Şimdi Ara

CES 2014: Sony Xperia Z1 Compact resmiyet kazandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
4.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aldığı telefonun su geçirmeme özelliği var diye musluğun altına sokanlar var. Bu tür şeyler kalksın yoksa daha çok kişinin canı yanacak
  • giriş fiyatı düşük olursa tutar
  • Sony bu cihaz ile ufak boyutlu nasıl yapılırmış herkese göstermiş oldu.. Özellikle mini diye plastik, adi lite cihazları kullananlar birde buna bakın isterseniz.. Iphone boyutlarına yakın olup bu kadar güçlü donanımda olan ilk ve tek cihaz.. Yine ben küçük seviyorum ama donanımı güçlü olsun diyorum, bunu Iphone yapıyor diyenler, çok büyük telefonlardan hoşlanmayanlar için tercih edilebilecek bir telefon..
  • HTC One dan önce Optimus G var. One ın performansı vasat kalır bu telefona göre. Optimus G de aldığım performansı düşünüyorum da bu telefon uçar büyük ihtimalle 720p ekranda.
  • Bizdeki insanlar nankör niteliksiz kasaya sahip iPhone 5 kasasındaki çerçeveye bile laf etmeyen DH üyeleri Z1 mini çerçevesini çok buluyor. Arkadaş madem çok biliyorsun sen yap su geçirmez 2300mah bataryayı 4.3'' ekranlı alüminyum kasaya sen sığdır. Samsung GS3 plastik incecik niteliksiz kasaya bile 2100mah 4.7 inçte anca sığıyor. Hem tatlı hem tuzlu bi arada olmaz birşeyi istiyorsan diğer istediğin şeyden fedakarlık edeceksin.http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z1-Compact-size-comparison-David-against-Goliaths_id51063
    sen neyin kafasındasın pardon z1in incelemesini izlediysen dh editörleri bile demişki suya dayanıklılık mı yoksa daha iyi ahize şık tasarım vb mi bakınız lg g2 çerçevesi adamlar yapmış ekranı küçült pili küçült olsun bitsin biz mi istedik telefon suya dayanıklı olsun diye

• Çerçeveler tutuş ergonomisini ve dayanıklılığı arttırıyor.G2 gibi ilk düşmede pert olmuyor yanlış dokunmaları engelliyor video oyun vs. gibi olaylarda.Sanal tuşlar kaybolduğunda nereden tutacaksınız cihazı?Çoğu telefonda olmayan çift aşamalı denklansör tuşu var basarken parmağını fotoğraf makinesi gibi o boşluğa koyup çekeceksin...Aynı çerçeveler iphoneda bi çok lumiada da var ama kimse gelip bu muhabbeti yapmıyor ilginç...Bide sanal tuşu ekrandan saymayıp bu 4 inch diyenler var...sanal tuşlar yok olunca ne oluyo peki?Şu an japonyada 5S satışlarını geçmiş bi ara docomoda haberi yapılmıştı iphone sonyyi kendi evinde geçti diye...

• sony yapar aga

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Önce zahmet edip hesap kur sonra cevap yaz. DH editörleri parayı sokaktan topluyor su geçirdiğinde , oksitlendiğinde , düştüğünde masrafını DH editörleri karşılamıyor.
  • o ekrana o ataryayla gayet iyi. kusursuz bir sony geliyor sanırım. Applevari saçma bir fiyat çekmezlerse ki kamerya bakılırsa öyle gibi para vermeye layık olacak
  • tasarım yine berbat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu TFT inadında vazgeçmedikçe "benim için" hiç bir sony telefonun gözümde değeri olmayacak. GM Discovery de bile IPS ekran varken sen çıkıp 2200 e sattığın telefona bile TFT koyuyorsan bu müşteriyi kazıklayıp aptal yerine koymaktan başka bir şey değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SturdyHead

Aldığı telefonun su geçirmeme özelliği var diye musluğun altına sokanlar var. Bu tür şeyler kalksın yoksa daha çok kişinin canı yanacak

isteyen istedigi kadar soksun suya hocam bu alet adi ustunde su gecirmez telase gerek yok :D birde su gecirse nolcakki aldigin gibi gøturup yenisini alacakasin"neymis su kacmis" al yenisini al ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fetter

quote:

Orijinalden alıntı: SturdyHead

Aldığı telefonun su geçirmeme özelliği var diye musluğun altına sokanlar var. Bu tür şeyler kalksın yoksa daha çok kişinin canı yanacak

isteyen istedigi kadar soksun suya hocam bu alet adi ustunde su gecirmez telase gerek yok :D birde su gecirse nolcakki aldigin gibi gøturup yenisini alacakasin"neymis su kacmis" al yenisini al ;)

