DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
8.421
Cevap
69
Favori
622.137
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Chevrolet >> Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1553 Mesaj
      21 Mart 2017 02:20:45

Soket sorunu yaşanacağını düşünmüyorum, muhtemelen aynıdır. Stopları sökmek de çok basit. Bagaj kapağı açıkken basit bir tornavidayla birkaç vidayı sökünce çıkıyor.

Ben Aliexpresste falan gördüm, farklı kombinasyonlara sahip led stop takımları da var, 2013 modellerdekinin aynısı da var ama orj değil tabi. 900 liraya falan bedava kargo seçenekli olanları var. Tabi kalitesi biraz sürpriz.. çok kaliteli de olabilir veya olmayadabilir. En garantisi orj almak. Ama bana sorarsanız değmez. Farlar led olmuş olmamış.. yalnızca arkadan gelen görüyor neticede gözümüzün önünde olan bir şey olsa neyse.. Hani bu şahin de değil ki mod yapalım. Bence captivaya yapılacak şeyler belli; ön sis, arka stop, kapı kolu kromları, basamak, zevke göre ön-arka koruma. Bunun dışında fazla oynamak, aracı güzelleştirmekten ziyade çirkinleştirir bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 21 Mart 2017; 2:23:9 >
      arnold08kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      731 Mesaj
      21 Mart 2017 17:15:26
      Dün itibari ile Yeni kasa 4 çeker Captivamıza veda etmiş bulunuyoruz,çok emek verdik değerini bilecek birisine gitti,kazasız belasız güle güle binsin...

• Binbaşı
      1776 Mesaj
      21 Mart 2017 17:58:06

Hayırlısı olsun.... Sakıncası yoksa kaça verdiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      reymor01kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      546 Mesaj
      21 Mart 2017 22:52:56
      Arkadaşlar aracını satmak isteyen varmı inci beyazı 2011 modell arkadaşım arıyor km 60000 - 90000 km arası 65000 tl veriyor düzgün araç olmak kaydı ile ilgilenen pm atsın ciddi alıcıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      16 Mesaj
      22 Mart 2017 09:10:17

Yeni kasalar 4 çeker değil ki???

• Yüzbaşı
      731 Mesaj
      22 Mart 2017 09:37:28
      55 bin liraya verdim,

Konuda eskilere dönerseniz yeni kasa 4x4 captivayı görürsünüz hocam

• Yüzbaşı
      438 Mesaj
      22 Mart 2017 18:55:45
      Yakıt hortumu değişimi sonrası sapıtan tüketim değerlerim normalleşti. Tam bir depo bitirip ikinci depoya geçtikten sonra 11 lt /100 km değerine tekrar dönüş yaptık. Şu an Ankara şehiriçi yarım depoda 300 km yaptı. O zaman niye arttı, şimdi niye azaldı, en ufak bir fikrim yok. Casio kol saati tadındaki YB doğru göstermiyor hala. O diyor 8.5 lt/100 km, yakıt deposu diyor yarım depo:300 km. Depo tekrar fullenince gercek deger çıkacak. Geçen sefer yarım depoda 220 km gidebilmiştim. Yol aynı, şöfor aynı..

• Binbaşı
      1553 Mesaj
      22 Mart 2017 19:15:05
      quote:

Orijinalden alıntı: mobilalfa

Yeni kasalar 4 çeker değil ki???

Bu bahsi geçen 4x4 yeni kasa araç, halk tabiriyle, doğan görünümlü şahin gibi bir şey oluyor hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 23 Mart 2017; 1:33:48 >

• Binbaşı
      1553 Mesaj
      22 Mart 2017 19:23:44

Hocam ben de 75 binde, arabamı ilk aldığımda 14lt/100km gibi bir şehiriçi tüketimim vardı. Triger seti, v kayışı, devirdaim, yağ ve filtreler değiştikten sonra tüketimim direk 10lt/100km' ye düştü. Sizin de dediğiniz gibi; yol aynı, şoför aynı...

Buradan, aracın bakımlı olmasının ne denli önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Bu arada doğru yağın da yakıt tüketimini azalttığını, ben ve arnold08 arkadaşımız, test ederek doğrulamış bulunuyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 22 Mart 2017; 19:24:0 >
      saberdkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      546 Mesaj
      22 Mart 2017 20:22:52
      Abartmıyorum motul yağ koyduktan sonra YB yakıt tüketimi ortalama 8.7 gösteriyor doğru yada yanlış ama eski tüketim değerlerim 100km/11-12 lt rinin altına hiç düşmemişti ben bu yağın aracımda fark yarattığına net inandım 👍

Ceyarr arkadaşıma bu yağ önerisi için teşekkür ederim.bilgi paylaştıkça güzeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnold08 -- 22 Mart 2017; 20:25:4 >

• Binbaşı
      1776 Mesaj
      23 Mart 2017 00:07:32

Ben de sizi bir ara rahatsız edeceğim. Bostancı sanayideki özel servis için ama bir türlü fırsat bulamıyorum. Arabayı aldığımdan beri daha servise götüremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      ceyarrkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      16 Mesaj
      23 Mart 2017 09:16:35

O zaman sizin araç 2008 model yeni kasa yapılmış olandı :)

• Onbaşı
      16 Mesaj
      23 Mart 2017 09:21:08
      Sonunda istediğim gibi bir araç buldum
      Artık benim de bir captiva'm var

• Teğmen
      149 Mesaj
      23 Mart 2017 09:47:26

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

mobilalfakullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      16 Mesaj
      23 Mart 2017 10:05:30

Teşekkür ederim.

