Şimdi Ara

Cezalara itiraz eden yapay zeka avukatları işsiz bırakabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cezalara itiraz eden yapay zeka avukatları işsiz bırakabilir

Geçen yıl park cezalarına itiraz etmek isteyenlere kolaylık sağlayan bir yapay zeka botu geliştiren 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Joshua Browder, DoNotPay ismini verdiği yapay zekanın kendisinin bile beklemediği bir şekilde patlama yapmasının ardından yakında daha geniş bir alanda kullanılacağını umuyor.

Şu an için Londra'da ve New York’ta kullanılan yapay zeka, hatalı park nedeniyle kendilerine ceza kesilen sürücülerin bu cezalara itiraz etmelerine yardımcı oluyor. Yapay zekanın işleyişi ise şu şekilde: Cezalara itiraz konusunda sıkı kurallar olduğunu fark eden Browder, kullandığı algoritma ile DoNotPay’in insanlara aldıkları ceza ve park yeri ile ilgili birkaç soru sorarak aslında basit bir itiraz dilekçesi hazırlıyor ve sürücülerin bu itirazları ilgili makamlara ileterek cezaların silinmesini sağlıyor. Bugüne kadar 200.000’den fazla park cezasına itiraz için kullanılan yapay zeka bu itirazların %60’ında başarılı oldu ve San Francisco, Chicago, Denver ve Los Angeles’ta da kısa bir süre sonra kullanılmaya başlayacak.

Mahkeme Kararlarını İnceleyen Yapay Zeka

DoNotPay aslında yapay zekanın hukuk alanında ilk kullanılışı değil. Daha önce IBM’nin tasarladığı Ross isimli yapay zeka, Avrupa’daki insan hakları davalarını incelemişti ve somut olaylar hakkında yeterli bilgiye sahip olduğu zaman mahkemelerin verdiği kararlara benzer kararlar verdiği hatta bazı olaylarda mahkemelerden daha başarılı çözüm önerileri getirdiği gözlemlenmişti. DoNotPay de yapay zekayla ilgilenen birçok girişimciye, hukuk gibi yapay zekanın henüz üzerinde çok fazla faaliyet göstermediği alanlara girme cesareti veriyor. 

Tabi bu tip yapay zeka girişimlerinin ardından insanların aklına ‘‘Yapay zeka bir gün hukukçuları da işinden edebilir mi?’’ sorunu getiriyor. DoNotPay gibi basit bir çalışma prensibine yapay zeka uygulaması ile bile avukat peşinde koşarak harcanacak zaman ve paradan tasarruf etmenin mümkün olduğunu düşünürsek bu sorunun cevabı evet olabilir ancak yine de yapay zekanın hukuk kurallarının oluşturulması ve sosyal adaletin sağlanması açısından insanlarda şüphe uyandırıyor.

Uzmanlara göre yapay zekanın teknolojiye entegre olmasıyla birlikte bir zamanlar insanların yaptığı işler artık yapay zeka tarafından yapılır hale gelecek ancak bu yeni teknoloji ile birlikte yeni sistemler geliştirmek ve o sistemleri korumak için de yeni iş istihdamları söz konusu olacak.

• Tüm meslekleri bitirir özellikle ülkemiz gibi cambazlığı maharet sayan çalışanlar ve işverenlerin olduğu ülkelerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boyle saçma habermi olur. Park cezasına itiraz matbudur ayrıca suc degil idari yaptirimdir. Avukat vs. Tutulup itiraz edilmez. Suc ve Ceza ise binbir çeşittir yani her suc kendine munhasirdir. Dunya avukatsiz olmaz, hatta insan var olduğundan beri avukatlık vardir. Hz. Adem yasak meyvayi yedikten sonra bile havva ile kendinin avukatlığını yapıp af dilemistir yaradandan. Ayrica Dünyayı avukatlar yönetir obamasi gandisi castrosu hep avukattir. Iyi avukatlik yapamayanda hakim savci olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkimore -- 19 Ocak 2017; 21:26:08 >
  • Yapay zeka haberlerde çok güzel ve işe yarıyor gibi gözükse de günlük hayatta kullanmaya başlayınca hayal kırıklığı yaratıyor.Kullanmak için henüz erken, daha çooook geliştirilmesi lazım.

• Bu ülkede halk yararına bir şey olmaz.
    Bizde olsa satan firmalar buna bir ayar çeker, yazacağı dilekçe ile ödeyeceğin cezanın daha fazlasını ödersin.

