Şimdi Ara

Cevap: Next YE-G 5035 yeni model (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
3
Favori
11.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huseyintel

quote:

Orijinalden alıntı: huseyintel

Dün itibariyle bimexten next 5035 vr plus modelini 228 tl ye satın aldım. 5015'e göre 50 tl pahalı artık onuda blt ve vr için olduğunu var sayıyorum. Hafta sonu izlenimlerimi paylaşırım şimdilik hoşcakalın

Cihaz bugün elime geçti ama bu seferde cihazın fiyatı ben aldığımda 228 tl iken şimdi 208 tlye düşmüş

Hocam görüş ve izlenimlerinizi bekliyoruz..

• bu modeli alan arkadaşlar hiç yorum yapmamış.. bende almayı düşünüyorum. aslında Next 555 TMC'li modelini düşünüyordum, sonra vazgeçip bu modele yöneldim..
  • Eylül ayında ilk mesaj yazılmış sonrasında süper falan denilmiş ama ne hikmetse sadece 1 kişi aldığını söylemiş ama izlenimlerini bu zamana kadar söylememiş ?
  • Forumda bu şekilde yüzlerce konu var üzüntünüz niye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merak etmek içinde izin isteyeceğimizi bilmiyordum ,kusura bakmayın
  • sonunda aldım 5035 bende... insallah memnun kalırım.
  • Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: pingu81

sonunda aldım 5035 bende... insallah memnun kalırım.

hayırlı olsun

başka başlıklarda varmış ama sizde buradan görüşlerinizi bildirirseniz birilerinin işine yarayabilir

tabi yine bir arkadaş çıkıp niye bu kadar merak ettiniz diye hesap sormazsa :)
  • Zamanı geldiğinde sorarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

hayırlı olsun

başka başlıklarda varmış ama sizde buradan görüşlerinizi bildirirseniz birilerinin işine yarayabilir

tabiki yardimci olmaya calisirim..
    su an sarzda cihaz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

hayırlı olsun

tabiki yardimci olmaya calisirim..
    su an sarzda cihaz..

Cihazı kullandınız mı tavsiye edermisiniz ?
  • TBS(tmc) özelliğini Ankara ve istanbul da kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olucam, işe yaramıyor derseniz boşa anten kablosu için para vermemiş oluruz ..
  • Bu cihazı aldık ama hiç memnun kalmadım.. Daha önce dayımın Piranha cihazına igo yüklemiştim ve igo çok hoşuma gitmişti uzun yolda kullanmıştık.. bu cihazı istanbul içi kullanım için aldım ama memnun kalmadım.. Bir kere cihaz yolları tam olarak bilmiyor yani 3-4 yerde başıma geldi bir örnek vereyim, Baltalimanı sahilden TEM e çıkmak için cihaza göre sahil yolundan devam ederken ışıkları geçip ilerden U DÖNÜŞÜ YASAK yerden U dönüşü yapıp TEM e bağlanmam gerekiyor ama halbuki ışıkların orada Baltalimanı hastane önünde TEM e dönmek için cep var.. ilk sefer cihaz yüzünden girişi kaçırdık sonra yine aynı şekilde ceplerden değil U dönüşü yasak yerlerden döndürmeye çalıştı hep biz kendimiz yolu bulduk. Bu şekilde hatalar oluyor cihazda..

Daha geçen gün sabiha gökçen giderken tabelaya göre düz gidip köprü altından köprüye dönüp havalimanına girmemiz gerekiyor ama Next cihaza göre köprü altına girmeden sağdan çıkıp ilerlerden dönüp aynı köprü üzerinden geçiş olarak gösteriyor yani yok yere 150-200 metre yolu uzatıyor hemde gittiğim yoldan beni çıkartarak!

Ayrıca GPS sinyali genelde hızlı buluyor ama bulmadığı zamanda bulması 2 dakika filan sürüyor, ufacık köprü altından geçincede hemen GPS sinyali kayboldu diyor..

Birde bir sorun daha var SOLDA KALIN demesi bu belki ayarlardan yapılıyordur ama dümdüz yolda giderken her yol ayrımında SOLDA KALIN demesi insanı biraz uyuz ediyor yolda.. Anlatım detay ayarı vardı onu minimum seviyeye aldım ama halen solda kalın demeye devam ediyor varsa bir ayarı söyleyin lütfen..

