Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (462. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler. Ben de askılı taktırmayı düşünüyorum. O yüzden bilgi almak istedim. Evet uygun fiyatlı olanlar ekran tipi ve çözünürlüğü açısından çok iyi değil ama yetiyor arka taraf için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: finger60

İyi geceler

2011 Captiva'mın 6 yıllık lastiklerini değiştirmek için Lastik bayiine gittim.
    Bana Michelen yaz+ kış kullanabileceğim lastiklerini önerdi.
    4 lastik 2300 Tl ye bıraktı. Ben de taktırdım. 1400 km lik Yunanistan turuna çıktım. Yaklaşık 400 Km si dağ yolları ve kötü asfaltdı. lastiklerden memnun kaldım. Sadece bozuk yollarda lastik sesi biraz fazla.
    Ekde trafik kanununun ilgili maddesini de gönderiyorum.

Bu arada bir sorum olacak, Kapıyı açtığımda ön koltukların üstünde bulunan harita lambaları ikisi de eskiden yanıyordu, artık yanmıyor. Ancak düğmeden açarsam her ikiside yanıyor. Nasıl düzeltebilirim.

Şimdiden teşekkürler

Lastikleriniz hayırlı olsun hocam kazasız belasiz kullanin. On koltukların üstündeki lambalara gelirsek benim aracım 2012 makyajlı kasa aldığımdan beri bende de kapılar açıldığında yanmıyor ve baktigim her captiva da durum böyle yanlış hatırlıyor olabilir misiniz ? Eğer böyle degilde herhangi bir arıza varsa ben sizden daha çok sevinicem çünkü bu araçla ilgili en sınır olduğum durumlardan beri araçtan iniyoruz her yer karanlık...

• canimacin C kullanıcısına yanıt
    Ben zaten birkaç yerle bu kafalık monitörü olayını görüştüğümde askılı tavsiye ettiler çünkü bu ürünler genellikle çin işi ve kaliteli olmayan ürünler olduğundan, bendeki ilk kafalık gibi hepsinde oynama oluyormuş yani kafalık yerinde durmuyor. Ayrıca bu kafalıklar aslında bir aksesuar değil ve kaza anında boynunuzu koruyor. Haliyle bu dandik kafalıklar, Allah korusun, kaza anında sizi ne kadar korur belli olmaz. Bir de içlerine gömülü ekranlar genellikle küçük oluyor. Askıyla takılanların 9 inch olanları, ekran boyutunda da gerçekten ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 19 Eylül 2017; 16:1:4 >

• finger60 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun lastikleriniz...

4 mevsimlerin de kışlık olarak kabul edilmesi iyi olmuş. Ekstra lastik derdinden kurtulmuş oluruz.Öyle ya; burası Türkiye! Burada her an herşey değişebiliyor!!!

Öte yandan ön taraftaki iç aydınlatma bende de kapılar açılıp kapandığında yanmıyor. Her servise gideceğim zaman soracağım diyorum ama unutuyorum. Şimdi görüyorum ki bu sadece bende değil, başkalarında da varmış. Belki de bilerek yapılmıştır ama bence oldukça saçma... Arka koltuk hatta bagaj kısmı bile kapılar açılıp kapandığında yanıyorsa öndeki iç aydınlatmanın da mutlaka yanması gerekiyor çünkü bazen o aydınlatma çok lazım oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ön taraftaki lambalar captivalarda kapıyı açınca yanmıyor. Sadece arkadakiler yanıyor. Siz önceden yanıyordu derken yanlış hatırlıyor olabilirsiniz. Bu konu forumda da konuşulmuştu. Hatta birisi Captivasını satmış ve satma gerekçesi olarak da belirttiği 2 sebepten biri; kapılar açıldığında ön lambaların yanmamasıymış Yani yansaymış iyi olurmuş da, o kadar da kafaya takılacak bir durum da değil bence. Ben de o ampülleri söküp uzaktan kumandalı renk değiştiren led ampullerden taktım. Led ampul kendinden ır sensörlü olduğundan sadece ampulleri degiştirdiğim için görünüm ve orijinallik de bozulmamış oldu. Geceleri istediğim rengi, istediğim şiddete göre kumandadan ayarlıyorum, çok hoş bir ambians oluyor

• Arkadaşlar merhaba 2011 model aracımda seyir halinde genellikle gaz pedalına fazla yuklenince veya yokuş çıkarken gaza basınca alt taraftan sanki eksoz bölümünden geliyor gibi , bir cızırtı sesi tiz bir ses geliyor ayağımı gazdan cektigimde bu ses olmuyor. Bir ustaya egzoz bağlantılarına baktirdim bir sorun yok diyor. Başka bir usta manifoltdan geliyor olabilir diyor. Ama araç bostayken gaza bastigimda böyle bir ses gelmiyor. Sizde böyle bir durum oluştu mu sizce sorun ne olabilir?

