Şimdi Ara

Cep Telefonunu Modem Olarak Kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
226.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cep telefonu hattında internet paketi üyeliği var ve lapop ile telefonu modem olarak algılayıp internete girmek istiyorum.

Telefonu modem olarak görüyor laptop ama bağlantı sağlanamıyor internete.

Varmı sebebini bilen?

Cihazım Samsung Star Wi-Fi.

Bu şekilde laptop ile nete girebilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim..

İnternet sitesinde yapılan açıklamayı denedim ama olmadı.

• Ağ bağlantılarıma girip yeni çevirmeli bağlantı oluşturacaksın.Modem ayarlarını samsung mobile modem olarak seçeceksin şifre ve kullanıcı ismini boş bırakacaksın.Telefon numarası kısmına *99# olmazsa *99**1*1# yazıp bağlanmaya çalış.Telefonun tarayıcı ayarlarında bağlantıyı avea isp olarak seç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

Ağ bağlantılarıma girip yeni çevirmeli bağlantı oluşturacaksın.Modem ayarlarını samsung mobile modem olarak seçeceksin şifre ve kullanıcı ismini boş bırakacaksın.Telefon numarası kısmına *99# olmazsa *99**1*1# yazıp bağlanmaya çalış.Telefonun tarayıcı ayarlarında bağlantıyı avea isp olarak seç.

Telefon numarası kısmına o numaralarmı yazılacak cidden?

Avea'nın sitesindeki tanıtımda öyle bi numara fln verilmemiş? Tcell bahsediyo o şekilde numaralardan.
  • O numaralar bütün operatörler için standart istersen müşteri hizmetleri arayıp sorabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

O numaralar bütün operatörler için standart istersen müşteri hizmetleri arayıp sorabilirsin.

Akşam bi deneyelim bakalım.

İnşallah olur ya.

Başka neden olabilir?

Cihazın yanında gelen yazılım ile bağlanmayı deniyorum ama olmuyor. Kendim bağlantı oluşturarak denicem bu şekilde.
  • arkadaşım ben w910i kullanıyordum ve onun bağlantı ayarlarında telefonu modem olarak kullan diye bi seçenek vardı ve bahsettiğiniz ayarların hiçbirini yapmadan direk telefonumu bağlayıp internete girebiliyordum. hiçbir program kullanmadan ve hiçbir ayar yapmadan dikkatinizi çekerim sadece telefondan yapılan minik bir ayarla yaptım bunu. fakat başka bir yol daha biliyorum. windows vista ve windows 7 kullanıcıları için geçerli anlatacağım. ayrıca pcde bluetooth olması şart. ağ ve paylaşım merkezinden sol taraftaki bağlantı ve ya ağ kur seçeneğine tıkladıktan sonra burada (bluetooth açık olması lazım) en alt kısımdaki bluetooth kişisel alan ağına bağlan diyoruz. ve daha sonra telefonun bluetoothunu bağlayıp internete bu ayarları yapmadanda giriyoruz. bi dene derim fazla bi ayar yapmadan w910i de bu olay başarılıyor.
  • USB ile bağlıyoruz cihazı ve programı açıp bağlan diyoruz ama olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rádèøή

USB ile bağlıyoruz cihazı ve programı açıp bağlan diyoruz ama olmuyor.

herhangi bir program kullanmadan söylediğim vista üzerinden bağlanmayı dene sen bi onda ne bi ayara nede başka birşeye gerek var vistadan bağlanıyoruz direk...
    samsung hiç kullanmadığım için program ile neden bağlanamadığın hakkında b i yorum yapamıycam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: savagemagget

quote:

herhangi bir program kullanmadan söylediğim vista üzerinden bağlanmayı dene sen bi onda ne bi ayara nede başka birşeye gerek var vistadan bağlanıyoruz direk...
    samsung hiç kullanmadığım için program ile neden bağlanamadığın hakkında b i yorum yapamıycam...

