Şimdi Ara

Chernobyl (2019) | HBO (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.123
Cevap
31
Favori
65.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HBO kalitesi ile güzel bir yapım olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Fragman tek kelimeyle muhteşem olmuş, izlerken irkildim tüylerim ürperdi resmen. Buradaki birçok genç arkadaş o günleri ya hatırlamaz ya da daha doğmamıştı bile ama çocukluk dönemimize denk gelen bizler için bazı hatıraları hala taze. Okullarda paket paket kavrulmuş fındık dağıttıkları günleri (yurtdışına ihraç edilen ama radyasyonlu olduğu için gümrüklerden geri çevrilen fındıklar) nasıl unutabilirim? Ayrıca yaratık maratık bekleyen arkadaşlar, olayla ilgili birçok belgeseli izlemiş biri olarak söylüyorum; fragmanda bazı detayları gösterilen (bazı görevlilerin çatıdaki kapıdan dışarı baktıkları sahne örneğin) konuları derinlemesine gösterirlerse yaratıklardan çok daha korkunç olaylarla karşılacaksınız garanti ederim. Umarım, sonrasında binanın içinde yapılan teknik araştırmaları da içeriyordur.
    O fındıklardan yemiş miydiniz hocam?
    ayrıca bu millet hiç akıllanmıyacak mı? radyasyonlu diye geri çevrilen malları okullara dağıtmak nasıl bir ahmaklıktır? bu kadar mı salağız ya allah aşkına???

bir de bi dallamayı hatırlıyorum radyasyonlu çayları içiyordu bakın bir şey olmuyor diyip sonra bütün karadeniz kanserden kırıldı. hey allahım ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 17 Nisan 2019; 15:37:17 >

• Yemez olur muyum, paket paket dağıtmışlardı. Hem, ilkokul son ya da ortaokul 1 felan o dönemler olmalı, nereden bileceğiz ki? Zaten yıllar sonra büyüdüğümde anlamıştım o fındıkların dağıtılma sebebini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

ayrıca bu millet hiç akıllanmıyacak mı? radyasyonlu diye geri çevrilen malları okullara dağıtmak nasıl bir ahmaklıktır? bu kadar mı salağız ya allah aşkına???

bir de bi dallamayı hatırlıyorum radyasyonlu çayları içiyordu bakın bir şey olmuyor diyip sonra bütün karadeniz kanserden kırıldı. hey allahım ya.

Alıntıları Göster
    Sen hâla bir şeylerin değiştiğini mi düşünüyorsun cidden

Rusya’dan dönen larvalı domatesler , içeriğinde bakteri tespit edilen sütler , soğanlar patatesler elde kalmasın diye geri Türkiye’ye döndü ve satıldı kafa hâla aynı kafa. Birleşip dünyayı dize getirebilecek bir devlet ama kendi kendini öpüyor

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 12:15:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Sen hâla bir şeylerin değiştiğini mi düşünüyorsun cidden

Rusya’dan dönen larvalı domatesler , içeriğinde bakteri tespit edilen sütler , soğanlar patatesler elde kalmasın diye geri Türkiye’ye döndü ve satıldı kafa hâla aynı kafa. Birleşip dünyayı dize getirebilecek bir devlet ama kendi kendini öpüyor

Alıntıları Göster
    tabii ki düşünmüyorum. hele ki şu dönemde böle bir şey düşünmek... adama bir taraflarıyla gülerler valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 17 Nisan 2019; 20:15:7 >

• Bu arada fragmanı izledim zombilere canavarlara girişmeyecekse oldukça güzel bir dizi olacak gibi gözüküyor. Yayın tarihini bilen var mı?
  • Fragmanı ben de izledim. Ben doğmadan 4-5 gün önce gerçekleşmiş olay. Öyle bir olay şimdi gerçekleşse, bu bilgi çağında inanılmaz bir panik yaratırdı Avrupa ve Dünya'da...
  • game of thrones bölümünün sonunda fragmanını izleyerek izlemeye karar verdim listeye ekledim ,hbo kalitesi sonuçta izlemeye değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

Alıntıları Göster
    ilk okulda bize dağıltıldı o fındıklar. kuru üzüm ve fındık. çok yedim ama iyiyim :D

• Nükleer olaylara her zaman ilgim olmuştur, hele chernobyl olayı inanılmaz talihsiz ve mistik gelir bana.
    Yapımcı hbo olunca da merakla beklemek düşer
  • Karakterlerin İngilizce konuşması hadi neyse de bari Rusça aksan olsaymış sanki olay Çernobilde değil Londra'da geçiyor o nasıl bir aksandır öyle. Keşke oyuncular biraz zorlansalarmış bu konuda.

Fakat umarım Nükleer dehşeti çok güzel yansıtırlar. Ki öyle yapmış gözüküyorlar. Diğer senaryolara göre çok farklı. Görünen bir şey yok ama size çok dehşet şekilde zarar veriyor.
  • Dehşet hissini insani faktörler üzerinden verecek. Bu yılın bomba yapımlarından biri olacağına kuşku yok. İlk bölüme yalnızca iki gün kaldı.
  • Bu gece başlıyor takibe alalım
  • Fragmandan atmosferin şahane olduğu anlaşılıyor. Felaket ortamını gerek yaşamın döngüsel düzeni gerekse politik anlatı üzerinden iyi şekilde anlatırsa baş tacı bir mini dizi olur.
  • IMDB açılışını 9.4 le yapmış
  • 14 Nisan'da Chernobyl'deydim. Bu diziyi tüylerim diken diken her şeyi tekrar yaşayarak izleyeceğimden eminim.
    https://forum.donanimhaber.com/cernobil-i-ziyaret-ettim--137938559#138192186
  • Tulgar çevirisi rezalet. Adam "pekala" anlamında right diyor herif bunu "sağ" diye çevirmiş. Yarım saattir kendimi öpeceğim sinirden. Aceleniz yoksa bekleyin sağlam bir altyazı ile izleyin.

369
    00:29:50,682 --> 00:29:53,348
    -Sence renkleri ne yapar?
    -Ah...

370
    00:29:54,015 --> 00:29:57,390
    - Kesinlikle yakıt. - "Ah.
    Kesin olan yakıt" mı?

371
    00:29:57,473 --> 00:30:00,890
    Bu konu hakkında ne biliyorsun? Zeminleri
    bir tren istasyonunda temizlersiniz.

Bu ne lan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 7 Mayıs 2019; 12:26:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Tulgar çevirisi rezalet. Adam "pekala" anlamında right diyor herif bunu "sağ" diye çevirmiş. Yarım saattir kendimi öpeceğim sinirden. Aceleniz yoksa bekleyin sağlam bir altyazı ile izleyin.

369
    00:29:50,682 --> 00:29:53,348
    -Sence renkleri ne yapar?
    -Ah...

370
    00:29:54,015 --> 00:29:57,390
    - Kesinlikle yakıt. - "Ah.
    Kesin olan yakıt" mı?

371
    00:29:57,473 --> 00:30:00,890
    Bu konu hakkında ne biliyorsun? Zeminleri
    bir tren istasyonunda temizlersiniz.

Bu ne lan.
    aynen öyle bildiğim türkçemi unuttum yok böyle çeviri ya işkence oldu ilk bölümü izlemek

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Bu akşam izlerim diye düşünüyordum bunu gördükten sonra soğudum,beklerim daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.