Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (440. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

İstanbul gibi cehennem trafiğine sahip bir şehirde takip mesafesi malesef yok. Sık ve ani fren yapma olasılığınız neredeyse 100% ve hızlı gitme olasılığınız da neredeyse 10%... Ancak otobanda o da şehir dışında belki hız yapabilirsiniz.

Çok km yapan birisi değilim. Yılda en fazla 5-6 bin km olur. Bu durumda da lastikler en az 4-5 sene idare eder. Genellikle hanım kullanıyor arabayı ve o da oldukça sakin kullanıyor. Onun için de daha güvenlikli olmasını istiyorum.

Nokian'ı görünüm itibariyle çok beğendim, 4 mevsime daha uygun duruyor. Öte yandan Pirelli de İstanbul trafiğine daha uygun. Hangisini alırsam da pişman olmayacağım sanırım.

Daha ucuza hangisi denk gelirse onu alırım. Nokian 2000 TL, Pirelli ise 2200 TL civarına geliyor.

Hocam anadolu yakasında oturuyorsanız, Levent oto lastik var, oraya bir uğrayın derim...

• muhoi M kullanıcısına yanıt
    Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nin arka tarafında kalan lastikçi mi o, İçerenköy'de mezarlığın orada?

Eğer orasıysa fiyat konusunda iyiymiş ama gidenler ilgi alaka konusunda pek memnun değillermiş. Zaten birkaç lastikçiye uğramayı düşünüyorum. Oraya da uğrarım. Teşekkürler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nin arka tarafında kalan lastikçi mi o, İçerenköy'de mezarlığın orada?

Eğer orasıysa fiyat konusunda iyiymiş ama gidenler ilgi alaka konusunda pek memnun değillermiş. Zaten birkaç lastikçiye uğramayı düşünüyorum. Oraya da uğrarım. Teşekkürler...

Evet hocam orası.

İlgi alaka olarak doğru, biraz da kalabalık onunda etkisi var. Ama fiyatları memnun edecektir. 2 defa lastik aldım, en iyi fiyatı orası vermişti...
  • Arkadaşlar çinden obd 2 cihazı aldım lakin iphone desteklemiyormuş onuda yeni öğrendik android de sıkıntı yok iphone da çalıştırabilen varmı bu veledi cihaz bulutut ile bağlantı kuruyor bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben arabayı aldığımda üzerinde iyi durumda kışlık continentallerle almıştım. Üretimi 2012 olmasına karşın yazları depoda iyi muhafaza edildiğinden hem hamuru, hem de yalnızca kışları kullanıldığı için dişleri de gayet iyi durumda. Şu an aldığım kumholar aslında İstanbul içi kullanımda kışın da işimi görebilecek olmasına karşı, elimde kışlıklar olması sebebiyle kışın yine bunları taktıracağım. Ses diyorsanız esas bu lastikler fena halde sesli. Kamyon gibi vıjjjjjj diye gidiyorsunuz. Ben bunları söküp kumhoları takınca, kumho da çok sessiz bir lastik olmamasına karşı bir anda bütün ses gitti diyebilirim.

• arnold08 kullanıcısına yanıt
    İphone ile çalışanları var diye biliyorum ama alırken o şekilde olanı almalısınız. Ürün açıklamalarında belirtilir android veya iphone uyumlu diye. Veya her ikisine uyumlu olanlar da olabilir. Sizin aldığınız yalnızca android uyumluysa çalıştıramazsınız. Apple storda uygulaması olanları tercih ederseniz sorunsuz bir şekilde çalışır.

• Arkadaşlar biliyorsunuz göstergedeki sensör lambaları yandığında şoför koltuğunun altındaki cakları iterek söndürmeye çalışıyoruz, serviste konu olmuştu ustalar bunu kesinlikle araba çalışırken yapmamamız gerektiğini söylediler. Kısa devre yapıp hava yastıklarının şişmesine neden oluyormuş, bu da araç içinde birileri olursa onlar için son derece tehlikeli bir durum yaratıyormuş...

• Arkadaş bir uğursuzluktur gidiyor bugünde geri görüş kameram göstermiyor siyah ekran da cihaz yok diye ibare çıkıyor başına buna benzer bir olay gelen varmı kameramı bozuldu acep

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Aracı aldığım günden beri ayda birkaç kere yanan akü ışığının son zamanlarda sıklıkla yanmasından dolayı, aracımda bir şarj sorununun başladığına kanaat getirdim. Araştırmalarım neticesinde captiva' da bu sorunu yaşayanların olduğunu ve kronik sayılabilecek bir sorun olduğunu öğrendim.

