Şimdi Ara

Cevap: Sizi En Çok Etkileyen, en çok sevdiğiniz Ekran Kartı Hangisiydi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3dfx voodoo 3 3000 Agp.quake 3 arena 1280x1024 çözünürlük high detail de limitte giderdi.Aslında çoğu oyunda limitte giderdi ama 210 mhz oc ile harikalar yaratırdı.

Daha sonra 3dfx voodoo5 5500 agp ye geçtim ve voodoo3 ile oynadığım bütün oyunları tekrar oynadım.Görsel kalite o kadar iyileşmişti ki oyunların başından kalkasım gelmezdi.Özellikle quake 3 arena da görsel farklılık oha dedirtecek seviyedeydi.Ama sürücü destekleri de artık kesilmeye başlanınca artık değiştirme zamanı geldi.

256mb Asus v9570 td geforce fx5700 e ve p3 550 den amd athlon xp 2500 e geçmiştim ve buda gerçekten görsel açıdan voodoo5 ten sonra bana devrim yaratmıştı.Ama bu kartta hoşuma gitmeyen şey 1 mhz bile oc olmuyordu.Bu sebepten dolayı oyunların çoğunda düşük kare saniyeden dolayı sıkıntı yaşardım.Bundan dolayı bu karttan hemen soğudum.ilk ve son nvidia ekran kartım oldu.

Son olarak masaüstü makinama 512 mb his radeon hd2600 xt agp 8x ekran kartı almıştım.Bu kart tam sistemime göreydi.720 ve 1080 p filmlerin yeni patladığı dönemlerde zavallı amd athlon xp 2500 işlemcim ( 1.8 ghz den 2.4 ghz ye oc etmiştim stabildi. :D ) yetersiz kalırken imdadıma hardware hd desteği ile yetişmişti.Artık işlemcim sadece arka plandaki basit uygulamalar ile meşguldü . :D Ama bu kartta da en muzdarip olduğum konu aşırı ısınmasıydı.Oyunlarda standart soğutucusu ile 100 dereceye çıkardı.Daha sonra farklı bir soğutucu ile modifiye edip ancak 80 derecelere indirmiştim. :D

Daha sonra da acer dizüstü bilgisayarımdaki hd3650 ekran kartını hd 4650 ekran kartı ile değiştirmek oldu.Bu değişimi de tamamen performans sıkıntısından yaptım.Şuan hala kullanmaktayım.Yaklaşık 4 yıldır maşallah ı var diyebilirim.

Birde hd6570 serisi ekran kartlı bir lenovo kulanıyorum.Şuan bana gayet yetrliler.

Ama bunların içinde beni en çok etkileyeni 3dfx voodoo5 5500 agp.Sonrasında hd2600xt gelir.

Saygılarımla

• Hd5200 128mb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7970 Asus MATRİX platnium özel ledi muhteşem hız aşırtması ve performansı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8800gt AMP ve 6850 ikisi de çağ anlatmıştı

• Ati x1600Xt, son derece memnundum ^^.

Cevap:  Sizi En Çok Etkileyen, en çok sevdiğiniz Ekran Kartı Hangisiydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 12 Eylül 2014; 1:04:57 >
  • modelini hatırlamıyorum ama nvidianın 512 mb 64 bit bir ekran kartı vardı yıllarca sorunsuz kullanmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creative13 -- 12 Eylül 2014; 1:23:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boostcolic

8800gt AMP ve 6850 ikisi de çağ anlatmıştı

Eee naptın dinledin mi bütün çağı???

• en8500GT 512 Mb 128 Bit :)
    6 Ay once bozuldu.7 senelik kartdi.Pes 14 u oynuyordum.Artik kart dayanamadi.

• XFX 8800GT

• Benim için Nvidia 8800gt ilk çıktığı zaman almıştım o zamana kadar bu seviyede bir kart kullanmadığım için bunu değiştirmem heralde bir daha diye düşünmüştüm. Kocaman gelmişti gözüme. Bu kartla Crysis oynamak o zaman için harika bişeydi, gözlerim bayram etmişti.. Bir daha da görsel olarak hiçbir oyun ve hiçbir kart beni bu ikili kadar heyacandırmadı. Sanmıyorum 8800gt si olup da bu kartı sevmeyen olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlue Sky

XFX 8800GT

• Anakart ekran kartını kaldırmıyordu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: LuxResset

quote:

Orijinalden alıntı: boostcolic

8800gt AMP ve 6850 ikisi de çağ anlatmıştı

Eee naptın dinledin mi bütün çağı???

Atlatmıştı *

• İnten i740

• Aynısından bende kullandım. Ne para vermiştik buna bee
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.