Şimdi Ara

Cevap: Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
33
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

quote:

Orijinalden alıntı: TroppX

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TroppX

quote:

gidin bi turki cumuhuruyetlerde yasayin bakin size neler oluyor, yahu bende buralara gelmeden once kazaklari, turkmenleri kardes gorurdum ama arkadas onlar bizi hic sevmiyor, nefret ediyor, dovuyor, parasini caliyor, is yerine el koyuyor..vs.vs

Kazakistan, Azerbayjan felan hep boyle, insan yerine bile koymuyorlar sizi, cok cakallar, ama ayni adam turkiyeye glediginde " kardeslerim turk kardeslerim felan edebyati cekiyor bizde tav oluyorduk, bunalra karsi irkcilik felan nedir bilmeyiz ama onlar buralardaki turkelri resmen sumuruyor , cok kotu bir durum var kesinlikle onlara besledigimiz, sevgiyi saygiyi hak etmiyorlar zaten cogu burda bana niye rusyanin ucagini dusuruyorsunuz, siz kimsiniz diye cikisiyor, o sizin turkiyede gordukleriniz size yag olsun diye kardesim felan diyor , burda turklere cok kotu muamele var

bahaneleride hazir, buraya gelen turkler zamaninda kotuydu yok soyleydi boyleydi diyip salliyolar

anda bu konuda biraz yanılıyorsun bende azerbeycanda bulundum dediğiniz durumlardan biri ile karşılaşmadım tam aksine aynı bizim gibi hemen kaynaştık.
    2. kazak özbekistan gibi Türk cumhuriyetlerinin ekonomisi batıya dönük değildir doğuya dönüktür.yani senin güçlü güvenilir bir ekonomin olursa ancak lider ülke durumunu hak edersin ve arka çıkanın olur.Tam hepimiz kardeşiz ve canlarımız verirriz fakat bunlar savaş durumlarında veya buhranlarda görülebilir.uzun vadede ekonomik çıkarlar önemlidir.

yahu kardesim ben gittim ole bisey yok diye ornek vermeyelim lutfen ,https://eksisozluk.com/bakude-yasamak--5130807?a=nice burda yorumlari okuda gor her 5 dk bir polis durduruyor, adam turkde degil azeri , istanbulda yasiyor oraya akraba ziyaretine gitmis, bunun gibi binler ce ornek var ,

orda is yapmaya calis bakalim sana neler oluyor , azeriler bile gelip turkiyede calismaya bakiyorlar , sen dogu bati biseyler demissin ama alakasiz, azerbayjan Kazakistandanda, ozbekistandanda beter,

özelden genele yorum yapmak yanlış.Ekonomiyi çözemeden dünya siyasetinden anlamak güç olur.Azerbeycanı hariç tuttum fark ettiysen.kazakistan özbekistan tamamen doğu kaynaklı ekonomi üzerine kuruldur.hatta ve hatta tankları silahları abd alman ingiliz türk malı değil rus malıdır.her bakımdan teknoloji siyasi olarak menzili doğu (rusya ve çin tarafından) sınırlıdır.buna görede hareket etmek mecburiyetindeler.ha gelelim o insan tiplerini kardeşim o insan tipleri bizim ülkemizde yok mu sanıyorsun heryerde böyle şeyler var bu insnalık sorunudur.fakat bunlar millet olarak aramızı açamaz.biz ne kadar yakın durursak onlarda yakın durur.biz ne kadar mesafe koyarsak onlarda mesafe koyar.Türk halkı ırkına bağlı olarak yüzyıllardır birlik gayreti içinde zaten.bunu koparmak çok güç.Biz Türk milleti onları canımız görüyoruz eminim onlar da öyle

madem bu kadar Turkluge baglisin sana tavsiyem gel gor, buralari,

o dedigim manyak tipler evet turkiyedede vardir ama emin ol hic bir turk polisi durdurdugu kazaktan zorla para isteme yoluna gitmez, ever o kazak benden rusvet aldilar diye sikayette bulunsa kimse onu agzini burnunu 50 polisin onunde dagitip elinde avucunda ne varsa almaz, hic bir turk mahkemesi polis haklidir deyip, turst saldirdi diye karar vermez,

binlerce kazak azeri esnaf var turkiyede ve inan baglantilari yuzuden senden benden cok kazaniyorlar mitimiz, polisimiz,askerimiz gidipte her ay ya para verin yada kapatacaz demez,

cok seviyorsaniz glein kazakistana, turkmenistana, ozbekistanada gorun bakalim bunlar munferitmi yoksa her gun yasanan seylermi,

bu ulkelerdeki tek bi insan bile gelip turkiye icin kilini bile kipirdatmaz emin ol, illa 3-5 cikar ama bu ucak mevzusunda adamalar turklere saldiriyor niye rus ucagini dusurdunuz diye,, o istnabulda gorduklerin tabiki canim cicim diyecek adam bedeva turk universitesinde okuyor, yeme icme devletten, bida ulkesinde siradan halk sefil turkiyede her sey var , ve cok daha ozgur onlarin despot ulkelerine gore

ukraynadaki durum bu turki cumuriyetlerden birinde olursa , yeni baskan turk yanlisi egilse ondan sonra artik turkler icin tam kiyim baslar , misal kazakistanda halkin cogunlugu turkleri ve turkiyeyi sevmesede baskan turkiyei seviyor sayiyor, o zayade turk urunleri baya burda satiyor, turk firmalar is yapiyor , olaki yeni baskan sevmesen politik olarak ne olur hayal bile edemiyorum

birader sende biraz jeton köşeli galiba zor giriyor.lan o kadar yazdım okumuyosun galiba. senin var mı güçlü ekonomin? TL para birimini kaç ülke kullanıyor?Askeri-Ekonomik anlaşma yaptığın ülkeler batı mı doğu mu ? Teknoloji yüzün doğu da mı batı da mı ? Hukuk sistemin Doğu mu Batı mı ?
    Senin her yönün batıya bakarken gelipte doğudaki bir ülkeden sana sıcak davranmasını bekleyemezsin.Adam gidipte ulan bizim türkiyedeki kardeşlerimiz rus uçağını düşürmüş vay anasını asın bayrakları DİYEMEZ.Kazakistan dediğin ülke her açıdan rusyaya bağlı bir ülke.Aç bak bakayım haritayı sınır komşuları kim kimler var yakınlarında.Sen öyle bir şey söylediğin an Rusya İran Çin koysun ambargoyu ne oluyor.Biz Türkiyede yaşayan türkler mi yardım etcez.daha dibimizdeki türkmenleri koruyamıyoruz.Senin gibi olağan durumları düşünen insanlar ve bunlar üzerinden dünya siyasetini yorumlayan aptalların bir ülküsü hedefi gayesi olamaz çünkü takmıştır at gözlüğünü gelir burda amerikan emperyalizmi aşılar.siz birbirinizi kardeş sanıyosunuz, ama değilsiniz imajını verir.Buna sadece ahmaklar inanır.Biz bu günleri oynamıyoruz biz yüzyıl sonrasını düşlüyoruz.Bizler bugüne Kendimizi ddiğer kardeşlerimizi ayırt edip gelmedik.Bu yüzden varız.var olacağız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.