• en iyisi yapay zeka yargıç. ve o yapay zeka yargıçlardan Türkiye'ye çok lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

Boyle saçma habermi olur. Park cezasına itiraz matbudur ayrıca suc degil idari yaptirimdir. Avukat vs. Tutulup itiraz edilmez. Suc ve Ceza ise binbir çeşittir yani her suc kendine munhasirdir. Dunya avukatsiz olmaz, hatta insan var olduğundan beri avukatlık vardir. Hz. Adem yasak meyvayi yedikten sonra bile havva ile kendinin avukatlığını yapıp af dilemistir yaradandan. Ayrica Dünyayı avukatlar yönetir obamasi gandisi castrosu hep avukattir. Iyi avukatlik yapamayanda hakim savci olur.

Hocam, sakin olun
  • 10 sene once cok guzel utopik hayallerim vardi butun agir yorucu kalifikasyon istemeyen isleri robotlarin yaptigi insanlarin ise konforlu isleri yaptigi isteyenin sadece sanat spor hobi ile mesgul olarak yasadigi

ama bu habere bakiyorum robotlar rahat isleri alip bizi maden ve tarlalarda calistiracak gibi

• Bize gelirse Rüşvet güncellemesi alır.

• Haber her ne kadar abartı da olsa aslında korkunç tablo adım adım geliyor. Yapay zeka, robotlar, akıllı makineler fakir-orta sınıf halkı tamamen bitirecek. İş verenler insanlara değil makinelere, robotlara ihtiyaç duyacaklar, Ortaya çıkan işte hata oranı yok denecek kadar az olacak, daha verimli üretim sağlanacak ve maliyeti insan çalıştırmaktan çok daha düşük olacak. Keşke her insan eşit olsaydı.
  • bizdeki işsiz avkap sandığa gitmez.
  • bizim ülkede yazılımıyla oynar hile yaptırırlar ama neredeyse her sektöre girecek gibi yapay zeka...

• Bizde su dosya parasini odemeyi sadece basitlestirseler cok gzl olur. Dosya parasini odeyecegim diyorum dosya bizde degil diyorlar yil olmus 2017 hala dosya ariyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkiyede olsa çocuğu fetödan tutuklarlar yazılımıda şeytan işi diye yok ederlerdi.

• Yapay zeka mı bu şimdi? :

"
    Yapay zekanın işleyişi ise şu şekilde: Cezalara itiraz konusunda sıkı kurallar olduğunu fark eden Browder, kullandığı algoritma ile DoNotPay’in insanlara aldıkları ceza ve park yeri ile ilgili birkaç soru sorarak aslında basit bir itiraz dilekçesi hazırlıyor ve sürücülerin bu itirazları ilgili makamlara ileterek cezaların silinmesini sağlıyor.
    "

Yazılımın içinde nerede yapay zeka algoritmaları kullanılmış. Çok güzel bir yazılım tebrik ediyorum fakat her şeye yapay zeka demek doğru değil.

Yanlış anlaşılmasın çok bilmişlik yapmak istemiyorum eğer kullanılmışsa veya bilmediğim başka bir şey varsa beni aydılantırsanız sevinirim.

• Hakim Bey, söz istiyorum.exe

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyZorrr

Yapay zeka mı bu şimdi? :

"
    Yapay zekanın işleyişi ise şu şekilde: Cezalara itiraz konusunda sıkı kurallar olduğunu fark eden Browder, kullandığı algoritma ile DoNotPay’in insanlara aldıkları ceza ve park yeri ile ilgili birkaç soru sorarak aslında basit bir itiraz dilekçesi hazırlıyor ve sürücülerin bu itirazları ilgili makamlara ileterek cezaların silinmesini sağlıyor.
    "

Yazılımın içinde nerede yapay zeka algoritmaları kullanılmış. Çok güzel bir yazılım tebrik ediyorum fakat her şeye yapay zeka demek doğru değil.

Yanlış anlaşılmasın çok bilmişlik yapmak istemiyorum eğer kullanılmışsa veya bilmediğim başka bir şey varsa beni aydılantırsanız sevinirim.

a ile b yi toplayıp c yi bulan her yazılım yapay zekadır
  • charger1 C kullanıcısına yanıt
    Dostum, yapay zeka teknolojisinden(Artificial Intellegence) bahsetmiştim. Yapay zeka teknolojisi yazılım teknolojisinin bir ürünüdür. Bu sebeple sorumda yazılımda yapay zeka algoritmasının var olup, olmaması esas olmuştu.
  • MyZorrr kullanıcısına yanıt
    yinede yazdığın yanlış bilgi
  • charger1 C kullanıcısına yanıt
    Tabii ki yanlış yazabilirim/bilebilirim. Beni aydınlatırsan sevinirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.