Şimdi Ara

CGN(Carrier-grade NAT) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Btkya şikayet ettiğiniz zaman sonuç alamıyor musunuz ? Sonuçta cgn ile size bir takım kısıtlamalar getiriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr34

Btkya şikayet ettiğiniz zaman sonuç alamıyor musunuz ? Sonuçta cgn ile size bir takım kısıtlamalar getiriyorlar.

cgn den çıkarmasalardı btk ya şikayet etmeyi düşünüyordum. ama bu kadar da sürmemeliydi cgn den çıkarmamaları. yani 4 gün sürdü neredeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strongergo

quote:

Btkya şikayet ettiğiniz zaman sonuç alamıyor musunuz ? Sonuçta cgn ile size bir takım kısıtlamalar getiriyorlar.

cgn den çıkarmasalardı btk ya şikayet etmeyi düşünüyordum. ama bu kadar da sürmemeliydi cgn den çıkarmamaları. yani 4 gün sürdü neredeyse.

CGN'den tamamen çıkmadın aslında, tam o anda, evinde bir şey olduğunu fark ettiğin için uzaktan web kameranı açmak istediğinde veya uzaktan pc'ne girip o önemli dosyalarını indirmen gerektiğinde göreceksin ki CGN'e düşmüşsün.

Tanrı bizi kafasına göre hareket eden ISS'lerden korusun, Amin.

• Şikayet Detayı

evimdeki webcamlere erişebilmem için cgn den çıkmam gerekiyor. Lütfen beni cgn den çıkarın.

Turkcell Superonline Yetkilisi 29.11.2016

Merhaba X Bey,

Dünya genelinde, bir İP’nin, farklı portlarından çıkış yaparak internet bağlantısı sağlayan, CGN (Carrier Grade NAT) İP bloğu üzerinden erişim sağladığınızı görüyorum. Birden fazla kullanıcı tarafından kullanılabiliyor.Kamera sistemlerinizde hata alıyorsanız, aylık 9 TL ücreti olan statik İP satın almanızı da önerebilirim.Farklı bir işlem maalesef yapamıyorum. Turkcell Superonline ailesinin bir parçası olduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Müşteri 29.11.2016

Bu durumda eksik hizmet ve kusurlu hizmet kapsamında bimer ve diğer tüm kurumlar nezdinde şikayetçi olacağımı tarafınıza önemle bildiririm.

Size verilecek cezanın ne kadar yüksek olacağını gayet iyi biliyorsunuz.

Merhaba x Bey,

Elimizdeki bir takım prensipleri izlemek durumundayız.Size bu konuyla ilgili yardımcı olmayı çok isterdim.Statik ip almanız durumunda CGN İp bloğundan çıkarılacaksınız. Turkcell Superonline ailesinin bir parçası olduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 30 Kasım 2016; 15:37:32 >

• Şikayetinizi kesinlikle btkya bildirin. Cgnden çıkartsalar bile bildirin çünkü tekrar sokmayacaklarının garantisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pphammer kullanıcısına yanıt
    daha önce cgn den çıktığımı söylemiştim. ama bunu bana cevap olarak söylememişlerdi. yani şikayet yazıma cevap gelmemişti daha. whatismyip gibi sitelerden ip adresime ve modemdeki ip adresime ben kendim bakmıştım. CGN den çıktığımı anlamıştım.

şikayet yazıma cevap gelmemişti daha yani.

18.11.2016 tarihinde yazdığım şikayetime dün cevap gelmiş. ve cevapta meğerse CGN den çıkarıldığına dair bir şey de yazmıyor. sanırım ya otomatik olarak kendim bir şekilde CGN den çıkmışım yada başka birileri düzeltmiş. CGn den çıkarılamayacağına dair, bu anlamda bir cevap gelmiş çünkü. ben öyle anladım yanılmıyorsam eğer. verilen cevap aşağıda:

Merhaba --- Bey,

Size hizmet verdiğimiz her konuda memnuniyetinizi sağlamak bizim önceliğimiz. Talebiniz ile ilgili herhangi bir İP tanımlaması tarafınıza sağlayamıyoruz. Tüm müşterilerimiz havuzumuzdaki İP’lerden otomatik olarak faydalanırlar. Yaşadığınız her durumun tespiti ve çözümü için dilediğiniz zaman bize ulaşabilir ya da 7 gün 24 saat 0850 222 0 222 numaralı müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz. Turkcell Superonline ailesinin önemli bir üyesisiniz. Size hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

• Cgnden çıkartıyorlar ancak daha sonra sistem sizi tekrar cgn'e alabiliyor.