Ahh keşke dediğin gibi olsa. Maalesef telefon su geçirdiği zaman kullanıcı hatası diyorlar ve 500 TL tamir parası verdiğinle kalıyorsun. Üstelik sitelerindeki resimlerde hep havuzun içinde falan telefonlar. Hadi tamam dediğin gibi olsa 10 gin 20 gün servisi beklemeye değer mi üstelik yeni telefona. Yağmurun altında zaten hiç bir telefon su geçirmediğine göre bu özellik fasa fiso.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eXaline kullanıcısına yanıt
    Ekran IPS diye biliyorum.
  • telefonun Almanya fiyatına göz atacak olursak; Amazon.de söz konusu ülkede Xperia Z1 Compact'ı 499€'dan satışa sundu. Aynı fiyat Sony Store mağazasında da karşımıza çıkıyor.
    Ülkemiz para birimine çevirdiğimizde 1.470 liralık bir fiyat karşımıza çıkıyor.
    Telefon İngiltere ise unlocked-mobiles tarafıdan 439 sterline (1.567 lira), Clove perakende mağazasında ise 430 sterlinden (1.535 lira) ön siparişe açıldı.

Şubat/mart döneminde ülkemizde de satışa sunulması beklenen Xperia Z1 Compact muhtemelen 1800 lira civarında bir fiyata sahip olabilir.
  • evet 1700 ve üzeri rakamdan girerse ülkemize bir espirisi kalmaz bu telefonun. 1300 - 1400 olmalı max bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXaline

Şu TFT inadında vazgeçmedikçe "benim için" hiç bir sony telefonun gözümde değeri olmayacak. GM Discovery de bile IPS ekran varken sen çıkıp 2200 e sattığın telefona bile TFT koyuyorsan bu müşteriyi kazıklayıp aptal yerine koymaktan başka bir şey değildir.

Ekran zaten Triluminous IPS ekran, bu neyin kafası.
  • @Aquess
    Evet gerçekten de öyleymiş. Abisinde TFT olunca ve uzun bir süredir de telefonlarında TFT kullanınca, bana psikolojik olarak compact ın inceleme resimlerinde de ekran TFT gibi gelmiş kusuruma bakmayın.

@Illustrious.
    Bravo fanboycuk ibretlik tespit yapmışsın, o avatarıda kullanmaya devam et ileride sony den iş teklifi de alırsın. (Üste yazdığımla bu yazdığımın seviye farkını kendi yazdığınla doğru orantılı olarak karşılaştırabilirsin.)
  • eXaline kullanıcısına yanıt
    Yok canım ne kusuru ben de TFT sanıyordum IPS olduğunu öğrenince çok şaşırdım, Sony doğru yolu buldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXaline

@Aquess
    Evet gerçekten de öyleymiş. Abisinde TFT olunca ve uzun bir süredir de telefonlarında TFT kullanınca, bana psikolojik olarak compact ın inceleme resimlerinde de ekran TFT gibi gelmiş kusuruma bakmayın.

@Illustrious.
    Bravo fanboycuk ibretlik tespit yapmışsın, o avatarıda kullanmaya devam et ileride sony den iş teklifi de alırsın. (Üste yazdığımla bu yazdığımın seviye farkını kendi yazdığınla doğru orantılı olarak karşılaştırabilirsin.)

Afedersinde benim avatarım da Sony yazmasının, Sony'den iş teklifi alıp almamanın konu ile ne alakası var. (Kaldı ki senin haddin değil bunu yargılamak, bunu yorumlamak, üstüne vazife olmayan şeylere burnunu sokma)

Sen hem utanmadan bilmediğin konu üzerinde Sony'i eleştriyorsun, hem cahil cahil yorum yapıyorsun, -sana doğru olanı söylüyoruz-, hem de utanmadan kendini komik duruma düşürüp üste çıkmaya çalışıyorsun, konu ile alakasız saçma sapan şeyler yazıyorsun.

Düşünmeden yazıyorsunuz, yanıtını alınca cevap veremiyorsunuz, sonra da böyle ucuz, içi boş numaralarla sıyrılmaya kalkıyor; kendinizi rezil rüsva ediyorsunuz, sonra sizin adınıza ben utanıyorum, yazık diyorum. Kısacası, tamam de geç, sıvamaya gerek yok!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.