Şimdi Ara

&& CHEVROLET AVEO FAN CLUB && (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.125
Cevap
23
Favori
220.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba Chevrolet Aveo 1.4 SX 2006 model 53binde 27.250₺ fiyat nasıl
    arabada lpg de var 2 sahibi hoşuma gitti peki şunu soracağım bu araçtaki tam donanımlar nelerdir.
    bilgisi olan yazsın klütfen askere gideckmiş arkadaş bende 2 sene bilemedin 3 sene bineceğim arabay asonra ev almak için satacağım zarar edermiyim ?

etsem bile verdiğim paraya satabilirmiyim.
  • cemre16 kullanıcısına yanıt
    Fiyatı normal.internette daha detaylı donanım bilgisini Chevrolet sitesinden bulabilirsiniz.kisaca 4 cam otomatik,ABS,4 hava yastığı,dijital klima bazılarında var,elektrikli yan aynalar,içerden açılan depo ve bagaj,koltuk yükseklik ayarı,kapıdan açılan bagaj düğmesi, günes saklama kabı vs...

Aklıma gelen birkaçı bunlar.eger 2-3 sene kullanılacaksa tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Buğün itbariyle 2006 aveo 1.4 sx alarak aranıza katılmış bulunmaktayım,soracağım çok iey var,öncelikler araç manuel vites
    otomatik sevmiyorum nedeni alt modellerde teknoloji eski geliyor ve çok yakıyor (kendi görüşüm)
    arabada ile fiat lineadan arkadaşın çıkma bir touch screen teybini takmış fakat pek olmamış ama özellikleri radyosu navigazyonu olduğu için biraz daha kafa yorup geri kamerasıda takarak güncelleme yapıp burada paylaşacağım Allah izin verirse ,
    Arkadaşlar arbanın logo kısımları sıkıntı bu içime sinmedi ve hep aklımda nedense
    logo fiyatlarıda araştırdığımda çok pahalı geldi bende siyah sticker ile yapıyım dedim elinde ölçülerin olduğu bir dosya kimsede varmı kalıp çıkartmak için yoksa ben kendim yapıcam karbon fiber alıp hazır satılanlar çok pahalı geldi gözüme, fazla masraf yapmak istemiyorum ucuz yollu kurtarmak istiyorum arka kamera öneri olan varmı arkadaşlar
    şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür ederim

• cemre16 kullanıcısına yanıt
    Hepsi burada gibi sitelerden veya reklamcilardan folyo alın.logonun üstüne saç kurutma makinesi kullanarak yapistirin.sonrasinda artan yerleri falcatayla kesin.

Aracınız hayırlı olsun.gule güle kullanın

• teşekkürler.
  • Arkadaşlar 2011 1.4 lpgli aveo almayı düşünüyorum, yakıt, yol tutuş, performans, kronik arızaları vs konusunda bilgi verebilirmisiniz rica etsem.

• arkadAşlar 2006 model hb aveo um ön arka kısmındaki logoların üstüne ay yıldız sticker arıyorum,
    Yardımcı olabilecek var mı isim adres tel paylaşırsa sipariş vereceğim teşekkürler şimdiden.
  • sanasans S kullanıcısına yanıt
    yeni kasadan bahsediyorsanız;

Yakıt: tüpte iyidir
    yol tutuş: üzmez
    performans: zayıf
    kronik arızalar: disk yamulması, direksiyon ve vites topuzu soyulması
  • selamlar,

2011 model 2012 trafiğe çıkışlı aveo hb sahibiyim. aracı 2 aydır kullanıyorum 6 bin km yol yaptım ve çok memnunum. lpg ile kullanımda yakıt konusunda çok başarılı. son kasa almak istiyorum, takas da olabilir.
  • istanbuldan çeşmeye gittim.toplam 560 km.arabada atiker sıralı gaz var. çıkmadan önce birde yol esnasında gaz aldım.toplam iki depo ile gittim.gaz maliyeti 130 tl tuttu.
    araba aveo sx 2007 model otomatik vites.
  • Merhaba arkadaşlar ilk aracım olan 2006 model sedan kasa aveo yu 3 gün önce aldım ve ilk defa bu arabada araç sürmeyi öğrendim umarım doğru karar vermişim dir pişman olmam.

