Şimdi Ara

CES'de tanıtılacak Zen 2 Tabanlı Ryzen 3000 Serisi Tamamıyla Sızdı!(CES Canlı Yayın Linki Eklendi!) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
468
Cevap
12
Favori
30.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir dahaki işlemcim AMD olacak kısmetse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Paylaşımın altındaki yorumlara bakılırsa, 12 çekirdekli bir işlemci sızmış zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 4 Ocak 2019; 23:54:45 >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    oho ho yılan hikayesine döndü iş ces fuarında da cpular tanıtılım fiyatları açıklanmıycak sanki 1 denklemde ordan gelir
  • CES'te son kullanıcılar için Zen 2 mimarisi tanıtılır fakat satışa başlanmaz zaten yeni bir seri işlemci satmak istiyorsan yeni anakartlarda(biosu hazır) aynı anda satmak zorundasın. X570'ninde çıkış tarihi computex yani mayıs sonu. Eee yeni anakartlarında CES'te çıkmayacağını nereden biliyorsun dersen eğer öyle birşey olsaydı anakartlar çoktan sızmıştı. Ekimde çıkmış Z390'ların sızıntıları/görselleri mayıs'ta başlamıştı. CES'te X470 anakartlarda çalışan Zen 2 mühendislik örneği işlemcili birkaç sistem olur, 9900K ile yanyana cinebnech vs. yapılır bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 5 Ocak 2019; 3:27:14 >
    12 ve 16 çekirdek geliyor. 12 çekirdekli olarak sızan ES'nin frekansı 1,21 olarak gözüküyor. E-katalog.ru sitesinde "Factor: 40" gibi gösterilen bir bölüm vardı. Bu factor değerini "1,21" olan ES Frekans değeri ile çarptığınızda işlemcilerin boost frekanslarıyla karşılaşıyorsunuz... Rus sızıntıları da doğru AdoredTV'ninkiler de. CES'te göreceğiz. 4 gün kaldı.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    ryzen 2600g 200 dolarlık fiyatıyla navi mimarili 20cu lu olarak gerçekten gelirse konsolları
    öldürür ps4 pro seviyesinde olur
    giriş seviyesi ekran kartı pazarınıda öldürür

amd den ölümcül olaylar sinsilesi kimine göre hayal kimine göre gerçek
  • 2 GB HBM2 konmadığı sürece o GPU Bandwidth sorunuyla boğulur.
    gtx 1050 ayarında olmaz o zaman 178 dolarlık 8c 16t ryzen 3600 daha çok tercih edilecektir
  • Epeydir ilgilenmiyordum dahili bileşenler ile... Ben bıraktığımda en son 7700K'yı savunuyorduk oyun performansından ötürü :) Render için de Ryzen 1800 X diyorduk...

Eğer stok hızlar ve OC değerleri böyleyse AMD güzel iş yapmış. Intel'in vereceği karşılığı da merak ediyorum açıkçası.

Ama büyük ihtimalle 1600-2000 TL arasında piyasaya girecek Ryzen 7 - 3700X, eğer herhangi bir hata veya sıkıntı çıkarmazsa çok can yakar fiyat/performans olarak.

Helal olsun AMD'ye de. Yıllar yılı düştü düştü, iyi toparladı sonunda.

Yine de Intel'in PR kabiliyetine dikkat etmeli. O noktaya da yoğunlaşırsa gerçekten kafa kafaya bir savaş izletebilir bize iki firma.
    CES'de tanıtılacak Zen 2 Tabanlı Ryzen 3000 Serisi Tamamıyla Sızdı!(CES Canlı Yayın Linki Eklendi!)
    CES'te birkaç tane yarım yamalak X570 mühendislik örneği gösterilir o kadar, X570 eğer ceste piyasaya çıkacaksa çoktan sızmıştı, özellikle gigabyte ve asrock modelleri.

CES'de tanıtılacak Zen 2 Tabanlı Ryzen 3000 Serisi Tamamıyla Sızdı!(CES Canlı Yayın Linki Eklendi!)

