Şimdi Ara

CERRAHPAŞA TIP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
13
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> CERRAHPAŞA TIP
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    70 Mesaj
    CERRAHPAŞAYI AYRINTILI TANITACAK AVANTAJLARI DEZANVATAJLARINI BİLEN VARSA YAZABİLİR Mİ??

|
    |
    bildiğim kadarını söyleyeyim, istanbuldasın istanbulu gezemiyorsun, tus başarı oranı yüksek, ingilizce kısmında hocalar slayttan anlatıp geçiyor aynı hoca türkçe kısımda espri bile yapıyor. türkçesini tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

CERRAHPAŞANIN BİNALARI ÇOK ESKİ ANKARA TIPTA DÜŞÜNÜYORUM ÇOK ARADA KALDIM
    |
    |
    iamsonasty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: headshooter3821

quote:

bence bunu daha çok ankara vs istanbul olarak düşün, çünkü sonuçta seçeceğin bölüm tıp.

öte yandan orada okuyan tanıdıklarımdan göre ankara üni. çok zormuş.

HOCAM CERRAHPAŞAYI GEZDİM DE ORTAM HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL YANİ.SEN GÖRDÜN MÜ BİLİMİYORUM
    |
    |
    iamsonasty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HOCAM CERRAHPAŞAYI GEZDİM DE ORTAM HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL YANİ.SEN GÖRDÜN MÜ BİLİMİYORUM
    quote:

ben ne tıp istiyorum, ne de puanım o kadar yüksek, sadece oralara giden tanıdıklarımdan yola çıkarak konuşuyorum. ortam iç açıcı değildir, ama ankaranın ve istanbulun iç açıcılık oranlarını da karşılaştırmak istersin belki. şahsen cerrahpaşa türkçe ve çapa tercih ederdim, eninde sonunda o kadar yüksek puanlı tıplar arasında yanlış tercih diye bir şey söz konusu değil. çok çalışırım diyorsan ankara tıp tercih et derim, nasıl olsa hepsi doğru tercih biraz da nefes alayım diyorsan cpaşa türkçe ve çapa (hangisi daha yüksek bilmiyorum)

|
    |

• Er
    13 Mesaj
    Kardeşim cerrahpaşa hakkında sormak istediklerini cevaplayabilirim.. Öncelikle istanbulu oldukça rahatlıkla gezebilirsin bu cümlemden tatmin olmadıysan detaylı olarak anlatabilrim.. Aynı ikilemde zamanında ben de kalmıştım. Ankara tıpı da gezmiştim vaktiyle.. binaları, amfileri bizimkinden daha yeni daha güzel kabul ediyorum.. Fakat bahçesine çıktığım zaman dağ,taş,binadan oluşan ankara manzarası içimi karartmıştı haliliyle marmara denizi manzarasını tercih ettim.. Yani bi bakıma ankara tıp-cerrahpaşa arasında tercih yapmak yerine istanbul-ankara arasında tercih yaptım.. Bugüne kadar da hiç ama hiç pişman olmadım.Yıkık dökük binaların aslında çok da ehemmiyetli bir şey olmadığını anladım. eğitim kalitelerini karşılaştıramam sonuçta ankara tıpta okumadım. sadece sistemlerini karşılaştırabilirim dilersen.. ama cerrahpaşanın kalitesinin tatmin ettiğini açık olarak söyleyebilrim. 20 kere daha tercih yapacak olsam EĞER TIP YAZACAKSAM cerrahpaşa tek geçerim

• Çavuş
    59 Mesaj
    istanbulu gayet rahat gezebilirsin. ben de cerrahpaşada okuyorum ve istediğin soruları özelden cevaplayabilirim. okul çok merkezi bi yerde toplu taşımayla şehrin önemli semtlerine ulaşım kolay. ben de hacettepe cerrahpaşa arasında kalıp istanbul'u ankara'ya açık ara tercih edeceğim için cerrahpaşa yazmıştım

merabalar ben de ankara ya da cerrahpaşa/çapa seçecem nevşehirde oturuyorum ankara yakın olduğu için ailem ankaraya git diyor ama gönlümden cerrahpaşa geçiyor binaları falan döklüyor diyorlar bir de akademik kadrosunda dağılmalar oldu diyolar doğru mudur? bir de istanbula gittiğimde babam bana en fazla 1000 tl gönderebilir orada yaşayabilir miyim ne dersin? burs imkanları falan yüksek mi
    |
    |
    fuse6 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

binaları dökülüyor muhabbeti eğitim kalitesini etkilemeyen bi konudur evet okulun binaları eski ancak bunun benim açımdan pek bir önemi yok. akademik kadrosundan özel okullara geçenler elbette oldu ancak internet sitelerinden ulaşılabilir bu kadrolara ve hala en güçlü akademik kadroya sahip okullardan biridir cerrahpaşa. yani burada hoca sıkıntısı çekmezsiniz alanlarında önemli birsürü prof. vardır derslerimize giren ve sizde de böyle olacaktır. burs imkanları biraz sana bağlı ne kadar çok araştırıp çok başvurursan burs alma şansın yüksektir ancak 1000 lirayla geçinebileceğini düşünüyorum standartların çok yüksek değilse. 1000 lira üstüne mesela sadece kyk'dan kredi almayı düşünsen 1320 lira olur ki ben o kadar paraya rahat geçiniyorum 2 arkadaşımla beraber 3+1 evde yaşıyoruz
    |
    |
    Darkblue40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

istanbula gelmek ailem açısından da zor olacak çünkü nevşehirdeeyiz ankara tıpa gitsem bi pişmanlığım olur mu neden cerrahpaşayı ankaraya seçmeliyim Not: Kararsızım
    |
    |
    fuse6 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ankara hakkında detaylı bilgiye sahip değilim ama bence öncelikle hangi şehirde yaşamak istediğini iyice bi düşün çünkü 6 yıl kısa bir zaman değil ve nerede yaşayacağın senin için ne kadar önemli?
    |
    |

cerrahpaşa ile ilgili şunları söyleyebilirim sana. istanbul bi kere ankara'dan açık ara daha güzel bi şehirdir sosyal olarak. ilk 3 sene yazın net 3 ay kışın da 40 gün tatilin olacak ondan sonra zaten eve pek gidemeyeceksin ancak ilk 3 sene kendine vakit ayırabileceksin boş zamanlarında. istanbulu bilmek avantaj olabilir uzmanlık için kongreler sonuçta daha yoğun olarak burada. dediğim gibi en büyük avantaj olarak şehir konusunu görüyorum diğer konularda da yorum yapacak bilgim yok ankara hakkında
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
SEO
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.