Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (483. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.054.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: valyria

arkadaşlar merhaba. 2011 captiva sahibiyim. araç 83000 km'de. 2500tl tramer kaydı var ön sağ çamurluk ve kaputun birleştiği yerde ufak bi boyası var. satmak gibi bir düşüncem var sizce kaç paraya satılabilir?

Fiyatı söylerseniz ona göre düşüneceğim bir tane bulunduğum il dışında arkadaşlar yarın ola bakacaklar.
  • Arkadaslar herkese selamlar. İyi sürüşler.. Yaz için lastik alacağım.( 235 65 17 ) Önerileriniz veya elinde temiz lastiği olan var mıdır?
  • Arkadaslar selamlar. Son zamanlarda anahtarsiz giriste priblem yasiyorum. Elektronic key not detected yaziyor. Arabaya giriste zorlaniyorum. Stop edince bu yazi cikiyor.. kumanda tuslarida islemiyor. Yedek anahtarimda var ondada ayni sorun var. Arabanin akusunu yeni degistirdim. Anahtarlarin pili zayig olabilirmi? Yoksa başka bir sorunmu var. Fikri olan varmi??
  • 2013 ltz arıyorum arkadaşlar düzgün km si 100 bini geçmemiş ilgilenen olursa pm atsın görüşelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: arnold08

2013 ltz arıyorum arkadaşlar düzgün km si 100 bini geçmemiş ilgilenen olursa pm atsın görüşelim

Hocam en son golf yada duster vardı yanlış hatırlamıyorsam. Sattınız mı araçları?
  • muhoi M kullanıcısına yanıt
    sattım hocam dusteri idareten almıştım şuan aracım yok captiva bakıyorum düzgün az km yapmış hatasız inşallah bulurum
  • Arkadaşlar Merhaba,

Haftasonu kışlık lastikleri söktürüp yazlıkları taktırırken yazlıkların bayağı kötü durumda olduğunu fark ettim. Çatlaklar oluşmaya başlamış ve hamuru da sertleşmiş. Lastikçi Continental ve Michelinlerin yanı sıra, Kormoran diye bir lastik de önerdi. Michelin ve Continentalleri 650 civarına bırakıyor, Kormoran'ı da 400'e bırakıyor. Kormoran Michelin'in yan ürünüymüş ama hakkında çok da iyi yorum yok.

Forumda sanıyorum Kumho sözü geçiyordu çokça, fiyatları nasıl, lastik nasıl öncelikle?

Önerileriniz var mı?

Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehananil

Arkadaşlar Merhaba,

Haftasonu kışlık lastikleri söktürüp yazlıkları taktırırken yazlıkların bayağı kötü durumda olduğunu fark ettim. Çatlaklar oluşmaya başlamış ve hamuru da sertleşmiş. Lastikçi Continental ve Michelinlerin yanı sıra, Kormoran diye bir lastik de önerdi. Michelin ve Continentalleri 650 civarına bırakıyor, Kormoran'ı da 400'e bırakıyor. Kormoran Michelin'in yan ürünüymüş ama hakkında çok da iyi yorum yok.

Forumda sanıyorum Kumho sözü geçiyordu çokça, fiyatları nasıl, lastik nasıl öncelikle?

Önerileriniz var mı?

Tesekkurler

Hocam bende de michelin'nin yan ürünü olan Tigar var ama pek tavsiye etmem. Bence iyi bir lastik değil.

Kumho bence daha mantklı. Birkaç yerde daha okudum, Kumho Kl51 olması lazım. Kullananlar memnun. Ben şimdi alacak olsam, onları takardım..
  • quote:

sattım hocam dusteri idareten almıştım şuan aracım yok captiva bakıyorum düzgün az km yapmış hatasız inşallah bulurum

İnşaALLAH bulursunuz hocam, ben bulacağınıza inanıyorum.

Cidden bizim araçların temizini satma problemi yok. Hızlı bir şekilde gidiyor.