• MRB. dün 25.04.2007 itibari ile Bimeks Web sitesinden aldığım next-ye g 5035 model navigasyonum elime geçti. Ürün gayet ve yanında gelen malzemeler gayet kaliteli, öyle plastik ve kauçuk tip bir şey değil bayağı bir albenisi var, yani... Neyse gelelim makinaya; makina şarzı boş olarak geliyor. Size ilk tavsiyem hiç öyle bilgisayara usb den takayım 8-10 saat şarz etsin yok, araba da şarz edeyim falan filan işlerle uğraşmayın, gidin önce araba çakmak kablosuna uyumlu ev tipi dönüştürücü aparat alın yada internetten sipariş verin fazla pahalı değil, 10 ile 20-tl arası herzaman lazım olacak özellikle evde makinayı saatlerce kurcalayacağınız için ve eee mecbur lazım. hemde 3-4 saatte şarz edebiliyorsunuz hemde makinanının pırkalanmadık yeri kalmayınca ya kadar evde elektriğe takılı olarak kullanabiliyorsunuz, ben araç kamerası içi daha önce almıştım, hem usb bölümüde var ister usb kısmına tak kullan ister çakmak girişi kısmına çift taraflı alırsanız daha kullanışlı olur.
    Ev tipi araç çakmak girişli fişe makinayı takınca önce makinanın sol köşesinde kırmızı şarz ediliyor işığı yanıyor. makina sanki daha önce Bimekste test edilmişte her şeyi ayarlanmış olarak müşterilere geliyor herhalde, çünkü saati ve tarih ayarlıydı. kutu üzerinde jelatin kaplı değildi, kapak açma yerinde kilit yoktu. neyse makina sağlamdı . Öyle formlarda yazdığı gibi jarz olduktan sonra kırmızı ışık yeşile falan dönmüyor, şarz oldumu kırmızı ışık sönüyor ve yerine yanan başka bir ışık yok. yani ben doldum beni fazla zorlama diyor. Şarz da taklıı değilken öyle 2-3 saat falan gitmiyor 1 saat ya gitti ya gitmedi, daha sonra şarzı bitmeye başladığı zaman sürekli şarzım bitiyor diye uyarı yazısı çıkıyor ve şarzın bittiğini belirten yanıp sönme sinyali veriyor. işte o zaman anlıyorsunuz şarzı azalıyor ve tekrar elektriğe taktığınızda tekrar kırmızı oluyor ve şarz başlıyor ve şarz olduğunda ışık sönüyor. ŞARZ OLAYI bu şekilde. makina çok teferruatlı, evde kurcalamak için muhakkak yanında gelen dokunmatik kalemi kullanın. yeni makinayı parmaklamak insanın içinden gelmiyor. Öncelikle makina ultimedya konusunda çok donanımlı bulutut ve müzik çalar, film gösterimi, makinaya tanımlanan formatlardaki herşeyi okuyup oynatıp, çalabiliyor. Multimedya seslerini çok güçlü ayrıca navigasyon daki seslerde çok güçlü geliyor. Bulutut dan Samsung F-480 model dandik telefonumu eşleştirdim ve navigasyondan arama bile yaptım arıyor yani. ama konuşma kısmını denemedim. Makina öncelikle çok teferruatlı düzenlenmiş yani pandoranın kutusu gibi her bir kutucuğa bastıkça içinden bir şey çıkıyor ve haliyle ne olduğunu ne işe yaradığını da pek anlamıyorsunuz. bence içi içe geçmiş bu kadar teferruata gerek yok. yani tam 4 saat kadar kurcaladım ilgili next sitelerine üyeliklerimi yaptım. yanlız şunu çok iyi anladım ki sesle kumanda olayı tırışka adamı kanser eder, yani o forum sitelerindeki gibi değil, makina sizin komutlarınızı anlamada zorluk çekiyor, bir zaman sonra sizinde beyniniz hata vermeye başlıyor ve alıyorsunuz makinayı elinize ve bildiğiniz bütün duaları makinaya okuyarak gideceğiniz adresi elle giriyorsunuz. kullanma kılavuzu hikaye öyle ahım şahım bir anlatım yok. yani makinayı kullanırken ilgili web sitelerinde yardımcı formlar önünüzde açık olacak, birazda bilgisayar ve cep telefonu bigilerinizide ortaya koydunuzmu, makinanın dilinden anlamaya başlıyorsunuz. Herşey standart şekilde daha basit olabilirmiydi evet bence olabilirdi. kafama göre ince ayarlarını yapayım derseniz, işin içinden çıkamaz duruma gelebilirsiniz, çünkü yaptığınız her işlem sonraki başka bir şeyi ya açıyor yada kapatıyor. Örnek makinayı kurcalarken FM transmitter aç dersen makinanın kendi sesi kapanıyor sonra ara dur neden bu makina sustu diye. Adres bulmak çok karışık geldi bana bazı adresler kayıtlı değil veya ben bulamadım, örnek Darıca Hayvanat bahçesi mesela en bilinen yerlerden biri ama bir türlü navigasyonda bulamadım, bunun gibi bazı yerler Örnek Mesela bana 100 metre uzaklıkta ki OPET benzin istasyonunu bir türlü bulamadım. makinayı tam olarak öğrenebilmeniz için bence en az bir hafta kurcalamanız lazım. ama sesle kumanda işi için kendinizi fazla zorlamayın hele bir toplum içinde hava atayım derseniz rezil olursunuz.
    Navigasyon açıkken, Fm transmitteri açıp,araç radyonuzdaki boş bir frekansa yani her ikisinide cızırtı yapmayan bir FM bandına ayarladığınız zaman, Navigasyona taktığınız Micro Sd kartınızın içindeki müzikleri çok rahat ve kaliteli bir şekilde dinleyebildiğiniz gibi, aynı zaman navigasyonda çalışıyor ve yönlendirme olduğunda müzik kesilip,navigasyon devreye giriyor söyliyeceğini söyleyip, sonra tekrar müzik çalıyor. Ses kalitesi çok kolonlardan çok güçlü ve kaliteli geliyor. Cam takma aparatı benim arabaya göre çok kısa geldi. Bilirsiniz bazı araçların göğüs geniştir ve cam uzak kalır, uzun kollu bir cam aparatı lazımki navigasyona uzanıp müdahale etmen kolay olsun. Uzun lafın kısası makina çok güzel ve havalı, ama bir o kadar da karmaşık, Bütün karmaşıklığı bir yana Şu sesle kumanda olayı Adamı çıldırtı. Tek üzüldüğüm taraf bu oldu. Parasına değermi, Bimeks Web sayfasından alırsan değer,Başka bir mağazadan bu fiyattan daha pahalıya alırsan değmez bekle daha üst modellerini al..Çünkü başka tırışka markalara 200-228 lira para vericeğine buna ver daha iyi. SAYGILARIMLA... tekirdağ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperman59 -- 27 Nisan 2014; 14:07:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: casperman59