Vista zaten işletim sistemi. Ama bluteooth yok laptopta. Usb ile bağlıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: savagemagget

quote:

Vista zaten işletim sistemi. Ama bluteooth yok laptopta. Usb ile bağlıyorum.

hocam bildiğim başka bir yol yok kusura bakmayın diğer arkadaşlar biliyorsa bir yolunu buraya yazsın lütfen...
  • Hocam samsung pc suite i kur ve usb ile bağlan telefonu gördükten sonra orada suite'in menüsünde sol altta mavi bir yapboz işareti vardı buton adı aklıma gelmedi şimdi uygulama bilmemnesimi neydi ona tıkla orada dünya resmi var sağ üstte oradan bağlanabilirsin bu arkadaşların verdiği avea turkcell vodafone ayarları otomatik olarak var orada bu 9###1#1 midir nedir onlar otomatik olarak çıkıyor sen sadece bağlan diyorsun o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAINT

Hocam samsung pc suite i kur ve usb ile bağlan telefonu gördükten sonra orada suite'in menüsünde sol altta mavi bir yapboz işareti vardı buton adı aklıma gelmedi şimdi uygulama bilmemnesimi neydi ona tıkla orada dünya resmi var sağ üstte oradan bağlanabilirsin bu arkadaşların verdiği avea turkcell vodafone ayarları otomatik olarak var orada bu 9###1#1 midir nedir onlar otomatik olarak çıkıyor sen sadece bağlan diyorsun o kadar.

hortlat paşam hortlat
  • Merhabalar... Ayni sorun bende de var... her yolu denedim , samsung star da cozumu bulamadim... daha once 6300 la hem pc suit le hem de pc suit siz baglaniyordum, samsung ta olmuyor.... Modems and phones kismina telefonu modem olarak tanitmak gerekiyor , oraya girince tum nokia markalri bulunuyor , listeden secip add deyince olay cozuluyor.. (Avea nin sitesinde de oyle anlatiliyor) ama samsumg ta telefonu laptop a modem olarak tanitamiyorum... IKinci bir yol deneyim ag baglantilarindan , set up a new connection yolunu izleyince de olmuyor... Bilgisi olan paylasabilirse cok makbule gecer..
  • yok mu bi cengaver cevaplayacak..
  • bu konu üzerinde internette arama yaptım, aynı şekilde aynı sorun bende de var. bilgisayar w910i ile usb kablosu aracılığıyla pcsuite programı kullanıp internete bağlanıyor ve browserlarda sorunsuz internete giriyor ama bluetoothla aynı şeyleri yapınca telefonda ve pc suitte sorun olmamasına rağmen (laptop internete bağlanıyor, bağlantı hızlarını bile gösteriyor) browserlarla hiçbir sayfa açılmıyor...
    bekleyip deneyince 633 hatası veriyor... buna göre daha önceden kurulmuş olan modemlerin kullandığı com bağlantı noktalarından birini kullandığım için (bluetoothun bağlanmaya çalıştığı com noktası) çakışıyormuş.
    yapılacak en doğru şey, kullanılmayan modemleri kaldırıp usb ya da bluetooth modemin (burada bu modem cep telefonu oluyor) tekrardan tanıtılması gerekiyor...
    büyük bir ihtimalle bunu yapınca düzelecektir...
    internette arayınca epey bir şey çıktı ama herbirinin sorunu markası ayrı ayrı hahgisi hangisine uyar bilmiyorum. ben yapılabilecek her şeyi yaptım bir türlü bağlanamadı alet...

yalnız öğrendiklerimden şöyle bir tecrübe edindim... bakalım ilk fırsatta deneyeceğim...

pc suiti ve bağlantı ayarlarından bütün modemleri kaldırıp.

telefonun kendisinin içinden ayarlar bölümünde bluetooth açık yapıp ve data aktarımı kısmından da operatörün internetini seçeceksiniz,

sonra pc ile bağlantı kuracaksınız

uyar mı uymaz mı bilmiyorum ama bir şekilde sadece telefonun modemini gösterip ondan sonra bu pcde bu modemi işatetleyip yeni bir bağlantı oluşturmak gerekiyormuş onu öğrendim...

deneyip de başarabilirsem ayrıntıları yazarım... olmadı usb kabloyla bağlanmak daha kolay olduğu için bir süre öyle idare ederiz.

arayan olursa diye onu da yazayım

SE w910i için
    usb ile telefon modemini ve cep internet paketini kullanıp laptoptan internete bağlanma

bölüm 1
    1. cep telefonu sağlam vaziyette çalışıyor olacak ve mobil internet paketlerinden birine aboneliğiniz bulunacak.
    2. cep telefonundan internete sorunsuz bağlandığınıza emin olacaksınız.
    3. cep telefonunun pc ile arasında bağlantı kurduğu kablonuz olacak
    4. bu usb kabloyu hem cep telefonuna hem pcye takınca pcniz cep telefonunu görüp tanıyacak
    (çoğu sistem bunlara ait driverları kendinden içinde barındırıyor olmadı kurulum cdsinden bulup yükleyin
    ve unutmayın ki telefonu görmesi gibi o kabloyu da ayrıca bir alet gibi görmesi dolayısıyla onunda bir driverı olması lazım)
    5.bunları yapabiliyorsak bölüm ikiye geçiyoruz