Bu araç yakıt konusunda beni üzecekmiş gibi geliyor lpg yok lpg taktirmayi düşünüyorum (benzin bitmeye yakın kırmızı benzin pompası ışığı yanar mı çünkü yolda kalirim korkusu ile azaldıkça günde 50 liralık benzin koyuyorum)

bir de geri vitesine bazen geçmiyor acaba şanzımanın da Sorun mu vardır.

Ve dikkat etmem gereken birşey varmı bu araç ile ilgili beni uzer mi cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

&& CHEVROLET AVEO FAN CLUB &&

• sahanne2 S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun.yakit konusunda acemiyseniz ve yılda 7-8 bin km den fazla yapmıyorsanız LPG ile uğraşmayın.zamanla kullanım tekniğiniz gelişir ve yakıtı düşürürsünüz.

Geri vites içinde debriyaj basın 3 saniye basılı bekleyin sonra geriye atın bu şekilde duzelebilir yoksa başka sorun vardır

Edit: yaklaşık 5-6 litre benzin kalınca göstergede benzin ışığı yanar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhn2355 -- 3 Eylül 2017; 21:6:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn2355

Öncelikle hayırlı olsun.yakit konusunda acemiyseniz ve yılda 7-8 bin km den fazla yapmıyorsanız LPG ile uğraşmayın.zamanla kullanım tekniğiniz gelişir ve yakıtı düşürürsünüz.

Geri vites içinde debriyaj basın 3 saniye basılı bekleyin sonra geriye atın bu şekilde duzelebilir yoksa başka sorun vardır

Edit: yaklaşık 5-6 litre benzin kalınca göstergede benzin ışığı yanar.

Cevap için çok teşekkür ederim

-Benzin ışığı yanınca bi 50 liralık benzin bırakırım ve km sayacı nı acarım bi dahaki benzin ışığı yanana kadar sonucu burayada yazarım

-benim arabanın ateşlemesi zayıfmış gaz yemiyor diyorlar ekspertiz deki görevli buji ve kablolarını değiştirirsen düzelir dedi

-benim arabanın kaputuna ve tavana siyah bant çekmişler kaputtakini sökmüşler ama tavanınki sökülmemiş sadece kenarları sökülmüş ben onu sanayide sokturmeye goturecem bu gün umarım sorunsuz sökerler
    Edit: tavandaki bant güneşten çürümüş ve çatlamış o yüzden sökmesi zor arabayı arefe günü aldım sanayide tek tük yer açıktı birine sökermi sin dedim kendisi kasap tı sanırım spatula ile sökerim dedi kızdım spatula ile bende sökerim dedim bu araba da hiç boya yok dedim morali bozuldu

-geri vistese 3 saniye debriyaja bastıktan sonra geçirip deneyecem yine sonucu buraya yazarım.

-bide önceden sorduğum soruya cevap alamadım aveo nun kronik bi arızası yada beni üzecek bir şeyi varmıdır

Edit2: arka camlar manüel üstte bi arkadaşa 4 cam otomatik demissiniz ve benim sağ on cam düğmeden iniyor ama çıkmıyor umarım bi kablo falan çıkmıştır masrafı yoktur
    Birde arabanın yedek anahtarı yokmuş eski sahibi vermedi yedek anahtar yaptırırsam önereceğiniz birşey varmı
    Edit 3: ben acemiliğim yüzünden bi kaç kere arabanın stop ettiğini düşündüğüm için çalışan arabaya marş yapmaya kalkıştım marş motoruna zarar vermiş ola bilirmiyim birde bir kere kırmızı ışıkta rampa yukarı durmuştuk araba geri kaçmasın diye el frenini çektim kalktıktan sonra 100 metre kadar el freni çekili şekilde gittim yanik kokusu çıkınca fark edip indirdim fren tertibatında zarar vermişmiyimdir bu gün onuda kontrol ettireyimmi

