Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (471. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhoi

quote:

Orijinalden alıntı: arnold08

Hakikaten çok yüksek güzel bir benzetme oldu😜bizim artvin yolları gerçekten çok bozuk kasisi görseniz hendek dersiniz o derece yani şuan captivada aradığım duster dA olmasını istediğim yokuş iniş desteği kıymetini şindi daha iyi anladım malum karlastiği olmadığı için lastiklerim dik rampaları inerken kayma eğlimi içine girdi captivadaki sistem bunu çok güzel yerine getiriyordu. Bence karda iyi olmasınınsebebi lastik ebatı ile alakalı diye düşünüyorum geniş tabanlı lastik karda pek başarılı değil. Siz ne düşünürsünüz bilemem

Yok hocam, sadece yükseklik ve lastik ile alakalı değildir bence. Duster cidden iyi iş çıkarıyor. Tamam captiva da fena değil ama duster bence daha iyi arazide. Yokuş iniş bence de olmalıydı, ama malum onlar da fiyata oynadıkları için, böyle şeyleri koymuyorlar. Bir de hepsini koysa bu sefer de renault'nun modellerini vurur...

Arazide tabiki duster iyidir hocam hafif, yerden yüksek, yaklaşma ve uzaklaşma açıları iyi mesela lada niva da aynı şekilde arazide efsanedir

Büyük araç arazide her zaman zorlanır takılır ilerleyemez ağırlık dezavantaj olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Duster gerçekten de yakıt tüketimi olarak Captiva'nın neredeyse yarısı kadar yakıt tüketiyor. Ben de iş amaçlı bir süre kullanmıştım hatta Captiva'yı almadan önce alsam mı diye de düşünmüştüm ancak uzun yolda gerçekten yoran bir araç. Konfor, donanım vs. gibi konularda Captiva ile kıyaslamamak lazım.

Ben de zaman zaman yakt tüketiminden bunaldıkça Captiva'yı satıp 2016 yeni kasa Peugeot 3008'lerden veya düşük kilometrelerde Renault Kadjar mı alsam mı diye düşünüyorum ama sonra bu kışı da karı çamuru Captiva ile zevk alarak geçireyim diyorum, malum Captiva'yı sattıktan sonra epey de fiyat farkı da ödemek gerekiyor. Belki seneye düşünürüm.

Aranızda Kadjar veya Peugeot 3008 yeni kasa kullanan veya inceleyen oldu mu? Elbette arazi kabiliyeti bu araçlarda dört çeker olmadığından dolayı Captiva'ya göre düşük olacaktır ama yerden yükseklik olarak piknik veya hafif outdoor kullanımlarında yeterli mi?

Bu iki araç da C segmenti, aslında Captiva'ya göre bir sınıf düşükler ama daha yeni nesil. Bagaj hacmi ikisinde de 500 litre civarlarında yani Captiva kadar. Peki kullanımda da yeteri kadar geniş ve kullanışlı hissettiriyor mu? Uzun yoldaki konforu, yalıtımı nasıl? Iç mekan kalitesi yeni Megane gayet iyiydi, Kadjar ondan kötü değildir sanırım. Donanımlarını incelediğimde fena değil gibi ikisi de. Kadjar'ın EDC şanzımanı konusunda kötü bir duyum alan oldu mu mesela?

Son olarak geldik yakıt tüketimlerine; ikisinin de otomatikleri incelemelerde karmada 5.5-6 litre civarlarında tüketeciğini söylemişler. Gerçeğe de sizce bu yansır mı? Yani Captiva'dan 5 litre kadar daha düşük.

Ne çok sordum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgehananil

Duster gerçekten de yakıt tüketimi olarak Captiva'nın neredeyse yarısı kadar yakıt tüketiyor. Ben de iş amaçlı bir süre kullanmıştım hatta Captiva'yı almadan önce alsam mı diye de düşünmüştüm ancak uzun yolda gerçekten yoran bir araç. Konfor, donanım vs. gibi konularda Captiva ile kıyaslamamak lazım.

Ben de zaman zaman yakt tüketiminden bunaldıkça Captiva'yı satıp 2016 yeni kasa Peugeot 3008'lerden veya düşük kilometrelerde Renault Kadjar mı alsam mı diye düşünüyorum ama sonra bu kışı da karı çamuru Captiva ile zevk alarak geçireyim diyorum, malum Captiva'yı sattıktan sonra epey de fiyat farkı da ödemek gerekiyor. Belki seneye düşünürüm.

