Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cuma akşamı afyondan izmire depoyu fulledim ve uygun bir hız bulup 116 da sabitledim ,izmire vardığımda evin önünde çektiğim foto. ortalama tahminleri alayım. araçta 3 kişi ben dahil. yolun 3 te birinde klima 22 derecede çalıştı.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin181

cuma akşamı afyondan izmire depoyu fulledim ve uygun bir hız bulup 116 da sabitledim ,izmire vardığımda evin önünde çektiğim foto. ortalama tahminleri alayım. araçta 3 kişi ben dahil. yolun 3 te birinde klima 22 derecede çalıştı.

göstergeye bakınca bayağı tasarruflu kullanmışsınız gibi, ancak; yinede kesin tüketim değeri için tekrar depoyu doldurup bu kadar mesafede sarf etmiş olduğunuz yakıtı tam olarak öğrenebilirsiniz. yakıt göstergeleri çok sıhhatli bir sonuç vermez.ama yinede moral verdiniz bize, gerçek tüketim değerleri için depoyu tekrar fullediğinizde bizimle paylaşırmısınız.

• Ne biçim arabamız var ya yol bilgisayarı yanlış
    yakıt göstergesi yanlış doğru olan bişeyi yok mu ya.
    Deppo 65 lt olduğuna göre göstergeye göre 25-30 lt yakıt harcamış görünmüyor mu?
  • quote:

Ne biçim arabamız var ya yol bilgisayarı yanlış
    Deppo 65 lt olduğuna göre göstergeye göre 25-30 lt yakıt harcamış görünmüyor mu?

bu aracın donanım olarak en zayıf yönü yol bilgisayarı zaten...bir kere gösterdiği değerden %10 daha fazla gerçek tüketim.

senin araçtaki göstergeye göre 23-24 lt tüketmiş olman lazım.
  • ortalama bu degerlere gore tam depo uygun hizda 700 km yol gidebiliriz sanirim.mazotun lt si 3.65 tlden tam depo 237 tl eder.km de yapilan sarfiyatta en kaba haliyle 0,339 kurus...deger biraz yuksek olsada bu cusseye gore yakit olarak iyi diyebiliriz sanirim
  • quote:

hayır dediğiniz gibi değil, piyasadaki tüm araçlarda yakıt depo göstergesi sıhhatli ve tam bir değer göstermez, çünki depo içerisindeki şamandıralı bir sistemden bilgi alır tüm yakıt göstergeleri. aracın bulunduğu konumdaki en küçük bir yanal yada dikey bir eğim göstergede farklı değerler göstermesine sebep olur ve bu gayet normal birşeydir. sizden ricamız, aracın deposunu tekrar doldurarak ne kadar yakıt aldığını ve bu km ile ne kadar sarfiyat olduğunu belirlemenizdir. çünki en sıhhatli ve doğru değer burada ortaya çıkar, ki bu dolumlar esnasında bile aracın mümkün mertebe ilk dolum yaılan ve sonraki dolum yapılan konumlarını(yani eğim olarak) aynıya yakın olmasına dikkat edilmelidir.

• quote:

birde şöyle bir bilgilendirme yapmak isterim. tüm araçların yakıt depo göstergeleri, depodo kırmızı ışık yandığında kalan emergency yakıtı yok farz ederek ölçüm yapar, yani şöyle örnekleyeyim. captiva full depo 65 litre alıyor, kırmızı ışık yandığında 7 litre kalıyor olması lazım ortalama olarak. 65-7=58 litre, yani depo göstergesini tam yarımda gördüğümüzde depoda kalan yakıt. 58/2=29+7=36 litredir. yani sizin çektiğiniz resimdeki km ve gösterge durumuna bakılırsa yarım depoye geldiğinizde 400 km çivarında yol yapabilmeniz lazım.benim hesaplarıma göre 100 km'de ortalama 7.3 litre yakıt sarfetmis olduğunuzu sanıyorum.buda 3.650 lt fiyatından hesaplarsak 266 krş eder. km de. bana göre 116 km ortalama sürat için gayet iyi bir sarfiyat. şahin181 arkadaşım. bakalım tahminim gerçek değerlere ne kadar yakın çıkacak. depoyu doldurup sarfiyat değerini bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airporter -- 23 Haziran 2011; 15:38:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: airporter

quote:

birde şöyle bir bilgilendirme yapmak isterim. tüm araçların yakıt depo göstergeleri, depodo kırmızı ışık yandığında kalan emergency yakıtı yok farz ederek ölçüm yapar, yani şöyle örnekleyeyim. captiva full depo 65 litre alıyor, kırmızı ışık yandığında 7 litre kalıyor olması lazım ortalama olarak. 65-7=58 litre, yani depo göstergesini tam yarımda gördüğümüzde depoda kalan yakıt. 58/2=29+7=36 litredir. yani sizin çektiğiniz resimdeki km ve gösterge durumuna bakılırsa yarım depoye geldiğinizde 400 km çivarında yol yapabilmeniz lazım.benim hesaplarıma göre 100 km'de ortalama 7.3 litre yakıt sarfetmis olduğunuzu sanıyorum.buda 3.650 lt fiyatından hesaplarsak 266 krş eder. km de. bana göre 116 km ortalama sürat için gayet iyi bir sarfiyat. şahin181 arkadaşım. bakalım tahminim gerçek değerlere ne kadar yakın çıkacak. depoyu doldurup sarfiyat değerini bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum. teşekkürler.

sahin181 powerbox takilmisti degil mi? bende sabirsizlikla bekliyorum verileri?