Edit4: cantlar orjinal cantlara göre daha geniş ama çelik cant bu yüzden lastiklerde geniş lastik ölçüleri 195/55R15 bu fazla yakıt yakmasına neden olurmu aslında cantları sevdim sadece sarı bölgeyi mat siyaha boyatmayı düşünüyorum yada sizin oneriniz nedir sarımı kalsın mat siyah mı yapayım yoksa başka bi renkmi yapsam eski sahibi çok modifiye yapmış ben fazla modifiye olsun istemiyorum

cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim kusura bakmayın çok soru sordum ama ilk arabam olduğu için çok heyecanlıyım ve sanırım daha çok soru soracam :S

Edit5: bu gün arabayı sanayi ye götürdüm gaz yememesi nin sebebi debriyaj plakası gitmiş o değişecek araç sanayide kaldı 300 lira debriyaj seti 200 lirada el emeğiyle şimdiden 500 lira masraf çıkardı bu fiyatlar normal mi acaba ?

&& CHEVROLET AVEO FAN CLUB &&c

&& CHEVROLET AVEO FAN CLUB &&e

&& CHEVROLET AVEO FAN CLUB &&v

&& CHEVROLET AVEO FAN CLUB &&aplar için şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahanne2 -- 5 Eylül 2017; 20:41:44 >

Marş motoruna ve frenlere birşey olmamıştir merak etmeyin.

Bu arabanın en sık görülen kronik sorunu ön disk yamulmasidir.mumkunse frenler sıcakken tazyikli su vurmayın tekerlere.bazende krank devir sensörü arızası olabilir.eger ecotec motor varsa egzantrik dişlileri ses yapabilir bir süre sonra .şuan aklıma gelenler bunlar.kesin olacak diye birşey yok ama en çok bunlar olur.bakimı aksatılmamışsa ki eski sahibide baya ozenmis arabaya sorun olmaz.

Arka camlar manuelse en dolu paket değildir.ls veya se olabilir.eger ön yolcu tarafında airbag yazıyorsa orta pakettir.

Kapanmayan cam için düğme kısmına bakılması lazım pandizot açılıp .en iyi ihtimalle oksitlenme vardır temizlenirse geçer veya başka birşey vardir.

Jantlarin rengine karışmayin eğer jant değişme gibi fikriniz yoksa.eski sahibi bilerek bu renk yapmışki mavi araba sarı jant kombinasyonuyla imprezaya benzetmiş aracı .benim tavsiyem o jantı 185-55-15 jant-lastikle değiştirin . sadece biraz yakıtı artırır onun haricinde bu boyutlar sorun olmaz

• quote:

Marş motoruna ve frenlere birşey olmamıştir merak etmeyin.

Bu arabanın en sık görülen kronik sorunu ön disk yamulmasidir.mumkunse frenler sıcakken tazyikli su vurmayın tekerlere.bazende krank devir sensörü arızası olabilir.eger ecotec motor varsa egzantrik dişlileri ses yapabilir bir süre sonra .şuan aklıma gelenler bunlar.kesin olacak diye birşey yok ama en çok bunlar olur.bakimı aksatılmamışsa ki eski sahibide baya ozenmis arabaya sorun olmaz.

Arka camlar manuelse en dolu paket değildir.ls veya se olabilir.eger ön yolcu tarafında airbag yazıyorsa orta pakettir.

Kapanmayan cam için düğme kısmına bakılması lazım pandizot açılıp .en iyi ihtimalle oksitlenme vardır temizlenirse geçer veya başka birşey vardir.

