Şimdi Ara

CFG NEDİR NASIL YAPILIR NE İŞE YARAR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
33.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tanıdığım herkes neredeyse kendisine ait cfgler ile oynuyorlar ne işe yarıyor diyorum tam olarak onlarda bilmediği için açıklayamıyorlar.Takım maçlarına bakıyorum aynı şekilde yurtdışında da herkesin kendisine ait cfgsi var turnuvalardaki adamların falan.

Bu cfg nedir tam olarak bilen birisi açıklayabilir mi ne işe yarar ve nasıl yapılır.Anlatırsanız sevinirim..

• Cfg oynun komutlarının yer aldığı bir dosyadır. Bazıları bu kodlarla oynayarak daha kolay adam vurmayı sağlarken kimi zaman sadece içine isim sens gbi ayrlarına anında ulaşabilmek için bir .cfg dosyası hazırlarlar. Nasıl yapıldığı konusunda ise arama motorundan yada benim yazdığım bir mesaj vardı oradan ulaşabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: no_exam

Cfg oynun komutlarının yer aldığı bir dosyadır. Bazıları bu kodlarla oynayarak daha kolay adam vurmayı sağlarken kimi zaman sadece içine isim sens gbi ayrlarına anında ulaşabilmek için bir .cfg dosyası hazırlarlar. Nasıl yapıldığı konusunda ise arama motorundan yada benim yazdığım bir mesaj vardı oradan ulaşabilirsiniz.

Nasıl yapılıyor peki ? ben kendime yapabilir miym?
  • 21 kişi bakmış cevap yok :/
  • ben birsey sorayım.fps attırmak cfg ile alakalı mı?(consola fps arttıracak komutlardan bahsediyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

ben birsey sorayım.fps attırmak cfg ile alakalı mı?(consola fps arttıracak komutlardan bahsediyorum)

evet yapabilirsin benim fps 72 normalde 100 yaptım. komutlarını googlede ararsan bulursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: no_exam

quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

ben birsey sorayım.fps attırmak cfg ile alakalı mı?(consola fps arttıracak komutlardan bahsediyorum)

evet yapabilirsin benim fps 72 normalde 100 yaptım. komutlarını googlede ararsan bulursun.

+1
  • fps arttırmak iste cfg mi oluyor?
  • fps artınca noluyor

daha doğrusu fps nedir?
  • FPS oyun içindeki görüntü netliğidir,görüntü ayarını düzenLer,Bu arttığı zaman daha iyi görür ve daha rahat oynarsınKendimce bişeyLer anlatmaya çaLıştım
  • fps frame per second saniyede atladığın karelerdir.cs de 100 den aşağıya düştükçe fps. oyun kasar hedefe aim alamazsınız takılarak oynar oyun.. fps_max 100 komutunu kullanın.default cs de max 72 dir..
    CFG ile cs de fps artırmanız mümkün. çok fazla olmasada merminin duvarda bıraktığı izler yada kanın azaltılması textureların oranlarının değiştirilmesi gibi ayarlarla artar.. genel olarak cfg sadece fps için değil oyun içi kullandığınız komutların tutulduğu bir dosyadır.. kendinize ait cfg i oyun içinde konsola exec mesela.cfg yazarak (cfg dosyasının adına mesala diyelim) aktifleştirebilirsiniz.
    örneğin ben 1.3 den bu yana oyun içi gelişmelere takiben değiştirdiğim bir cfg ile oynuyorum. tüm fps ve rate ayarları yapılmış durumda tabii kendime özel klavye komutları vs de var..
    isteyene cfg konusunda yardımcı olabilirim..yapımı vs..
  • KARDEŞ BANADA CFG YAPIMINI ANLATIRMISIN???
  • CFG kesinlikle bir hile falan değildir bu arada.birçok insan hileli gibi davranır cfg li olanlara, bunun nedeni cfg nin ne işe yaradığını bilmemeleridir.yıllardır cfg kullanıyorum, cfg kullanmak size konsola yazacağınız onlarca komutu, tek bir komutla yazdırmaya yarar.çogu ekran ayarı CS den cıkınca silinir ve bu ayarları her defasında oyuna girerken yazmak size zaman kaybettirir.cfg bunun için bir kolaylıktır özellikle.cfg adama HS atmaya yaramaz, dediğim gibi sadece düzgün video ayarları ile daha rahat oynamanızı sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvansı Terlik

CFG kesinlikle bir hile falan değildir bu arada.birçok insan hileli gibi davranır cfg li olanlara, bunun nedeni cfg nin ne işe yaradığını bilmemeleridir.yıllardır cfg kullanıyorum, cfg kullanmak size konsola yazacağınız onlarca komutu, tek bir komutla yazdırmaya yarar.çogu ekran ayarı CS den cıkınca silinir ve bu ayarları her defasında oyuna girerken yazmak size zaman kaybettirir.cfg bunun için bir kolaylıktır özellikle.cfg adama HS atmaya yaramaz, dediğim gibi sadece düzgün video ayarları ile daha rahat oynamanızı sağlar.

Bunu yazmak için girmiştim.Nick olsun,Rate ayarları olsun,vs..

