Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Cevahir'de çocuk dövme olayı

129
Cevap
0
Favori
1.753
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Cevahir'de çocuk dövme olayı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3855 Mesaj
      19 Aralık 2006 16:47:19 Konu Sahibi
      enteresan tartışmalar oluyor.

3.5 yaşında bebek ölüyor tek suçlu annesi!
      7 yaşında çocuk dövülüyor tek suçlu kaderi!

...
      |
      |
      19 Aralık 2006 16:50:26
      quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

quote:

Orjinalden alıntı: profuzman

ahahahaha ben buna gülerim, bozacının şahidi şıracı işte cevahir sülaleciğinin medyadaki maymunları, buna inananlar kendini Allah diye tanıtıp insanlardan para toplayanlara da inanır.

burdan hiç ama hiç dinden bahsedilmemiş ben sana diyorumki zaman gazetesinin haberine inanmadın al sana hürriyetin haberinin linkini verdim

hani nerede dinden bahsettiğim kısım? Allah diye tanıtan şahısları kastediosan ben olayın ahmaklığından bahsediyorum dikkat edersen. Dinle bir alakası yok, her Allah geçen yere de dini yorum diyemezsin sanırım. Ama buna dini yorum diyorsan demek ki ben farkında olmadan tarikate girmişim
      quote]

tamam olabilir ben yanlış anlamış olabilirim

ama sonuçta suçlu olan kişi 16 yaşındaki vatandaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profuzman -- 19 Aralık 2006; 16:52:07 >
      |
      |

• Yarbay
      2486 Mesaj
      19 Aralık 2006 16:51:48
      olayı din tartışmasına cevirmeyin arkadaşlar.ayrıca burada esas olan cevahir işkence ve ölüm merkezi değil.emin olun bunun gibi binlerce olay olmuştur.ama basına bu yansımış.önemli olan şuçluyu koruyan yasalar yüzünden yerleşen linç kültürü ve sonuçları.ama cevahirin yaptığı ayıp ölen 3 yaşındaki çocuk ve 16 yaşındaki çocuk için burası sirk değil demesi.siz kardeşinizle üç yaşındaki yeğeninizle gitseniz bir anlık dikkatsizlikten faydalanarak boşluktan aşağı çakılarak yakınınızı kaybetseniz ne olur?zaten üzüntüden kahrolmuşsunuz bir de sizi aşağılayarak suçluyorlar.kısa zamanda iki insan düşüpte ölüyorsa bunda bir şey var demektir.sonuçta avrupanın 2 büyük bilmemnesi çok süper çok modern falan diyerek reklam yapan bir yerde bir tane bile sağlık personeli olmaz mı doğru düzgün.binlerce insanın aynı anda gezdiği devasa bir alan.bir insan kalp krizi geçirse hemen müdehale edilmesi gerekir.
      |
      |

• Yarbay
      2324 Mesaj
      19 Aralık 2006 16:56:25
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: samplus

quote:

tamam hırsızları keselim, ama onları kesenleri napalım? doğrayalım mı? çünkü cinayete giriyor, nefs-i müdaafa da yok. hep beraber birbirimizi bıçaklayalım ki hepimiz rahatlayalım süper oh.

Hırsızları keselim öldürelim diye kimse bir şey demiyor zaten. Bu gün o 7 yaşındaki çocuk hırsızlıktan yakalandığında onu alıp ıslah evine kapatacak vatana millete faydalı bir hale getirecek bir sistem bu ülkede yok dostum. Halk ne yapsın. Bu gün evimde hırsız yakalamış olsam kesinlikle polisi aramam. Onun cezasını yakalarsam kendim veririm. Bununda neden olduğunu bir sorun kendinize. Cevabını sizde benim kadar iyi biliyorsunuz.

ama bak sen cezasını kendi veriyor diyorsun. herkes kafasındaki cezayı uygularsa ülkenin İran'dan ne farkı kalacak? Kanunların uygulanmadığından dem vuruyorsan yine senin suçun. Kanunları uygulayabilen bir hükümete oy verseydin o zaman (Bu cümlem genel ifadedir.)