Jantlarin rengine karışmayin eğer jant değişme gibi fikriniz yoksa.eski sahibi bilerek bu renk yapmışki mavi araba sarı jant kombinasyonuyla imprezaya benzetmiş aracı .benim tavsiyem o jantı 185-55-15 jant-lastikle değiştirin . sadece biraz yakıtı artırır onun haricinde bu boyutlar sorun olmaz

Merhaba umarım söylediğiniz kronik arızalar başıma gelmez ama motor çalışırken dizel motor muş gibi ses geliyor motordan motorun fotoğrafını alta atıyorum ve genelde benzincide benzin aldıktan sonra arabayı basınçlı su ile yikatiyorum arabam se modeli sanırım bu arabada abs de yok sanırım kontağı yarım cevirdigimde göstergede abs ışığı yanmıyor birde direksiyonda airbag yazıyor ama ön yolcu koltuğunda yazmıyor bu arabada nerelerde hava yastığı var acaba

Aslın da en önemli konum

Sanırım arabam şehir içi km de 45-50 kuruş yakıyor 1.2 motor arabaya göre sizcede fazla degilmi ben buna tüp takarsam ne kadar yakar sanki bu araç biraz fazla yakıyor acaba diğer tüplü arabalara göre tüpte de fazla mi yakar

Not: fotoğraf ekleyemedim ama motorun üzerinde s-tec yazıyor

O motor gayet sessiz bir motordur.eger dışarıdayken çok aşırı bir ses duymuyorsan normaldir.kalkişarda gaza basarken biraz yüksek ses verir o normaldir.

Yinede yağ değişiminde 5-30 mobil Shell motul gibi bir yağ tercih ederseniz çok faydası olur.hatta yeni aldiginiz için bi rutin bakımda yapılması gerek.

Sizin araç en boş paket sanırım.kapi kolları ve yan aynalar sonradan boyanmış.normalde siyahtır.o yanılttı beni.abs yoktur ve airbag sadece şoför tarafındadır.

• quote:

O motor gayet sessiz bir motordur.eger dışarıdayken çok aşırı bir ses duymuyorsan normaldir.kalkişarda gaza basarken biraz yüksek ses verir o normaldir.

Yinede yağ değişiminde 5-30 mobil Shell motul gibi bir yağ tercih ederseniz çok faydası olur.hatta yeni aldiginiz için bi rutin bakımda yapılması gerek.

Sizin araç en boş paket sanırım.kapi kolları ve yan aynalar sonradan boyanmış.normalde siyahtır.o yanılttı beni.abs yoktur ve airbag sadece şoför tarafındadır.

Cevap için çok teşekkür ederim içerdeyken motor sesi gelmiyor ama kaputun yanında öylebir ses geliyor motorun üzerinde yasanın soylememin nedeni dişlileri çabuk gider ses yapar demiştiniz sanırım o motordan değil bu s-tec siz ecotec demiştiniz sanırım

Siz yakıt tüketimi ile ilgili birşey söylememişsiniz araç km de 45-50 kuruş yakıyor bu normal mi yoksa benim arabada mı bir sorun var ?

Tüp taktırırsam km de ne kadar yakar ve arabanın performansı nasıl olur yaşadığım yerde viyadükler dışında pek rampa yok yollar inişli çıkışlı değil genelde

Cevap lar için şimdiden teşekkür ederim.

Yakiti kuruş olarak hesaplarsan daha doğru olur.dedigine göre 7.5-8 litre gibi yakmış.zaten benzinde şehir içi bundan daha düşük pek beklememek lazım.biraz daha dikkatli kullanımda 7-7.5 arasına düşer ,bu da benzinli bi araç için gayet ideal.yilda 10 bin km gecmezsen LPG ile uğraşma.rolanti sorunu yapabilir, çekişi düşürür .