• Arkadaşlar acil yardım gerekiyor, nelere dikkat edelim??

Captiva almak üzereyim, 2011 model 105k km fiyat 67bin

Ciddi bir kazası yok bakimli temiz araç, ne dersiniz?

• caver kullanıcısına yanıt
    Şu an piyasa nedir bilmiyorum ama 100bin üzeri arabaya 67 ne fazla ne de az....

Ben Ocak ayında 84bin km'deki arabayı 62500 TL'ye almıştım.

Sizin ilk etapta kontrol etmeniz gerekenler:

-- Triger seti değişmiş mi

-- Şarj dinamosu, daha doğrusu alternatör ne durumda ona bakın

--Amortisörler, salıncak burçları, poryalar...vs ne durumda onu kontrol ettirin

-- Bunların dışında zaten ekspertiz yaptıracaksınızdır, vuruğu, turbo hortumları,boyası,freni, motoru(dinamo testi) ne durumda ortaya çıkar...

İlk.aklima gelenler bunlar... Yukarıda saydığım sorunlar yoksa o fiyata gözü kapalı alabilirsiniz. Aksi halde bi 10 bin TL'cik ne olur ne olmaz diye kenarda tütün yada 60bin'e anlaşın 😂😂😂

• merttuna34 M kullanıcısına yanıt
    Fren balataları bitmiş ve disklere sürtünüyor olabilir mi? Tiz bir ses deyince ilk o aklıma geldi.

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Ekde gönderdiğim Captiva kullanım klavuzunda harita lambalarının kapı açılınca yandığı yazıyor. yanılıyor muyum.

https://www.dropbox.com/s/4dqldl6ycm3cuqs/tr_Captiva_C100E-75.pdf?dl=0

Kullanma kılavuzuna bakmamıştım ama burada konusu geçmişti. Kimsede yanmıyordu.. Sizin aracınız kaç model? Kılavuzda böyle yazıyorsa acaba yeni kasada mı böyle ve kılavuz ondan mı bahsediyor diye düşündüm bir an için.. Herkesinki de aynı şekilde arıza vermiş olamaz yani :)

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Fren balatası daha yeni değişti başka bir aksamindan geliyor ama..... gaza bastikca ses geliyor araç hareket ettiğinde dönen hareket eden bir parça olabilir çünkü vitesi N konumuna alıp gaza yuklendigimde ses yok.. Birde sürtünme sesinden ziyade çatlak bir ses..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merttuna34 -- 20 Eylül 2017; 8:14:26 >
  • Captivaci Arkadaşlar 2011-94bin km Captiva High- Eğlence paketli araç aldik bugün umarım iyi bir tercih olmuştur..
    Fiyatta:66 bin TL sizce nasıl?

Her türlü tavsiye ve yardiminiza açığım, :) Yakın zamanda lastikler - triger seti değişecek Çiğli - ksk bölgesinde iyi bir usta varmı, yada kapatan tüm.opelciler bakami örneğin.. aracı henüz tam çözemedim doğal olarak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 20 Eylül 2017; 20:30:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Şu an piyasa nedir bilmiyorum ama 100bin üzeri arabaya 67 ne fazla ne de az....

Ben Ocak ayında 84bin km'deki arabayı 62500 TL'ye almıştım.

Sizin ilk etapta kontrol etmeniz gerekenler:

-- Triger seti değişmiş mi

-- Şarj dinamosu, daha doğrusu alternatör ne durumda ona bakın

--Amortisörler, salıncak burçları, poryalar...vs ne durumda onu kontrol ettirin

-- Bunların dışında zaten ekspertiz yaptıracaksınızdır, vuruğu, turbo hortumları,boyası,freni, motoru(dinamo testi) ne durumda ortaya çıkar...

