Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.580
Cevap
37
Favori
398.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yk40

Bu araçlarda çelik subap olması lazım.Subap problemi nasıl çıkmış çok şaşırdım.Acaba 2011 son aylarında gelen 6 vitesli makyajlı olanlardamı magnezyum subap var araştırmak lazım.Madem öyleyse servisler neden orijinal lpg li araç satıyor.Tüketici hakları mahkemesine baş vurun bence...
    Benim 2011 Hyundai Elantra aracımdada magnezyum subap vardı.Brc orijinal kit taktırdım.Özellikle araştırdım 100 bin km LPG ile sorunsuz binen taksiciler vardı.Hiç 40 bin km subap problemi duymadım.Kit kalitesi ve yanlış montaj subapların erken erimesine sebep olmuş olabilir.Daha öncede düşük km de subap problemi çıkaran mazda 3 görmüştüm.Lavoto garantiden subapları değiştirmişti.

Muhtemelen çelik subap değil. 6 ileri olanlardan bizimki. Ama problem 40bin'de olmadı. 100bin'de oldu. Dandik kit mi taktılar naptılarsa artık. (markası italia) Şimdi bir problemimiz kalmadı ama.

• 100 km de olması normal.çelik subaplar ne kadara mal oldu acaba?Bizim arkadaşada 2011 alacağız LPG takılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kia Cerato sahipleri sizlere bir sorum olacak 2008 Advance'lerde ESP bulunuyor mu?
  • 2009 yılında çıkan modellerde Esp var eskilerde ABS be EBD var.

• Arkadaşlar 08 Cerato dizel gaza yuklendiğimde koltuga yapıştırıyor sonra bırakıyor 300-400 devir sonra tekrar geliyor tekrar koltuga yapıştırıyor. Sorun bana Turbo ile ilgili geldi. Arabanın ivmelenmesi devam ediyor ancak koltuga yapıştırma hissi arada kesiliyor ardından biraz sonra tekrar geliyor. Bu sorunu nasıl çözebiliirim? Turbocu baktı araca turboda az bir boşluk oldugunu yani ileri geri biraz hareket ettiğini söyledi. Aranızda buna benzer sorun yaşayan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elletra951

Arkadaşlar 08 Cerato dizel gaza yuklendiğimde koltuga yapıştırıyor sonra bırakıyor 300-400 devir sonra tekrar geliyor tekrar koltuga yapıştırıyor. Sorun bana Turbo ile ilgili geldi. Arabanın ivmelenmesi devam ediyor ancak koltuga yapıştırma hissi arada kesiliyor ardından biraz sonra tekrar geliyor. Bu sorunu nasıl çözebiliirim? Turbocu baktı araca turboda az bir boşluk oldugunu yani ileri geri biraz hareket ettiğini söyledi. Aranızda buna benzer sorun yaşayan oldu mu?

2008 model dizel cerato ex var bende. hiç öyle bir sorun yok. fakat gaza yüklendiğimde biraz geç gaz yiyor gibime gelmiyor değil. yada 2013 model caddy.den inip ceratoya binince bana öyle gelmişte olabilir emin değilim. yinede performansı caddy.den çok yüksek. 3 4 le dimdik yokuşları çıkıyorum.

• Arkadaşlar 2011 kia ceratolardaki 6 ileri otomatik şanzumanlar eski tip otomatiklerdenmi acaba?? Hani şu 4 ileri olan sağlam şanzumanların 6 ilerisi olanmı acaba ceratodaki..
  • arkadaşlar 2006 cerato 1.5 crdi advanced model aracımda yol bilgisayarı bana sağlıklı görünmüyor.

yakıt bu kadarlık iken yol bilgisayarı 150 km gider diyor.
    sizde de böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 15 Temmuz 2014; 10:27:54 >
  • Ya arkadaşlar şu sorularıma cevap verecek yokmu.2010 concept ile 2011 arasında ki otomatik şanzuman farkı nedir.2010 dakimi daha sağlam yoksa 2011 dekimi.Biri 4 diğeri 6 vites galiba hangisi hangi model yılında var bana bi detaylı açıklarmısınız.4 vites olanları biliyorum eski otomatik teknolojisi ve çok sağlam şuan bende kullanıyorum.6 ileri olan hangi teknolojiyi kullanıyor açıklarımısınız.
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

Ya arkadaşlar şu sorularıma cevap verecek yokmu.2010 concept ile 2011 arasında ki otomatik şanzuman farkı nedir.2010 dakimi daha sağlam yoksa 2011 dekimi.Biri 4 diğeri 6 vites galiba hangisi hangi model yılında var bana bi detaylı açıklarmısınız.4 vites olanları biliyorum eski otomatik teknolojisi ve çok sağlam şuan bende kullanıyorum.6 ileri olan hangi teknolojiyi kullanıyor açıklarımısınız.
  • Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacaktı.
    Bildiğiniz gibi bu otogaz dönüşüm işi çok çetrefelli bi iş ve bu konuda sizlerden yorum ve tavsiye almak istedim.
    Aracım Kia Cerato Concept 2011 model. 126 beygir motora sahip ve haliyle çok yakıyor. Bu yüzden LPG taktırmak istiyoruz fakat marka ve bayi konusunda kafam çok karışık. Aslında marka olarak yaptığım araştırmalar kapsamında Landirenzo marka lpg nin olabileceğini gördüm. Ama genel olarak insanların dediği aracın markasına, motoruna ve gücüne göre markanın değişebileceği. Benim arabam için sizlerin tavsiyesi ne olur. Oğuşlar otoyu aradım, arabayı aldığım zamanlarda fabrika çıkışlı lpgli araç verdikleri halde şimdi bu arabalara lpg uyumlu değil tavsiye etmiyoruz cevabı aldım. Yani Kafam oldukça karışık. Sonuç olarak sorum şudur. Kia Cerato 2011 Concept 126 beygir araca sizce hangi marka LPG takmalıyım ve hangi bayiye-ustaya gitmeliyim? Daha önce taktıran ve kullananların yorumları çok önemli benim için.
    Şimdiden çok teşekkürler.

