Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sahibindende gördüm ilanı vardı 600 lira falan. Mesaj attım, teki var ötekini de getirtiriz dediler. 1200 liraya falan geliyor, bence değmez. Hatta arabayı yeni aldığımda bir özel serviste patlayan ampulu değiştirirken ustayla sohbet ettik. Yeni ledliler çok güzel falan dedim. Usta; bunların yerini tutmuyor, dedi. Yani bizim eski tipler kullanış ve dayanıklılık açısından daha iyiymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Ben sahibindende gördüm ilanı vardı 600 lira falan. Mesaj attım, teki var ötekini de getirtiriz dediler. 1200 liraya falan geliyor, bence değmez. Hatta arabayı yeni aldığımda bir özel serviste patlayan ampulu değiştirirken ustayla sohbet ettik. Yeni ledliler çok güzel falan dedim. Usta; bunların yerini tutmuyor, dedi. Yani bizim eski tipler kullanış ve dayanıklılık açısından daha iyiymiş

Dayaniklilik konusunda haklisiniz cunku led normal ampulden fazla dayaniyor ancak bozuldumu stop degisimi disinda caresi yok. Ama yine de gorunusu icin degecegini dusunuyorum. Arastirmaya devam bakalim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni kasadaki stopların soketleri uyumlumu acaba?

• arnold08 kullanıcısına yanıt
    Soket sorunu yaşanacağını düşünmüyorum, muhtemelen aynıdır. Stopları sökmek de çok basit. Bagaj kapağı açıkken basit bir tornavidayla birkaç vidayı sökünce çıkıyor.

Ben Aliexpresste falan gördüm, farklı kombinasyonlara sahip led stop takımları da var, 2013 modellerdekinin aynısı da var ama orj değil tabi. 900 liraya falan bedava kargo seçenekli olanları var. Tabi kalitesi biraz sürpriz.. çok kaliteli de olabilir veya olmayadabilir. En garantisi orj almak. Ama bana sorarsanız değmez. Farlar led olmuş olmamış.. yalnızca arkadan gelen görüyor neticede gözümüzün önünde olan bir şey olsa neyse.. Hani bu şahin de değil ki mod yapalım. Bence captivaya yapılacak şeyler belli; ön sis, arka stop, kapı kolu kromları, basamak, zevke göre ön-arka koruma. Bunun dışında fazla oynamak, aracı güzelleştirmekten ziyade çirkinleştirir bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 21 Mart 2017; 2:23:9 >

• Dün itibari ile Yeni kasa 4 çeker Captivamıza veda etmiş bulunuyoruz,çok emek verdik değerini bilecek birisine gitti,kazasız belasız güle güle binsin...
  • reymor01 R kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun.... Sakıncası yoksa kaça verdiniz?

• Arkadaşlar aracını satmak isteyen varmı inci beyazı 2011 modell arkadaşım arıyor km 60000 - 90000 km arası 65000 tl veriyor düzgün araç olmak kaydı ile ilgilenen pm atsın ciddi alıcıdır

Yeni kasalar 4 çeker değil ki???
  • 55 bin liraya verdim,

Konuda eskilere dönerseniz yeni kasa 4x4 captivayı görürsünüz hocam
  • Yakıt hortumu değişimi sonrası sapıtan tüketim değerlerim normalleşti. Tam bir depo bitirip ikinci depoya geçtikten sonra 11 lt /100 km değerine tekrar dönüş yaptık. Şu an Ankara şehiriçi yarım depoda 300 km yaptı. O zaman niye arttı, şimdi niye azaldı, en ufak bir fikrim yok. Casio kol saati tadındaki YB doğru göstermiyor hala. O diyor 8.5 lt/100 km, yakıt deposu diyor yarım depo:300 km. Depo tekrar fullenince gercek deger çıkacak. Geçen sefer yarım depoda 220 km gidebilmiştim. Yol aynı, şöfor aynı..

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilalfa

Yeni kasalar 4 çeker değil ki???

Bu bahsi geçen 4x4 yeni kasa araç, halk tabiriyle, doğan görünümlü şahin gibi bir şey oluyor hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 23 Mart 2017; 1:33:48 >
  • saberd S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 75 binde, arabamı ilk aldığımda 14lt/100km gibi bir şehiriçi tüketimim vardı. Triger seti, v kayışı, devirdaim, yağ ve filtreler değiştikten sonra tüketimim direk 10lt/100km' ye düştü. Sizin de dediğiniz gibi; yol aynı, şoför aynı...

Buradan, aracın bakımlı olmasının ne denli önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Bu arada doğru yağın da yakıt tüketimini azalttığını, ben ve arnold08 arkadaşımız, test ederek doğrulamış bulunuyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 22 Mart 2017; 19:24:0 >
  • Abartmıyorum motul yağ koyduktan sonra YB yakıt tüketimi ortalama 8.7 gösteriyor doğru yada yanlış ama eski tüketim değerlerim 100km/11-12 lt rinin altına hiç düşmemişti ben bu yağın aracımda fark yarattığına net inandım 👍

Ceyarr arkadaşıma bu yağ önerisi için teşekkür ederim.bilgi paylaştıkça güzeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnold08 -- 22 Mart 2017; 20:25:4 >
  • ceyarr kullanıcısına yanıt
    Ben de sizi bir ara rahatsız edeceğim. Bostancı sanayideki özel servis için ama bir türlü fırsat bulamıyorum. Arabayı aldığımdan beri daha servise götüremedim.

O zaman sizin araç 2008 model yeni kasa yapılmış olandı :)
  • Sonunda istediğim gibi bir araç buldum
    Artık benim de bir captiva'm var
  • mobilalfa M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.
  • Hg34 H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilalfa

O zaman sizin araç 2008 model yeni kasa yapılmış olandı :)

Aynen hocam

Alan arkadaş,altın bulmuş gibi sevindim dedi,yeni kasalara hasta oluyordum ama sırf 4x2 diye almıyordum dedi,benim aracıda bir arkadaşı bulmuş tesadüfen buna göstermiş,kısmet işte...Ben bu işlemi yaparken ilerde satarken zorlanırsın vs diyenler olmuştu ama her aracın bir alıcısı vardır demiştim
    Hocam alıcısı denk gelirse satılır işte kısmet. Zaten 4-5 aydır falan satıştaydı sizin araç. Hem size, hem de alana hayırlı olsun. Captiva zaten piyasa arabaları gibi çok kolay satılan bir araç değil ama araba düzgün ve fiyat da ederi ise çok fazla beklemez. Kolay satılan piyasa araçları, ilan verince 3-5 günde, bilemedin bir haftada satılabilen araçlardır. Mesela piyasa arabası olmadığı halde ben Alfa Romeo Giulietta' yı 15 günde sattım. Biraz da şans işi. Keyfekeder olmadığı sürece,bir araca ilan verilip de birkaç ay satılmazsa insan fıtık olur

• 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.