Şimdi Ara

CEPHANECİ'DEN KESİNLİKLE ALIŞVERİŞ YAPMAYIN.YİNE CEPHANECİ VE YİNE SORUN (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.516
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kendisiyle birçok kez alışverişim oldu, sonuncu dışında hiçbirinde sorun yaşamadım. Eminim buradaki arkadaşlar da Cephaneci'yle daha önce bir sorun yaşamamıştır. Mustafa Bey'le telefonda alışveriş takibi için zaman zaman görüşürüm, çok dürüst birine benziyor, müşterilerin her telefonuna cevap verir ya da sonrasında geri dönüş yapmaya çalışır. Ama sanalda ticaret yapmak pazarda elma satmaya benzemiyor. Biraz daha açık ve net olması lazım. Ne kendi sitesinden ne de Gittigidiyor üzerinden yaptığımız alışverişlerde altınların ne zaman geleceği belli değil. Net bir gün yok. Mustafa bey sitesinde bir yere "1 hafta sonra teslimat" yazsa yine de bu piyasanın en çok tercih edilen satıcısı olabilir ancak bu açıklık yok ve insanlar bir kere tedirgin oldu. Bundan sonra piyasada kalması zor, tekrar toparlanması için kurumsallaşması ve daha net olması gerekir. Benim gibi siparişi iptal olanlara geçmiş olsun ama yine de tepkiler bence fazla. Kimsenin parasının üzerine yattığını sanmıyorum, iptal olan siparişlerde herkes parasını almıştır. Boş zarf gelenlere de hesaptan altın transferi yapıyor diye biliyorum. Daha önce bana da aynı şekilde içinde sadece fatura olan boş zarf geldi, ertesi gün hesabıma altınları havale etti.

Tüm bunlara rağmen kendisiyle bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• thundere kullanıcısına yanıt
    Rekor bende dostum şubatın 28. Sipariş verdim sonunda kargoya verdi bakalım yarın kargoda ne çıkacak

• quote:

Orijinalden alıntı: rakipsiz89

teslimat sorunsuz şekilde gerçekleşince yazarsanız daha sağlıklı olur.

25 mart sabah 10:00 da sipariş,
    27 mart sabah 10:00 da teslimat,
    5+2 gr IAR yerine; 7*1 gr IAR + 1 adet mini hobby çikolota...
  • sak0575 kullanıcısına yanıt
    hediyeli gönderim başlamış desenize fiyatlar artmazsa 30 unda sipariş vereceğim teşekkürler
  • Daha önce hesaba havale olarak almıştım ve ertesi gün hesabımdaydı.

Gecikmeler yaşatan ama piyasanın en uygunu olan bi firma...
  • Yaşadığım durumu özet geçeyim:

Ürünü sipariş geçtikten sonra 7-10 gün hiçbir hareketlilik olmadı. Forumdaki arkadaşlardan Mustafa Bey'in cep telefonunu öğrenip kendisine telefon açtım. Tatlı dilli olan Mustafa Bey, üzgün olduklarını ve siparişin kesin olarak bugün/yarın gönderileceğini söyledi. Ertesi günü baktığımda siparişin iptal olduğunu görünce şok oldum. Telefon açtığımda ise "Mağdur etmek istemedik" gibi gülünç bir cevap verdi. Ardından ise şöyle bir bilgi paylaştı: "Bu hafta içerisinde siparişlerini iptal ettiğimiz müşterilerimizi teker teker arayarak mağduriyet miktarlarını öğrenip, bu kişilerin iban bilgilerini alarak, mağduriyet tutarlarını yatırmak suretiyle telafi yapacaklarını söylediler.

Bu verdiği telafi süreci bittiğinde kendisini tekrar aradım. Telafi sözü vermiştiniz, ne oldu o iş dedim. Cevaben; GG sitesine bakabilirsiniz, fiyatları düşürdük, yapacağımız telafi bu gibisinden bir açıklama yaptı.

Eee hani bu Altın sipairişi kesin alışverişti, iptali mümkün değildi.
    Bu madde Cephaneci için geçerli bir ibare değilmiş anlaşılan.

Ayrıca benzer durum Adana'daki diğer arkadaşlarımızın da başına geldi, Cephaneci onların da siparişlerini iptal etti.
    İptalin ardından 5 iş günüdür ücretin kartıma yansımasını bekliyorum Akbank tarafından.
    1050 TL param, 3 haftadır Cephaneci tarafından bağlanmış durumda bekliyoruz!

