Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (505. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim araçta işlem çok
    PARÇA: 1.578,21 TL
    İŞÇİLİK: 1.281,00 TL
    EKSPERTİZ:ÖN KAPUT BOYALI, TAMPON DÜZELTME VE BOYALI
    AD DEĞİŞEN PARÇALAR
    1 ÖN TAMPON PLAKA ALT BAKALİTİ
    1 PHOTON PARK AMPULÜ
    1 ÖN TAMPON DEMİRİ
    1 ÖN PANJUR
    1 ÖN TAMPON ALT BAKALİTİ GÜMÜŞ
    1 MOTOR KAPUT KİLİT DESTEK ÇUBUĞU
    1 HAVA FİLTRE YEDEK KABI
    1 ÖN TAMPON ALT IZGARA SAĞ
    1 RADYATÖR ÜST AYAK SAC SAĞ
    1 RADYATÖR HAVALANDIRMA DAVLUMBAZI
    1 RADYATÖR ÜST AYAĞI SOL
    1 ÖN TAMPON ALT IZGARASI SOL
    1 ÖN TAMPON ORTA IZGARASI
    1 ÖN ÇAMURLUK BRAKETİ SOL
    1 ÖN ÇAMURLUK BRAKETİ SAĞ
    1 SİS LAMBA BAKALİTİ YUVARLAK SAĞ
  • 2011 captiva 2.0 aracımız var bakım için yağ değişimi yaptırcağız. Araca uygun yağ hangisi bulamadım. Satıcıya sordum 5w40 diyor. Genelde 5w30 gözüküyor sitelerde. Birde kaç litre yağ almalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xdian

2011 captiva 2.0 aracımız var bakım için yağ değişimi yaptırcağız. Araca uygun yağ hangisi bulamadım. Satıcıya sordum 5w40 diyor. Genelde 5w30 gözüküyor sitelerde. Birde kaç litre yağ almalıyım?
    Hocam eski kasanın yağı 5w40, Motul X-Clean alabilirsin, dexos2 normlarını karşılar(6,2 lt yağ haznesi).

• hector81 kullanıcısına yanıt
    Sağolun

• İyi akşamlar 2011 high paket captiva aracı yaklaşık 1 ay önce aldım periyodik bakımını aldığımda yaptırdım bugün rampada klima açıkken araçta kırmızı yağ lambası yandı durdum aracı stop ettim tekrar çalıştırdım lamba söndü yola devam ettim ışık yanmadı. Bugün yine rampada aynı olay başıma geldi böyle bir problem yaşayan varmı acaba tavsiyeleriniz için teşekkürler

• Merhabalar. 2 sene kadar önce 2010 model captiva almıştım. Fazla yakması sebebiyle satıp binek bir araba aldım ve büyük bir hata yaptığımı o zaman anladım. Bindiğim arabadan (2015 model passat) asla keyif almadım. Sonra passatı da satmak zorunda kaldım.

Captivam gerçekten çok iyiydi. Hiçbir sorunu yoktu. Henüz 70 bin km deydi.

Ve geçen hafta bir anda aklıma esti. 2011 model captiva yı galeride gördüğüm gibi aldım. Ustaya bile göstermedim.

1 haftalık kullanımın ardından da araçta ciddi sıkıntılar olduğunu farkettim.

Öncelikle vites geçişleri aşırı sarsıyordu. P R D geçişlerinden bahsediyorum. Hemen şanzumancıya götürdüm ve tahmin ettiğim gibi, şanzuman yağı 109.000 km de ilk defa değişti. Şaka gibi. Zaten su gibi birşey aktı araçtan. Yağ özelliği kalmamıştı. Vites geçişleri düzeldi ancak...

70 km yi geçince araçta uğultu oluyor. Ayrıca eski captivamdan daha gürültülü çalışıyor. Titremesi de fazla gibi geldi. Yakıt tüketimi %10-15 daha fazla.

Uzun lafın kısası...

İstanbul anadolu yakasında ve/veya Ankara da sağlam bir captiva ustası arıyorum. Maddi olarak çok bir gücüm kalmadı. Ancak peyderpey adam edecem aslanımı.

Var mıdır önerisi olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vivizum -- 28 Temmuz 2020; 23:38:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• vivizum V kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun aracınız. paylaştığım yer captiva da çok iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • exponent kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

• 2013 -2014 captiva vergisi yılda ne kadar ve şehir işi km de ne yakar arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: burak235

2013 -2014 captiva vergisi yılda ne kadar ve şehir işi km de ne yakar arkadaslar
    7-11 yaş yıllık MTV 2114₺ hocam,
    2014 model Captiva yok zaten, 2013 son,
    2013 modeller 4×2 ve yeni nesil motor olduğu için eski kasalara göre daha az yakıyor, yine de ş.içi 9-10 lt vardır diye tahmin ediyorum.