bölüm 2
    1. telefonla gelen pc programı olan pc suit bilgisayara kurulacak...
    2. telefondan (telefonun kendi içinde) ayarlar bağlantı yoluyla usb seçilecek
    3. usb seçenekleri içinde "telefonu modem olarak kullan" seçilecek
    4.bilgisayarı aç, pc suite programını aç, kabloyu pcye tak sonra telefonu bağla...
    pc suite programı telefonu bulacak, eğer bulamazsa pcsuite içinde sol üstte nasıl bağlanırım diye bir kutucuk var ona tıkla
    o bağlantıyı yapmak için sana yol gösterip pencere açıp pcnin telefonu bulması için onay kutusu çıkaracak.
    bunları yaptıktan sonra. pc telefonunun görecektir.
    5. pc suite içinde sol panelde seçeneklerden internet seçeneğini seçip ekranda telefon ile pcnin bağlandığını görünce ortada çıkan bağlan'a tıkla.

bölüm3
    internet browseri aç adres yaz bağlan, bağlanamıyorsan çevrimdışı bağlan seçeneğinin onaylı olup olmadığını kontrol et...

bu şekilde bağlantı gerçekleştiremezseniz pc, başlat, denetim masası, internet bağlantılarını açın orada internet seçeneklerinde ayar bölümünde az önce yaptığınız pcsuite ayarının adı olması lazım yoksa yeni bir tane oluşturup bu ayar için özellikler bölümünde telefonunuzun modemini varsayılan modem olarak atayın ve tamam deyip ayarları kaydedin.

yine olmazsa usb kablosunu pcdeki başka bir bağlantı noktasında yeniden deneyin.

yine olmazsa programı ve kurulu bütün modemleri kaldırın tekrar deneyin...

ben de çok uğraştım ama sonunda bu şekilde bağlanmayı (usb) ile becerebildim
    umarım arkadaşlara yardımı olur...

son bir ekleme:
    arkadaşlar bunlar doğrultusunda evde yeniden bir deneme yaptım ve şunları da eklemek istiyorum:
    sorun büyük bir ölçüde pcdeki modem driverlarından kaynaklanıyor, çünkü pcde iki üç tane modem yüklü olarak görünüyor.
    eğer bluetooth ya da usb kablo ile telefondaki internet hesabınızı pcnizde kullanıp pcden internete girmek istiyorsanız
    önce
    telefondaki ayarlar içinden telefonu modem olarak kullan seçeneğini bulup aktif ediyorsunuz.
    sonra
    pcde denetim masalarından internet ayarlarına girip modemleri buluyoruz ve hepsini siliyoruz. (pcnin kendi orijinal modemi varsa ve hangisi olduğuna eminseniz onu silmeseniz de olur)
    şimdi, telefonu ister bluetoothla ister kabloyla pcye bağlayın, çıkan seçenekleri ok'leyip telefonun modem olarak kullanılması için driverların kurulmasına izin verin, eğer pc bunları kendisi bulamıyorsa size verilen cdden yükleyin, o da yoksa telefonun internet sitesindeki support, destek vs. sayfalarından download edip pcye cep telefonunuzun modem driverlarını kurun, ki ben de 3 yıllık bir sonyericsson w910i, 4 yıllık bir pc laptop (xp yüklü) var o bile kendi kendine donanım bulundu diye onay verdi, yani benim bir şey yapmama gerek kalmadı, mesela nokia cep teli kabloyla bağlarken dku5 diye isimlenen bir kablo var, pc onu görsün diye illa o kabloyu da bir aletmiş gibi tanıtıp driverını kurmak gerekiyordu, bunda gerek kalmadı xp kendi buldu...
    neyse...
    pcye telefonun modem driverı kuruldu...
    başlat menüsünden bağlan sekmesini seçiyoruz
    bluetooth ile bağlan yan sekmesine geçip pencereyi açıyoruz
    çıkan kutuda cep telin modemi görünüyor olacak ona tıklayıp bağlan diyoruz
    pc bu bağlantıyı yapıp bağlantı başarılı diye durumu onaylıyor

eğer bunları yapıp bağlanamıyorsanız

denetim masaları, internet ayarlarına girilince çıkan kutu içinde yeni bağlantı oluştur denilince donanım sekmesinde (ya da ayarlar olarak görülebilir) yeni bir ayar oluşturuyoruz.

