Şimdi Ara

cFosSpeed 11.00 build 2420 Final (02.05.20) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
2
Favori
13.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Program interneti hızlandırmıyor, öyle yaptığına iddia etmiyor zaten. Seninde yazdığın gibi torrent yada farklı yerden download yaparken rahat rahat sörf yapmanı sağlıyor ve senin internet kullanımını analiz ederek ayarlıyor. Paralı aldığım tek programdır, olmazsa olmazlarımdan alıştım seviyorum bu programı.
  • Hattı ayarla diyerek optimizasyon yaptırdım ve kullandıkça kalibrasyon oranıda arttı.Hızlandırdığını bende iddaa etmiyorum sanki biraz yavaşlatıyormuş gibi geldi o bakımdan yazdım onu.İki adet hız testi yaptırdım (ttnet ve speedtest.net) sanki testi kesik kesik yapıyor gibiydi.TTnet in testinde aşağıdaki çubuk kesik kesik ilerliyordu.Kapatınca takılmadan ilerliyor.Neyse işte ping süresine öncelik ver çalışmıyor sanki, ping oranında bir düşüş olmuyor kesinlikle.Yani deneme-yanlma yolu ile anlamak biraz zor.Programın download sırasında interneti rahat kullanma özelliği dışında kalan özelliklerini ne şekilde test edebilirim??

Ayrıca NET Talk dışındaki bu özellikler ne iş yapıyor??Evde intereti 3 bilgisayar kullanıyor bu yüzden "İşbirlikli değil" işaretledim.Fakat ping seyrilmesini anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 19 Kasım 2014; 6:07:47 >

• cFosSpeed 10.10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noel kampanyası olarak 17,90' a düşmüş. Zamanında 12 tl ye indiğinde almadığıma pişman olmuştum, şimdi alsam mı bilemedim.

https://www.cfos.de/tr/order/cfosspeed-n.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 13 Aralık 2015; 21:19:30 >
  • Asriell kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir şey var istersen bir bak.

cFosSpeed Trial Reset (Programsız)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Şöyle bir şey var istersen bir bak.

cFosSpeed Trial Reset (Programsız)

Biliyorum bunu lakin her ay aynısını yapmak can sıkıcı hal almaya başladı. Topos olayı var birde ama o da 5.sürüm. Çok beğendiğim bir program, bu fiyata alsam mı ya da daha iner mi ki acaba ? 2-3 sene önce 14 tl ye inmişti, gittikçe artış var.
  • quote:

cFosSpeed trafik düzenlemesi, veri transferleri arasındaki gecikmeyi düşürür ve üç kat daha hızlı gezinti yapmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak DSL bağlantınızı maksimum seviyede kullanabilirsiniz!

TCP/IP transferi süresince daima, daha fazla verinin gönderilmesinden önce bir miktar verinin dönüşünün onaylanması gerekir. Veri dönüşü onayının toplanması veri transfer hızında yavaşlamalara ve gecikmelere sebep olur, böylece gönderen tarafı beklemeye zorlar.

Özellikle ADSL için daha az bir veri transfer kapasitesi olan karşıya yükleme veriyolunu doldurarak karşıdan yükleme hızını yerlerde süründürmek mümkündür. Bunun sebebi karşıdan yükleme verilerinin onaylanması için yeterli karşıya yükleme veriyolunun bulunmamasıdır.

Şu ana kadarki standart çözümler genelde TCP pencere boyutunu arttırmak ve bu sayede acil onay olmadan daha fazla veri gönderimini sağlamak üzerine kurulmuştur. Buradaki temel problem, bu yöntemin yüksek ping sürelerine (gecikme) ve web sayfalarının açılmasında gecikmelere sebep olmasıdır. 2 saniyeye kadar olan gecikmeler TCP pencere boyutu 64k olan sistemlerde çokça karşılaşılan bir sorundur.

Kısaca sadece yüksek pencere boyutları en yüksek karşıdan yükleme hızına erişmenizde yeterli olmayacaktır.

Tersine, cFosspeed trafik düzenleme farklı bir yaklaşım kullanıyor. Önemli veri paketlerinin (ACK paketleriyle birlikte) transferine öncelik sağlayarak belirli paketlerin daha hızlı geçmesini sağlıyor. Böylece, karşıya yüklemeler DSL bağlantıyı hiç bir zaman etkilemiyor.

cFosSpeed trafik düzenleme teknolojisi, önemli paket türlerinin sayılarını algılıyor ve onlara öncelik sağlayarak İnternet trafiğinin düzgün işlemesini sağlıyor, bu da kısmi olarak düşük ping sürelerini mümkün kılıyor. Bu yöntem, sadece web gezintisi ve karşıdan yüklemeleri hızlandırmakla kalmıyor, online oyunlarda oldukça büyük avantajlar sağlıyor.

Teşekkürler

Böyle bir programı önceden neden görmedim ki
    Takibe alıyorum.

Ne kadar olduğunu bir araştırayım hesaplı gelirse alayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quard -- 17 Aralık 2015; 23:28:14 >

• Favori programlarından birisi, heleki torrent kullananlar için çok güzel uygulama. Bende bi kaç yıl önce satın aldım süresiz kullanıyorum en güzel özelliği bu.

• ByAdmin kullanıcısına yanıt
    Hocam tek lisans aynı ağa bağlı 2 bilgisayarda kullanılabiliyor mu, bilginiz var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asriell

Hocam tek lisans aynı ağa bağlı 2 bilgisayarda kullanılabiliyor mu, bilginiz var mı acaba ?

Bilemiyorum, ben ev ve işyerindeki 2 bilgisayarda kullanmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

quote:

Orijinalden alıntı: Asriell

Bilemiyorum, ben ev ve işyerindeki 2 bilgisayarda kullanmıştım.

Anladım, teşekkürler

Edit: Satın aldım, nedense karttan 80 kuruş fazla çekmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 24 Aralık 2015; 0:21:52 >
  • cFosSpeed 10.14 Build 2274 Finalwww.cfos.de/cfosspeed-v1014.exe

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cfosspeed v10.21 build 2284 sürümünü kullanıyorum..

beta
  • cFosSpeed 10.24 Build 2304 Final (03.11.17)
  • cFosSpeed 11.00 build 2420 Final (02.05.20)
  • selam arkadaşlar.

çok eski bir konu ama en son 2 ay önce yorum yapılması beni ümitlendirdi ve bir şey sormak istiyorum.

msi ın b250m opt boost anakartını kullanıyorum

ve bu anakartın internet optimizasyonu için "msi gaming lan manager" uygulaması var.

uygulama içinde ağ hızını test etmek için bir arayüz var. tıkladığımda beni cFos Speed Test in bu sayfasına yönlendiriyor.

http://www.cfosspeed.de/speed-test/speed-test_en.htm

burada yaptığım test de değerlerim görseldeki gibi ama bunların ne anlama geldiğini bilmiyorum.

ağ testi bölümünde gönderme hızı ve indirme hızı var. buradaki değerlere ne yazmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayakbiyik -- 5 Temmuz 2020; 2:33:13 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.