Arıza tespiti yapılması maksadıyla opel yetkili servisinden randevu aldım ve bu sabah aracımı götürdüm. Servis yetkilisi arabayı kullanıp park edip arabadan iner inmez, daha önce hiç bu kadar temiz bir captiva görmemiştim, çok iyi bakmışsın, motorun çalışması, kaportası, koltukları yeni gibi, hatta direksiyon kutusu bile şahane, yağ gibi dönüyor, dedi. Sonrasında kayıt açılıp araba içeri, servise alındıktan sonra, yapılan kontrolü müteakip müjdeli haberi aldım. Şarj dinamosu ve akünün değişmesi gerektiğini söylediler. Bu arada mazot filtre kabında da sızıntı varmış onu da yazdılar ve bir liste çıkardılar. Bir de şu an kampanya varmış, indirimli fiyat verdiler.

Şarj dinamosu normalde 1723 Lira iken 1100'e indirmişler. Orj akü 713 iken 534'e indirmişler. Mazot filtre kabı için ise 537'den 402 lira yazmışlar. Tüm bunlara 239 Lira da işçilik. Tabi bu fiyatlara bir de kdv eklenecek..

O arada müsade isteyip elimdeki listeye bakarak parçacıları aradığımda, aldığım fiyatlar, servisin verdiği indirimsiz fiyatlar ile aynı olduğundan, yetkili servisteki kampanyadan faydalanarak burada yaptırmaya karar verdim. Netice olarak cebimden toplamda kdv dahil 2600 Lira gibi büyük bir rakam çıkmış oldu. Ödemesini yaptım, parçalar 3-4 gün sonra geldiğinde beni arayıp çağıracaklar.

Bu arada servis yetkilisinin verdiği bilgiye göre, aracımın üzerindeki 90 amper ters kutup mutlu akü aslında üzerindeki göstergesi yeşil, yani iyi durumda olduğunu zannetmeme rağmen, amper farkından dolayı, yeni şarj dinamosuna zarar verebileceği için aküyü de orijinal aküyle değiştireceklerini söyledi. Ben aslında bu mutlu akünün orijinali ile aynı olduğunu zannediyordum ama böyle söylenince acaba şarj dinamomu bu mutlu akü mü bozdu diye de düşünmedim değil.. Ya da servis bana akü satmak için mi böyle dedi acaba anlayamadım. Adamlar bana yeni aküyü de sattılar yani bir şekilde

Sevgili ceyarr paylaşımlarınızı okudum, tecrübe ve önerilerinizden faydalanacağım, teşekkür ederim, bende 2011 captiva sahibiyim akü ışığının yanması 1-1,5 yıldır zaman zaman bende de olmakta, arabayı çalıştırırken kontağı bir tık açıp göstergelerin sönmesini bekliyorum,akü ışığı sönmediğinde kapatıp tekrar açıyorum ışık sönünce çalıştırıyor öyle hareket ediyorum, ustamla konuştuğumda (yetkili servis den ayrılmış ) Şarj dinamosunun sıkıntılı olduğunu değiştirmemin uygun, maliyetinin ( 1 yıl önceki fiyatlara göre) 1100TL cıvarı olabileceğini ifade etti ama ben yukarıda anlattığım gibi yapıp kullanmaya devam ettim.Kasım ayında orijinal aküyü 290TL ye Mutlu 12v 90 amper ters kutup alçak akü ile değiştirdim çok nadir yine yapıyor direksiyon pompası,triger seti, 90.000 bakım ve Şarj dinamosu hepsi bir arada olunca önceliklerde son sırada kaldı yolda bırakabileceğini düşünsem de bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.Şarj dinamosundaki bu sıkıntı çoğumuzda orijinal aküyü kullanıldığımız dönemde yaptığına göre amper farkının zarar verdiği kanaatinde değilim,saygılar.

• alpertrm A kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi, sorun zaten birdenbire ortaya çıkmış bir sorun değil. 7 yaşındaki bir araçta orj akünün 5-6 yıl gibi gittiğini düşünürsek, bu mutlu akülerin, bu kadar kısa bir sürede şarj sistemine zarar vermesi pek olası gözükmüyor. Ancak servis ustasının da, aslında bitik olmayan bir aküyü, farklı bir akü olması ve şarj sistemine zarar verebileceği gerekçesiyle değiştirmek istemesi de insanı düşündürüyor. Pek çoğumuz aküyü çok da önemli bir eleman olarak görmezken, aslında akü&şarj sistemindeki bir problemin aracı tepeden tırnağa etkileyebilecek bir sorun olduğunu bilmiyoruz. Aracın otomatik şanzımanı bile elektrik sayesinde çalışıyor. Daha öncelikli olduğunu düşündüğünüz sorunlarınız olsa bile, şarj sorununu da gözardı etmemeniz yararınıza olacaktır. Çünkü, akü ışığının yanması demek, aracınız şarj olmuyor, yani o an aküden besleniyor demektir. Akü yalnızca, kontağınız kapalıyken, aracınızdaki ışık, müzik sistemi gibi diğer elektrikli aksesuarları çalıştırır ve ilk marşta arabanın çalışması için gerekli olan elektriği sağlar. Araba çalışıp yolda seyir halindeyken, akü ışığınız yanıyor, alternatör çalışmıyor ve araç aküden besleniyorsa, akünüz aracınızın ihtiyacı olan stabil elektriği sağlayamacak ve bu durum elektronik aksamlarınızın zarar görmesine sebep olabileceği gibi, şarj olmadığı için de, akünüz çok kısa bir sürede tükeneceğinden, yolda kalmanıza sebep olabilecektir. Benim size naçizane tavsiyem, tamamen bozulmadan yaptırmanız yönünde. Bir gün, şehirdışı bir yerde, aracınıza çok ihtiyacınız olduğu bir anda o akü ışığı yanar ve sönmezse, belki servise kadar bile gidemeden yolda bir yerlerde kalabilirsiniz. Tabi söylemesi kolay diyeceksiniz, az bir para değil ancak malesef durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 26 Mayıs 2017; 12:4:34 >