• Sa arkadaşlar kia Cerato 2008 dizel advance 1.5 var az önce 3 km yolda geldim ancak 2. Vites başka vites geçmedi nedeni bilmiyorum kronik olabilir mi veya ağır bakımı 13.000 km geçti o ndan mi bir önceki kia Cerato vardı 1.6 Comfort dizeldi o da aynı sorun yaptı bana nedendir

• Sa arkadaşlar kia Cerato 2008 dizel advance 1.5 var az önce 3 km yolda geldim ancak 2. Vites başka vites geçmedi nedeni bilmiyorum kronik olabilir mi veya ağır bakımı 13.000 km geçti o ndan mi bir önceki kia Cerato vardı 1.6 Comfort dizeldi o da aynı sorun yaptı bana nedendir

• crazy8448 C kullanıcısına yanıt
    2-3 kez pompa yap öyle olunca sonra tekrar değişmeyi dene. Büyük ihtimal alt debriyaj sistemi sorunlu ben 2 sene içinde yaptırdım 125 lira tuttu yetkili serviste. Benim araçta uzun süre 2 saat falan 5 viteste gidince vites i boşa alıp diğer viteselere girmiyordu 3 pompa yapınca debriyaja kendine geliyordu. Yaptırdım sıkıntı yok.
  • Teşekkür ediyorum ilginiz icin invisible

• Merhaba arkadaslar;
    Bende yeni kia cerato1.5crdi dsl advance ex aldim. 71000 km de.. 2006 model. Tek sag kapi saci degisik. 25000 tl..

700 km lik sehir ici kullanim performansini sekmentine gore gayet basarili buldum vites gecisleri biraz sert olan aracin yuksek torklu olmasi klima acikken bile rampa yukari cikislarda arac sollamalarda cok keyif veriyor..
    Tasarim ve donanim olarak sekmentindeki bir cok aractan daha iyi oldugunu soyleyebilirim. Megane 2 symbol citroen pejo gibi fransiz araclari ceratonun yanindan bile gecemeyecegini düşünüyorum.

Ancak;

Araci tasarruflu olmasi nedeniyle tercih ettim fakat klima acik sehir ici kullanimda bir depo ile 250tl (lt 4.41) 710 km gitmissken mazot isigi yandi. Tahminin bi 90 km daha gider 800 km yapar diye dusunuyorum. daha once kullandigim ticari dizel araclara gore bana yakit fazla gibi geldi..

Sehir ici ve disi yakit kullanimi hakkinda ki paylasimlarinizi bekliyorum. Klima acik ve kapaliyken ozellikle...

Aynen dostum benimkide bugun 157 km de isik yandi

Fulledim 250 tl ye 630 gider yazdi

710 gitti suan.. halan daha 155 gider diyo isik yanik ama ne kadar gider bilemicem.. en babasi dizel bi arac isik yaninca 100 km gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrulkolay

Merhaba arkadaslar;
    Bende yeni kia cerato1.5crdi dsl advance ex aldim. 71000 km de.. 2006 model. Tek sag kapi saci degisik. 25000 tl..

700 km lik sehir ici kullanim performansini sekmentine gore gayet basarili buldum vites gecisleri biraz sert olan aracin yuksek torklu olmasi klima acikken bile rampa yukari cikislarda arac sollamalarda cok keyif veriyor..
    Tasarim ve donanim olarak sekmentindeki bir cok aractan daha iyi oldugunu soyleyebilirim. Megane 2 symbol citroen pejo gibi fransiz araclari ceratonun yanindan bile gecemeyecegini düşünüyorum.

Ancak;

Araci tasarruflu olmasi nedeniyle tercih ettim fakat klima acik sehir ici kullanimda bir depo ile 250tl (lt 4.41) 710 km gitmissken mazot isigi yandi. Tahminin bi 90 km daha gider 800 km yapar diye dusunuyorum. daha once kullandigim ticari dizel araclara gore bana yakit fazla gibi geldi..

Sehir ici ve disi yakit kullanimi hakkinda ki paylasimlarinizi bekliyorum. Klima acik ve kapaliyken ozellikle...

Moralini bozmak istemem ama o aracın 71000 de olma ihtimali neredeyse yok...
    Ben 1.5 ay aradim ve bulduğum tüm 100 bin ve civarı olanlar geri çekilmiş çıktı.
    Bence sen onu muayene kayıtları ile kontrol ettir.

Araci ilk sahibi prof dekan hocadan aldim.. alirken tramer ve muayene sorgulatmasini yaptirdim.. araci yetkili ve ozel serviste ayrica cihaza baglatip km sini kontrol ettirdim.. km kesinlikle orjinal 2010 muayenesine 43bin 2012 muayenesi 59bin idi.

1 bucuk ay internetten aradiysan normal bole araclari ancak dusuk km de esten dostan bulabilirsin.. netten zor cunku hemen kapiliyor
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.