Şimdi Ara

Chevrolet Captiva alınır mı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
8.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utqhylr24

Captivanın çok dolu bir araç olduğunu biliyorum k konuda hiç şüphem yok zaten benzini de önemli değil hatta daha iyi şimdiki arabandan 2lt az yakar ama çeşitli nedenlerden dolayı bu arabayı almak beni düşündürüyor.

çok özel değilse sebeplerini sorabilir miyim? belki cavaplayabileceğim noktalar olur.

• drknl35 kullanıcısına yanıt
    Onlar pek isteğimi karşılamıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Mesela 2023 yılında Opel servisi çekileceği için.
    Ayrıca bir hasar olsa vs. parça bulunurluğu ve ücreti diyebilirim.

• Podgoritsa kullanıcısına yanıt
    Beni düşündüren sorular Opelin 2023 yılında çekileceği ve parça bulunurluğu /ücreti. Parçaları da orjinal bulmak isterim.

• qun4L kullanıcısına yanıt
    Onun önceki kasasını pek beğenmiyorum. Şimdiki iç ve dış tasarımı iyi fakat uygun fiyata temiz bulmak da mümkün değil malesef

• Opel, Peugeot veya Ford SUVlara bakın derim isterseniz bir de Toyota'nın vardı ama biraz tuzluydu fiyatı

Önyargılı olmamak lazım diye düşünüyorum. Zira Tofaş ile ortak değil dediğiniz gibi Dodge Journey ile ortak bir araç. Amerika'da da bir hayli satıyor zira filmlerde sokaklarda bolca görmek mümkün . Bravo, Freemont, Fullback, 500 serisi, 124 Spider vb araçlar oldukça iyi kalitede araçlar.

Ben ehliyetimi yakın zamanda aldım ondan önce de çok araç kullanmışlığım yoktu. Zaten üniversite okuyorum dolayısıyla araç sahibi de değilim. Sizin kadar çok araç da kullanmadım ancak minibüsten hatchback'e kadar bir çok araç kullanma fırsatım oldu bu kısa sürede. Arabalar konusunda araştırma yapmayı da çok severim dolayısıyla sizin kadar olmasa da öneriyorum bu araçları.

Qq+2'nin arka koltukları dediğiniz gibi pek geniş değil. Ben 1.85'im kısa mesafelerde rahat giderim ancak uzun yola gidilmez orada. Zira o koltuklarda rahat oturmak içinen fazla 1.65 olmanız gerekiyor. Captiva ve Freemont eminim ki bu konuda daha iyidir. Zira dediğim gibi qq+2 c segmentin genişletilmiş hali iken bu ikisi doğuştan d segment. Haliyle farklarını koyuyorlar.

Edit: Arka koltuktan kasıt 3. sıra koltuklar. 6-7. koltuklar yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profes124 -- 17 Ekim 2020; 11:43:48 >

• Opelin en büyük suvu c suv grandland hem fiyatı uçuk hem de sportagedan büyük bir yanı yok, Peugeot 3008 de 5008de çok pahalı bayağı zam yediler son zamanda, forda gelince edge efsane arabadır ama fiyat olarak onu geçelim kuga dersek yeni kuga bilinen tarz kuganın dışına çıkmış ve kötü bir değişim olmuş 2018 2019 yılındaki haline bakarsak o da 3008 ve grandlandda olduğu gibi d suv değil c suv ve ikinci elde temizi 300altına rahat bulunmuyor. Toyota cevap vermeye gerek bile yok bence

• utqhylr24 U kullanıcısına yanıt

bir yakınımda kia cerato var 2017 model bagaj kilidi için 1 aydır parça bekliyor, onun yanında bu ülkede saab ını hala yürüten insanlar var yada rover ini. dolayısıyla parçanın sorun olacağını çok düşünmüyorum, opel türkiyeden çekilmediği sürece opel ustaları (resmi yada özel servis) bu araca servis vermeye devam edecek. elbetteki son karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Profes124

Önyargılı olmamak lazım diye düşünüyorum. Zira Tofaş ile ortak değil dediğiniz gibi Dodge Journey ile ortak bir araç. Amerika'da da bir hayli satıyor zira filmlerde sokaklarda bolca görmek mümkün . Bravo, Freemont, Fullback, 500 serisi, 124 Spider vb araçlar oldukça iyi kalitede araçlar.

Ben ehliyetimi yakın zamanda aldım ondan önce de çok araç kullanmışlığım yoktu. Zaten üniversite okuyorum dolayısıyla araç sahibi de değilim. Sizin kadar çok araç da kullanmadım ancak minibüsten hatchback'e kadar bir çok araç kullanma fırsatım oldu bu kısa sürede. Arabalar konusunda araştırma yapmayı da çok severim dolayısıyla sizin kadar olmasa da öneriyorum bu araçları.

Qq+2'nin arka koltukları dediğiniz gibi pek geniş değil. Ben 1.85'im kısa mesafelerde rahat giderim ancak uzun yola gidilmez orada. Zira o koltuklarda rahat oturmak içinen fazla 1.65 olmanız gerekiyor. Captiva ve Freemont eminim ki bu konuda daha iyidir. Zira dediğim gibi qq+2 c segmentin genişletilmiş hali iken bu ikisi doğuştan d segment. Haliyle farklarını koyuyorlar.

Edit: Arka koltuktan kasıt 3. sıra koltuklar. 6-7. koltuklar yani.

