Şimdi Ara

Chevrolet araç içi sınırsız veri hizmeti sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Chevrolet araç içi sınırsız veri hizmeti sunacak 

Geçtiğimiz yıl otomobil içinde Wi-Fi kullanımının patlama yaparak 4 milyon gigabaytlık veriye ulaştığına dikkat çeken Chevrolet, araç sahiplerinin araç içinde internet kullanımına yönelik bir ilki hayata geçirmeye hazırlanıyor. General Motors çatısı altında faaliyet gösteren şirket, bugün duyurduğu yeni sistemle araç sahiplerine seyahat halindeyken sınırsız 4G bağlantısı sunacağını açıkladı.

Yarından itibaren uygulanmaya başlanacak bu yeni sistem sayesinde Chevrolet kullanıcıları ayda 20 dolar ödeyerek ABD’nin önde gelen telekomünikasyon şirketi AT&T tarafından etkinleştirilen ve hareket halindeyken sınırsız veri sağlayan OnStar 4G LTE Wi-Fi hotspotuna erişebilecek. Chevrolet kullanıcılarının geçtiğimiz yıl 2015’e göre araç içi Wi-Fi kullanımının %200 arttığını ve bu kullanımın büyük bir kısmını OnStar hotspot alanlarının oluşturduğunu dile getiren şirket böylece kullanıcılara sınırsız veri sunan ilk otomobil üreticisi olacak.

Aslında Chevrolet’in bu hamlesini tetikleyen unsur ABD’deki taşıyıcı şirketlerin son zamanlarda kullanıcılara sınırsız abonelik seçenekleri sunması oldu. Taşıyıcı şirketler arasında yeni bir rekabete yol açan durumun otomobil endüstrisine de sıçrayarak diğer üreticilerin de kullanıcılarına benzer hizmetler sunması bekleniyor.

• Devamini bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana biraz tehlikeli gibi geldi. Cihazın nete bağlanması illa ki browserda surf yapacağımız anlamına gelmiyor ama yine de araç içindeyken buna teşvik var.
  • Türkiye bu haberlerden örnek almalı ama halen AKK mevcut ve AKK 2019'da kalkacak deniyor ben inanmıyorum :(

• Ayda 20 dolara arabada sınırsız internet... sanki turkiye olarak 2005te gibiyiz

• Allah'ını seven üzerime AKK atsın.

• Tofaştanda bekliyoruz!

• Çok geç kalındı böyle şeyler için.

• Amerikada en son sixt den kiraladığım arabada on star açıktı yolculuğumuz boyunca tüm görüşmelerimi ve paylaşımlarımı o internet üzerinden yaptım ve bunun için kiraya ek günlük 3 dolar ödedim ki ordan hat almanın maliyeti 100 $ civarı. Araç chevrolet suburbandı

• Daha yollarda kapsamayı sağlayamadık 2g bile yok sen tutmuşsun 4g den bahsediyorsun

• Çok iyiymiş ya...

• Türk Telekom bu haberi duyunca ne dedi acaba?

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Benim anladığım araç internete bağlı olacak. İçerideki ekranda online harita, müzik gibi servisler kullanılabilir olacak.
    Telefonlarda zaten internet var. Mevcut durumun üzerine ekstra risk getiren bir şey yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

Ayda 20 dolara arabada sınırsız internet... sanki turkiye olarak 2005te gibiyiz

Bizde olsa bu durum millet akşam arabada yatar. Eve internet almaz.
  • Bizde de 100 km boyunca "sınırsız veri" 59 tl yaparlar filan...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • opel fiat'a satılır inşallah böylece chevrolet tekrar türkiyede sahalara iner...

• Bizlik bir durum yok beyler dağılıln

• arabada ne veriye ihtiyaç olurki?sürüş esnasında en fazla navigasyon olur o kadar.facebook'a girecek halimiz yok heralde
  • vov

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.