Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (412. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.054.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tablodaki gibi 30 basarsanız bolca mazot tüketirsiniz. Ben önlere 33 arkalara 32 basıyorum. Tabi yüksüz halde.. arka daha hafif olduğu için öyle basıyorum. Arabaya kalabalık binip bir de yüklerseniz arkayı önle ya aynı ya da bir fazla basmak daha uygun olur. Tabi bu verdiğim basınç değerleri benim kendi tecrübelerimle uygun gördüğüm değerler. Aracı kullanım tarzına, yük durumuna, yakıt ekonomi beklentisine göre herkes kendine göre uygun olanı saptayıp ona göre hava vurulmalı. Ne kadar çok hava basarsanız yakıt o kadar ekonomik olur ama bu sefer de arabanın konforu düşmeye başlar. Mesela 35 psi de basabilirsiniz ama içeride sallana sallana seyahat edersiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben tüm lastiklere 36 basıyorum,hatta geçenlerde lastikleri değiştirdim usta 40 bastı,bişi demedim sonra gidip petrolda 36 ya ayarladım hepsini :)
  • ceyarr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Bir bilgi daha rica edeceğim forum ahalisinden. Bebek oto koltuğunun altına koyacağımız bir aparat var mıdır? İz yapmaması için ? Bebek oto koltuğu başlığında bir arkadaş, bir kaç isimden söz etmiş fakat o isimlerde bir şey bulamadım gugıl aramalarında.
  • 2bati 2 kullanıcısına yanıt
    Mesajınız için teşekkür ederim.

Bu bagajın iç hacmi nedir? Aslında bunu rakam olarak sormuyorum. Çünkü anlamam, ben sözelciyim :)) Bunun içine ne kadar eşya koyarız, kaç bavul? kaç pantalon kaç kazak :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2bati

.

Mesajınız için teşekkür ederim.

Bu bagajın iç hacmi nedir? Aslında bunu rakam olarak sormuyorum. Çünkü anlamam, ben sözelciyim :)) Bunun içine ne kadar eşya koyarız, kaç bavul? kaç pantalon kaç kazak :))
  • O zaman teknik olmayan bir cevap vereyim bende...Kocamaaaaaaaaaan,çooook büyük

İki kişi uyursun koltukları yatırınca;

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba

Captiva'mı satmadan önce kullandığım port bagajımı binek arabada kullanırım düşüncesiyle saklamıştım. Ama uzun geldi.
    bunu satmayı ya da küçük boyuyla takas etmeyi düşünüyorum. İlgilenenler olursa mesaja hemen dönebilirim.
    neumann whale 200 portbagaj 500 lt, Ankaradayım, evden teslim edebilirim.

Port bagaj satılık, evim Ankara Mamak Metro Gross Market karsısında. İlgilenenler gelip inceleyebilir.
    Delme vs yok, Üst barlara cok kolay takılıyor.

Port bagaj çok geniş, o bisiklet tek parca sığmaz ama ön lastik çıkarılsa 3 tane sığar
    ya da büyük boy 4 tane bavul sığar, ben 4 kişilik masa, 4 sandalye, 2 tabure , mangal, top vs. vs. herseyi yükleyip içinide 6 yetişkin 4 çocuk binip çok gezdim
  • sirdenogonzales S kullanıcısına yanıt
    İnce bir battaniyeyi katlayıp koy hocam. Ben öyle yaptım. Hiç sıkıntı yok. İz yapmıyor
    Aynı dertten ben de muzdaripim. Çocuk koltuğu, hele bir de isofixli ise, koltuğa sıkı sıkı yapışıyor ve iz yapıyor. Bunun için pedler satılıyormuş diye duymuştum. Veya denildiği gibi küçük ince bir battaniye veya yine küçük, ince bir kilim de olabilir..

Edit:

Battaniyeler ince olduğu için iyi korumayabilir ve isofix için de kesmek delmek gerekebilir. 2 tane uygun fiyatlı ürün buldum. Uzun ve kısa. Ben de bunlardan alsam fena olmaz.

https://www.e-bebek.com/baby-plus-oto-koltuk-koruyucu-uzun-p-byp-bys121/

https://www.e-bebek.com/baby-plus-oto-koltuk-koruyucu-kisa-p-byp-bys120/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 23 Şubat 2017; 22:27:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

O zaman teknik olmayan bir cevap vereyim bende...Kocamaaaaaaaaaan,çooook büyük

Aracın bagajı normalde çok büyük. Fakat 7 kişi kullanımda bagaj hacmi az. Ve 5 yetişkin ve 1 bebeğin bavulları için bir port bagaj gerekiyor.