Ortada uygulanacak kanun yokki. Evime giren hırsıza obana silah çekmeden ben silah çekemiyorum. Bu en küçüğü. B,raz daha detaya girerseniz kanunların bu adamları bizden daha çok koruduğunu göreceksiniz.
      |
      |

• Yarbay
      12511 Mesaj
      19 Aralık 2006 16:59:18
      quote:

quote:

quote:

quote:

tamam hırsızları keselim, ama onları kesenleri napalım? doğrayalım mı? çünkü cinayete giriyor, nefs-i müdaafa da yok. hep beraber birbirimizi bıçaklayalım ki hepimiz rahatlayalım süper oh.

Hırsızları keselim öldürelim diye kimse bir şey demiyor zaten. Bu gün o 7 yaşındaki çocuk hırsızlıktan yakalandığında onu alıp ıslah evine kapatacak vatana millete faydalı bir hale getirecek bir sistem bu ülkede yok dostum. Halk ne yapsın. Bu gün evimde hırsız yakalamış olsam kesinlikle polisi aramam. Onun cezasını yakalarsam kendim veririm. Bununda neden olduğunu bir sorun kendinize. Cevabını sizde benim kadar iyi biliyorsunuz.

ama bak sen cezasını kendi veriyor diyorsun. herkes kafasındaki cezayı uygularsa ülkenin İran'dan ne farkı kalacak? Kanunların uygulanmadığından dem vuruyorsan yine senin suçun. Kanunları uygulayabilen bir hükümete oy verseydin o zaman (Bu cümlem genel ifadedir.)

Ortada uygulanacak kanun yokki. Evime giren hırsıza obana silah çekmeden ben silah çekemiyorum. Bu en küçüğü. B,raz daha detaya girerseniz kanunların bu adamları bizden daha çok koruduğunu göreceksiniz.

evet aynen öyle saçma sapan bir kanun, ama bu durum bulunulan mekanda değişkenlik gösterir.
      eğer hırsız evin mutfak dışında bir yerindeyse olay nefs-i müdaafa'ya girer. çünkü mesela diyelim yatak odasında, bu durumda insanlar büyük ihtimalle bilinçsiz, yani uykuda olduğu düşünülürse hırsızı farkettiğinde müdahale edebilir. Ama mutfakta yakalarsanız kanunlara göre açtır ve karnını doyurmak için eve girmiştir. Böyle bir durumda sokaktaki vatandaştan hemen hemen farkı kalmıyor ama öldürmediğiniz sürece her türlü müdahaleyi yine yapabiliyorsunuz.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Not
      19 Aralık 2006 17:05:32
      burada alışveriş merkezini savunup, insanlık dışı muamelelere alkış tutanlar ancak ilgi çekmek isteyen kişiler olabilir. yazdıklarına kendilerinin de inandıklarını zannetmiyorum. cevap verip prim yaptırmayın böyle tiplere
      |
      |
      19 Aralık 2006 17:08:07
      quote:

Orjinalden alıntı: Eliminator

burada alışveriş merkezini savunup, insanlık dışı muamelelere alkış tutanlar ancak ilgi çekmek isteyen kişiler olabilir. yazdıklarına kendilerinin de inandıklarını zannetmiyorum. cevap verip prim yaptırmayın böyle tiplere

tabi tabi biz prim alıyoruz cevahirden her ay kazançların %25 bana veriyorlar ya arkadaşlar lütfen saçmalamıyalım sizin dediğiniz SALLAMIYALIM öyle bi şey yok lafınızın yalan olduğunu kanıtladım
      |
      |
      19 Aralık 2006 17:14:06
      quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

burada can taşıyor filan diye ahkam kesenler, o çocuklar onların yakınlarını bıçakladığında, veya gasp ettiğinde kimbilir neler yaparlar...

Madem bu çocukları savunuyorsunuz, inşallah onu dövenlere değil de siz savunanlar entel dantellerin yakınlarına zarar verirler de o zaman siz onlara şefkatle yaklaşırsınız

Burada can taşıyor filan diye ahkam kesen benim , o çocuklardan kimse yakınlarımdan birini bıçaklamadı veya gasp etmedi, edemezlerde. Ayrıca söz konusu olan çocuk yedi yaşında ve kız çocuğu yani tinerci gaspçı katil değil. Ayrıca hadi diyelim hırsızlık yaptı, alırsın tutanağını tutar ve polisi çağırırsın bu kadar. Kimse bu ülkede kanunları kendi koyamaz ve kanunları uygulamayaz. Burası texas veya şeriat ülkesi değil TÜRKİYE Cumhuriyetidir.

