Şimdi Ara

CES'de tanıtılacak Zen 2 Tabanlı Ryzen 3000 Serisi Tamamıyla Sızdı!(CES Canlı Yayın Linki Eklendi!) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
468
Cevap
12
Favori
30.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kişi block listenizde. Bloğu kaldır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel
    Not: Çoğunlukla, dökümhanelerin 7nm işlemi Intel'in 10nm işlemine karşı 7nm'lik bir süreçle rekabet etmemektedir.
    Intel, 8 Şubat 2017'de Arizona'nın Fab 42'de 7nm'lik bir işlemde 7GB dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu. 2017 yılının Mayıs ayında Intel'in Kıdemli Araştırmacısı ve Süreç Mimarisi ve Entegrasyonu Direktörü Mark Bohr, Intel'in 7 nm düğümünün geliştirme aşamasına girdiğini ve şirketin araştırmasının 5 nm ve 3 nm düğümlerine odaklandığını doğruladı . 7 nm düğümünün detayları henüz açıklanmadı. CEO Brian Krzanich, Haziran ayında bir yatırımcı konferansında 2020 zaman diliminden bahsetti.

GlobalFoundries
    Not: Ağustos 2018 itibariyle GlobalFoundries, 7nm, 5nm ve 3nm işlemlerinin daha da geliştirilmesini askıya alacağını açıkladı.

30 Mayıs 2017'de GlobalFoundries Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CMOS İş Birimi başkanı Gregg Bartlett, güncellenen yol haritasını açıkladı. EUV yerine , şirket 7 nm düğümü için çoklu model 193i kullanacak. Şirket 2018'in ikinci yarısında 2019'da başlayacak olan seri üretim ile ilk bant çıkışını planlıyor. Bartlett, hazır olduğunda GF'nin EUVL'ye geçeceğini kaydetti.

7nm işleminde FEOL için SAQP ve BEOL için çift modelleme özelliği bulunuyor. GlobalFoundries, 14nm işlemine kıyasla 2,8 kat yoğunluk artışı ve% 40'lık bir performans artışı veya güç tüketiminde% 55'lik bir azalma olduğunu iddia ediyor. Sürecin iki versiyonu geliştirilecek: mobil uygulamalar için düşük güç versiyonu. Masaüstü ve sunucu çipleri için yüksek performanslı bir versiyon.

TSMC
    ISSCC 2017 yılında en bellek grubu TSMC mm² die 42.64 özellikli onların testi 256 Mib SRAM çip ayrıntılı. Çip SAQP kullanarak TSMC'nin 7nm HK-MG FinFET prosesinde üretildi. Aşırı kalıp, 16 nm işlem versiyonunun büyüklüğü 0.34x'dir . TSMC'nin 7nm işlem yoğunluğu, 10nm işlemine kıyasla 1.6 kat. IEDM 2016'da bildirildiği üzere minimum metal perde 40 nm'dir. TSMC, 7nm işlemlerinin% 20 performans artışı ve% 40'lık bir güç tüketimi sağlayacağını iddia etmektedir.

7nm düğümü, biri mobil uygulamalar için optimize edilmiş ve ikincisi Yüksek performans uygulamaları için optimize edilmiş iki türevi olarak sunulacaktır. TSMC, bir yıl sonra 7nm + olarak adlandırılan ve EUVL ile işlenen bazı katmanları tanıtacak ikinci bir iyileştirme süreci başlatmayı planlıyor. Bu, verimi artıracak ve fab döngü sürelerini azaltacaktır. 7nm + süreci, gelişmiş güç tüketimini ve ilk nesil 7nm prosesi üzerinden% 15-20 alan ölçeklemesi sunacak.

Samsung
    Samsung, 7nm düğümü için EUVL kullanacak ve bu yeni teknolojiyi on yılı aşkın bir süredir geliştirdikten sonra ilk tanıtacak. 24 Mayıs 2017'de, Samsung güncellenen yol haritasının bir basın bültenini yayınladı. ABVL'nin piyasaya sürülmesindeki gecikmeler nedeniyle Samsung, 10nm ile 7nm arasındaki boşluğu doldurmak için 8nm LPP adlı yeni bir süreci tanıtacak. İşlem, EUVL kullanılmadan üretilecek ve biraz rahat transistör boyutuna sahip olacak.