bu ayarın özelliklerini belirlerken orada seçili olan modemin telefon modemi olduğuna emin oluyoruz. ve eğer işaretli başka modem varsa oradaki onay kutusunun onayını kaldırmak bir işe yaramıyor olabilir o yüzden o fazla olan ve şimdilik kullanmayacağımız modemi seçip sağ tıkla özelliklerden sil diye komut verip siliyoruz, şimdi cep tel modemi (ya da bluetooth bağlantı modem vs. diye görüneni) seçin yanındaki kutucuğu işaretleyin, alttan yapılandır ya da kur veya uygula, tamam yazan tuşa basıp bu bağlantı tanımını kaydedin. şimdi bağlanmak için yine başlat menüsüne dönün ve bu son yaptığınız ayarı bulmak için başlat/bağlan/verdiğiniz isimle yapılandırılmış ayarı seçin.
    bu şekilde olay çözülüyor, eğer olmuyorsa mutlaka bir yerde ya bir eksik bir şey yapılmıştır ya da bir hata vardır. defalarca bağlantı şekli değiştirip aynılarını kaldırıp kurdum sıfır bir pc ve cep tel arasında bunları uygulayınca mutlaka internete bağlantı gerçekleşiyor, işin püf noktası pcnin diğer modemleri görüp onlarla bağlanmaya çalışması, ya da onların kullandığı çıkış kapılarının (com5, 11 vs. gib) cep telin modemiyle aynı olması hata oluşmasına neden oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONALTIKIRKALTI -- 9 Aralık 2010; 11:29:48 >
  • selamlar dostlar.benimde cep tel.internet paketim var.elimde samsung g 810 var..pc yazılımını kurdum cd.den ama modem olrak gördüremedim.acaba nasıl becereceğim.bilen varmı.ayrıntılı anlatsanız.acil yanıt bekliyorum.tşler.
  • yav ben bu olayı bundan bir kaç yıl önce yapmıştım.kontörlü bi hattım vardı aveadan,ben o zaman herhangibir program pc suit falan da kurmadım sadece çevirmeli bağlantı oluşturmuştum.ama hatırlamıyorum şu anda nasıl yaptığımı.o zaman avea müşteri hizmetlerini aramış onların yardımıyla halletmiştik.

ama benim tavsiyem denemeyin hotmail yazdım adres satırına sayfa zaten çok geç açılmıştı ve açıldığında da benim 100 kontör güm diye anında bitmişti.hem cebe hem beyine eziyet bence.değmez
    şimdi kotasız cepten internet falan var.denense nasıl olur bilmiyorum.bi arkadas kullanıyodu cepten vodafonun limitsiz paketini..onu da çevirmeli bağlantı kurup laptop tan bağlanıyodu ama hız vs. nasıl??denemek lazım....
  • samsung galaxy s cihazını modem olarak kullanabiliyorsun 5adet laptoptan aynı anda nete girilebiliyor android 2.1işletim sistemi var süper cihaz
  • arkadaslar bende telle blututa baglanıp pcden nete giriyorum.. ama abim telimi aldı nokia 2323 tü sanırım. simdi yeni tel alıcam pan özelliği yok bi cok telde bu yuzden blutut üzerinden baglanıp nete girilmio.. bilginiz var mı hangi tellerde PAN özelliği var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi njco2 -- 2 Mart 2011; 14:08:49 >
  • arakdaşlar telefonu modem olarak tanıtmak bu kadar karmaşık değil. İnanın bende çin malı dandik markasız bi telefon var, edge falan bişi yok bilgisayardan telefona bluetoothla bağlandım eşleşir eşleşmez win7 otomatikman modem olarak tanıdı aygıt ve yazıcılarda modem olarak gözüküyor cepnet kullanıyorum hiçbir ayar yapmadım sadece eşleştirdim bu kadar Pc suit falan filan hikaye hepsi. Yalnız benden tavsiye çalışır durumda modem ayarlarınla oynamayın bende hız 115,2 gözüküyor değiştireyim dedim yükselttim IP almamaya başladı bağlanıyor ama IP almadığından nete girilmiyor tekrar eskisi gibi yaptım yok olmuyor en sonunda çalışır haldeki sistem imajını geri yükledimde düzeldi. Neticede sisteminizde Win7 varsa başka programlarla uğraşmayın ayrıca vodafone'nin çevirmeli numarası *99***3# dur bilginize
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.