Yüksek TÜRK! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur! M. Kemal ATATÜRK
      Birde kalmış bu sözü yazmışsın. Sana şüphe ve hiddetle bakıyorum

Bu çocukları savunmuyoruz. Eğer Dinle biraz alakan varsa beddua etmenin yasak vede günah olduğunu bilirsin. Ben senin yazına cevap vermicem. "Benim hakkımda ne düşünür iseniz cenabı hak size iki katını versin" sözünü hatırlatacağım. Sanırım yeterli olur.

Entel dantel diye konuşma yapmak acaba senin gibi 8654 postu olan birine acaba yakışıyormu.

Son olarak birine bir söz söyleyeceğin vakit önce karşındakini tanı daha sonra cümleni kur. Sonradan problemler ile karşılaşmassın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 19 Aralık 2006; 16:16:11 >
      |
      |

• Yarbay
      2959 Mesaj
      19 Aralık 2006 17:18:11
      quote:

Orjinalden alıntı: sesyoksesyokdedim

KİMSENİN KİMSEYE ZARAR VERMEYE HAKKI YOKTUR.

Hırsızlık doğru, etik bir hareket elbette ki değildir ama hatayı eş değerde başka bir hata ile düzeltmeye kalkışmak da sağlıklı ve doğru değildir.

Hırsızlık psikolojik bir rahatsızlık olabilir.
      Bir de diğer bir boyutu var ki ufak bir çocuğa el kaldırmak psikolojik bir rahatsızlık değil midir?

Çok ilginçtir ablası sıfatını taşıyanlar nedense ailelerini çağırmamakta da direnmektedirler.
      Kim ne derse desin, ateş olmayan yerden duman çıkmaz da diyebilirsiniz, suçu ispat edilene dek her kişi masumdur da diyebilirsiniz ama görülmesi gereken bir gerçek var ki kimse hak ettiği yerde değildir.

Güvenlik amiri şiddete başvuruyorsa ve bu kişi amir olabiliyorsa onu amir olarak tayin eden kişinin de işine saygısını ve psikolojik durumunu düşünmek gerekir.

Bir de en olumsuz açıdan bakarak birkaç kelime sarf etmek istiyorum;
      Çocuk hırsız olabilir. Bunlar bir çete olabilir. Ama yedi yaşında bir çocuğu bu şekilde bir terbiye, ahlak çerçevesi içerisinde şekillendirmeye çalışmak bu çocuğu potansiyel suçlu yapmaz mı? Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartmaz mı?

benim yaşım 27 ve hangi yaşta olursanız olun yazdıklarınızdan dolayı önünüzde saygıyla eğiliyorum

Umarım TÜRKİYE bu insanları kaybetmez
      |
      |

• Yarbay
      2959 Mesaj
      19 Aralık 2006 17:40:03
      buyrun yapmıcaktim ama sanırım yönetim artık dur der bu olaylara
      |
      |
      19 Aralık 2006 17:41:37
      az bile yapiyorlar...dovecekler tabii!!!

hirsizlik yapmasim ozaman
      |
      |
      19 Aralık 2006 17:51:50
      Görüntüleri izlemedim.Ancak adamın yaptığı bence yanlış..Sonuçta daha 7 yaşında..Ama bir yandanda düşünmeden edemiyorum benim veya tanıdığımın başına gelse her kimse uçarım yani.ama işte hem kız çocuğu olması hem 7 yaşında olması talihsizlik diyelim..Burada suçllu olan kız değil ailesi.Ailesini bulup ağız burun girmek en iyisi..
      |
      |

• Yarbay
      2025 Mesaj
      19 Aralık 2006 19:25:38
      al işte bugun geldi çingeneler dükkana.100 kontür 13 ytl.100 ytl verdi bende 100 kontur ve 87 ytl verdim.baktı abi bune.bende deim paranın üstü.ya bişiler yap indir falan baktım çocuklarıda etrafa saldırıyo.tamam dedim al parnı sana kontur falan satmıyom aldım paramı konturumu verdim parasını.hayda baktım biyerine bişey yapmışım gibi bağışıp çağrışıyolar 4 çocuk 2 kadın.gelde vurma işte.ondan sonra bnm alın terimi gelip çalıyolar.ben öle çocuguda hamile annesinide affetmem.zaten onları kullanıyolar.bnm gözümde insan olmadıkları için affetmem.yemin ediyorum ki eğer biri gelsin zor durumda kalsın elimden geleni yaparım.memleketine gidecekse otogara kadar götürürüm.karnını doyururum.ihtiyacı olsun yetr.ama bunlar olursa affetmem.yakalarsam çakarım.bide rezillik çıkartıyolar.ondan sonra gittiler.bende bıktım.bana boşuna 7 yaşındaki çocugu savunmayın.onlar çok ustalıkla 2 milyarlık notebooku çalabiliyolar.5 milyarlk telefonları yürütebiliyolar.savunulur yanı yok.
      |
      |

nokia samsung lg motorola htc blackberry sony ericsson hepsinin tamiri ve programları simlokları mevcuttur. tüm telefonların simlocku kırılır.