Haliyle bana bu ölçekte bir bagaj lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Aynı dertten ben de muzdaripim. Çocuk koltuğu, hele bir de isofixli ise, koltuğa sıkı sıkı yapışıyor ve iz yapıyor. Bunun için pedler satılıyormuş diye duymuştum. Veya denildiği gibi küçük ince bir battaniye veya yine küçük, ince bir kilim de olabilir..

Edit:

Battaniyeler ince olduğu için iyi korumayabilir ve isofix için de kesmek delmek gerekebilir. 2 tane uygun fiyatlı ürün buldum. Uzun ve kısa. Ben de bunlardan alsam fena olmaz.

https://www.e-bebek.com/baby-plus-oto-koltuk-koruyucu-uzun-p-byp-bys121/

https://www.e-bebek.com/baby-plus-oto-koltuk-koruyucu-kisa-p-byp-bys120/

Ürün bence gayet güzel. Umarım koltuk ve bebek ağırlığı için uygundur ve iz yapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

O zaman teknik olmayan bir cevap vereyim bende...Kocamaaaaaaaaaan,çooook büyük

Hocam birşey dikkatimi çekti.
    Sizin araç 2007 model değil miydi? Double-din makyajlı kasanların ki gibi duruyor?
  • muhoi M kullanıcısına yanıt
    Resimdeki araç arkadaşın araç değil sanırım internetten almış resmi

Aslında bagaj küçük değil ama bagajı kullanışsız hale getiren şey arka tekerleklerin bagaj içerisindeki çıkıntısı. Bagajımda hep bir şeyler olduğundan, çocuk arabalarını koyarken zorlanıyorum. Genellikle yüklediğim şeyler yüksekte kalıyor ve bagaj tentesini çekemiyorum. Bir de kızımın akülü arabasını, bagaj boşken bile, bu çıkıntılar yüzünden sığdıramıyorum. Şoför tarafının arkasındaki ikili koltuğu öne doğru kapatıp, akülü arabayı dikine ancak sokabiliyorum. Bu sefer de iki kişilik yeri işgal etmiş oluyoruz.. Mesela X5' lerde bu çıkıntılar yok. Bagaj dümdüz ve çok geniş. Gerçi onlarda da arkada koltuk yok. Aslında Captiva almadan önce bir ara X5 alacaktım ama bütçeme göre olanların yaşı ve kilometresi yüksek olduğundan vazgeçmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 24 Şubat 2017; 21:17:37 >
  • Evet hocam resmi netten buldum benim arac degil:)

Ben daha once 2004 model x5 te kullandim onun bagaji bundan daha kucuk ve dediginiz gibi onlarda 7 koltuk yok...

• Bir ay sonra, konuyla ilgili sorular gelmeye başlamadan önce, yaz lastiği değişimiyle ilgili bir paylaşım yapalım

Henüz daha erken olmasına karşın bugün yeni yaz lastiklerimi alarak aracıma taktırmış bulunuyorum.

Normalde Nisan ayını beklerdim ancak, yaptığım lastik araştırması neticesinde, almaya karar verdiğim lastiği, daha önce alışveriş yaptığım bir lastikçide, uygun fiyata bulduğumdan dolayı ani bir kararla aldım ve taktırdım.

Aldığım lastik;
    Kumho Road Venture KL51 APT 235/55R18 100V

Suv tipi araçların lastik fiyatları da tıpkı ebatları gibi büyük. Premium sınıf olarak geçen, Michelin, Pirelli, Continental gibi markaların suv tipi, ihtiyacımız olan ebattaki lastiklerinin fiyatları en ucuz 500-600 liradan başlayıp, 750-800 liraya kadar çıkıyor (tanesi :))

En ucuz, en kalitesiz olan lastiklerin de en az 300 lira gibi bir fiyatı var.