@yunus28
    Herhangi bir cfg'yi not defterinde aç içindekileri sil yapmak istediklerini daha sonra kendin yaz.

gl_sp tab 0 yapıyoruz ya mesela onu şu şekilde yazıcaksın;

gl_spriteblend "0"

Birde rateden örnek göstereyim;

Rate "25000"

cl_updaterate "101"
    .
    .
    .

Yanlış hatırlıyor olabilirim hatam varsa bilen düzeltebilir.

• Arkadaşlar öncelikle bu cfg işine fazla takılmayın, neredeyse her sitede yok mermi sektirmeyen cfg, yok ayaktan hs attıran cfg, yok aim cfg gibi birçok saçmalık mevcut.

Bu işin aslı ise; aslında cfg "config" kelimesinin kısaltımıdır, config ise İngilizce "ayar" demektir. Cfg ler de oyuncuların konsola yazdıkları komutları tek bir dosya içerisinde toplayarak oyuna girdiğinizde tek komutla tüm ayarları yazmanızı sağlar. Bu ayarlar arasında sensitivity'niz, rate ayarlarınız, ses ve görüntü ayarlarınız, hud ayarlarınız, crosshair ayarlarınız gibi birçok çeşitli şey mevcuttur.

Cfg oluşturmak için önce belgelerime girip klasör seçenekleri'nden "bilinen dosyalar için uzantıları gizle" gibi bir şey var onu bulmanız ve oradaki tik işaretini kaldırmanız gerekir. Daha sonra masaüstünde (cfgnizin adı).txt adıyla bir not defteri oluşturun, bunun içine az önce bahsettiğim ayarlarınızı yazın. Sonra kaydedip çıkın ve .txt olan uzantıyı .cfg olarak değiştirin. Sonrasında bunu csnin yüklü olduğu bölümden "cstrike" klasörüne atın. Oyuna girince de konsola "exec (cfgnizin adı).cfg" yazın. Cfg niz aktif olmuş oldu.

Bu arada cfg'ye "spk xxx" yazarak bazı kelimeleri ingilizce olarak okutabilirsiniz. Mesela ben "spk three two one activated" gibi şeyler yazıyordum, hem cfg nin başarılı olarak aktif olduğunu anlarsınız, hem de artislik olur.

• Öncelikle lütfen Cs 1.6 Cfg Editor sayfasına göz atınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

fps frame per second saniyede atladığın karelerdir.cs de 100 den aşağıya düştükçe fps. oyun kasar hedefe aim alamazsınız takılarak oynar oyun.. fps_max 100 komutunu kullanın.default cs de max 72 dir..
    CFG ile cs de fps artırmanız mümkün. çok fazla olmasada merminin duvarda bıraktığı izler yada kanın azaltılması textureların oranlarının değiştirilmesi gibi ayarlarla artar.. genel olarak cfg sadece fps için değil oyun içi kullandığınız komutların tutulduğu bir dosyadır.. kendinize ait cfg i oyun içinde konsola exec mesela.cfg yazarak (cfg dosyasının adına mesala diyelim) aktifleştirebilirsiniz.
    örneğin ben 1.3 den bu yana oyun içi gelişmelere takiben değiştirdiğim bir cfg ile oynuyorum. tüm fps ve rate ayarları yapılmış durumda tabii kendime özel klavye komutları vs de var..
    isteyene cfg konusunda yardımcı olabilirim..yapımı vs..

yusufalacaci@hotmail.com ulaşımı sağlayabilirmisin ihtiyacım varda. :)

• Dostum cfg counter strike oyunundaki ayarların bir metinbelgesi adlı dosyaya kaydedlip sonuna

aim.cfg v.b gibi yazı yazılır

içinde silah sekmesinedn tut crosshir e kadar her şeyi ideal seviyeye getirir

örn: cl_dynamiccrosshair 0
    bu zıplaekrn bile aimım buyumemesını saglar

gl_zmax 0

duvarda bir kişi vuruldugu zamöan duvarda kan izi çıkar

sv_aim 0 silah kasmas

vs v.s v.s

kendinize özel cfg yapımını ögretebilirm

not: Gerçek cfg yapmak istiyorsnız asla kopyla yapıştır yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: moruklar

Dostum cfg counter strike oyunundaki ayarların bir metinbelgesi adlı dosyaya kaydedlip sonuna

aim.cfg v.b gibi yazı yazılır

içinde silah sekmesinedn tut crosshir e kadar her şeyi ideal seviyeye getirir

örn: cl_dynamiccrosshair 0
    bu zıplaekrn bile aimım buyumemesını saglar

gl_zmax 0

duvarda bir kişi vuruldugu zamöan duvarda kan izi çıkar

sv_aim 0 silah kasmas

vs v.s v.s

kendinize özel cfg yapımını ögretebilirm

not: Gerçek cfg yapmak istiyorsnız asla kopyla yapıştır yapmayın

yusufalacaci@hotmail.com
  • beyler bn cfg ındırdım ama acılmıor wın7 kullanıorm normal ayarlarda config yazıor ama ındırdım ayarlarda ıse config.cfg
    yazıor bısı yapamıorm yardım edın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.