• Çavuş
      83 Mesaj
      19 Aralık 2006 19:36:42
      dövecen arkadasım.senin cebine biri el atsa napıcaksın.memlekette hukukmu var.karsına alıp konusacakmısın bak bak bak bak.helal olsun adamlara.bu yasalar oldukca millet kendi yasalarını uygular.ellerine saglık o guvenlik gorevlilerinin.gidip tebrik edecem
      |
      |
      19 Aralık 2006 19:36:49
      quote:

Orjinalden alıntı: cemalefendi

al işte bugun geldi çingeneler dükkana.100 kontür 13 ytl.100 ytl verdi bende 100 kontur ve 87 ytl verdim.baktı abi bune.bende deim paranın üstü.ya bişiler yap indir falan baktım çocuklarıda etrafa saldırıyo.tamam dedim al parnı sana kontur falan satmıyom aldım paramı konturumu verdim parasını.hayda baktım biyerine bişey yapmışım gibi bağışıp çağrışıyolar 4 çocuk 2 kadın.gelde vurma işte.ondan sonra bnm alın terimi gelip çalıyolar.ben öle çocuguda hamile annesinide affetmem.zaten onları kullanıyolar.bnm gözümde insan olmadıkları için affetmem.yemin ediyorum ki eğer biri gelsin zor durumda kalsın elimden geleni yaparım.memleketine gidecekse otogara kadar götürürüm.karnını doyururum.ihtiyacı olsun yetr.ama bunlar olursa affetmem.yakalarsam çakarım.bide rezillik çıkartıyolar.ondan sonra gittiler.bende bıktım.bana boşuna 7 yaşındaki çocugu savunmayın.onlar çok ustalıkla 2 milyarlık notebooku çalabiliyolar.5 milyarlk telefonları yürütebiliyolar.savunulur yanı yok.

sen dövünce bir daha yapmayacaklarını mı sanıyorsun.
      |
      |

• Yarbay
      2025 Mesaj
      19 Aralık 2006 19:43:14
      ben hırsımı alayım bana yeter.bi daha yapamayacakları şekle getirirsem de zaten çok büyük bi rahatlamada yaşarım.ellerini kıracaksın hepsinin bi daha kaynamıcak şekilde ortalıkta dolansınlar öle.benm 1 ayımı çaldılar.ömrümden ömür çaldılar.
      |
      |

nokia samsung lg motorola htc blackberry sony ericsson hepsinin tamiri ve programları simlokları mevcuttur. tüm telefonların simlocku kırılır.
    • Yüzbaşı
      958 Mesaj
      19 Aralık 2006 19:52:58
      "Senin kıçında kazma sapı kırmak lazım" şeklindeki açıklamayı kabul etmek mümkün değil. Tıpkı "burası sirk değil, eğlence merkezi" diyen sözde yönetim kurulu başkanının dediğini kabul etmenin mümkün olmaması gibi.. Cevahire koca bir yuhh!!
      |
      |
    • Yarbay
      12511 Mesaj
      19 Aralık 2006 20:02:19
      quote:

ben hırsımı alayım bana yeter.bi daha yapamayacakları şekle getirirsem de zaten çok büyük bi rahatlamada yaşarım.ellerini kıracaksın hepsinin bi daha kaynamıcak şekilde ortalıkta dolansınlar öle.benm 1 ayımı çaldılar.ömrümden ömür çaldılar.