İlk.aklima gelenler bunlar... Yukarıda saydığım sorunlar yoksa o fiyata gözü kapalı alabilirsiniz. Aksi halde bi 10 bin TL'cik ne olur ne olmaz diye kenarda tütün yada 60bin'e anlaşın 😂😂😂

Teşekkürler hocam detaylı ekspertiz yapıldı plaka şase sorgulandı araçta hiçbir kusur yok 2 bölgesel boya harici.:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Kullanma kılavuzuna bakmamıştım ama burada konusu geçmişti. Kimsede yanmıyordu.. Sizin aracınız kaç model? Kılavuzda böyle yazıyorsa acaba yeni kasada mı böyle ve kılavuz ondan mı bahsediyor diye düşündüm bir an için.. Herkesinki de aynı şekilde arıza vermiş olamaz yani :)

Benim ki 2013 model benimkinde de yanmıyor.Arka koltuk ve bagaj yanıyor sadece.Enteresan bir olay ''follow me home'' var ama kapılar açıldığında ön iç aydınlatma yok.Bunu düşünen mühendis ne amaçla öyle yapmış enteresan ama rahatsız ediyor mu asla
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

Captivaci Arkadaşlar 2011-94bin km Captiva High- Eğlence paketli araç aldik bugün umarım iyi bir tercih olmuştur..
    Fiyatta:66 bin TL sizce nasıl?

Her türlü tavsiye ve yardiminiza açığım, :) Yakın zamanda lastikler - triger seti değişecek Çiğli - ksk bölgesinde iyi bir usta varmı, yada kapatan tüm.opelciler bakami örneğin.. aracı henüz tam çözemedim doğal olarak :)

Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler.Bence doğru tercih.Eski X-Trail lerin kasaları fazlasıyla köşeli.Tabi zevk meselesi.Umarım pişman olmazsınız.Captiva kullanıp da pek pişman olan da yok gibi.Bilmeyenler uzak dur der sadece ama halen fiyat/performans ve donanım konusunda sınıfında çok tercih edilen bir araçtır ve üst sıralarda yer alır.
  • Evet hocam donanım dolusu bir 4×4, tasarım baya güzel , dizelotomatik, ciddi bir kronik sorunu yok ve fiyattido çok iyi bencede iyi bir tercih oldu gibi...:)
    Xtrail zaten 2-3 yaşlı ve km konusunda çok fazla oluyordu, ilan sayısı da baya az ve daha araziye donelik kare yapısı bence güzel duruyor birde Nissan parçaları çok pahalı sanıyorum..
    Kısmet captivadan yana oldu ;)

1- lastikler dusuk seviyede, değişmeli sizce aşağıdaki lastik nasıl? Veya başka fp lastik tavsiyeniz ne olur?

Kumho 235/55 R18 100V KL51 ROAD VENTURE APT Lastik

343,00 TLÜcretsiz Kargo n11 de satılıyor...

4 mevsim ve karsız İzmir'e uygun..

2- n11 de Bosch komple filtreler, 6lt motul 8100 xclean 5-40 alıp toplam 300 TL tutuyor, bakımları yaptırmayı dusunuyorum

3- triger seti vkayış devirdaim pompası değişecek nereden temin edebilirim?

İşçilik ne tutar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 21 Eylül 2017; 21:3:52 >

Bahsettiğiniz kumho lastiği şubat ayında 325 Liradan aldım. Gayet memnunum. Tam bir f/p ürünü. Tyrereviews sitesinde de kullanıcılar tarafından çok iyi puan almış. Hatta premium olup tanesi 500-600 Liraya satılan lastiklerden bile daha iyi yorumları var. Ben de bu sebeple tercih ettim. Hem bu lastik 4 mevsimlik olup eğer kışlıklarınız yoksa kışın da işinizi görür.

Bosch filtre seti bence iyi bir tercih. Ben de n11' den almıştım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Piyasada sahteleri olduğu da söyleniyor.

Motul yağı da n11' den alacaksaniz eğer, almadan önce satıcıya mesaj atıp üretim tarihini sorun. Eski üretim tarihliyse başka yerden alın.

Parça için ise chevroletyedekparcasi diye bir site var. Yerleri İstanbul Bostancı sanayi sitesinde. Telefonla ararsanız ekstra indirim de yapıyorlar. Ben direk gidip oradan almıştım ama o zamanlar yetkili serviste indirim yoktu. Şimdi var. Siz bir yetkili servisi arayıp fiyat alın. Bir de parçacılardan fiyat alın. İşçiliği de ekleyip mukayese edin. Yetkili servis uygunsa orayı tercih edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 22 Eylül 2017; 10:12:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sararmen

Captivayı bi alırken sevinmiştim, bi de sattığımda...

neden acaba? detay verebilir misiniz?
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun

Lastik olarak f/p ürünü petlas bakabilirsiniz çok güzel bi lastik fiyat n11de 408 lira hem yerli sermaye

Bakımları daha önce serviste yapılmışsa servisde devam edin derim 5 yaş üstündeki araçlara %25 indirim var

Triger seti serviste dışarı ile aynı fiyat servisde garantili yaptırmak daha mantıklı diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.