Şimdi Ara

Çerçevesiz amiral gemisi Nokia 8'in posteri göründü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ön tarafs nokia logosu fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android nokia icin neden 1000.00€ uzeri verilsin.
    nokia genelden farkli olmali, yeterli veya yetersiz !

gsmarena.com daha alt ozellikli nokia 9 'a deginmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Kamera kısmı neden o kadar uzun acaba?

ermesi icin tabiiki !
  • Ucuz olmazsa satmaz 500 lira ucuza vermesi lazım aynı donanımı
  • Kamera kısmı itici duruyor. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Xiaomi telefonların arkasını çok beğeniyorum...
    Çerçevesiz amiral gemisi Nokia 8'in posteri göründü

• quote:

Dedikodulara son noktayı HMD Global'in resmi basın bildirisi koyacak olsa da o zamana kadar sizi megul edebilecek yeni bir haber var.

Bu ne biçim bir habercilik anlayışıdır! Bizi ne diye meşgul etsin, belli ki seni meşgul etmiş ki haber yapmışsın.
    Orada "sizi" değil, "bizi" kelimesini kullanmalıydın kardeş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşam yatarken düşünmüştüm video kayıta alırken telefonlarda yan çevirince tam ortadan çekemiyorum diye. Böyle arkasında kamerasinin yerini degistirebilecekleri bı kızak sistemi tarzı bişey yapsalar diye. Acaba o yüzden olabilir mi o kısım ? Tam kafamda hayal ettiğim yapıya benziyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Alt ve ustten de cercevesiz olsaydi o zaman cercevesiz denilirdi . Yanlardan cercevesiz demek gerek . Goz var nizam var. Kelime oyunlari ile kimse kandirilamaz ..

Ukalalık değil sadece bilgi amaçlı " Göz var izan var " Yani göz görüyor akıl anlıyor gibi.
  • volga tuygun V kullanıcısına yanıt
    nizam kullandim. Yani duzen manasinda.

Cercevesiz denilince duzen ( nizam ) olarak akla heryerinde ayni nizam beklentisi olusur demek istedim .

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts&view=bts&kategori1=verilst&ayn1=bas&kelime1=Nizam

izan kelimesi vurguma alakasiz kaliyor ... izan : anlayis .
  • Foxconn, iPhone tecrübesi ile Nokia'yı yeniden zirveye taşıyabilir.

• Telefon tam karizma olmuş. Samsung dan kurtuldum. Koşa koşa NOKIA'ya geçerim.

• diğerleri tutmadı belki bu tutar, hadi bakalım nokia elini görelim
  • Nokia'nın geri dönmesi güzel oldu
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bir deyiş kullanacaksan onu doğru şekilde kullanman gerekir. Türkçe'de deyişler değiştirilmeden kullanılan kalıplardır. Ha sen o deyişin söylediği şeyi anlatmak istemiyorsan, bir zahmet kendi kelimelerini kullan. Ve bir deyişi, kelimeyi yanlış biliyorsan düzeltildiğinde öğrenmeyi dene, üste çıkmaya çalışma. Bu sözün doğrusu "Göz var, izan var."dır. "Göz var, nizam var." ise çokça görülen yanlış kullanımdır. Boşuna açıklama getirmeye çalışmak yerine hatanızı kabul edip, bundan sonra bu sözü kullandığınızda doğru şekilde kullanıp rezil olmamanızı öneririm. Çünkü bunu yanlış kullanan ilk kişi değilsiniz, kelime bilgisi yeterli olmayan bir çok kişi bu deyişi bu şekilde kullanıyor.

• Buzdolabı gibi

• asterisk* kullanıcısına yanıt
    O pekcok kisi dediklerin beni ilgilendirmiyor.

Rezil olma kaygisi tasimiyorum . Zaten Turkce olmayan bir klavyeden yaziyorum. Elestirilecek veya ustunde tirenecek seyler varsa o halde birsuru hatalar vardir ...

Burda onemli olan ne anlasildigidir .

Burasi TRT veya TDK kurumu degildir veya forumda rezil olmama gibi bir kaygim olustugumu pek kisiler uzerindne tumden gelimle sahsimi sozde elestiremezsin ...

Benim icin herzaman anlasilmadi. Belli ki cok iyi anlasilmisim ... Gerisi hikaye benim icin...