Aranızda Kadjar veya Peugeot 3008 yeni kasa kullanan veya inceleyen oldu mu? Elbette arazi kabiliyeti bu araçlarda dört çeker olmadığından dolayı Captiva'ya göre düşük olacaktır ama yerden yükseklik olarak piknik veya hafif outdoor kullanımlarında yeterli mi?

Bu iki araç da C segmenti, aslında Captiva'ya göre bir sınıf düşükler ama daha yeni nesil. Bagaj hacmi ikisinde de 500 litre civarlarında yani Captiva kadar. Peki kullanımda da yeteri kadar geniş ve kullanışlı hissettiriyor mu? Uzun yoldaki konforu, yalıtımı nasıl? Iç mekan kalitesi yeni Megane gayet iyiydi, Kadjar ondan kötü değildir sanırım. Donanımlarını incelediğimde fena değil gibi ikisi de. Kadjar'ın EDC şanzımanı konusunda kötü bir duyum alan oldu mu mesela?

Son olarak geldik yakıt tüketimlerine; ikisinin de otomatikleri incelemelerde karmada 5.5-6 litre civarlarında tüketeciğini söylemişler. Gerçeğe de sizce bu yansır mı? Yani Captiva'dan 5 litre kadar daha düşük.

Ne çok sordum :)

3008in eski kasayı kullandım hocam 1 yıl kadar herşeyi ile memnundum araçtan dış tasarımı biraz tipsizdi ama içi filan çok kaliteli kullanışlı ve genişti

Bagaj 510 litre yakıt ortalama 6.5 civarındaydı

Yalıtımda çok iyiydi captiva yerine tercih edilebilir aslında

• Kadjarı bizim kurumdan bir arkadaş kafayı takmış durumda kendinde 2012 tsı tiguan var yakıtı ve konforu tatmin ertti diyor yalıtımda güzelmiş dediğine göre. 4x4 yok dedi yanlış hatırlamıyorsam. Ne alırsanız alın bu saatten sonra işin ucu yakıta değiyor hem 4x4olsun hem az yakan araç profiline uyan tek araç leylek duster dir. Millet artık işin havasını bıraktı az yaksın çok gezeyim istiyor ya cebinizden ödün vereceksiniz yada keyfinizden ben captivanın sürüş lezzetini x5 de aldım başkada bir araç haz vermedi kış çıkana kadar az yaksın mantığıyla devam ondan sonrası zevki sefa yapacağım. Ne olurdu şu güzel ülkemde yakıt 2-3 tl olsa neyse hayal kurmakta iyidir

• Aslında aracı ağırlıklı olarak uzun mesafelerde kullanıyoruz. Istanbul'da her yere araçla gitmek bazen ayakbağından başka bir şey olmuyor malesef. Haliyle uzun mesafeler için biz de işin gösterişinden çok konfordan ödün vermeden yolculuk etmek istiyoruz. Yoksa kısa mesafe kullanacak olsam hiç düşünmem direkt Duster alırım. Captiva'yı aldığım zamanlarda motorin şimdikinden yaklaşık 1 tl daha ucuzdu ama şimdi 10-11 litre seviyelerinde yakınca tuzlu gelmeye başladı. Sanırım bu kışı da Captiva ile geçiririm o ara ekonomimin de biraz toparlamasını beklerim. Seneye bir daha bakarım :)
  • Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Lafı ağzımdan aldın hocam, ben de Lada Niva diyecektim tam. Aynen öyle, küçük, hafif ve yüksek 4x4 araçlar, 2 tonluk bir suva göre arazide daha iyi olacaktır. Ya da 96 model 5 litre tüplü offroad donanımlı bi cherokee alacaksınız dağa taşa vuracaksınız. Vinç de oluyor onlarda, yolda kalmak diye bir şey yok. Pofuduk deri koltuklar da acayip rahat ve 30-35 Liraya kralı alınabiliyor :))

• bilgehananil B kullanıcısına yanıt
    Peugeot' un bu 1.6 hdi araçları gerçekten gayet ekonomik. Ben captiva almadan önce büyük araç bakarken 508' in station kasalarına bakmıştım. Captivadan bile çok daha uzun bir araba. 3 oda 1 salon daire gibi ama full donanım olan Allure modelinin station kasası olmadığından vazgeçmiştim. 3008in yeni kasaları güzel de, eskileri çok tipsiz bence. Kadjar yerine de Qashqai bakabilirsiniz. Ikisi aynı arabadır. Tıpkı opel antara ve captiva gibi. Ama hem kadjarda, hem de qashqai de iç hacim konusunda captivadan sonra memnun kalmayabilirsiniz. Çünkü ikisinin içi de resmen küçük hatchback bir arabadan farksız. Araba sadece yerden yüksek o kadar. Qashqai artı olarak 4x4 versiyonu var.

