o zaman ne yapacaksınız? Benim bir kez başıma geldi. Park ettim. Akşama çalıştırdığımda tekrar DPF ışığı yandı. 15 dakika kullanınca söndü.

Benim de başıma benzer bir olay geldi...eve vardığımda ışık yandı, hem de akşam vakitleri, sırf ışığı söndüreceğim diye akşam trafiğine girmeyi gözüm yemedi, hem de hız yapacak müsait yol bulamayabilirdim.

park ettim, bir gün sonra çalışıtırdım, ışık yine yandı, belli bir süre sonra söndü.

bu mevzuyla alakalı servisi aradım...2-3 kez bu şekilde yapabilirsiniz dedi servisteki eleman...4. ya da 5. seferde ışık sönmeden motoru kapatırsan...bir dahaki çalıştırmada arabayı çalıştıramazsın dediler...motor kendini sağlama alıyormuş..araç servise götürülüp ışık orada söndürülüyormuş...çok ciddi sorun değil, ama aracı servise çektirmek istemiyorsanız ışığı söndürmeden aracı park etmeyin dediler.

iki de sebep söylediler...kötü yakıt ve düşük devirli, ekonomik kullanma tarzı...4-5 bin km de bir yanması normal...daha sık yanıyorsa ters giden bir şeyler var demektir dedi amcalar.

• her ikinize de paylaşım için teşekkürler. Benim de araç 6bin'i devirmişti, normal demekki.

Eskiden bir opel astra'm vardı 2001 model, yolda zırt bırt bir göstergesi yanardı. Servise götürdüğümde opel çoook elektronik araba ondan böyle (ileri teknoloji) derdi. Sıkıldım ve sattım.

Malum Opel ve Chevrolet aynı grupta olunca, Captiva'daki ilk kez karşılaştığım bu sorun hemen opel astra'yı aklıma getirdi, umarım daha fazla bişiy çıkmaz.

sevgiler
  • bizim hanım dpf lambasına ''puf puf '' adını koydu :)) yine puffpuff yandı dedi evin önünde rölantide 10 dk bekledim kendiliğinden söndü. müthiş ısı artışı birde eksozdan garip bir ses ve yanık kokusu geliyor işlem bitince eskisine dönüyor. depoyu fazla indirmemek gerekiyor , genelde depoda az yakıt varken yanıyor bizde.
  • Arkadaşlar motor kaputu aliminyummu yumrukla çökme durumu olabilirmi bugün hafif bir çökme gördüm tam ön solda tıklamam sürtmem falan yok neden olmuş olabilir
  • bu arac uzun yolda basınca resmen daha az yakıyo. ist - sakrya arası 150-160-170 sürekli bastım artık gına geldi ne yakıyosa yaksın dedim :) 37 krş yaktı ( bir depo ile 550 km gitmeyi başardım nihayet :) ) normalde 45 krş :( şimdi şehir içi-dışı sakin kullanıyorum depo yarı oldu 250 km yapamamışım . yavaş dediğimde 120 km/h cruise da
    :( yavaş gidince araba fazla yakıyo ilginç bir şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyntml

bu arac uzun yolda basınca resmen daha az yakıyo. ist - sakrya arası 150-160-170 sürekli bastım artık gına geldi ne yakıyosa yaksın dedim :) 37 krş yaktı ( bir depo ile 550 km gitmeyi başardım nihayet :) ) normalde 45 krş :( şimdi şehir içi-dışı sakin kullanıyorum depo yarı oldu 250 km yapamamışım . yavaş dediğimde 120 km/h cruise da
    :( yavaş gidince araba fazla yakıyo ilginç bir şekilde

Hocam, burada yakit ile ilgili en cok sikayeti belki ben yapmistim. Ancak arkadaslarin uyarisi ile surus tarzimi degistirdim ve simdi artik sallamiyorum. Sehirici/disi karisik yarim depoya cogunlukla 350 km. giderek ulasabiliyorum. Toplamda ise yogun trafige gore 600 civari , bazen 650ye dogru yol alabiliyorum.
    Yapilmamasi gereken en onemli olay: Aracin dusuk hizlardaki ivmelenmesi cok abarti iyi degil belki ama gaza birden yuklenince kafa kaldiriyor, iste bu hareketi yapmayacaksin, gaza yedirerek basacaksin. ilk hareketlerde 3-5 saniye rolanti ile gidip, yavasca hizlanacaksin. Araca max. torku aldirdikca, havaya bol miktarda yakit atiyorsun. Dikkat!!!