Arkadaşlar ağrımaz başınızı ağrıtmayın, 3-5 TL indirimli fiyat için günlerinizi bu adama çaldırtmayın.

Benden söylemesi.
    İyi forumlar.

• 24.03 saat 17 de sipariş

25.03 de kargo verildi bilgisi

27.03 saat 11.50 sorunsuz teslimat.

5+2 gram iar ve küçük Hobby hediyesi ile.

• burada anladığım kadarıyla mağdur olan çok arkadaş var, konuyu okuduğum kadarıyla gayet haklı arkadaşlar.
    şunu da belirtmek isterim cephaneciden onlarca alışverişim oldu, belki kilo olmuştur aldığım, ona istinaden yazıyorumki mustafa bey kesinlikle iyi niyetli iyi bir esnaf, bu iyi niyet ticareti gerçekleştirmek için yeterli olmadığı zamanlar olsa dahi, bu iyi niyetin aksini hiç görmedim, dolayısıyla şu anda mağdur arkadaşlar varsa endişe etmelerine lüzum yok, geç olabilir ama bi şekilde hallolur. kendisiyle konuştuğum kadarıyla anlaşmalı olduğu sigorta firması ciddi bir hata yapmış,ondan kaynaklı kendisi de buradaki arkadaşlarla benzer durumda ama sorumluluk kendisinde olduğu içinde gidermeye çalışıyor, kaygılı forumdaşların kaygılarını azaltmak için yazayım istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

quote:

Orijinalden alıntı: mistikabi

Dün yani 24.03 tarihinde saat 17 gibi 7gr sipariş verdim. 25.03 te yurtiçi kargo dan msj geldi ürününüz yola çıktı diye. Uyarilariniza dikkat ederek kargoyu açacağım. Tşk ederim. İnş. Sorun çıkmaz

Aynı şekilde. Sipariş verdiğim gün 2 saat sonra yola çıktı. Paketten ne çıkacak bakalım...

Cumartesi gecesi sipariş verdiğim ürünler cumartesi günü yola çıktı pazartesi elime ulaştı. Küçük hobi çikolatası da hediyesi. En yakın satıcı 1055 TL den satarken cephaneciden 1039 TL ye aldım.

Ben şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım bu satıcı ile..

• Hocam ne iyi niyetinden bahsediyorsunuz.Mustafa bey insanlarla afedersiniz tam kafa buluyor.1 hafta içinde 8-10 defa görüşmüşümdür.Her defasında farklı bir hikaye dinliyoruz.Açıkcası para için her türlü yalana başvuran bir tür insan.

Telefonda naz,k ve beyefendi gibi konuşması sizi sanırım etkilemiş.

• Şubatın 28. Verdiğim 8 gr altın siparişim dün 27.03.17 tarihinde elime eksiksiz ulaştı. Bu konuyla ilgili olan arkadaşlara duyrulur. Ben bir daha alışveriş yapmayı düşünmüyorum

• daha neyi tartışıyozki arkadaşlar adamdan 3-4 yıl içinde 8-9 kere siparişim oldu. 1inde sorun olsa anlarım 2sinde sorun olsa anlarım hepsimi sorunlu olur. aradaki gg olmasaydı son olaydaki sinir harbine bakardık topluca. bırakın 5 tl fazla olsun adam gibi çalışan firma olsun. adam kibar olabilir lakin kibar diyede kazık yenmez :)
  • bu dükkan için belki 100 tane başlık açıldı, hep aynı terane ve insanlar 2 tl için ızdırap çekmeye devam ediyor
  • göndercem dediği gün gönderme ihtimali %20 gibi bişey ertesi gün ararsanız %30 bi sonraki gün %40 böyle böyle gidiyor tabiki bu süreç içerisinde siparişiniz iptal olmassa
  • ben de geçen sene mağduriyet yaşadım.
    Baktım beni tınlamıyorlarlar, hemen Antalya Ticaret odasına şikayette bulundum.
    Daha sonra Cephaneci haftalarca peşimden koştu 'nolur şikayetinizi geri çekin'' diye..

Beni süründürdüğünün 2 katı kadar onu süründürdüm ve paramı da geri aldığım için şikayetimi geri çektim.

Siz de deneyin, çok zevkli.
  • Şikayet i nasıl yaptınız

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.