• Arkadaşlar iyi geceler. Arabayı aldığımdan beri kontağı kapattıktan 15 20 sn sonra sanki tenekeye baskı uygular gibi tak diye bi ses geliyor bu nedir bilgisi olan var mi?

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Benim araçlarımdan biri Partner Tepee hocam ve yakıt gerçekten mükemmel. Performanstan hiç bahsetmeyelim bile. 1.6 HDI 115 HP motor.

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Bu ses bende de oluyor. Buradan sormuştum, herkeste oluyormuş, sıkıntı yok

• Dejavu_54 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Evet burda tartışılmıştı.
    Hatırladığım kadarıyla egzoz sistemindeki genleşme/daralmadan kaynaklanan ses.
    Bende de oluyor.
  • Merhaba dostlar..

Chevrolet Turkiyeye attığı kazikla birlikte hepimiz gönül dostu olduk sanirim.

Ben chevrolet ailesinin genc delikanlisi Cruze Sedan Design Edition sahibiyim. SUV arıyorum artik. Mevcut hallerinizden memnun musunuz?

Ltz lere bakiyorum. Alsam mı kararsızım.. acaba baska suvlara mi yonelsem? Ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mikselina

Merhaba dostlar..

Chevrolet Turkiyeye attığı kazikla birlikte hepimiz gönül dostu olduk sanirim.

Ben chevrolet ailesinin genc delikanlisi Cruze Sedan Design Edition sahibiyim. SUV arıyorum artik. Mevcut hallerinizden memnun musunuz?

Ltz lere bakiyorum. Alsam mı kararsızım.. acaba baska suvlara mi yonelsem? Ne dersiniz

2011 model Captiva sahibiyim. Çok memnunum aracımdan. Her türlü tavsiye ederim.

Zaten Chevrolet'e yabancıda değilsiniz.

Ama beklentilerinizi de yazarsanız, daha çok yardımcı oluruz...
  • Teşekkürler hocam. Ledler ne oldu
  • mobilalfa M kullanıcısına yanıt
    Evet genleşme sesi tam olarak. Bende bi sorun olacağını düşünmedim ama içimi rahatlarayım sorayim dedim

• mikselina M kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Benim de araçlarım arasında 2014 model Cruze var sıfır almıştım çekileceklerini bile bile. Geçen sene garajıma captiva ekledim Chevrolet in nasıl sağlam bi marka olduğunu bildiğim için. Ayrıca kazık atmadı bence iyi yaptı. Çekilmemiş olsa bi jipi alamazdı kullanıcıların çoğu. Bu fiyata bu arabanın örneği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

Evet genleşme sesi tam olarak. Bende bi sorun olacağını düşünmedim ama içimi rahatlarayım sorayim dedim

Aynısı bende de oluyor. Kapattıktan 10 sn sonra pat diye ses geliyor.

Ya araçların hepsi arızalı, ya da normal olan bu.

Ayrıca son zamanlarda hiç prim yapmayan Epica bile prim yaptı. Geçen sene ilanlara bakmıştım, onunda fiyatları artmaya başlamış...
  • Mevcut durumda en iyi araç elinizdeki araç arkadaşlar araba fiyatları malum 200-300 bin kmye kadar binilir bu araçlara

5 yıla kalmaz her taraf elektrikli yada hybrid dolacak zaten

• https://urun.n11.com/oto-lastik/kumho-23555-r18-100v-kl51-road-venture-apt-lastik-P14530214

Forumda konusu geçmişti, sanırım ceyarr arkadaşımız memnun kalmıştı. Fiyat çok iyi geldi bana.

Varsa yanlışım düzeltirsiniz @ceyarr

Düzeltme!!
    https://urun.n11.com/oto-lastik/kumho-23555r18-100v-kl51-dort-mevsim-ms-lastik-P196950620

Sanırım bu lastik idi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhoi -- 28 Kasım 2017; 12:44:50 >

• 2011 Model Captiva sahibiyim.Ağustos ayında almıştım.Arkadaşlar jipte son günlerde titreşimli çalışmaya başladı.Tamirciye getirmedim.Captiva sahibi arkadaşlar aynı problem sizde de varmı?Bilgilendirirseniz memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.