X570 computex'de çıkacak.
  • bi kaç güne belli olur artık, fazla kasmaya gerek yok. Dİleğim 16/32 max çıksın ki altındaki kombinasyonlar daha uygun fiyatlara gelsin... 8 veya 12 çekirdekli işlemciler en azından 2-3 yıl herhangi bir oyunda fire vereceğine çok ihtimal vermiyorum çünkü.
    Hocam inceleme için X570 anakart yollamak isteyen bir firma dün iletişime geçti demiş adam. Computex ne zaman bakmadım ama önümüzdeki ay üçüncü nesil Ryzenler anakartlarıyla birlikte raflarda olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siannis

Epeydir ilgilenmiyordum dahili bileşenler ile... Ben bıraktığımda en son 7700K'yı savunuyorduk oyun performansından ötürü :) Render için de Ryzen 1800 X diyorduk...

Eğer stok hızlar ve OC değerleri böyleyse AMD güzel iş yapmış. Intel'in vereceği karşılığı da merak ediyorum açıkçası.

Ama büyük ihtimalle 1600-2000 TL arasında piyasaya girecek Ryzen 7 - 3700X, eğer herhangi bir hata veya sıkıntı çıkarmazsa çok can yakar fiyat/performans olarak.

Helal olsun AMD'ye de. Yıllar yılı düştü düştü, iyi toparladı sonunda.

Yine de Intel'in PR kabiliyetine dikkat etmeli. O noktaya da yoğunlaşırsa gerçekten kafa kafaya bir savaş izletebilir bize iki firma.

İntel son kozunu 9900k ile kullandı ama annesinin nikahı fiyatıyla bu saatten sonra eğer bu tablodakiler gerçekse güç olarak inteli yerle bir eder. Fiyat olarak tabloda ki fiyatlara ihtimal vermiyorum üstlerine en az 30 dolar daha koyulur diye düşünüyorum ama yinede o rakama iyi işlemci bence. Kardeşlerimi ikna edersem 8600k'yı hemen satacağım zen 2 çıkmadan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• vamp kullanıcısına yanıt
    Hocam 4 gozle bekliyorum .d

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne demek istedigini anlamadim ama haklisin gibi

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt

• ondaki grafik birimi normal ps4 den dusuk bir sey olmaz
  • https://www.youtube.com/watch?v=SByUVShVuQs

10 yıl boyunca AMD'de çalışmış, CES'te Zen 2 çıkmayacağını söylüyor.

Katılıyorum.

X570 anakartlar kesinlikle çıkmayacak(Zen 2 CPU gösterilirse sadece birkaç tane yarım yamalak heatsinki vs. olmayan mühendislik örneği anakart gösterilir, dominus extreme gösterildiği gibi). Eğer çıkacak olsaydı yukarıda ki mesajımda belirttim çoktan ama çoktan sızmıştı, hem resimleri hemde databaselerde adı geçerdi. Şu ana kadar X570 ile ilgili computex'de çıkacağı dışında bir tane bile sızıntı yok. Z390'lar Ekimde çıkmasına rağmen Mayıs'da resimleri dolaşıyordu.

Aynı şey işlemciler içinde geçerli eğer bu kadar model CES'te çıkacak olsaydı işlemcilerin model numaraları benchmark database'lerinde doluydu ama hiç yok.
    https://forum.donanimhaber.com/intel-9-nesil-hakkinda-hersey-z390-anakartlar-overclock--132837078-10

Bu konunun ilk 10 sayfasını tarihlerle incelerseniz 8 Ekimde resmi tanıtılmış Z390 ve 9. neslin mayıs, temmuz gibi tamamen sızdığını görebilirsiniz. Millet 3 gün sonra CES'te Zen 2 ve X570 çıkacağını iddia ediyor ama ne hikmetse donanım dünyasına aykırı bir şekilde hiçbir sızıntı yok.

Tamam çıkmayacak diyorsun peki hiçmi gösterilmeyecek derseniz gösterilecek; Son kullanıcı için hazırlanan Zen 2 işlemcilerin ilk gösterimi yapılacak. CES'te X470 anakartlarda çalışan Zen 2 mühendislik örneği işlemcili birkaç sistem olur, 9900K ile yanyana cinebnech vs. yapılır bu kadar. Piyasaya çıkış ise X570 ile aynı zamanda(mayıs sonu) olacak çünkü yeni işlemcileri biosu hazır anakart ile çıkarmak zorundasın.

Bunları %1 gelişim olsa bile Zen 2 alacak biri olarak yazıyorum, bende isterim CES'te piyasaya çıkmasını ama onca yılın tecrübesi kesinlikle çıkacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Ocak 2019; 14:3:17 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.