• daha önceki civic aracımda şarj dinamosu sorunu yaşamıştım servis 1500 tl fiyat çekmişti ustam okadar para verilmez çok iyi dinamocular var ostimde dedi söküp ostimde icinde binlerce şarj dinamosu olan bir yere gittik gözümüzün önünde parçalayıp geri topladilar 100 tl aldilar 3 yıl sorunsuz kullandım sonrada sattım özellikle büyükşehirlerde yaşayan arkadaşlar hemen değişim yoluna gitmeyin herşeyin tamiri mümkün. sinyal kolu arizasi veren mercedesin sinyal koluna servis 1000 tl fiyat çekti arkadaş yine ostimde 50 tl ye tamir ettirdi hala sorunsuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: azaz06

daha önceki civic aracımda şarj dinamosu sorunu yaşamıştım servis 1500 tl fiyat çekmişti ustam okadar para verilmez çok iyi dinamocular var ostimde dedi söküp ostimde icinde binlerce şarj dinamosu olan bir yere gittik gözümüzün önünde parçalayıp geri topladilar 100 tl aldilar 3 yıl sorunsuz kullandım sonrada sattım özellikle büyükşehirlerde yaşayan arkadaşlar hemen değişim yoluna gitmeyin herşeyin tamiri mümkün. sinyal kolu arizasi veren mercedesin sinyal koluna servis 1000 tl fiyat çekti arkadaş yine ostimde 50 tl ye tamir ettirdi hala sorunsuz...

Aynen hocam, ustasını bulduktan sonra hiç sıkıntı değil.

Bizim direksiyon kutuları malum sıkıntılı, tamiri var, iyi bir usta ile sorunsuz devam edilebilir.

Obd cihazı denince, geçende benim aracın ilk defa motor ışığı yandı. Hata koduna baktım, teyzeoğluna sordum, dpf olayı çıktı.

Devirli kullan geçer dedi, peki motor arıza ışığı neden yaktı dedim, temizleyemeyince, bu sefer hata kodu göndermiş olmalı dedi. Biraz devirli kullandım, sonra da sildim hatayı. Şimdilik sıkıntı yok..

• azaz06 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi, her şeyin tamiri var aslında ama bazen aklımıza gelmiyor işte. Tabi bir de söktürüp baktırmak lazım acaba ne durumda diye. Bu tür parçalarda oksitlenme falan gibi basit sorunlar olabilip, bazen sırf sökülüp temizlenip geri takılarak bile sorun halledilebiliyor. Neyse ki turbo gibi pahalı bir parça değil. Bir de parçacılarda şu an 1700 Lira altına bulunamazken yetkili servisin kampanya ile 1100 Liraya vermesi iyi oldu. Bundan sonra şarj sistemi ile ilgili kafam rahat olacak.

Bu arada, faydalı paylaşımınız için teşekkürler. Sanırım aynı problemi yaşayan birçok arkadaş var. Onlar için iyi bir alternatif önerdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 26 Mayıs 2017; 15:12:39 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • noldu captivacılar ramazan geldi narkoza girdiniz
    Bana bi ikibinaltıyüz girdiya serviste, bir de güzel iç dış yıkamışlar. Kapalı garaja çektim evin altına, o günden beri duruyor. Tozlanmasın diye çıkartmıyorum

• ceyarr kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis karşıtıydın bide iy yaktılar seni ceyar🙂

Her genç kızın başına gelebilir

• ben de simdi biraktim aracimi servise 50.000 bakimi icin. direksiyonu saga cevirip hareket ettiginizde surtme sesi geliyor. Insh. sikintili bir durum cikmaz
  • Arkadaşlar herkese merhaba ben 2007 ile 2009 arası captiva almayı düşünüyorum.Bu Araçla ilgili tam olarak bana bilgi verebilecek birisi var mı acaba.2012 megane 3 aracım var hb olduğu icin küçük geliyo 2008 sol arka kapı boyalı 144 bin km high paket captiva ile takasa girecem ama km'si çok mu bu aracın sizce vede genel olarak beni üzer mi çünkü megane sadece bakımlarını yaptırıp biniyorum.Yakıt konusunda şehir içi çok yapmıyorum uzun yolda ne kadar yakar bu araçlar yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler :)

• 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.