Bir de yol musaitse 120-125 arasi gitmek en ekonomik cozum. Devir 2000-2200 arasi oluyor ve arac fazla yorulmuyor, yakit avantaji da beraberinde geliyor. Gecenlerde zaman zaman 160-170'e ulasmama ragmen yakit yine de cok artmadi. Birden hizlanma yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 19 Ağustos 2011; 0:11:30 >

• vanetik'e:
    Evet benim arabada da bagaj kapağında plakanın sol üstünde bir göçük farkettim. Nasıl olduğunu bir türlü bulamadım. Hatta polis çağırdım, birisi yumruk vurmu olabilir falan dedi ama dukkanin onuydu biri mutlaka gorur boyle bir seyi. Aklima son olarak silindirli otomatik yikayicilar aklima geldi benziklliklerdeki, belki o yaptı diye düşünüorum. Vakumla çektirirsiniz dediler, henüz bir şey yapmadım.

Her güzelin bir kusuru varsa bu aracın kusuru da fazla yakıt tüketimi, çok km yapanlara göre bir araç değil bence. Araba almışım ne düşüneceğim gaza az basayım çok basayım. Velhasıl sıkıntı bu durum !
  • quote:

vanetik'e:
    Evet benim arabada da bagaj kapağında plakanın sol üstünde bir göçük farkettim. Nasıl olduğunu bir türlü bulamadım. Hatta polis çağırdım, birisi yumruk vurmu olabilir falan dedi ama dukkanin onuydu biri mutlaka gorur boyle bir seyi. Aklima son olarak silindirli otomatik yikayicilar aklima geldi benziklliklerdeki, belki o yaptı diye düşünüorum. Vakumla çektirirsiniz dediler, henüz bir şey yapmadım.

Her güzelin bir kusuru varsa bu aracın kusuru da fazla yakıt tüketimi, çok km yapanlara göre bir araç değil bence. Araba almışım ne düşüneceğim gaza az basayım çok basayım. Velhasıl sıkıntı bu durum !

çok km yapan değilde ,çok şehir içi sıkışık trafikte kullanan diyelim şuna, mesela ben yılda yaklaşık 20.000 km yaparım. bunun neredeyse %85-90 ı uzun yolda geçer, bu sebeple benim için yakıt hiç sorun olmayacak, çünki; bu cüsse için zaten uzun yolda yakıt sarfiyatı gayet normal

• doğru şehiriçi kullanımı fazla yaktırıyor hele istanbuldaki gibi ortalama hız 15-20 km oluyorsa...
  • hafta içi ses izalasyonu yaptıracağım bir de kaputa koruyucu film düşünüyorum. Lastik ve yol sesi dişli asfaltta rahatsız ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin181

arkadaşlar power box konusunu yazmıyorum artık. Yanlış anlaşılmalar var kendimi firmanın reklamcısı gibi hissettim.

merhaba
    racechip'i hangi ayarlar ile kullanıyorsunuz acaba?
  • almanyada yeğenimim yaptırdığı ayarları kullanıyorum. Hiçbir değişiklik yapmadım gerçi komtrol panelinide açmadım
  • quote:

hafta içi ses izalasyonu yaptıracağım bir de kaputa koruyucu film düşünüyorum. Lastik ve yol sesi dişli asfaltta rahatsız ediyor.

Üstat hangi şehirdesini ve kaça malolucak yaptıran tanıdığınız varmı bilhassa uzun yolda gerekli
  • quote:

hafta içi ses izalasyonu yaptıracağım bir de kaputa koruyucu film düşünüyorum. Lastik ve yol sesi dişli asfaltta rahatsız ediyor.

Benimde defalarca dile getirdğim bir konu ama , bazı arkadaşlar bana "bu araçta ses izalasyonuna gerek" yok diye karşı çıkmışlardı. Benimde için de yakıttan daha önemlisi araçtaki ses izalasyon problemi özellikle de dişli asfaltta bu kendini iyice hissettiriyor . Şahin bey çıkan sonucu bizimle paylaşırsan çok iyi olur .
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.