• quote:

cuma akşamı afyondan izmire depoyu fulledim ve uygun bir hız bulup 116 da sabitledim ,izmire vardığımda evin önünde çektiğim foto. ortalama tahminleri alayım. araçta 3 kişi ben dahil. yolun 3 te birinde klima 22 derecede çalıştı.

Hoşgeldiniz

Eğer depoyu fulleyip gerçek değerleri yazarsan çoğu kişiyi powerbox ve yakıt tasarrufu hakkında soru işaretlerinden kurtaracaksın

Bize çin işkencesi yapmazsın değilmi

• bu ortalamayı hareket halindeyken eğimli bir yolda, bilgisayarı sıfırlayıp ancak alabilirdim.
    Fabrika verilerinden bile daha düşük değeri gördüm. klima çalışmadan az önce 6,1 ortalamaya kadar düştü, kendimi eski meganımda zannettim.
    depoyu doldurdum 90 tl mazot aldı.

• Aynı şartlarda klima çalışmadan 110 ortalamayla İzmir yaptığımda 7,6 ortalama elde etmiştim.
    Agresif sürüş karekterim yoktur, uzakta kırmısızı ışık görünce önceden yavaşlarım aracımı durdurmadan yeşil yanmasına göre ayarlamaya çalışırım,
    sert frenajdan kaçınırım ilerde rampa görünce düzlükte hızlanmaya çalışırım. Valla bulsam Rüzgar esince Yelken bile takasım geliyor.
  • quote:

bu ortalamayı hareket halindeyken eğimli bir yolda, bilgisayarı sıfırlayıp ancak alabilirdim.
    Fabrika verilerinden bile daha düşük değeri gördüm. klima çalışmadan az önce 6,1 ortalamaya kadar düştü, kendimi eski meganımda zannettim.

bu degerler herhangi bir katli maddesi kulandiktan sonra elde edilmis degerlermi acaba???

• quote:

bu ortalamayı hareket halindeyken eğimli bir yolda, bilgisayarı sıfırlayıp ancak alabilirdim.

90 tl ile 335 km, 1 km de 266 krş yakıt sarf etmek demektir. bende 266 krş olarak tahmin etmiştim. müneccimmiyim neyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airporter -- 24 Haziran 2011; 12:10:49 >

• günaydınlar, bu değerler power box takılıyken alınan değerlerdir.
  • şahin ağam sen şu işi daha ayrıntılı açıklasana hele...
  • quote:

Orijinalden alıntı: airporter

quote:

İnsignia 9.1 lt yi gösterirdi ortalama ben ödediğimi hesaplardım 60 krş

• bende 334.9 km ye 90 tl ödedim. İhsan hocamwww.racechip.de sitesinde satılan powerbox aldım. Alman tüv onaylı ooduğunu görünce hemen aldım.
  • quote:

bende 334.9 km ye 90 tl ödedim. İhsan hocamwww.racechip.de sitesinde satılan powerbox aldım. Alman tüv onaylı ooduğunu görünce hemen aldım.

Bu konu hakkında özel sayfa açalım biz merak ediyoruz gerçekten işe yarıyormu getirilerinin yanında herangibir götürüsü varmı (astarı yüzünü geçme terimi ile)
  • quote:

bende 334.9 km ye 90 tl ödedim. İhsan hocamwww.racechip.de sitesinde satılan powerbox aldım. Alman tüv onaylı ooduğunu görünce hemen aldım.

Şahin bey, sizin aldığınız sitede 2 tane chip var bir tanesi race chip 128 euro diğeri de RaceChip Pro 229 euro siz herhalde pro olanı aldınız. Aracın garanti durumunu ne yaptınız ? Bu chipten almaya benimde niyetim var ama garanti konusunda ve uzun vadede nedeniyle oluşabi
    araçta chipten dolayı olabilecek olumsuzluklar konusunda tedirginim.
  • ben 129 euro olanından aldım. Bu konuyu almanyada yaşayan yeğenime araşttırdım. Chip tuning yaptıeacaktım istanbulda mehmet gazihan ustaya. Sonra almanyadan gelen haberde chip tuning hem garantiyi bozuyormuş hemde turboya fazla yükleniyomuş o yüzden powerbox öneriyorlar. Bende tuv onaylı olduğu için düşünmeden aldım.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.