Şimdi Ara

ÇEVREYOLCULARA , ÇAKMA ŞEHİRİÇİLERE GELSİN !! DİZEL ŞEHİR İÇİ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
2
Favori
9.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2-3 sene oldu yanılmıyorsam foruma üye olalı
    artık gına geldi şu şehir içi şu kadar yaktım üstelik benzinli ile
    Sabah 7,45 de çıktım
    8,50 de ofise geldim

2006 Seat Altea 1.9 TDI
    Yaptığım km : 18
    Ortalama Sürat : 15 km/h
    Ortalama Tüketim : 9,5 lt

şehir içinde 5,5-6,0 lt yakanlar
    benzinli ile 7,0lt şehir içi yakıyorum diyenler ne diyecek merak ediyorum

peşinen söyleyeyim , 1,9 TDI fazla yakar denmesin boşuna
    0km 1,5 dCi 85hp ile aynı şartlarda 8,5lt civarı yakar

• Ortalama hızınız baya düşük cok yoğun trafikte geliyorsunuz sanırım işinize, bu durumda sanırım yüksek denemez yakıtınıza, benim güzergahımda en yoğun trafikte bile ortalama hız 35 km/sa civarında oluyor, bu ortalama hızla 7 lt/100km civarı bi yakıt harcıyorum,
  • araban çok yakıyo kendini alıştır. Alman arabasına biniyosan boyle şeyleri takmayacaksın.

Bizim paramız yok az yakan arabaya biniyoruz. Sokaga atcak param olsaydı alman arabası alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chevymel1

Ortalama hızınız baya düşük cok yoğun trafikte geliyorsunuz sanırım işinize, bu durumda sanırım yüksek denemez yakıtınıza, benim güzergahımda en yoğun trafikte bile ortalama hız 35 km/sa civarında oluyor, bu ortalama hızla 7 lt/100km civarı bi yakıt harcıyorum,

35km ortalama olsa 7,0lt bende çok rahat yakarım
    ama 35km ortalama ya şehir içi denilemez

istanbul dan çıkıp çanakkaleye 120 ortalamalarla gitsem
    yavaşlaması , mzot almaya girip çıkması , bir kaç ışığı i gemiye binmesi inmesi derken
    ortalama sürat 90 lara düşüyor
    35 ortalamayı varın siz hesap edin
    35 e şehir içi denilemez

unutmadan benden çok daha yoğun trafikte olanlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

araban çok yakıyo kendini alıştır. Alman arabasına biniyosan boyle şeyleri takmayacaksın.

Bizim paramız yok az yakan arabaya biniyoruz. Sokaga atcak param olsaydı alman arabası alırdım.

şirket arabası
  • Esas İstanbul'a şehir içi denmez. İstanbul, İstanbuldur; başka bir tanıma gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Esas İstanbul'a şehir içi denmez. İstanbul, İstanbuldur; başka bir tanıma gerek yok.

aynen ben yine iyiyim anadolu yakasında dolanıyorum
    adam avrupadan anadolu ya geçiyor göztepe de tarik kilit
    boğaziçin den karşıya geçeceksin , buyur burdan yak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

Ortalama hızınız baya düşük cok yoğun trafikte geliyorsunuz sanırım işinize, bu durumda sanırım yüksek denemez yakıtınıza, benim güzergahımda en yoğun trafikte bile ortalama hız 35 km/sa civarında oluyor, bu ortalama hızla 7 lt/100km civarı bi yakıt harcıyorum,

yavaşlaması , mzot almaya girip çıkması , bir kaç ışığı i gemiye binmesi inmesi derken
    35 e şehir içi denilemez

Gittiğim güzergah ankarada birlik mah ordan g.o.p. uğur mumcu cad, arjantin cad, tunalı cad, ordan kızılay, sıhhiye ve ulusa iş yerime geliyorum, pek şehirdışı sayılabilecek güzergah değil sürekli trafiğin olduğu ve çok dik yokuşların olduğu bir güzergahtır

• quote:

quote:

quote:

35 e şehir içi denilemez

Gittiğim güzergah ankarada birlik mah ordan g.o.p. uğur mumcu cad, arjantin cad, tunalı cad, ordan kızılay, sıhhiye ve ulusa iş yerime geliyorum, pek şehirdışı sayılabilecek güzergah değil sürekli trafiğin olduğu ve çok dik yokuşların olduğu bir güzergahtır

güzergahı bilmeden yorum yapamam
    ama 35 ortalama şehir içi ise benim 15 e nedemeli

hadi bugün yoğun diyeyim en iyi ihtimalle 20 ortalama olur güzergahımda
    üstüne basarak söylüyorum , istanbul ve sabah trafiği için benim güzergahım iyi
    bu konuda şanslıyım bile

• Ankara'da trafik mesai saatlerinde birkaç noktada ve yol çalışması olan yerler haricinde yoğunlaşmaz; duraklar ama tıkanmaz.
    Benim en çok kullandığım İncek Bulvarı, Konya Yolu (Mevlana Bulvarı) ve Eskişehir Yolu'nda trafik ışığı da olmadığından ortalamam 60 km/h'in altına nadiren iner. Şehir içindeyse bazen mesai başlangıcında, özellikle pazartesi günleri Turan Güneş (TRT civarıları) trafik yoğunlaşıyor ama yine tıkanma pek olmuyor. Duraklamaların nedeni ışıklı kavşaklar. Kızılay ve Ulus civarındaki alt ve üst geçitlerin olduğu yollarda ışıklara gelince ye de kadar nadiren duraklamalar olur. Benim yakıt tüketimim de Total Excelium Eurodiesel ile 100km/10lt civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 19 Aralık 2011; 9:57:58 >
  • şehir içi biraz fazla trafik 7.5 lt 1.3 multijet
  • Ankara trafiği ile istanbul trafiği elbette karşılaştırılamaz, benim güzergahımda trafikli durumda bu ortalama hız ve yakıt değerleri elde ediyorum,
  • Akşama kadar olan değerleride vereyim

