Şimdi Ara

&& CHEVROLET AVEO FAN CLUB && (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.125
Cevap
23
Favori
220.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anahtar için büyük ihtimal senin anahtar kumandadan açma yok.kapidan çeviriyorsun.onun için sustalı bir anahtar yaptır mevcut olanı yedek yaparsın .ama merkezi kilit için ayrıca motor gerekiyormu bilmiyorum onu araştır .anahtarda immobilizer var evet biraz pahalı ama sana kalmış.

Ses kontrol için attığın linkteki ürün sanırım Bluetooth ile çalışıyor.teypde Bluetooth olmadığı için kullanamazsın ama Bluetooth olan double din ile mümkün olabilir belki.

Double din için AliExpresse bak yanında çerçevede alırsın.170-180 dolar civarı tutar.double din 7 inç boyutunda almalısın.

Dijital saat için o kısmı sökeceksin.zamanla güneşten zarar gören lehimler vardır onları tazelemen gerek.

Led ampul için h4 alman gerek.uzun kısa ikisi bir arada.ayri değil.parklar icinde t10 dipsiz LED uyar.

USB işini bilmiyorum ama elektrikci uğraşmaz yapsada çok para alır.en iyi 10-15 liraya auxa takılan Bluetooth cihazları var ondan al telefondan istediğin şarkıyı dinlersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gkhn2355 kusura bakma çok soru sorduğu mun farkındayım ve sen usanmadan cevaplı yorsun kusura bakma ve çok teşekkür ederim

Ben bu gün arabayı sürerken değişik bir ses duymaya başladım dünde sürdüm öyle bi ses yoktu sanki araba ileriye giderken geriye gider gibi sürekli bi ses geliyor (geri vitese takıp giderken gelen ses) bu neden kaynaklanıyor acaba cevap için çok teşekkür ederim

Not:bu gün arabayı çıkarmam gerekti sonra program değiştiği için arabayı çalıştırıp stop ettim o sırada farları açık unutmuşum 5 saate yakın park farı açık kalmış balkondan fark edince hemen aşağıya inip kapattım ve marş alıyor mu diye kontrol ettim aldı stop edip geri çıktım o ses bundan dolayı ola bilirmi

Birde en sonunda parayı denkleştirdim yarın büyük ihtimalle tüp taktıracam sonuçları ve arabanın performansını burdan yazarım

Not2: bu gün arabayı alalı tam 1 ay oldu ve biz 1 ayda tam 1000 km yapmışız ve az kullandığımızı düşündüğüm halde

Siz demiştiniz ya yılda 10000 km yi geçmeyecek se tüp taktırma yılda 12000 km ye yaklaşacağı mızı düşünüyorum ve senin dediğin gibi çevremdekiler de normal yakıyor benzin pahallı dediler ve haklılar o yüzden tüp şart gibi

Cevap lar için şimdiden teşekkür ederim :)

edit: anahtarım kumandalı kapıdan çevirerek açmıyorum ama sustalı değil.

Edit2: o ses kesildi sebebini anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahanne2 -- 1 Ekim 2017; 23:44:30 >

• sahanne2 S kullanıcısına yanıt
    Ses için far yükseklik ayarını kontrol et.bazen o farı ayarlamak için başta ses yapar sonra geçer.belki tesadüfen aynı anda olmuştur.yada şanzımanında sorun vardır.takip et yinede.

Eğer anahtarı kontaktan çıkardıktan sonra şoför kapısını açarsan farlar kapanır teyp kapanır .yani kapıyı açınca tüm elektrik kesilir.ama dediğim gibi şoför kapısı ,yolcu kapısıdan olmaz.

Özel mesajdanda linkini attım facebook grubuna beklerim

• 2012 - 2013 model LT veya LTZ modelleri radarım otomatik olucak.

merak ettiğim hangi şanzıman var bu araçların üzerinde ve bütün LTZ modelleri kesin sis farlı mı? LTZ yazılıp sis farsız çok gördüm..