CES'de tanıtılacak Zen 2 Tabanlı Ryzen 3000 Serisi Tamamıyla Sızdı!(CES Canlı Yayın Linki Eklendi!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 7 Aralık 2018; 18:33:0 >

• Hardware unboxed'u izledim bu paylaşılan speclerdeki hem cpu hem de gpuları mantıklı bir şekilde eleştirmiş.
    Kısaca amd 7nm tanımını yaparken aynı ısı değeri için 1.25x clock speed demiş. Yani bu yorumdan yola çıkarsak tüm çekirdeklerini 4ghze boostlayan bir r5 2600x 95w tdpye sahipse 6c/12t 3000serisi ryzen 5ghz all core yapabilmeli. Bu listede clock speedler ile çekirdek sayılarının artışı neredeyse işlemci gücünü 2kat arttırmış ama tdpler hiç gerçekçi bir oranda artmamış diyor.
    Navi mevzusu ise zaten başka bir sıkıntı. Çok sevilen amd 12nm rx590 gpuyu 280dolar msrp üzerinden satışa çıkarmışken 250 dolar üzerinden rtx2070 ile kapışacak bir gpuyu (rtx2070 ağırlıklı olarak 550-620usd bandında satılıyor malum) satması oldukça şaçma olur diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Üretebilirse mi yine cahilce bir fanboy yorumu

AMD nin intelden ayrılan bir çalışanlardan oluştuğunu unutmayın yani sen kısa donla gezerken adamlar işlemci yapıyordu

Ben Intel olsam bende 14nm altını uretmem nede olsa rakibim yok , rakip beni geçerse ben yine onu geçerim

Şirketler kâr için çalışır

7nm Intel elbet çıkaracaktır ama 3-4ghz gibi hızlar asla olmaz , benim 14nm islemcim 5.2ghz görüyor düşünün 7nm de siz 4ghz sürünürken ben muhtemelen 7-8ghz ile masaüstü göreceğim , fanboyluk kötü ama olsun belki size inanan bir kaç kişiyi çöp AMD sahibi yapabileceksiniz baksana AMD çalışanı gibi forumda mesai yapıyorsunuz

Adamlar yeni nm işlemci üretemeyeceğiz deyip eski 8xxx serisine hayvan gibi zam yapmadı mı? Intel tıkandı artık gözünü aç ryzen 3xxx serisi çıkınca inteli toprağa tamamen vereceğiz ve umarım o toprak altında sende olursun da seni artık buralarda görmeyiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

quote:

Üretebilirse mi yine cahilce bir fanboy yorumu

AMD nin intelden ayrılan bir çalışanlardan oluştuğunu unutmayın yani sen kısa donla gezerken adamlar işlemci yapıyordu

Ben Intel olsam bende 14nm altını uretmem nede olsa rakibim yok , rakip beni geçerse ben yine onu geçerim

Şirketler kâr için çalışır

7nm Intel elbet çıkaracaktır ama 3-4ghz gibi hızlar asla olmaz , benim 14nm islemcim 5.2ghz görüyor düşünün 7nm de siz 4ghz sürünürken ben muhtemelen 7-8ghz ile masaüstü göreceğim , fanboyluk kötü ama olsun belki size inanan bir kaç kişiyi çöp AMD sahibi yapabileceksiniz baksana AMD çalışanı gibi forumda mesai yapıyorsunuz

Adamlar yeni nm işlemci üretemeyeceğiz deyip eski 8xxx serisine hayvan gibi zam yapmadı mı? Intel tıkandı artık gözünü aç ryzen 3xxx serisi çıkınca inteli toprağa tamamen vereceğiz ve umarım o toprak altında sende olursun da seni artık buralarda görmeyiz

Alıntıları Göster
    Doğruları söyleyeni bu ülkede sevmezler bilirim , AMD 7nm üretebiliyor da Intel üretemeyecek mi kralını yapar 8ghz turbo boost ile sana el sallarim dikiz aynasindan AHHAHAHA

• quote:

Doğruları söyleyeni bu ülkede sevmezler bilirim , AMD 7nm üretebiliyor da Intel üretemeyecek mi kralını yapar 8ghz turbo boost ile sana el sallarim dikiz aynasindan AHHAHAHA

Darboğazdan dolayı el sallayabilirsen sallarsın, bende o ara twich yayınımı açıp oyunda keyfime bakarım.

