Şimdi Ara

Cevahir Turkcell Şenguller

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konu başlığında daki mağaza benim istemediğim halde 6 adet faturasız hattimi faturaliya cevirdi.
    Turkcelli aradım şikayet kaydı oluşturdum ama nafile faturalara asim yapmış. Ortalama 1000 TL gibi zararım var ne yapabilirim bu durumda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bayii senin 6 numaranı nereden biliyorda 6'sını birden faturalıya geçiriyor?

Aşım yapınca mı olayı ayıktın?

Turkcell'i engelledin de mi gelen taahhüt ve tarife sms'lerini görmedin?

En başından anlat hele bi.

• sizden onay almadan kimse sizi faturasız hatdan faturalıya çeviremez ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 24 Ağustos 2019; 18:55:47 >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Abi şimdi kimliğini verdiğin zaman tüm numaraların gözükür zaten. Şimdi benim 6 adet sim kart var genelde çocuğu kapalı lazım oldukta o sim kartlari çıkarıyorum sonra benim sim kart ihtiyacım oldu eski numaralarimdan çıkarmak istedim o şubeye gittim abi senin vergi borcun gözüküyor senin tarifeni değiştirecem dedi bende faturasız mi dedim evet dedi sonra tamam dedim. Tarife değişiyor diye benden imza istedi bende bir kaç tanesine imza attım 2 tanesine filan gerisine kendisi imza attı. İşlem bittikten sonra ben uygulamaya girdim oradan faturalı olduğunu gördüm hayırdır dedim faturalı olmuş bunlar kendisi abi ben ayarlıcam dedi ben tekrar faturasız yapacağım gibisinden herhangi ek fatura ekstra ücret gelmicek dedi. Faturalara asim olduğunu gördüm şikayet oluşturduk ama boş imzalar benim değil nasıl yapabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnoX -- 25 Ağustos 2019; 11:25:14 >
  • XnoX kullanıcısına yanıt
    Genelde Turkcell bayileri aynı olayı herkese yapıyor, sadece sen değilsin.

Hat faturalı olunca Turkcell kendi açısından aylık gelirini hesaplayabiliyor. Kontürlüde aylık gelir belli olmuyor.

Senin yaşadığın olayı bende yaşadım. "Vergi çıkmış" lafı müşteriyi kandırmak için söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Genelde Turkcell bayileri aynı olayı herkese yapıyor, sadece sen değilsin.

Hat faturalı olunca Turkcell kendi açısından aylık gelirini hesaplayabiliyor. Kontürlüde aylık gelir belli olmuyor.

Senin yaşadığın olayı bende yaşadım. "Vergi çıkmış" lafı müşteriyi kandırmak için söyleniyor.
    Valla hocam ekstradan bir tutar ödedik ama hakkım helal değildir. Tekrardan faturasiza taşıdık.
    Ayni bayiyi aradim telefon ile taşıdı
    Aynı şey başıma gelse direk savcılık işlemlerini başlatırdım ve bayiyi kendime yalvartırdım eğer gerçekten sahtekarlık varsa. Zaten evraklara atılan imzalar artık çok rahat şekilde incelenip anlaşılıyor. Sizin yerinize imza atıldıysa ki sadece 1 yere sizin yerinize imza atılmış olsa bile bayi için çok ciddi meblağda maddi zarara yol açar.
    İlgili çalışanı işten çıkarttık gibi kıvırmalara başvururlar ama işten çıkartsalar da bayi sahibi her türlü zarar eder. Bu yüzden size yalvaracaklardır emin olun.
    Benim başıma gelse kesinlikle savcılığa şikayet ederdim,tahmin ediyorum iyisinden bir cihaz sahibi olurdum bedavaya. Üstelik maddi zararınız olmuş,nasıl durup kabullenebiliyorsunuz. Bu arada durum BTK meselesi değil,savcılık tarafından soruşturulup mahkemeye sevkedilecek bir durum. Haliyle Turkcell Genel Merkezi de markasının imajının zarar görmemesi adına sizinle de görüşüp bişeyler yapmaya çalışacaktır mahkeme aşamasının olmaması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 6 Eylül 2019; 2:42:27 >

• Valla sahtekarlar abi sende git istersen istanbulda isen görürsün
    Ugraşacak vaktim yok abi
    Şişli Cevahir AVM ise,daha önce burada da yazdım ne zaman hat taşımak istesem faturasız hat yok diyorlar hep. Trump'daki Turkcell'e gidin yazmıştım burada.

• Bu tür durumlarda en iyisi savcılığa şikayet edip olayın arkadında durmak.hem diğer bayiler için hem de sizin durumunuza düşecek vatandaşlar için bir yol olacağını düşünüyorum.

• Ortada büyük bir sahtekarlık var. Turkcell yine şaşırtmadı.

Asla peşini bırakmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslinda bayilere talimat yukaridan yani Turkcell Genel Merkezi'nden geliyor. Dolayisiyla bayiler kafasina gore yapMiYor.

Bayiye gelen musteriye "Vergi çıkmış" diyerek o andaki şaşkinlığından yararlanarak faturaliya çeviriyorlar.

Çoğu abone olayi farkettikten sonra itiraz etmediği için Turkcell açısından sorun olmuyor.

Yani kısaca ortalığı karıştıran Turkcell Genel Mẽrkezi
  • Bende faturasız hat alacaktım geçen sene, faturalı yapalım dedi başta, kabul etmedim ve sistemde genel sıkıntı var dedi. Halaskargazi caddesinde ki başka bayiye gidip taşıdım. Çağrı merkezini aradım genel sıkıntı yok dedi. Sonra dönüp hesap sordum yalan mı söylüyorum diye sorunca baya azarladım. O bayiye ben güvenmiyorum. Şahsi düşüncemdir isteyen katılır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhana dün yine 1600 TL ye yakın para ödedim. Bu sefer gerçekten şikayet edeceğim nasıl bir yol izlemeliyim?

• Turkcell genel merkezi bu parayı zaten ödüyor neden talimat versin faturalı yapın diye? vergi çıkmış diyerek o anki şaşkınlıktan yararlanıyormuş da bilmem ne vergi zaten hep var olan bişey.Siz faturalıya geçtiğinizde de vergi siliniyor zaten ödeme de Turkcell'in üstüne kalıyor
    Foruma ara verdi o kişi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bayinin aboneye haber vermeden imza atma olayı yok.

Bayi personelinin yaptığı şey aslında aboneyi yakalamışken ikna edici konuşarak -bir anlamda ekonomik olacağını söyleyerek- aboneyi bir anlamda farkına varmadan faturalıya geçirme olayı. Abone daha ucuz ve ekonomik olacağını zannederek -evrakı okumadan- imza atıyor.

Yani kağıt üstünde her şey yasal. Savcılığa gitsen "imza atılmadan önce aboneye bilgi verildi" diyecek. Evrak üstündeki imza adli tıpta incelense bile imzanın orjinal ve yasal olduğu söylenebilir. Çünkü imzayı aboneden başkası atmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.