önyargı demeyelim de kafamdaki fiat imajı ile istenen fiyat birbirini tutmuyor diyelim. chrysler 300c kendi sınıfında çok satan bir araçtı. chrysler-fiat evliliğinden sonra salakça bir kararla aracı lancia diye satmaya çalıştılar, aracı bitirdiler. şimdi seat ateca belki vw tiguan kalitesinde bir araç ama benim gözümde seata o kadar para verilmez. kaliteli mi kaliteli ama imaj fiyatı yukarı çekmekle elde edilen birşey değil. citroen ds7 crossback mesela. çok güzel bir araç, ama benim kafam ona o parayı verene kadar 2011 range rover alırım.

Haklısınız da hocam.O fiyata gayet makul araç aslında. Biraz marka takıntısı da denebilir gerçi. Ülkemizde genelde Chevrolet denince Daewoo devamı araçlar olduğundan ben de daewoo markasıymış gibi hissediyorum. Olay da tam olarak bu bence. Zamanında 124-131 yerine 125-132-131 Abarth vb araçları trafikte görseydik Fiat marka algısı tamamen farklı olacaktı :).

Aslında 300c satışları oldukça düşmüştü. Makyaj yapıp Avrupa'ya ölü bir model olarak Lancia Thema ismiyle satmaya çalıştılar. İlk kasa kadar sert hatları olmayışı ve Chrysler yerine Lancia olarak pazara girmeye çalışması bitirdi aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profes124 -- 17 Ekim 2020; 15:48:48 >
  • Verimsiz müsrif bir motoru var

• Profes124 kullanıcısına yanıt

300c hakkında şöyle bir bilgiye sahibim ki çok yakın arkadaşım o zamanlar chrysler-jeep in türkiyedeki en büyük bayisinde çalışıyordu, 300c satarken lanciaya geçince satışların çok azaldığını söylemişti. chevy konusunda haklısınız ama ben çok yaşlı olmasam da eski amerikan chevroletleri ucundan kıyısından yakalamış bir insan olarak chevy nin bendeki yeri başkadır. evet cruze ve makyajlı kasa captiva dışındakiler daewoo nun marka değiştirmiş hali ve bu yüzden o modellerden hoşlanmam ama makyajlı kasa captiva kesinlikle yabana atılmaması gereken bir araç.

• wehrmacht kullanıcısına yanıt

müsrif? hangi modelle karşılaştırmasına göre?

Haklısınız hocam. Ben yaşım gereği Chevrolet'in altın çağını yakalayamadım. Dolayısıyla Spark Aveo Kalos Vs'den ötesi pek olmadı bizde. Cruze ve Captiva nispeten yeni modeller ve bir çok markadan kaliteli.

300c'nin kaybetmesinin nedeni bence tasarımın yumuşaması. Eskisinde resmen gangster havası var ama yenisi çok da başarılı değil.

Çok bariz bir yumuşama var ama hala çok beğeniyorum ben

Chevrolet Captiva alınır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

müsrif? hangi modelle karşılaştırmasına göre?

2010 Pajero yarısı kadar motoru var yarısı kadar kasası hacmi var yarısı kadar iş yapmıyor aynı yakıtı yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

2010 Pajero yarısı kadar motoru var yarısı kadar kasası hacmi var yarısı kadar iş yapmıyor aynı yakıtı yakıyor

Alıntıları Göster

ona bakarsan land cruiser pajerodan %50 daha fazla motor hacmi var, beygiri var torku , aynu içi yapıyor ama neredeyse iki katı yakıyor. senin hesapça land cruiser de işe yaramaz.

• Captiva iyi kontrol ettir temiz ise üfleme yağ yakması yoksa alınabilinir.

Bu araçlarda Air yok haliyle sürat yapmanı tavsiye etmem bunlar Sorento lar zamanında taklacı güvercin denirdi sanayide yüksek hızlarda güven veren araçlar değildir..

Bunun dışında.eğer el atarsan güzel oluyor..

Arkaya ekran kafalık, ses yalıtımı, öne kendi orjinal multimedia teybi falan alırsan bayağı keyifli hale geliyor.... Hatta arka koltuğuna koltuk ısıtma yaptıran bile gördüm..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer daha fazla para ilave edip model yükseltmiyorsanız macera arıyorsunuz yada belanızı..)

aracınız gayet iyi ve modeli de yüksek..

captiva arkadaşım satana kadar imanı gevredi,yakıtı vs olayına hiç girmiyorum bile..

bir portbagaj alıp devam edin..

kaşkayi +2 kullandık kronik turbo hortumu arızası var ve geriside geliyor,reno motor japon karoser derken ortaya saçma sapan bir ürün çıkıyor,görüntü ve heybet var araç gidemiyor.10 bine yakın masraf edip satarak kurtulduk kendisinden

o denli..

• Çocuk olduktan sonra uzun süre almayı düşündüm , çok arastirdim eşe dosta sordum kullandım . 2013 sonrası makyajlı kasa lzt donanım alinabilir, ben yüksek hızlarda yatma vs sorunu hissetmedim zaten aile var çok da yüksek hız kovalamaya gerek yok. 140-150 sorunsuz basılır.
    Yağ yakma sorununu kontrol edin gönül rahatlığı ile alın, özel Opel servisi tanıdığım var motor parçada sıkıntı yasamayacagimi söylemişti.
    Ben günün sonunda yurtdışına taşınacak bir arkadasimdan qq aldım , tek çocukla yetecektir , piyasanın altında ve tanıdıktan olduğu için tercih etmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.