Edit: Ayrıca bu mesele bence ciddi, sistem artık otomatik olarak müşterileri cgn'e atıyor ipv4 çoğu kişinin bildiği üzere artık yetersiz kalıyor ve v6 için de hazırlıklar tamam değil diye biliyorum yakın zamanda cgn ve cgn'e dahil edilmeyen ipler diye ücret farkı isteyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurr34 -- 29 Kasım 2016; 21:2:6 >
  • quote:

Cgnden çıkartıyorlar ancak daha sonra sistem sizi tekrar cgn'e alabiliyor.

Edit: Ayrıca bu mesele bence ciddi, sistem artık otomatik olarak müşterileri cgn'e atıyor ipv4 çoğu kişinin bildiği üzere artık yetersiz kalıyor ve v6 için de hazırlıklar tamam değil diye biliyorum yakın zamanda cgn ve cgn'e dahil edilmeyen ipler diye ücret farkı isteyebilirler.

cgn de olsan seni etkilemezse tamam. ama etkiliyor ve internetide kullanamıyorsun bazı yerlerde. inşallah bir daha sorun çıkmaz. ama anlattıklarınız gibi güzel bir durum değil bu CGN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 29 Kasım 2016; 23:52:35 >
  • Arkadaşlar bu ar sol'un her fiber aboneye 100mbit hız vermesinden dolayı mı yoksa kafalarına göre mi yaptılar bilmiyorum ama benim ip adresimi modemin menüsünde farklı , internette farklı yaptı sizde de öylemi lütfen hemen kontrol edin modemin menüsündeki ip adresiniz ilehttp://www.ipadresimne.com/ sitesindeki ip adresiniz eşleşiyor mu bir bakın
  • Neyseki az önce aradığım bayan MH yetkilisi derdimi anladı ve 55 nolu porta yönlendirdi ve ip adresim 176'lı ip aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Neyseki az önce aradığım bayan MH yetkilisi derdimi anladı ve 55 nolu porta yönlendirdi ve ip adresim 176'lı ip aldı

hocam modeminiz hangi modeldi? ben 55 nolu porta yönlendirmeme rağmen CGN den çıkmamıştı ip adresim. siz nasıl yaptınız?
  • bunlar ne yapmaya çalışıyorlar? beni abonelikten mi çıkarmaya çalışıyorlar? bu 3. kez CGN de ip adresim oldu. bugün rastgeldi interneti kullanıyordum. saat 4 sıralarında internet gitti.

normalde gitmezdi. bir süre geçti o arada internete girilmiyordu. tarayıcıdan direkt modem sayfasına yönlendirdi.

sonra internet geldi baktım ki bunlar gene cgn ye almışlar ip adresimi. ip adresi gösteren sitelerinde 212 li ip adresi görünüyor. modemde 100 ile başlayan ip adresi.

acaba bunu neden yapıyorlar? bu 3. kez oldu.
  • online işlemlerden tüketici şikayetleri bölümünden yazdığım yazıya aşağıdaki cevabı vermişler:

Merhaba ---- Bey,

Talebinizi detaylı inceledim. Teknolojinin getirdiği yeniliklere bağlı olarak internet bağlantı şekliniz bu şekildedir, hukuki olarak ta sözleşmemizde bu değişiklik hakkı madde ile belirtilmiştir. Dilerseniz statik ip satın alarak durumunun tamamen düzelmesini sağlayabilirsiniz. Yardımcı olabileceğim farklı bir konu olur ise memnuniyetle yardımcı olmak için buradayım.

İyi günler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.