Hg34kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      731 Mesaj
      23 Mart 2017 11:22:42
      quote:

Orijinalden alıntı: mobilalfa

O zaman sizin araç 2008 model yeni kasa yapılmış olandı :)

Aynen hocam

Alan arkadaş,altın bulmuş gibi sevindim dedi,yeni kasalara hasta oluyordum ama sırf 4x2 diye almıyordum dedi,benim aracıda bir arkadaşı bulmuş tesadüfen buna göstermiş,kısmet işte...Ben bu işlemi yaparken ilerde satarken zorlanırsın vs diyenler olmuştu ama her aracın bir alıcısı vardır demiştim

• Binbaşı
      1553 Mesaj
      23 Mart 2017 18:02:54

Hocam alıcısı denk gelirse satılır işte kısmet. Zaten 4-5 aydır falan satıştaydı sizin araç. Hem size, hem de alana hayırlı olsun. Captiva zaten piyasa arabaları gibi çok kolay satılan bir araç değil ama araba düzgün ve fiyat da ederi ise çok fazla beklemez. Kolay satılan piyasa araçları, ilan verince 3-5 günde, bilemedin bir haftada satılabilen araçlardır. Mesela piyasa arabası olmadığı halde ben Alfa Romeo Giulietta' yı 15 günde sattım. Biraz da şans işi. Keyfekeder olmadığı sürece,bir araca ilan verilip de birkaç ay satılmazsa insan fıtık olur

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      24 Mart 2017 00:37:25
      Arkadaşlar merhaba;

Captiva almayı düşünüyorum 2012 model yeni kasa olanlara bakıyorum çok iyi durumda olanlar 80.000 civarı ancak arabayı daha önce hiç kullanmadım şehiriçi ve şehirdışı olarak kullanılacak daha çol eşim işe gidip gelmekte kullanacak ancak araç hakkında çok bilgim yok kronik sorunları varmıdır yakıtı nasıldır motoru güçlümüdür yeterlimidir konforu nasıldır parasının hakkımıdır gibi kafamda sorular var bilgili arkadaşlar benim olumlu olumsuz yönleriyle bilgilendirebilirse minnettar olurum.

• Binbaşı
      1233 Mesaj
      24 Mart 2017 01:00:13
      quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Arkadaşlar merhaba;

Captiva almayı düşünüyorum 2012 model yeni kasa olanlara bakıyorum çok iyi durumda olanlar 80.000 civarı ancak arabayı daha önce hiç kullanmadım şehiriçi ve şehirdışı olarak kullanılacak daha çol eşim işe gidip gelmekte kullanacak ancak araç hakkında çok bilgim yok kronik sorunları varmıdır yakıtı nasıldır motoru güçlümüdür yeterlimidir konforu nasıldır parasının hakkımıdır gibi kafamda sorular var bilgili arkadaşlar benim olumlu olumsuz yönleriyle bilgilendirebilirse minnettar olurum.

yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum 2012 yeni kasa ltz 163 beygir daha önce civic aracım vardı çekinerek aldım iyiki almışım diyorum bu paralara dizel otomatik c sinifi araçlar var alternatifsiz bir d-suv malzeme kalitesi orta, güç tatmin edici 400 tork koltuğa yapıştırıyor, ankara sehir ici 9- 9.5 litre uzun yolda 7.5 litre yakiyor 2 tonluk bir araç için gayet makul değerler. donanim olarak araba full nerdeyse tek eksik hafizali koltuk. yedek parça derseniz heryerde çok rahat bulunuyor Turkiye de de binlerce captiva var kullananlarda çok yüksek oranda memnun Eğer dağa bayira pek fazla gitmem şehirde kullanacağim diyorsaniz kesinlikle tavsiye ederim bayanlarda rahatça kullanabiliyor.Çok geniş iç hacme sahip 7 kişilik suspansiyonlar sert tüm suvlarda olduğu gibi buda yoltutuşu olumlu etkiliyor,sürüş keyfi olan bir araç, kronik bir arizasi yok sorun cikaran bir araç değil 6 ileri şanzıman fazlasiyla tatmin ediyor eco mod var vitesi erken degistirerek yakit ekonomisi sağlıyor ama performansdan ödun veriyorsunuz tercih size kalmış inci beyazi tavsiye ederim ... illa eleştir dersen 4 çeker olabilirdi, dış aksamda kullanilan plastiklerin rengi soluyor, direksiyondaki tuşlar ışıksız alışana kadar geceleri zorlanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 24 Mart 2017; 1:9:23 >

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      24 Mart 2017 09:25:00

Çok güzel bir cevap vermişsiniz yardımlarınız için çok teşekkürler.

azaz06kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.