Edit: Bu arada sıvı soğutmanı ben hediye ederim, para sorunum yok çok şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-Dylan -- 7 Aralık 2018; 19:03:58 >

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Hocam intel'in tıkanmış bitmiş işlemcisini korumayı bırak artık kendinizi çok komik durumuna düşürüyorsunuz bir anlamı yok. Ryzen'ler bu savaşı çoktan kazandı Core'lar bitti bunu anlayın artık Ocean Cove çıktığında intel tekrar dirilecek Ryzen 3000 serisi gömme işlemini tamamlamış olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 7 Aralık 2018; 19:10:33 >
  • quote:

Hakikaten twich yayını açında o sıfatı bir göreyim AHAHAHAAHAH

Erkeksen yüzyüze görüşelim o kadar çekimsersin ki profilin bomboş tıpkı beynin gibi :)

• Dostlar iki firmada biz müşteriler için gerekli,bir intel bir amd daha iyi olsunki tekel olması bu piyasa,rekabet olsun fiyatlar düşsün.bu işlemcilerin kralını amd de yapar intelde yapar,ancak müşteriye her yıl 0.2-0.3 arttırarak vermek dururken(sürekli kazanmak) neden bir yılda böyle bir arttırım yapsın anlamış değilim..

Not:sistem kuruyorum bu olaylardan sonra sadece ekran kartı-anakart almadım elimde işlemci var onuda kullanmadan sıfır bir şekilde satarım amd bu kartları çıkarırsa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

quote:

Hakikaten twich yayını açında o sıfatı bir göreyim AHAHAHAAHAH

Erkeksen yüzyüze görüşelim o kadar çekimsersin ki profilin bomboş tıpkı beynin gibi :)

Alıntıları Göster
    Yüzyüze mi görüşelim? Erkeksem mi?

İstersen el ele Caddebostan sahilde gezelim ahhaha

Ne çocuk bunlar ya

Edit

Benim Facebook Instagram vs gibi sosyal medya hesabımda yok o kadar boş bir insanım tabi sana göre hahahahah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 7 Aralık 2018; 19:22:37 >

• Hocam hemen işlemci almakla hata yapmışsınız biraz bekleseydiniz Zen 2'lerin çıkmasını bekleseydiniz...
  • Dostum kardeşim abd de yaşıyor ona aldırdım zaten ucuza geliyordu hertürlü.burda satsam bile zarar etmem yani..

Ekran kartıda 2080 almıştım iptal ettim ama yine msi duke 2080 alıcam gibi,amd ekran kartında bana hiç güven vermiyor.gerçi rtx de ortada ama.rtx için değilde normal performansı bile gtx1080ti dan iyi oldugu için tercih edicem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Zen 2'yi seçmemin sebebi özellikle 7 Nm olmasıdır ve 10 sene rahat götürür Navi'yi seçtim oda 7 Nm diye AMD'nin herşeysi kaliteli AMD'den şaşmayacaksın Nvidia alan bir kaç gün sonra bozuluyor ben asla bulaşmam.
  • quote:

Yüzyüze mi görüşelim? Erkeksem mi?

İstersen el ele Caddebostan sahilde gezelim ahhaha

Ne çocuk bunlar ya

Edit

Benim Facebook Instagram vs gibi sosyal medya hesabımda yok o kadar boş bir insanım tabi sana göre hahahahah

hocam kahkaha attım valla:)

• Hocam çok şanlısınız inşallah bilgisayarınızı tamamlarsınız saygılar...
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    10nm diye onca teraneden sonra ola ola 8218u diye komik bir çift çekirdekli işlemci çıktıktan sonra ben ciddiyeti tamamen bıraktım. Vahim bir tablo içerisinde şimdi de 7nm için yağmur duasına çıkılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.