Zaten LPG fiyatlarıda aldı başını gitti

• Merhaba cevapların için çok teşekkür ederim

Biz 3 kardeşiz 3 umuzde arabayı aktif kullanıyoruz bu yüzden yılda 10000 km yi kesin geceriz ve evde çalışan sadece ben olduğum için 3 günde bir 50 liralık benzin dolduruyorum ve zorlanmaya başladım maddi konuda

Bana lpg ile ilgili bilgiler verirsen sevinirim

Bizim arabaya hangi tip lpg uyumlu lpg beyni uyum saglarmi ( bi yerde aveo için lpg beyni tartışıyordular öyle hatırlıyorum) birde tam anlamasamda sibop tan falanda bahsediyordu lar erime falan oluyormuş onlara önlem olarak ne onerirsiniz

Lpg ile ilgili önerilerin benim için önemli takan kişiye söylerim

Bizim tanıdık atiker taktiririz dedi kendisi sanayici 1100 liraya olur dedi

Edit: bu günde 50 liralık benzin aldım sayacı sıfırladım tekrar ışık yanınca kaç km olduğunu buraya yine yazarım
    Not: artik devirli olarak kullanmaya çalışıyorum ilk kullandığımda yeni öğrendiğim için devirsiz kullaniyordum.

Edit2: bide bana tüp taktırsam km de kaç kuruş yakacagimi tahmini olarak söylersen çok sevinirim simdi km de 45-50 kuruş yakıyor araba tüpte 25 kuruş falan yakar mi acaba

Edit3: benim arabanın teyibi cd ile çalışıyor bir müzik cd si hazırlamak istiyorum ama araba dvd cd yi okurmu birde cd yi hangi formatta hazırlamam gerekir müzikleri direk atsam okurmu?
    Cevapların için şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahanne2 -- 15 Eylül 2017; 20:33:24 >

• Merhaba yedek anahtar yaptırmayı düşünüyorum diyarbakırda yaşıyorum burada 2 anahtarcı var yapan biri 200 lira biri de 280 lira ya yapıyormuş bu fiyatlar bana çok geldi arabam chevrolet aveo 1.2 sedan 2006 model

Yanlız bizim burada 3 sanayi var arkadaşı mın kardeşi şöyle bir şey yapmış 3. Sanayiden 2 tane yedek anahtarı 50 liraya almış 100 liraya da 2. Sanayide kendi arabasına uyarlat mış yani 2 anahtarı 150 liraya mal etmiş anahtarcı ya gittim anahtarcı senin sistemin farklı diyor imbolazer diye birşey varmış anahtarın içindeki elektronik kumanda dan başka birde aracı tanıyan 2. Bir elektronik varmış o pahallı miş benim arabanın sadece bir orjinal anahtarı var ve kaybedersem diye korkuyorum cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: birde direksiyona
    1 Çift Evrensel Araba DVD GPS Direksiyon Uzaktan Denetleyici 10 Anahtar Düğmeleri için Oto DVD Oynatıcı GPS Stereo Sistemi
    http://s.aliexpress.com/rmUfMBR3
    (from AliExpress Android)

üstteki linkteki tuşlarda alsam benim arabanın orjinal teyibi ile uyum sağlamı

Birde double din almak mantıklı mı arabanın orjinal teyibi yerine

Son sorum arabadaki dijital saati ne kadar ayarlasak ta araba stop ettikten sonra bozuluyor ona ne yapmamız gerekir

Edit2: bide ben ön farlara beyaz led alacam uzun ve kısa olarak acaba benim aracın yani chevrolet aveo 1.2 sedan 2006 nın far kodları nelerdir.

Edit3: teyibin arkasına takacağım bi aparat ile müzik dinlemem için usb çıkış ala bilirmiyim ve ses açıp kapatmak müziği değiştirmek için teybin kendisinden yapa bilirmiyim

Not: öyle usb çıkışı alırsam teybin altın da yuvarlak boş bir düğme yeri var usb çıkışını oraya bağlamayı düşünüyorum şöyle tarif ede bilirim dört lülerin olduğu düşmenin solu

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahanne2 -- 28 Eylül 2017; 9:4:45 >

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.