Şimdi Ara

Cevap: TTNET Ping ve bağlantı kopması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TTNET'ten SUPERONLINE'a geçtikten sonraki değerler (halbuki aynı altyapı) :

Cevap:  TTNET Ping ve bağlantı kopması

Size diyeceğim kesinlikle TTNET'i terkedin bir an önce. Aynı hız aynı altyapı ve farka bakın. Ping değerim (izmir'de oturuyorum ve izmirdeki ping ölçüm değerlerim) : 20-30ms'lerden 1-8ms'lere düştü.. Avrupa pingim muhteşem 120lerden 60-70'lere düştü..

Not: Hızımı TTNET'yken 14mbit'e sabitlettirmiştim. Şuan görünen o yüzden 12mbit modem arayüzünde ve SNR değerim 12 mbit için de TTNET'te iken 6,7 idi ama şimdi 18-20 arası.

• just4w0n kullanıcısına yanıt
    dostum internet hattıda vdsl var
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Evet vdsl var demişlerdi ama işte TTNET'yken SNR değerim 6 olduğu için bağlayamadılar. Fakat arayıp müşteri hizmetlerinden test yaptırdığımda hattınız 99mbps'ye kadar destekliyor dediler.
    dostum o zaman süperonline vdsl 50 Mbps’ye kadar Limitsiz 200 GB ayda 89 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 27 Ocak 2016; 10:29:17 >
  • Valla bizim burda akşamları süperonlineda aynı ttnette vodafonede aynı turknette hepsı de ping yukselıyor 200+ pingler 5 aydır çözülmedi daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Sence kaldırır mı kesin ? en fazla kaç alırım bu değerlerle dostum?
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Aynen öyleydi akşam 7-12 arası pingim 130'dan aşşağı inmiyordu avrupada. Ama Superonline'a geçtim ve şuan en yüksek Madrid'te falan 80 civarlarında. ve SNR değerim uçtu.
    Benim bulunduğum bölgede arıza farklı farketmiyor bişey.

Anladım hocam, şuan VDSL verebilmek için yeni adsl hatları döşüyorlar daha doğrusu olanı yeniliyorlar. Bizim mahallede 2 ay önce baya bir çalışma yaptılar, ilk fiber sanmıştım ama adsl diyince üzülmedim değil . Sanırım sizin oranında yenilenmesi lazım.
    Bilemiyorum ama burda yenılenmeyle coxulecek bi sıkıntı yok bence baska bişey var.

Bina içi tesisat için ne dediler peki?
    Bina içi kabloyu kendim değiştirdim ayrı sıkıntı herkezde var bölgemdeki bütün adsl vdsl kullanıcılarında

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.