Çocuğu dövdükten sonra senin dükkanına 10 adam gelip seni sopalı taşlı, ağzının yüzündeki yeri değişene kadar dövse, "bir daha gücünün yettiği küçük çocukları dövmeyeceksin" dese kanun karşısında hak ararsan bozuşuruz.
      |
      |
      19 Aralık 2006 20:08:52
      quote:

quote:

Çocuğu dövdükten sonra senin dükkanına 10 adam gelip seni sopalı taşlı, ağzının yüzündeki yeri değişene kadar dövse, "bir daha gücünün yettiği küçük çocukları dövmeyeceksin" dese kanun karşısında hak ararsan bozuşuruz.

bu arkadasda gidip topunun bilmemnesine koydursa ne olacak???

sonucda arkadasin yaptigi(veya yapmak istedigi)hos degil ama yinede hakli!!!

ben hirsizin yasini masini anlamam dovulmesi serbest olmali!!!hatta anasini babasinida dovmeli bunlarin!!!

bir arkadasinda dedigi gibi kanun yoksa kanun sensindir!!!(bu ulkede kanun sucsuzlara isler ben bunu bilirim!)
      |
      |

• Binbaşı
      1529 Mesaj
      19 Aralık 2006 21:12:17
      ya arkadaşlar yapmayın ya. yaklaşık 5 ay önce 3 kişi tarafından gasp edildim ve sol baldırımdan derin ve büyük 2 bıçak yedim. 1 ay evde kıpırdayamadan yattım.bir suyu bile annemden babamdan abimden istiyordum.artık size banyo ve tuvalet ihtiyacımı nasıl karşıladığımdan bahsetmeyeyim! az "allah engellilere sabır, hidayet, derman versin" demedim.

şimdi benim şuçum neydi.ilk defa bir işe girip çalışıp kendi parasını kazanmanın mutluluğuyla evime dönerken başıma geldi bu.hemde hiç tanımadığım 3 serseri yaptı bunu.ilk önce canıma sonra malıma gasp ettiler.onların gözümün önünde kaçışları aklımdan silinmiyor.şuan görsem onların kafalarını ellerimle sıkıp kesesim geliyor.

başına gelmeyen bilmez arkadaşım.sanki o 7 yaşında dediğiniz çocuk annesinin babasının güzel güzel anlattıkları laflarla mı çalıyorlar. onlarda ailelerinden dayak yiyerek yapıyorar bu işi zaten.ha neymiş bu işi dayakla öretiyorlarmış.dayak yiyerek çalmayı öğrenen birisine laf anlatarak uslu olmasından mı bahsedeceksin.tamam dayağı kimse savunamaz ama sayalım yapmamız gereken alternatifleri..

1- çoçuğu yakalarsın ve polise teslim edersin.akabinde çocuk 2 gün süre sonra (hatta o kadar bile değil) sokağa geri salınır.bakmışsın ki çocuk tekrar seni soyuyor.hatta gasp etmişse ve sen onu polise vermişsen intikam için dnenleri bile oluyor.)

2- iş üstündeyken yakalarsın.bu sefer karşına alıp; bak olm yaptığın iyi birşey değil dersin. gel senin karnını doyurayım, seni bu "istemediğin" hayattan kurtarayım, sana iş bulayım adam gibi hayat yaşa... dersin. o da sen benim bundan sonra abimsin der. karnını doyurduktan sonra içinden "enayiye bak der" sonra arkadaşının yada tanıdığının yanına soktuğun eleman orayıda soyup kaçar ve seni arkadaşınada rezil eder..

3- çocuğu gene yakalarsın.daha karşılık bile vermeden bakmışsın ki çekmiş bıçağı seni tehdit ediyor.

4-, 5-, 6- .... uzar buu.

bana da kendinize de hikaye anlatmayın arkadaşlar. laf dinleyecek yada polisin 2 günlük ceza! sından ıslah olacak bir karaktere sahip olsalar zaten bu pislikleri yapmazlar.

öyleyse.. ona bir daha böyle birşeyi yapmamasını hatırlatacak, korkutacak veya onu adam edecek ne yapabiliriz.geriye ne kalıyor ki.

dayak atarım ben.sevdiğimden değil belki ama gerekenin o olduğu için yaparım...
      |
      |
      Sarı dalgalı saçına, yüzüne, dudağına, gülüşüne, bakışına, gözüne, endamına, eline, parmağına, sesine, ismine, yürüyüşüne oturuşuna, yanağına, gamzene, burnuna, boynuna, sarılmana, sevmene, kokuna, koynuna, sıcaklığına, herrşşeyine sana tarifsiz aşığım. Düşünebildiğim kadar hızlı konuşabilmem gerek sevgimi anlatmak için... AB RH(-)

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
SEO
son dakika
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,307
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.