Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (472. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kl51 apt olan, yani ilk verdiğiniz linkteki hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asper67 A kullanıcısına yanıt
    Motor mu titreşimli çalışıyor, yoksa yolda giderken mi titreme var?

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Ledler ne oldu dedim ama kaçırdın heralde hocam

• Motor rölantide çalışırken titreşim hissediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asper67

Motor rölantide çalışırken titreşim hissediliyor.

Havalar soğuk olduğu için ilk çalıştırmada normalde de titreşimli çalışıyor hocam

Motor fiata ait olduğu için bi traktör motoru sesi de yok değil

• Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

Ledler ne oldu dedim ama kaçırdın heralde hocam

O işi biraz erteledim. Belli olmaz, belki de hiç yapmam. Ama bende bir de jeep rubicon var offroad, ona angel yaptım. İlginizi çeker mi bilmiyorum. Resmini atıyorum

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş Bi arkadaş arabasına proton un normal ampulünü takmış xenon efektli. Çok başarılı aydınlatması ve görünüşü ondan takabilirim

• Dün acaba aracı değiştirsem Renault Kadjar veya Peugeot 3008 işimi görür mü diye ikisini de bayilerinde incelemeye gittim. Daha once ikisini de yakından gormemıstım. İkisi de dışarıdan ufak görünmese de özellikle Kadjar'ın iç mekanı Captiva'ya göre çok daha dar, bagaj hacmi düşük; Icon donanımında bile Captiva'daki bazı donanımlar Kadjar'da mevcut değil. 3008 ise geniş, donanım çok zengin, kalite hissi oldukça yüksek ancak fiyat çok yukarıda olduğundan Captiva'yı değiştirip bunları almak oldukça zorlayacaktı.

Hatta şöyle de bir hesap yaptım kendi kendime; Captiva bu araçlara göre 100 km'de yaklaşık 5-6 litre civarı daha fazla yakıt tüketiyor. Yani 100 km'de 30 tl yapar. Bir yılda 15000 km civarı yol yapıyorum, ikinci el bile almış olsam ödeyeceğim 40000 tl farkı amorti etmesi yine çok zor olduğundan belirsiz süreliğine erteledim araç değiştirme işini bir aksilik olmadıkça :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgehananil

Dün acaba aracı değiştirsem Renault Kadjar veya Peugeot 3008 işimi görür mü diye ikisini de bayilerinde incelemeye gittim. Daha once ikisini de yakından gormemıstım. İkisi de dışarıdan ufak görünmese de özellikle Kadjar'ın iç mekanı Captiva'ya göre çok daha dar, bagaj hacmi düşük; Icon donanımında bile Captiva'daki bazı donanımlar Kadjar'da mevcut değil. 3008 ise geniş, donanım çok zengin, kalite hissi oldukça yüksek ancak fiyat çok yukarıda olduğundan Captiva'yı değiştirip bunları almak oldukça zorlayacaktı.

Hatta şöyle de bir hesap yaptım kendi kendime; Captiva bu araçlara göre 100 km'de yaklaşık 5-6 litre civarı daha fazla yakıt tüketiyor. Yani 100 km'de 30 tl yapar. Bir yılda 15000 km civarı yol yapıyorum, ikinci el bile almış olsam ödeyeceğim 40000 tl farkı amorti etmesi yine çok zor olduğundan belirsiz süreliğine erteledim araç değiştirme işini bir aksilik olmadıkça :)

Üstad 3008 gerçekten şahane bir araç yakıt tüketimine gelirsek daha önce pug citroen kullandım ortalama 7 lt yakar 5 lt hayal gerçekten

Captiva ise 11 lt ortalama gerçi bende şu an 10.7 lt ortalama şu an kabaca 11 diyebiliriz aradaki fiyat farkı değer kaybı gibi durumlarda düşünüldüğünde hiç mantıklı gelmiyor

Benim şu an düşüncem 200 bin kmye kadar kullanmak ve ya pickup tarzı araçlara yönelmek

• Arkadaşlar merhaba. Şarj dinamosu bozuldu ve yolda kaldım. Bu arzıdan başına gelen oldu mu? Önerileriniz nelerdir? İyi akşamlar

• sercan0825 S kullanıcısına yanıt
    captiva ile degil ama civic aracımla yaşamıştım şarj dinamosu sorununu parçaya 1000 tl üzeri fiyat biçmişlerdi ustam hiç gerek yok yeni parçaya tamir edilebilir diyerek ostim de sadece şarj dinamosu üzerine çalışan bir dükkana yönlendirdi 10 da 1 fiyatına 2saatte tamir edildi ve üzerine araci 2,5 yıl daha kullanıp sattım hala çalışıyordu sorunsuz...

• Hocam yerin adını hatırlıyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sercan0825

Hocam yerin adını hatırlıyor musunuz?

Yerin adını hatırlamıyorum ama yeri 100.yıl bulvarı-alinteri bulvarı-uzay çağı caddesi arasında ara sokaklardan birindeydi o bölgede birine sorsanız gösterir...

• azaz06 kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim.

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Benim 9.7 ortalamam. 2011 53 bin km de high donanım

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi bi değer hocam ben biraz dikkatsiz kullanıyorum aracınızda daha sıfır sayılır uzun yıllar ağız tadıyla binersiniz inşaallah

• Arkadaşlar bir ortalama değer de ben veriyim.

Dün yakıt aldım, 55 kuruş hesapladım. Direk depodan hesapladım. Yol bilgisayarı 9.1 gösteriyordu. Malum biraz sapma var bizim araçlarda.

Cumartesi günü de kış lastikleri taktırdım. Lassa Competus Winter 2 modeli nasip oldu. Gerçi bugün yaz gibi hava vardı ama lastikler rahatsız etmedi beni yazlığa göre.
  • Arkadaşlar şarj dinamosunu söktüler tamir edilemeceğini yenisinin takılması gerektiğini söyledir. Yenisi 1450tl ankarada aykoç otomotiv var revize edilmişini 650tl ye satıyolar. Ne dersiniz revize edilmişi deneyeniniz oldu mu?

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Amin hocam sağolun

• 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.