Şimdi Ara

Cezayirli müslüman kadın el sıkışmadığı için Fransız vatandaşlığına alınmadı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
1
Favori
16.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enizam

O da bu zihniyette birine vatandaşlık vermek zorunda değil, oldukça basit...
    Evet sonuçta oda kişisel görüşü ve yaptıkları bence düşünce özgürlüğüne saygısızlıktır.
  • gold5555 G kullanıcısına yanıt
    Bu dünyada her şeyin bir bedeli var. Eğer Fransa'dan vatandaşlık istiyorsan, bir zahmet el sıkışacaksın, öyle bedavaya vatandaşlık yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Bu dünyada her şeyin bir bedeli var. Eğer Fransa'dan vatandaşlık istiyorsan, bir zahmet el sıkışacaksın, öyle bedavaya vatandaşlık yok.
    insanların düşüncesine saygı duymayan bir ülkede vatandaşlık istemem teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

insanların düşüncesine saygı duymayan bir ülkede vatandaşlık istemem teşekkürler.

Alıntıları Göster
    O zaman vatandaşlık istemeyeceksin. El sıkışınca ne oluyor? Halvet mi oluyorsun zina mı yapıyorsun? 18-19 yaşlarındayken bir arkadaşımın akrabalarının düğününe gittik. Saygıdan sünnet çocuğunun annesinin elini öpmeye kalktım, ayyy giiit gittt çek elini yaptı. Elini öpsem zinaya girermiş, abdesti bozulurmuş. 18 yaşındaki çocuk 50 yaşındaki kadına hallenecekmiş. Hem de arkadaşının halasına halleneceğim he mi?

Fransa çok doğru karar vermiş. Yallah çöle.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

O zaman vatandaşlık istemeyeceksin. El sıkışınca ne oluyor? Halvet mi oluyorsun zina mı yapıyorsun? 18-19 yaşlarındayken bir arkadaşımın akrabalarının düğününe gittik. Saygıdan sünnet çocuğunun annesinin elini öpmeye kalktım, ayyy giiit gittt çek elini yaptı. Elini öpsem zinaya girermiş, abdesti bozulurmuş. 18 yaşındaki çocuk 50 yaşındaki kadına hallenecekmiş. Hem de arkadaşının halasına halleneceğim he mi?

Fransa çok doğru karar vermiş. Yallah çöle.

Alıntıları Göster
    Bencede çok sığ bir düşünce ama dediğim gibi sonuçta düşünce özgürlüğüdür saygı duyman gerekir.

• Madem dinini yaşamak istiyorsun yallah Arabistan'a.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte bu yüzden herkez size düşman haçlıların geri kalanı beş para etmez sömürgeciler bile size düşman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cezayir'in Fransa sömürüsü olduğunu bilmeyen ergenler bu konu altında Avrupa'ya şakşakçılık yapıyor.

• gold5555 G kullanıcısına yanıt
    O işi geç dostum maalesef. Bunlar işlerine gelene saygı, özgür düşünce kendilerine.

• strong mind strong body S kullanıcısına yanıt
    Korundugunu.nereden biliyorsun? Uydurma dedigin hadislerle birlikte geldi kuran.

• Kardeşimize yapılan büyük bir ayıptır.

Hani medeniydiniz,hani insan hakları vardı.

Fransa'dan gelen ve el kadar donla sahillerimizi kirleten turiste saygi duyuyorsak onlarda din kardeşlerimize saygı duymalı.

Selam ve dua ile

• quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

Bizim düşüncemize göre saygısızlık o kişiye göre günah gerçekte günah değil ama öyle düşünüyor empati yap.Düşünceye saygı duy.

Alıntıları Göster
    o zaman oda gitsin kendisi gibi dusunen bir insanin ulkesinde yasasin ! hem muslumanliktan dem vuracan hemde gidip hristiyanindan vatandaslik istiyicen ! Adamlar bunu birde insan yerine koyup ellerini uzatiyorlar bu hanim efendide din boyle soyluyor diyerek uzatilan eli geri ceviriyor !

kusura bakmada iyi yapmislar ! herkes kendi tarafina !

• quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Kardeşimize yapılan büyük bir ayıptır.

Hani medeniydiniz,hani insan hakları vardı.

Fransa'dan gelen ve el kadar donla sahillerimizi kirleten turiste saygi duyuyorsak onlarda din kardeşlerimize saygı duymalı.

Selam ve dua ile
    Madem hoşuna gitmiyor o zaman vatandaşı olmaya çalışmıcaksın.