Bu arada Duster ile kıyaslasanız ne gibi farklar var? Kısaca bir özet geçseniz..
  • bilgehananil B kullanıcısına yanıt
    Ben 4 mevsim nokian weatherproof aldım hocam, şimdilik memnunum.
  • hector81 kullanıcısına yanıt
    Hocam kışlığım zaten var, bu 4 mevsim lastikler karda biraz düşük performans sergiliyor yazın da çabuk eriyor diyorlar. Fiyat da cabası. Yazlık kışlık ayrı ayrı kullanmak daha mantıklı geliyor bana. Tavsiyeniz için teşekkür edeirm.
  • Bu aralar servise giden var mı? Yine özele götüreceğim sanırım. 25% indirimli hali ile 7 yaş bakımına 880 TL istediler. Rutin filtre ve yağ değişimi sadece...

Asıl bomba fren disk ve balatalarında...

Ön fren balatası 600

Ön diskler 1000

Arka fren balatası 400

Arka diskler 800

İşçilik : 300

İndirimle beraber toplamda 1700 küsur TL’ye geliyor. Özeli araştırmadım ama bana çok pahalı geldi
    Yazlık için temiz, yakın tarihli olmak şartıyla, çıkma lastik de bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhoi

quote:

İnşaALLAH bulursunuz hocam, ben bulacağınıza inanıyorum.

Cidden bizim araçların temizini satma problemi yok. Hızlı bir şekilde gidiyor.

Bu arada Duster ile kıyaslasanız ne gibi farklar var? Kısaca bir özet geçseniz..

duster ile kıyaslama yapacak olursam
    -- duster artıları
    düşük yakıt tüketimi
    arazisi kışın tartışılmaz
    bakım ydek parça ucuz oluşu
    ikinci eli çok kuvvetli(aynı gün sattım )
    -eksileri
    kalitesiz iç malzeme
    yalıtım çok zayıf rüzgar sesi motor sesi
    yoltutuş çok zayıf

az yakıyor diye milleti sömürüyorlar yeni kasayı kullandım yıl olmuş 2018 arkadaşlar comport modeli altında satılan aracın arka cam düğmeleri manuel arka tekerler halaa kampana en fulü 110 tl edermi derseniz aslaa şindi 2 araç bakıyorum önceliğim 2013 ltz BMW x5 2004-2006 daha önce x5 kullanmış biri olarak çok keyif veren bir araç lakin düzgününü bulursanız yoksa bakım masrafları çok ağır olur hayılısı artık bakacağız
  • BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Birkaç ay daha bakayım sizi de haberdar ederim hocam
  • BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba,
    Açıkçası başıma gelen son birkaç saçma olaydan sonra zorda kalmadıkça Opel servislerine gitmemeye karar verdim.
    Geçtiğimiz aylarda başıma talihsiz ufak bir kaza gelmişti, normalde Opel Odak'a gidiyordum ama eve uzak diye Beşiktaş Opel Gerçek'e gideyim dedim, yüzüme bile bakmadılar. Hatta hasar danışmanı yerinden kalkmadı bile oturur vaziyette, ben ayakta. Karakolda polislerden bu şekilde kötü muamele gördüğümü bilmem. Ben de hiç devam etmedim, tamam gerek yok deyip çıktım.

Haftasonu yazlık-kışlık lastik değişimi için Opel Odak'a gittim. Opel Odak'ı lastik değişimi için kullanma sebebim geçmişte evime yakın olması ve lastikçimin dükkanının taşıması sonucu lastikleri acilen koyacak bir yer bulmaktı. Fiyatı da fena değildi. Cumartesi 10:30 için randevu aldım, telefonda bir türlü ne kadar süreceği konusunda bilgi veremediler. Herkes birbirine aktarıyor ama kimse cevap vermiyordu. Neyse, dedim en fazla 2 saatte biter dedim. Tam randevu saatimde gittim; yarım saat bekleme salonunda bekledim, içerisi hastanelerin bekleme salonundan farksızdı, inanılmaz bir plansızlık hakimdi.