Yapılan yol : 91km
    Ortalama hız : 30 km/h
    Ortalama Tüketim : 7.4 lt

benzinlilerden fazla yakan bir dizel kullandığım için üzülmeliyim heralde..
  • quote:

Ankara'da trafik mesai saatlerinde birkaç noktada ve yol çalışması olan yerler haricinde yoğunlaşmaz; duraklar ama tıkanmaz.
    Benim en çok kullandığım İncek Bulvarı, Konya Yolu (Mevlana Bulvarı) ve Eskişehir Yolu'nda trafik ışığı da olmadığından ortalamam 60 km/h'in altına nadiren iner. Şehir içindeyse bazen mesai başlangıcında, özellikle pazartesi günleri Turan Güneş (TRT civarıları) trafik yoğunlaşıyor ama yine tıkanma pek olmuyor. Duraklamaların nedeni ışıklı kavşaklar. Kızılay ve Ulus civarındaki alt ve üst geçitlerin olduğu yollarda ışıklara gelince ye de kadar nadiren duraklamalar olur. Benim yakıt tüketimim de Total Excelium Eurodiesel ile 100km/10lt civarında.

sizde benim gibi benzinlierden fazla yakan mazotçulardansınız anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

araban çok yakıyo kendini alıştır. Alman arabasına biniyosan boyle şeyleri takmayacaksın.

konforu paha biçilemez
  • quote:

quote:

Ankara'da trafik mesai saatlerinde birkaç noktada ve yol çalışması olan yerler haricinde yoğunlaşmaz; duraklar ama tıkanmaz.

2500 cc motora göre az bile diyebilirim. :)

• Adamlar 1.4 TSI 4x2 122 PS'Lik TİGUAN'ı alıyorlar enine boyuna test ediyorlar bir gün boyunca ve ortaya çıkan karma yakıt değeri
    Karma (broşürdeki değer ) : 6,5 lt
    Testdeki karma değer : 9,4 lt
    sonra foruma giriyoruz adam broşür değeri /2 değer elde etmiş imkansız kardeşim yakmaz şehir içinde de diyemiyorsun nerede çekildiği belli olmayan 2 fotoğraf ,kısacası sözüm şu 1.4 -1.6 benzinli 1300-1500 kg lik araçlarıyla kim şehir içinde 10 lt 'nin altında yaktırdım diyorsa ya ayanılıyor yada yalan söylüyor.
    Daha bizim 1.5 106 PS Dizel araba 6.5 'un altına inemedi , millet utanmasa 1.4 180 PS'lik Polo GTI'a bu değerleri yaktırdım diyecek .

link :http://www.arabam.com/Test/VW-Tiguan-14-TSI-4x2-White-Night/Detay-294169/?vzn=11
  • quote:

Orijinalden alıntı: NapoleonBonaparte

Adamlar 1.4 TSI 4x2 122 PS'Lik TİGUAN'ı alıyorlar enine boyuna test ediyorlar bir gün boyunca ve ortaya çıkan karma yakıt değeri
    Karma (broşürdeki değer ) : 6,5 lt
    Testdeki karma değer : 9,4 lt
    sonra foruma giriyoruz adam broşür değeri /2 değer elde etmiş imkansız kardeşim yakmaz şehir içinde de diyemiyorsun nerede çekildiği belli olmayan 2 fotoğraf ,kısacası sözüm şu 1.4 -1.6 benzinli 1300-1500 kg lik araçlarıyla kim şehir içinde 10 lt 'nin altında yaktırdım diyorsa ya ayanılıyor yada yalan söylüyor.
    Daha bizim 1.5 106 PS Dizel araba 6.5 'un altına inemedi , millet utanmasa 1.4 180 PS'lik Polo GTI'a bu değerleri yaktırdım diyecek .

link :http://www.arabam.com/Test/VW-Tiguan-14-TSI-4x2-White-Night/Detay-294169/?vzn=11

altına bir imza atayım
    ardından da şöyle otomobil genelde fellik fellik benzinli ile 7-8 lt yakanlara etmeyin diyeyim
    bi bizmiyiz doğrucu davut

sendeki motorun 85hp 200nm olanını 30000km kadar kullandım kasım kasılsam 6.2 - 6.5 ların altına inmedi yanılmıyorsam
    o da karma benim şimdi verdiğim değerler gibi tam şehir içi değil

unutmadan son verdiğim değer 7.4 lt idi
    altea üretici teknik verileri şehir içi 6.7 kimi yerlerde 6.9
    bence baya iyi bir rakam elde etmişim 30km/h ortalamaya göre
    tabi bu 30km/h içinde çevreyolculuk da var

fabrika verisinin altına inemedik ama sağlık olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 19 Aralık 2011; 19:38:02 >

• quote:

quote:

quote:

2500 cc motora göre az bile diyebilirim. :)

e iyimiş o zaman
    fabrika verisi 8.0lt
    forum verisi 6.5lt
    öz hakiki veri 10.0lt

• 1.3 multijet Linea emotion
    İşyerim evime 3.5km (sabah işe gitmeden çocukları okula bırakıyorum)
    Sabah motorum ısınmadan 1 km yokuş çıkmak zorundayım
    Ortalama hızım 17km 100km/8.8lt yakıyor aracım

Hafta sonları istanbul içi geziniyorum ortalama hız 36km 100km/5.6 lt ortalamasını yakalayabiliyorum

Yazlığa giderken Ortalama hız 88km 100km/4.2lt yakalayabiliyorum

Şimdi aracım çokmu yakıyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.