Ne guzel de bir topluluk cokluk olusturmussun bir cok kisi varmis ilk degilmisim :D ....

Onemli olan tekrarliyorum anlasilmadir bunun kaygisini yasarim . Gerisi hikaye ...

Sana odev :

Dilde sadelesme akimini Osmanli nin son donemlerinde baslandi ve Ataturk donemine kadar ne hayaller beklenmisti ne aci gerceklere razi olunmus bir ogren ...

Goren de cok hasassin sanacak ... Gerci bu isin uzmanlari yuzyillarca nasil hayal kirikligina ugradi bir ogren .

Turkce bilinen buyuk sesli uyumuna uyan nice yabanci kelimelerin varligi nedendir ?

Sen once bunun gibi daha nice sorular var onu coz .. Gerci kimse cozemedi oldugu gibi kabul edildi vs ...

Mesele sahimin rezil olmasi uste cikmasi goreceli hatanin kabul edilip edilmemesi degildir ...

Netice varken Haticeye bakilmaz ...

• quote:

Rezil olma kaygisi tasimiyorum . Zaten Turkce olmayan bir klavyeden yaziyorum. Elestirilecek veya ustunde tirenecek seyler varsa o halde birsuru hatalar vardir ...

Burasi TRT veya TDK kurumu degildir veya forumda rezil olmama gibi bir kaygim olustugumu pek kisiler uzerindne tumden gelimle sahsimi sozde elestiremezsin ...

Benim icin herzaman anlasilmadi. Belli ki cok iyi anlasilmisim ... Gerisi hikaye benim icin...

Ne guzel de bir topluluk cokluk olusturmussun bir cok kisi varmis ilk degilmisim :D ....

Onemli olan tekrarliyorum anlasilmadir bunun kaygisini yasarim . Gerisi hikaye ...

Sana odev :

Dilde sadelesme akimini Osmanli nin son donemlerinde baslandi ve Ataturk donemine kadar ne hayaller beklenmisti ne aci gerceklere razi olunmus bir ogren ...

Goren de cok hasassin sanacak ... Gerci bu isin uzmanlari yuzyillarca nasil hayal kirikligina ugradi bir ogren .

Turkce bilinen buyuk sesli uyumuna uyan nice yabanci kelimelerin varligi nedendir ?

Sen once bunun gibi daha nice sorular var onu coz .. Gerci kimse cozemedi oldugu gibi kabul edildi vs ...

Mesele sahimin rezil olmasi uste cikmasi goreceli hatanin kabul edilip edilmemesi degildir ...

Dediklerinin dediğimle bir alakası yok. Sözü yanlış bilip, düzeltildiğinde de saçmasapan üste çıkmaya çalışıyorsun. Mal değiliz anlıyoruz yani boşuna kendini yorma. Artık doğrusunu öğrendin, doğru düzgün kullanırsın diye umuyorum. Bir şeyler biliyormuş gibi konuşmaya çalışma, yeterince eğitimliyim ve ne seviyede olduğunu kolaylıkla anlayabiliyorum. Türkçe'nin gelişimiyle ya da yabancı kelimelerin Türkçe'deki yeriyle konunun bi alakası yok. Buradaki sıkıntı Türk insanının hatasını kabul etmeyip bu hatayı ısrarla bir kılıfa uydurmaya çalışma huyu. Hatanı kabul edip düzelteceksin. Mesela ben bir şeyi yanlış biliyor olsam biri uyarsa hemen utanıp yazımı siler ya da düzeltirim. Ve o arkadaşa teşekkür ederim. Bu erdemleri kazanamamanızın sebebi de ailenizin sizi iyi eğitememiş olmasından kaynaklı sadece.

• quote:

Sana odev :

Ya kardeşim bir de sıvamışsın iyice. Hatalı kullanımı düzeltmiş arkadaş işte. Tamam yanlış yazdım kusura bakma de geç. Bak ne güzel doğrusunu öğrenmişsiniz işte daha ne?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kendimi ifade ettim onemli olan anlasilmaydi anasildigim da ortada goruldugu gibi . Gerisi hikaye ...

Polemik ve gereksiz tartismalarinizi TDK klubunde yapiniz ...

Burasu uygun bolum hatta konu degildir ...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.