Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (327. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dpf yüzünden bildiğim kadarı ile dpf filtresi tıkanmış yada arızalanmış oluyor, serviste çözüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: checheua

Yolda giderken şu lamba niye yanar?
    Bu mesaja eklenen görseller:

kontak açıkken ışıklar yanarken 3 kez arka arkaya gazı kökleyip bırakın sonra kontağı kapatıp çıkarın kapıyı açıp elektiriği kesin aracın kapıları kilitleyip açın sonra büyük olasılıkla ışık söner.

• Kullandığım araçta orta konsoldaki ortalama yakıt tüketim yeri 1 yıldır 13 litrede sabit. Bunun sıfırlanmasının bir yolu var mı acaba*
  • metesserdar kullanıcısına yanıt
    Akşam eve dönerken manuel viteste yüksek devirde 15-20 dakikalık sürüş yaptım. markete uğramak için arabayı stop ettim. tekrar çalıştırdığımda lamba sönmüştü. bahsettiğiniz dpf böylece temizlendi galiba. bu gibi durumlarda ve genel olarak enjektör temizleyici katkıların faydası olur mu?
  • alicelebi. A kullanıcısına yanıt
    Akşam eve dönerken manuel viteste yüksek devirde 15-20 dakikalık sürüş yaptım. markete uğramak için arabayı stop ettim. tekrar çalıştırdığımda lamba sönmüştü.
    sizin bahsettiğiniz metod arıza gidermek için mi? yoksa lambayı söndürmek için mi? akü lambası da bazı çalıştırmalarda yanıyor, bazı çalıştırmalarda yanmıyor. onun için yönteminizi uygulayabilirim.
  • rowle. arkadaşım yol bilgi sayarı düğmesine 3 .4 saniye basılı tut sıfırlanır.
  • checheua C kullanıcısına yanıt
    dpf filtresi için serviste bana 2-3 yıla kirleniyor değiştirilmesi lazım demişlerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

dpf filtresi için serviste bana 2-3 yıla kirleniyor değiştirilmesi lazım demişlerdi

Ben 4 yıldır kullanıyorum lambayı hiç yakamadım. Araba hafif yanık kokusu eşliğinde fan açar bazen, rölantide N konumunda devir 800 yerine 1000 de durur. Bu DPF temizliği yapılıyor anlamına gelir, fan kapanana kadar arabayı stop etmeyin. Büyük ihtimal o lambanın bir daha yandığını görmeyeceksiniz. Bir de aracı arada seri ve devirli kullanın. Tasarruf yapacağım diye 2000 devir etrafında dolanmayın. Araba kurumu yaksın. DPF nin illa ömrü vardır ama 2-3 sene olduğunu sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Akşam eve dönerken manuel viteste yüksek devirde 15-20 dakikalık sürüş yaptım. markete uğramak için arabayı stop ettim. tekrar çalıştırdığımda lamba sönmüştü.
    sizin bahsettiğiniz metod arıza gidermek için mi? yoksa lambayı söndürmek için mi? akü lambası da bazı çalıştırmalarda yanıyor, bazı çalıştırmalarda yanmıyor. onun için yönteminizi uygulayabilirim.

Devirli kullanma birikmiş kurumu yakmak için iyi bir yöntem. Kurum azalınca lamba söner. Akü lambasının yanması genelde ya akünün zayıfladığını veya alternatörde sorun olabileceğini gösterir. Benim de eğer marşa basmadan çok beklersem araba çalışmadan önce yanıyor. Navi üzerinden akünün şarj durumunu takip ediyorum alternatör görevini yapıyor ve aküyü 14.2-14.6 V aralığında tutuyor. Yani benimki büyük ihtimal akünün yavaş yavaş elden gittiğine işaret. Servise sorsanız hemen alternatörü değiştireyim der, fiyatı da 1.250 lira. Özet: yolda giderken birden akü lambanız yanmadığı sürece problem yok bence ama aküye baktırın. Bir sabah sürpriz yaşamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saberd -- 17 Şubat 2016; 17:33:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rowle

Kullandığım araçta orta konsoldaki ortalama yakıt tüketim yeri 1 yıldır 13 litrede sabit. Bunun sıfırlanmasının bir yolu var mı acaba*

Benimki de 8 aydır 9.1 :) Rakam hoşuma gittiği için bilerek sıfırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alicelebi.

quote:

kontak açıkken ışıklar yanarken 3 kez arka arkaya gazı kökleyip bırakın sonra kontağı kapatıp çıkarın kapıyı açıp elektiriği kesin aracın kapıları kilitleyip açın sonra büyük olasılıkla ışık söner.