• arkadaşlar yeni captiva ltz aldım sapda anahtar resimli yağdanlık işareti araç çalıştıktan 2 dk sonra kendilinden sönüyor. resetleme işlemi işe taramıyor herdafasında tam 2 dk sonra sönüyor sofırlanamadığına göre sorun ne olabilir

• aranıza yeni katılan biri olarak ilk önce tüm 150-300 aralığındaki suvlara baktım. bütce olarak captivada karar kıldım. arkadaşımdan 2012 model ltz titan yeni kasasını aldım araç 76binde orjinal km ve boya değişen yok. sıfırdan beridir arkadaşımdaydı. aslında aracı kullandıktn sonra suv aramaya başladım. önce hundai tuscon denedim 2018 model iç haçmi dar. ve çok sert süspansiyon ve yüksek otomobilden başka bir hissiyay vermedi. toyata denedim. beğenmedim. kia beğenmedim. captiva ltz den sonra içim ısınmadı. önce 4 çeker olsun istedim arkadaşımda vardı denedim. ancak şuan aldığım ltz ile karşılaştırdığımda çok fark gördüm. öncelikle kasa olarak ltz çok daha kaslı heybetli ve yakışıklı görünüyor. çok daha atik. daha sessiz çalışıyor arazide 4 çekeri aratmıyor görevini başarıyla yerine getiyor. herşeyden önemlisi hem manulde 6 ileri hem otomatikte 6 ileri ile 2011 ve alt modeller için 5 vitesten ayrılıyor 100km hız sabitleme manuel kullanımda 6. vidtesde 6.6 litre yakıyor. şehir içi 9-10 litre yakıyor. manuel kullanırsam 8 yakıyor ancak pdf temizliği için otomatik tercih ediyorum. ltz de koltuk usıtma ses sistemi konsol gösterge paneli çok daha iyi ve premium görünüyor. herşeyden önemlisi triger zinciri 2012 ve 2013 ltz modelde tirger kayış değil zincir.bir önceki kasa triger kayış. zincirde belli bir km değilim yok zincir ses yapana kadar minimum 120 maximum 200 bin km yapabiliyor. ve kopma riski yok. iki aracı kullanmadan sadece 4 çeker diye bir önceki kasaya bakmayın arazide denediğiniz taktirde ltz nin 4 çekerden çok fazla geri kalmadığjnı göreceksiniz. birde dış görünüş olarak hala 2020 mıdel suvlardan daha yakışıklı görünüyor. ilgi gözler hep üzerinzde oluyor. daha önce passat audi a4 avensis mersedes bmv gibi araç deneyimlerim oldu. ancak captiva tüm d sekment araçları defterim sildirtmeyi başardı. üstelik araştırmlarım sonucu. kronik bir sorun bulamadım. parçalar uzun ömürlü.kolay kokay bozulmadığını. yedek oarça konusunda sıkıntı çekilmediğini parça fiyatlatınındiper suvlara göre uygun olduğunu gördüm. benim şahsi görüşüm captiva yeni kasa. kesinlikle ikisini kullanmadan karar vermeyin farkı göreceksiniz

• volpan V kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hocam, Allah kaza bela vermesin.

• Allah razı olsun amin cümlemize kardeşim

• selamlar;motor suyuna yağ kaçırması sorunu ile karşılaşan var mı?Aracım captiva 2012 yeni kasa 2.0

• quote:

Orijinalden alıntı: CrewShadYS

selamlar;motor suyuna yağ kaçırması sorunu ile karşılaşan var mı?Aracım captiva 2012 yeni kasa 2.0
    Rejenerasyonda yağa mazot karışması olabiliyor ama suya yağ karışmasını sizden duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hector81 -- 25 Ağustos 2020; 19:32:52 >
  • hector81 kullanıcısına yanıt
    Bugün sanayiye verdik.Yağ sotucusu bozulmuş.Yarın alıcam bakalım.Allaha emanet araba

Şanzıman yağını nerede değiştirdiniz?

• Tr1629 T kullanıcısına yanıt

Hocam devirde düşme oluyorsa turbo hortumun patlamıştır. Bir kontrol ettir. Devir düşmüyorsa partikül filtren tıkalıdır. Turboya yağ basıyordur.

Hocam dediğin sorunlar triger setinden olur genelde.Değişmemişse değiştir. Ama ezbere değil kilitleyerek yapsınlar. Partikül filtresini de söktürürsen sorunun kalmaz.Partikül iptali ve yazılım için ecufast tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.