Alıntı yazınız

Hocam merhabalar,

Benim peder de almak istiyo böyle birşey. Tavsiye eder misiniz? Pek elektronik cihazlarla alakası yoktur kendisinin, 55 yaşında adam. Tek dokunmatik cihazı nokia 5800 dır mesela. Kullanabilir mi kendisi ben yokken?

Artı olarak bi sorum daha olacak, bu cihazların güncelleme olayı nasıl oluyor ve gps özelliğini nasıl kullanıyor? İçine sim kart tarzı birşey mi takılıyor?
  • yahu bu cihazı alan kaybolup gidiyor ,bir daha göremiyoruz :)
  • kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Daha sezon açılmadı ondandır :) Yaz bi yaklaşsın bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Daha sezon açılmadı ondandır :) Yaz bi yaklaşsın bakalım

şuan ördek sezonu mu ,tavşan sezonu mu

yok yok bu cihazda bir şeyler var ,görüşlerimi bildireceğim diyen kayboluyor :)
  • kemal1414 kullanıcısına yanıt
    ben cevap yazdım ürünle ilgili..
  • quote:

Orijinalden alıntı: qrio

ben cevap yazdım ürünle ilgili..

bilgi için teşekkürler

ama sizin yazdıklarınız sanki harita ile ilgili :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.