11:00'de danışman beni kabul ettiğinde önce fiyatı sordum. 220 TL dedi, çıldırmışlar. Geçen sene 98 TL vermiştim. Yine de tamam dedim; Ne zaman biteceğini sorduğumda ise en erken 15:00 belki 15:30'da biter dediler. Neden bu kadar uzun sürüyor sorusuna "yoğunluk, lastikler bulunacak vs vs" gibi ipe sapa gelmez cevaplarla geçiştirdiler.

İşlem yaptırmadan lastiklerimi de alıp çıktım, sanayide fiyat sora sora uygun fiyat veren yerlerden birine yaptırdım.

Opel servisleri zaten hizmet kalitesi olarak son yıllarda kötüydü ama şu an iyice kalite yerlerde. Büyük bir denetimsizlik hakim gibi duruyor.

Güvendiğiniz özel servis varsa özel serviste yaptırın derim bakımınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Bu aralar servise giden var mı? Yine özele götüreceğim sanırım. 25% indirimli hali ile 7 yaş bakımına 880 TL istediler. Rutin filtre ve yağ değişimi sadece...

Asıl bomba fren disk ve balatalarında...

Ön fren balatası 600

Ön diskler 1000

Arka fren balatası 400

Arka diskler 800

İşçilik : 300

İndirimle beraber toplamda 1700 küsur TL’ye geliyor. Özeli araştırmadım ama bana çok pahalı geldi

Bana da pahalı geldi hocam, google'a baktım ilk iki sonuç ve disk fiyatları.

https://biyedekparca.com/chevrolet-captiva-on-fren-disk-takimi-ferodo?gclid=Cj0KCQjwzIzWBRDnARIsAAkc8hH2ufqfPxXoA5gJJ7vokyVKTiymiVaEos-rUFySDNs4HmNrD1RQIiIaAsrlEALw_wcB

https://urun.n11.com/fren-diski/chevrolet-captiva-on-fren-disk-takimi-20-motorlar-P239332508?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwzIzWBRDnARIsAAkc8hGkb6TEeYNMtSkkL08w2I5CV7P2kCRTgr0JMTxr1EQzRIjn0-gGwqgaAmE7EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Servis uçmuş...
    Bu fiyatları veren de Opel Gerçek(Balmumcu)... Şimdi haklarını da yemeyeyim; geçen sene onlardan farklı zamanlarda hem Triger setini hem de alternatörü değiştirdim. Her iki kalemde de özel servislerden daha uyguna yaptılar fakat yeni yıl, dolar kuru ayağına uçmuşlar...
  • muhoi M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle çok pahalı... Rutin bakımı, ürünleri yine kendim alarak, en fazla 150 TL işçilik ile hallettiririm.

Disk ve fren balataları için dediğiniz gibi ilk iki sonuçta sizin verdiğiniz ürünler rahatlıkla bulunuyor. Biraz araştırma ile orijinallerini yetkili servisin çok aşağısına değiştiririm.

Eski bir tanıdık usta vardı. Haftaya Allah izin verirse bir de ona götüreceğim. Bakalım o ne diyecek?
  • Merhaba, captiva almayi dusunuyorum fakat siz kullanicilara sormak istediklerim var, en cok kafama takilan yakit konusu, bir depo suan kaca doluyor ve kac km yapiyor, en arkadaki iki koltuga 2 kisi rahat oturabiliyor mu? Dizel hic kullanmadim kabine cok ses aliyor mu? Kronik bir sorunu var mi?

Kullandigim arac fiat sedici 1.6 4*4, captivanin beni cezbeden yanlari jeep havasi veriyor, 4*4 , 7 koltuk olmasi,

Yorumlariniz benim icin önemli, tesekkur ederim
  • 
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.