Şimdi Ara

Çerçevesiz Asus Pegasus 4S duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son dönemde çerçevesiz olarak tabir edilen akıllı telefonlara büyük bir ilgi var. En ucuzundan en pahalısına kadar her segmentte ince ekran çerçeveli modeller yer alıyor. Asus da bu trendi kaçırmadı.

Asus Pegasus 4S ne sunuyor?

Firmanın yeni duyurduğu Asus Pegasus 4S modeli 5.7 inçlik 1440x720 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. 18:9 görüntü oranına sahip ekranın hem yan hem de alt üst kenarları oldukça ince. Bu bakımdan daha kompakt bir gövdeye yerleşiyor.

8 adet Cortex-A53 çekirdekli MTK6750T yonga setinin güç verdiği modele iki farklı seçenek eklenmiş. 3GB RAM barındıran seçenekte 32GB depolama kapasitesi var. 4GB RAM barındıran seçenekte ise 64GB kapasite yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Apple ile mücadele Qualcomm’un belini büktü

Arka kısımda 16MP+8MP çözünürlüğünde çift kamera kombinasyonu daha kaliteli çekimler için geliştirilmiş. Ön kısımda da 8MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut. 4030mAh kapasiteli bir batarya barındıran telefon Android 7.0 ile piyasaya çıkacak.

Asus henüz bir fiyat belirtmedi ancak telefonun donanımı 150$’lık çerçevesiz Oukitel modeline oldukça benziyor. Bu bakımdan 200$ bandında bir fiyat etiketi uygun olabilir.

Genelde çerçevesiz akıllı telefonlar oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip. Başta Çinli firmalar olmak üzere alt seviyeye de bu tasarımı sunmak için yoğun çaba sarf edenler var. Asus da bunlardan birisi. Bakalım ucuz çerçevesiz telefonlar yeni bir trend başlatabilecek mi?

• S8 mi lan o
  • Tasarım güzel olması bisey degil su cihazlara android 8.0 la çıkması zor olmasa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütfen artık şu telefonlara çerçevesiz demeyi bırakın. Bir telefonda, yanlarda olmasa bile altta veya üstte çerçeve varsa o telefon çerçevelidir kardeşim. Kamera teknolojileri izin vermediği için, gerçek bir çerçevesiz telefona daha uzun zaman var. Kaydırmalı kasalarla kamera konumuna eğreti bir çözüm aransa bile, ben gerçek anlamda çerçevesiz ve yekpare kasalı olan telefonların çıkışına uzun bir zaman olduğunu düşünüyorum.

• Fiyatı ve Bataryası dikkatimi çekti. Keşke SD 625 kullansalarmış, fiyatı az bir miktar yukarı çekmesi gerekse bile.

• alito kullanıcısına yanıt
    Çerçevesiz demek için illaki gerçekten çerçevesiz olması gerekmiyor. Yaşın küçük değilse bu dediğimi anlarsın. Derin anlamı olan bir şey söylüyorum.
  • En fazla Android 7.1 güncellemesi alır sonra da güncelleme almaz. 8 ile çıkarmaları gerekirdi telefonlarda Asus güncelleme konusunda çok zayıf.

• snapdragon 625 e 500 euro isteyen firmadır asus pek umutlanmayın fiyat konusunda ama telefon tasarımı güzelmiş.
  • Ekran kasa oranını merak ediyorum tam bilgi verilmemiş herhalde firma tarafından ama 4030 mah pil ve tasatım iyi 64 gb ve 4 gb ram ile iş görür.. Mesele kaç kez güncelleme alacağı Redmi Note 4x 'e rakip olabilecek mi??

• Oyle bir arka plan kullanilmis ki telefonu secmekte zorlaniyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefonlar ha bire büyüyor talepler de bu yönde olmalı. Acaba sadece ben mi küçük telefon istiyorum diye düşünmeye başladım. S4 Mini oldukça kullanışlıydı. S8 gibi ekran kasa oranı yüksek olan fakat 4 veya 4.5 inçlik bir telefon olsa da cebimizde koca koca telefonlar taşımak zorunda olmasak. Mesela Iphone 4 gibi kibar ince ve çerçevesiz.

• xiaomi ilk çerçevesiz seramik simsiyah teleffonu yaptığında eleştiriliyordu sonra apple, samsung bi yaptı bütün firmalar yapmaya başladı.

• MTK6750T (MediaTek) ten sonrasını okumadım hatta bilgisayarı yeniden başlatıp format attım.

• Bir telefonun çerçevelerinin ince olması için ekranının 18:9 oranlı mı olması gerekiyor? 16:9 olamıyor mu? Bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum. Samsung ileride çubuk gibi telefon yaparsa, herkes de aynı formata geçerse millete telefon diye çubuk kraker satacaklar. Ülkemizde telefonlar çok tuzlu zaten. Tam olur.

• Şekli iyi de fiyatına Allah sabır versin :(

• Doğru düzgün bir fotoğrafı yok mu?

• İphone mu samsung mu karar verememişler. Ortaya karışık bir şey olmuş bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mediatek işlemci ve 720p ekran... Asus yapacağını yapmış galiba uygun fiyata çöp

• aslında bahsedılen fıyata guzel bır telefon fakat keske snapdragon olsaydı , cunku 4030 bataryada gayet kullanıslı olmus,asus genelde hızlı sarj destegı koymuyor eger bu hızlı sarj destegıde olursa bu cıhaz 1500 lıra altında bence alınabılır bır model

• "Asus Pegasus" güzel kafiye olmuş. Zenfone falan demeden en başından beri şu adı kullansalar şimdiye pazarlama açısından daha ileride olurlardı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.