Ayrıca, bluetooth var mı bu araçlarda
  • 2013 model 1.3 dizel aveo da fren pedalının basık kalması problemi yaşamaya başladım son zamanlarda
    bu sıkıntıyı yaşayan çözüm bulan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihhilmi -- 12 Aralık 2017; 22:46:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilmi

2013 model 1.3 dizel aveo da fren pedalının basık kalması problemi yaşamaya başladım son zamanlarda
    bu sıkıntıyı yaşayan çözüm bulan varmı?

hava yapıyordur ondan kaynaklanır diye düşünüyorum

• Chevrolet Aveo 2012 1.4 LPG'li şehiriçi yakıt tüketimi ne kadar olur ?
  • fatihhilmi kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşayan biri servise götürdü , fren sisteminılan westinghouse sistemi değişti 1.000₺

• ekonomiklik konusunda 40 50 bin tl arası dizel aveo mu lpgli cruze mu önerirsiniz? 5 6 yıl kullanmak istiyorum
  • yagiz456 Y kullanıcısına yanıt
    bence aveo
  • Selamlar, geçen hafta Aveo Sedan 2012 Otomatik (6 Vites) aldım. Bu otomatik vitesin kullanımıyla ilgili tavsiyeleriniz nelerdir ? Birde vites topuzu yıpranmış ve kopuk kısımlar var. Netten yenisini alsam Ankara'da bakım ve değişim yapacak servis/usta tanıdığınız var mıdır ? Ankara şehiriçi 11 LT yaktığı için LPG montajı yaptırmayıda düşünüyorum, Atiker gold yeterli mi sizce 1800 tl civarında fiyat veriyorlar, motor LPG uyumu iyi mi?
  • headhuntergs H kullanıcısına yanıt
    bu araçlar lpg ye tam uyumlu değil, mümkün mertebe iyi bir markanın iyi bir modelini taktırın. Atiker Gold yetersiz gelir, BRC taktırın derim.
  • Merhaba forumda yeniyim o nedenle Aveo gördüğüm ilk yere sorunumu yazıyorum.

7 ay önce 2011 model otomatik vites Aveo la aldım. Aracım benzinli.

Geçen ay 90.000 bakımını yaptırdım. Triger falan değişti. Araç garajda kalan çok kullanılmayan bir arac. Bakımdan sonra kısa mesafelerde yolculuklar yaptım 15-20 km civarı. Bu yolculuklarda ışıklarda durunca araba zapt edilemiyor frene basmak rağmen kendini öne atıyordu. Bende vitesi boşa alıp ışığı bekliyordum. Sonra boşta da sanki klima acıkmış gibi sesler gelmeye başladı motordan. Bunun üstüne geri viteste taktigimda araba daha da zapt edilemez hale gelmeye başladı. Eğer frene basiyorsam araba stop etmeye başladı.

Arabalar hakkında çok bilgim olmadığı için tamirci ne dese tamam demek zorunda kalıyorum.benzer sorun yaşayan var mı acaba?

Sorun hakkında Fikri ve bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• 2011 model 1.4 LS(eski kasa) benzin+lpg 100.000 kmde 30.000 fiyat aldım sizce uygun mudur ? Değişen yok 3-4 lokal boya var. Motor arıza ve ,abs ışıgı yanıyor, exper LPG olduğu için kafa takılacak birşey değil dedi ama aklıma takılmadı değil
  • Arkadaşlar merhaba. Aveo yada kalos düşünüyorum.aveo alırsam hangi model tavsiye edersiniz? selamlar

• ozcan4257 O kullanıcısına yanıt
    eski kasa aveoda se ve sx modelini öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

eski kasa aveoda se ve sx modelini öneririm.
    1.2 yada 1.4 motor öneriniz var mı acaba

• ozcan4257 O kullanıcısına yanıt
    1.4 biraz daha performanslıdır

• 1.2 motorda iyidir . hangisi temiz denk gelirse onu alın

• Aveo 1.2 S 2008 hakkında bilgi verir misiniz? Bütçem kısıtlı lacetti mi? Aveo mu Ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.