Şimdi Ara

CF MOTO 400 NK nasıl ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
8.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni motor alacağım fakat pek bir bilgim yok. Geçen senelerde Yamaha MT-25 alacaktım sıfır fakat şuan 2. el 2018 modelleri falan geçen senenin sıfır fiyatına. Şimdi ise CF moto diye bir çin markası buldum NK 400 modeli. 400 hacim su soğutma ve çift silindir. Ben şehir dışına da seyahat etmek istediğimden dolayı rahat bir motor bakıyorum. Naked tarzlarını çok severim. Sıfır fiyatı 31.449 TL gibi bir şey. Görünüş olarak cidden çok güzel duruyor ama markayı tanımıyorum maalesef. Kullanan bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa fikirlerini görüşlerini bizimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Honda CB 250 R var mesela o da çok tatlı duruyor ama oda tek silindir. Uzun yolda 120-130 arası giderken titreme yapar mı onu bilmiyorum. Eğer CF MOTO kötü derseniz bu tarzlarda 33-30 bin arası bir motor önerir misiniz ? 1 yıldır motor kullanıyorum şehir içi baya geliştirdim kendimi. Şuan ki motorum Kuba ege 50 ama 110 cc yaptırdım baya kullanıyorum şehir içi. 110 cc yaptırdıktan sonra Gökçeada yapacaktım fakat Mecidiyeköy'den Silivri'ye kadar gittim geri döndüm çok titriyordu 90-100 kmde :D. Ondan dolayı uzun yolda da rahatça gidebileceğim bir motorda önerebilirsiniz. Hızlı gitmesi önemli değil kuvvetli olsa yeterlidir. Teşekkürler...

CF MOTO 400 NK nasıl ?

CF MOTO 400 NK nasıl ?

CF MOTO 400 NK nasıl ?

CF MOTO 400 NK nasıl ?

• Nk 400 kaliteli bir motordur. Çin motorlarından daha kalitelidir. Youtube de bolca videosu var.
    Aşırı artan araç piyasasında daha uygun fiyatıyla yer edindi.
    Antalya da kullanan arkadaşım vardı memnundu.
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Görüşünüz için çok teşekkür ederim hocam :) peki hiç sıkıntı yaşadı mı ? Arıza falan açtı mı ?
  • SouLofDiego kullanıcısına yanıt
    Pek problem çıkaran motorlar değiller.
    Sıkıntısız uzun süre kullanabilirsin.
  • Kullanmadım ama fiyatı çok iyi. İkinci el 250likler sıfır fiyatlarıyla yarışır oldu.
    Üstüne binince oturuş pozisyonundan uzun yola uygunluğunu anlayabiliriniz bence
  • https://www.sikayetvar.com/cf-moto

400 nk ile ilgili şikayetler var
  • güzel motor,bu yıl yüzüne daha çok bakıldı.geçen seneler adını bile bilen yoktu.piyasa artınca değere bindi.bakımlarını yaptırıldığı sürece üzmez.genelde bu motoru apaçi gibi kullananlarda çok sıkıntı yaşanır,sürekli tapagaz çekenler ,,tekere kalkmalar bu motora göre değil.orta segmentte çok ideal bir naked motor bu.
  • dominar aldim tavsiye ederim. cinliye 400 e o parayi verme... cf 25o yeni modeli de olabilir.
  • Cf'nin bütün motorları baya yakışıklı. Motorlar da genelde sorunsuz. Benim 250'de akü sorunu çıkmıştı ve garantiden değişti. Sıkıntı yapmadılar. Firma malına sahip çıkıyor.

• Cf motor 400 NK ile Yamaha mt25 arasında kaldım kullanan varmı NK 400 ü tavsiye ediyorsunuz
  • Knk ucak teknisyeniyim almadan yerli yabancı bütün sitelerden araştırdım ve 400nk aldim

Frenler jj(ispanyol)

Dinler continental

Bosh enjektör sistemi

Kiska tasarim

Bu sandıklarım beni ona cekti

Ve gerçekten tasarımı frenleri harika

Onun haricinde motor gücü ve sesi de ciddi anlamda insani tatmin ediyor

Amatörler de tartisilir ama bence tam ideal

Motor virajda cok iyi kisa ve ağır olduğundan

ağırlık merkezi yere yakin birde

Bunlar iyi yanları

Simdi kotu yanlarini sayalım

Aga yakıyor yani 400cc değilde 600cc gibi yakıyor

Gerci bu birazda benim sürüş şeklimle alanı olabilir ama yakıyor yani

Yedek parçası japon markalarla aynı

Yani ben cinli ucuz olur düşünüyordum ama japon piyasasıyla ayni

Bi ara sifir alip parça satmayı bile düşündüm

Lastikler yrk gibi fabrikadan gelen cst

Seven var ama nasıl seviyorlar anlamiyorum

Bir kaç kronik sorunu var

Oksijen sensörü arızası vs

O yuzden alacaksan 5000 km yi geçmiş bu sorunları çözülmüş olqni al uğraşma

Servis olarak yetkili servis heryerde var ama adamlar ilk kez goruyo bunuda bil

Bu biraz da ustaların acemiliklerini bizim motorlarda attığı anlamına geliyor

Farları lamba olduğunu bilmiyor

Yani gece o ışıkla yol almak imkansiz

Bakin zor değil imkansiz(lez vs değiştirmek gerekiyor)

Kısacası fiyat performans olarak harika bir motor ama bir japon degil

Üstündeki Avrupa parçalar harika özellikle frenler sayamadığım kadar çok hayatimi kurtardı

Ama geri kalan parçalar çinli olduğunu söylüyor özellikle elektronik kısımları

Motor dikkat çekiyor tam bir cadde motoru ve insanlara fiyatını söyleyince inanmiyorlar vs.

Alinirmi evet alinir

Mt25 almaktansa 400nk kesinlikle alınır

Mt25 arkadaşımda var iyi biliyorum

Dominarmi 400nk mi

Bence 400nk çünkü daha yakışıklı ve çift silindir🤣

Aklıma gelenler bunlar

Soru soranlar olursa cevaplarım

Motorumuda satiyorum ilgilenenler yazsin görüşelim

• Yvzkrdnz Y kullanıcısına yanıt
    Çok saol kardesim kazasız belasız bin insallah
  • Bir model üretilmeye devam edip Türkiye'ye de en az 5 sene boyunca gelmeye devam ediyorsa yani piyasası tutmuş ve yetkili firması arkasında duruyorsa çinlide olsa alınır. Ama benim alacağım tek çinli şu an Benelli olur şahsen. Benelli'de mübarek 250cc ye nerdeyse Yamaha fiyatı çekmeye başladı.. NK400 ler hoş motor ama CFMOTO dünyada nerede ne kadar satıyor , marka TR'de ne kadar tutunur bilmem. Geçen Benelli'ye baktım Amerikada bile yüzlerce bayi vardı ve Avrupa'da çok satanlar listesindeydi. Yani motorda ufak tefek sorunda olsa yurtdışından bile parçayı rahat alır takarsın. Bizim insanımızda çinliye önyargı ve japonları çok üstün görme hastalığı var. Servis olayı dört dörtlük hiçbir marka yok bence (Honda bu konuda iyi)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.