Tüm dünya markası lastiklerin modellerinin testleri ve kullanıcı yorumlarını da içeren ingiliz tyrereviews sitesinden lastik testlerinin sonuçlarına bakarken, bahsettiğim Kumho' nun, şaşırtıcı bir şekilde, yukarıda verdiğim, premium sınıf olarak geçen pek çok pahalı lastikten daha iyi notlar aldığını gördüm ve bu lastiği almaya karar verdim.

4816 üretim tarihli, yani 2016' nın 48' inci haftası (son haftaları, 2017 sayılır) lastiğin tanesini 325 Lira x 4 = 1300 Lira ödeyerek aldım.

Aldığım yerde son bir takım kalmıştı, onu da ben aldım.

Tabi lastikleri henüz yeni aldığımdan, belli bir süre rodajı tamamlanana kadar yorum yapmak yanlış olacaktır fakat olumlu test sonuçları ve kullanıcı yorumlarına göre, uygun fiyatıyla, bu lastiğin tam bir f/p ürünü olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım.

Daha sonra kullanıp tecrübe ettikçe, konu açıldığında lastikle ilgili kullanıcı görüşlerimi de sizlerle paylaşacağım inşaAllah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 26 Şubat 2017; 10:44:4 >
  • Madem konumuz lastikler, ben de bir durumu paylaşmak isterim.
    Geçen sene Ankara-Alanya arası seyahatimiz oldu. İki araba gittik. Diğer arabayı enişte kullanıyordu. Kendisi aynı yolu daha önce gittiğinden mesafenin 533 km olduğunu söyledi. Neyse, Alanyaya vardık, benim araba 516 km, eniştenin araba 533 km gösteriyordu. Jantlarım orijinalinden büyük diye düşündüm. Nitekim, hız göstergesinin 85 olduğu anlarda, yollardaki hızımızı gösteren levhalarda 88 veya 89 görünüyordu.
    CuCuK arkadaşın, 21.02.2017 tarihli mesajını okuyunca bende ışık yandı. Arabanın orijinal lastik ebadı 235/55/18 sanırım. Bendeki lastikler 235/60/18. Daha konforlu olsun diye geniş yanaklı lastik takmıştım. İlkokul geometri bilgimizle hesaplayınca benim lastiklerin çevresinin orijinal lastiklere göre %3.6 daha uzun olduğunu farkettim. Yani benim araba 100 km yol gittiğini gösterdiğinde, gerçekte 103,6 km yol yapmış oluyorum. Aynı şekilde gösterge 100 km hızla gittiğimi gösterdiğinde aslında 103,6 km hızla gidiyor oluyorum.
    Bir arkadaşım, bazı arabalarda bu verilerin ayarlanabildiğini, lastik ebatlarının arabanın beynine girilip doğru hız ve km bilgilerine ulaşılabildiğini söylemişti. Captivalarda böyle bir durum var mı? Bilgisi olan var mı?
    Kazasız sürüşler dilerim.
  • Merhaba,

Bugün 2011 model test ettim, araçtan memnun kaldım.
    Hill Holder konusunda, araç freni bırakınca asılı kalmadı. Ama gaza hafif dokununca kalktı.
    Satılık araç ilanların hemen hemen hepsinde yokuş kalkış desteği var diyorlar.
    Benim test ettiğimde mi bir sorun vardı, yoksa normali de bu mu?
  • merhaba arkadaslar

sadece arkadaki 6 ve 7. koltuklar icin paspasi nerden bulabilirim ?
  • mobilalfa M kullanıcısına yanıt
    O sizin satılık ilanlarının hepsi dediğiniz, muhtemelen galericilerdir. Akıllarına ne geliyorsa yazıyorlar Eski kasa araçlarda yok hill holder ama gerek de yok bence. Hafif rampalarda asılı kalıyor, düz yolda zaten freni bırakır bırakmaz ileri gitmeye başlıyor. Dik yokuşlarda hafif bir geriye kayma oluyor ama manuel araçlardaki gibi hızlı ve ani bir kaçırma söz konusu değil. Zaten araba otomatik.. dik yokuşlarda dahi ayağınızı frenden çekip gaza basana kadar araba kaymıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 28 Şubat 2017; 15:27:42 >
  • 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.