sizin araç 2011 değilmiydi bu eski gösterge yanlız

• saberd S kullanıcısına yanıt
    Bazen rolantide dediğiniz gibi devir yükseliyor bir seferinde 10 dk yakın beklemiştim devir düşmemişti,demekki o anda en iyisi vaktiniz varsa 10 15 dk aracı devirli kullanmak gerekiyor, önceki aracım kia da servise gittiğimde aracı bilgisayara bağlıyorlar ekranda dpf kurum oranını gösteriyordu sonrasında aracı çalıştırıyorduk gerisini bilgisayar rolantide devirip yükseltip alçaltıp 10 dk da kurumu sıfırlıyordu iyi bir teknolojiydi araçta 2012 modeldi,bence 2012 öncesi csptivaların en büyük eksiği biturbo , 2007 ve sonrası sorento lar gibi biturbo captivada olaydı ve araç 170 180 beygir olsa idi captivanın bileğini büken az olurdu

• quote:

Bazen rolantide dediğiniz gibi devir yükseliyor bir seferinde 10 dk yakın beklemiştim devir düşmemişti,demekki o anda en iyisi vaktiniz varsa 10 15 dk aracı devirli kullanmak gerekiyor, önceki aracım kia da servise gittiğimde aracı bilgisayara bağlıyorlar ekranda dpf kurum oranını gösteriyordu sonrasında aracı çalıştırıyorduk gerisini bilgisayar rolantide devirip yükseltip alçaltıp 10 dk da kurumu sıfırlıyordu iyi bir teknolojiydi araçta 2012 modeldi,bence 2012 öncesi csptivaların en büyük eksiği biturbo , 2007 ve sonrası sorento lar gibi biturbo captivada olaydı ve araç 170 180 beygir olsa idi captivanın bileğini büken az olurdu

Bahsettiğiniz durumda fanın kapanmasını beklemek yeterli, en başında yakalandığınız için 10 dk beklemek zorunda kalmışsınız. Genelde trafikte giderken siz farketmeden araç bu işlemi tamamlıyor. Kia ile bu araç arasında DPF açısından büyük bir teknolojik fark olduğunu sanmıyorum. Biturbo konusunu bilmiyorum işin gerçeği. Aile arabası olarak kullandığım için yüksek bir performans beklentim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratslx

quote:

Orijinalden alıntı: alicelebi.

quote:

sizin araç 2011 değilmiydi bu eski gösterge yanlız

bana sorduysanız, benimki 2008 model

• rowle kullanıcısına yanıt
    Mode tuşuna 3 saniye basılı tutun sıfırlanır. Sürüş süresi ve ortalama hız da aynı şekilde sıfırlanıyor. Bilginize

• 2011 ve üstü captiva 2.0 dizel araçların istanbul içi ortalama yakıt durumları litre olarak nedir? Ayrıca bu araçlarda en dolu model high olanlar mı?

Teşekkürler
  • HeroTech kullanıcısına yanıt
    şehir içi 10- 12 litre yakıyor şehir dışıdı 100 km sabit hızda 6,2 görüyorum ve bu aracın endolusu high modelidir zannedersem sizde benim gibi araştırm ayapıyorsunuz ben 1 hafta önce antalyadan aldım 2011 çok araştırdım almadan önce denedim tecrübe ettim inanın bu fiyatlara alınabilecek en iy araç bunun önündeki armasını ww yap bu araç 90 binden aşağı bulamazsın şuanda keyifle biniyorum öle hantal bir araç kesinlikle değil çoğu araçlara yolda nal toplatıyorum yoltutuşu konforu çok iy ben 2013 honda civic aracımı sattım bunu almak için allaha şükür çokta memnunum sizede nasip olur inşallah.
  • Hocam tekrar teşekkürler
    Bende cruze 2011 var lpgli. Çok sık yakıt almaktan bıktım. Ayrıca trafiğe girdiğimde oluyor bu nedenle dizel otomatik araç bakıyorum. Manuelin yorduğu çok oluyor.

Baktığım araçlarda 55bin tlden aşağı değil. Captiva gözüme çarptı baktım 60+/- fiyatlarda alınabilir gibi.

Biraz kurcalayacağım açıkçası ama 10-12 lt çok değil mi şehir içi? 8-9 olsa gayet iyiydi. Şehir dışı 6 çok iyi mesela.

Tşk tekrar Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin sahada. Hayırlı olsun

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    captiva sınıfında en az yakan araç dahi 10-11 lt den aşağısını yakmaz şehir içinde, dizel otomatik focus ş.içi 8 lt civarı yakıyor....
  • quote:

captiva sınıfında en az yakan araç dahi 10-11 lt den aşağısını yakmaz şehir içinde, dizel otomatik focus ş.içi 8 lt civarı yakıyor....

Focus bildiğim 1.6 motor birde. Tşk

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.