Senin o saygı duyduğun Fransız ülkene gelmezse Euro kaç olur haberin var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: KanameSama

Benim evime gelen misafir elimi sıkıp tokalaşmasın onu evden kovarım.Ciddiyim.

senin kuralın istersen kov. Ama o elini sıkmayan kişiye muhtaç olduğunda görürüm seni karşısında kaç takla atıyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • strong mind strong body S kullanıcısına yanıt
    Bu kadar avrupa seviciliği nedendir anlamıyorum. Fransa doğrusu neyse açıklar mı gerçekten? Özellikle bir hikayenin içinde bir müslüman ikonu varsa? Zannetmiyorum. Tamam Fransa bir çok açıdan gelişmiş ve önde olan bir avrupa ülkesi ama bu kadar masumda değil.

Bir kere açıkca görülüyor ki sizin bir önyargınız var. Yani bir müslümanla bir avrupalıyı teraziye koysak ve kefeler aynı gelse dahi sizin için bir taraf yine ağır basacak.

Avrupa temellerini oluşturan şeylerin başında din ve düşünce özgürlüğü olduğunu iddia ediyor. Peki özgürlükte onların bunların gibi kalıplar var mıdır? Hayır. Peki kadının inancından dolayı el sıkmama isteği karşısında ki adamın hangi özgürlüğünü kısıtlamıştır? Hiç birini. E o zaman?

Diyeceksiniz ki Kuran da yok. Olmayabilir. Ama Hristiyanlık inancında olmayan fakat mezhepler ve toplum nazarında varmış gibi görülen şeylere avrupa toplumu saygı gösterirken neden müslümanlığa göstermez?

Tüm bunların yanında o ülkenin kurallarına uyacak diyorsunuz. Peki Fransa anayasasında el sıkışacak mı yazıyor? Tıpkı Kuran da yazmadığı gibi?

Ve bütün bunların dışında o kadın müslüman değilde herhangi başka bir Avrupa ülkesinden Fransa vatandaşlığına geçmek isteyen obsesif kompülsif bozukluk hastası olan bir avrupalı kadın olsa idi, yine bu şekilde mi tepki gösterecektiniz? Hiç zannetmiyorum.

Kısaca görülüyor ki Amerika nın yıllardır medya yoluyla yaratmaya çalıştığı algıyı Avrupa da yaratmayı başarmış. Tüm olayı bir daha düşünmenizde fayda var. Tabi ki tüm bunlar benim düşüncem.

• quote:

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

o zaman oda gitsin kendisi gibi dusunen bir insanin ulkesinde yasasin ! hem muslumanliktan dem vuracan hemde gidip hristiyanindan vatandaslik istiyicen ! Adamlar bunu birde insan yerine koyup ellerini uzatiyorlar bu hanim efendide din boyle soyluyor diyerek uzatilan eli geri ceviriyor !

kusura bakmada iyi yapmislar ! herkes kendi tarafina !

Alıntıları Göster
    ! koyunca haklı olmuyorsun.Ben açıkçası fransayı düşünce özgürlüğüne saygılı ülke olarak bilirdim.Bu yapılan yanlış.

• Kimseyi tokalaşmaya zorlayamazsınız. İnsan haklarının en temeli budur. İlk hak budur, özgürlük temelde budur. Her istediğimi yaparım faşistlik, istemediğim bir şeyi yapmak zorunda değilim ise en temek insan hakkı ve özgürlüğüdür, yasalarla korunur.

Ha o kadına da diyeceğim çok müslümansan hristiyanların ülkesinde ne işin var? Hiç Fransa'dan gelip Cezayir'de yaşamak isteyen var mı?
  • senmahmut S kullanıcısına yanıt
    Fransa'yı sevmem bu kadını da Fransa kadar sevmedim olay basit.Bir kere müslüman olarak o kadını çek 2 dakika konuş Fransa şöyle gavur böyle gavur diye anlatır , sence anlatmaz mı ? Anlatmaz diyorsan konuşmaya devam etmeyelim.Anlatır diyorsanız anlıntılayın devam edelim.
  • Konuyu açan şahıs ve ona uyan bu güruh kadar cahil kimse görmedim. O kadın dini inançları gereği erkekle el sıkışmadı. Kadının koyduğu kural değil, İslam dininin emridir.

Gerçi bu kişiler her defasında medeniyetten söz ederler. Batılı ülkeleri medeni olarak gösterirler. Ama batılıların ne mal olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. İnanmıyorsanız bile inananlarin inançlarına SAYGI GÖSTERECEKSINIZ! Saygı göstermezseniz onlarda size saygı göstermez.

• Bu kadının kuralı değil, tabii olduğu dinin kuralı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.