Şimdi Ara

Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
19.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mathers

Ben bilgisayarı parça parça alıyorum. Ekran kartını farklı işlemciyi farklı yerden. Bunları taksitle alabilirim değil mi ?

Hayir elektronige giriyor alamazsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

Bu iyi olmuş diyenlerin tuzu kuru boş boş konuşuyorlar.Millet iphone 5 ,S4 alıyorsa kendine güvenerek alıyorlar.Bende kendime güvensem neden almayayım ki.Zaten ekonomiyi ve tüketim çılgınlığını devlet bu hale getirdi.Şimdide hepten sıvamaya devam ediyor.Telefon,bilgisayar fiyatları ortada.Türkiye'de kaç kişi cebinden peşin 2000-3000 tl verebilirki.Madem böyle uygulama yapıcaksın alım gücünü artır.Türkiye'de yaşamak lüks oluyor artık.

Kusura bakmayın ama s4 i5s de kaçmıyor, taksitle alacağına aylık kazancından 3-5 lira kenara koy, paran yetince al. Akıllı telefon çok da elzem bir ihtiyaç değil.
    Uygulama tek başına düşündüldüğünde çok da yerinde, hele ki telefon gibi bir nesneyi statü aracı olarak görüp 2 aylık maaşını telefona yatıranlar için.
    Ama bilgisayar için kötü olmuş. Üniversite öğrencisi, işe yeni giren mühendis vs. için bilgisayar acil ihtiyaç olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şerbetçi -- 31 Aralık 2013; 18:32:18 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• İnternetten alınca taksit oluyor diye duymuştum(tablet veya bilgisayar)

Oda mı sayılmıyor.oha bari 3-4 taksitle alabileydik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Call Me Maybe

quote:

Ben bilgisayarı parça parça alıyorum. Ekran kartını farklı işlemciyi farklı yerden. Bunları taksitle alabilirim değil mi ?

Oha lan. Televizyonda mı alamıyoruz yani ?
  • Allah razı olsun hükümetimizden fakire göz açtırmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Gider kredi çeker telefonu alır. Ödediği faizdende devlet pay alır. Oh ne güzel bir gelir kaynağıda burdan

Adam özeti geçmiş. O değilde güzel oldu diyenleri cidden anlamıyorum , şaka gibisiniz. Resmen biz koyun olalım onlarda bizi gütsün demek bu.

2-3 yıl sonra her şeye el attınca para koparıcak yer kalmayacak , trafik cezalarıyla para çekmeye başlayacaklar işte o zaman çok gülücem ben size çoook. O kemer takmayan, yangın söndürücü almayan akpciler ne pis sövücek bu forumda ban man dinlemeden

• 1 yıl sonra 2000tl ye telefon almayımı düşünüyosun. ozaman her ay taksit öder gibi kenara paranı biriktirmeye başla.
    heralde tek iyi yanı bu olsa gerek. yani bende iphone 5 varsa ve iphone 6 almayı düşünüyosam kenarda param olacak bundan sonra almak için. çünkü birçok kişi iphone 6 alırım ya nolcak diyo ama iphone 5s çıkınca dayanamıyo öderiz takstini deyip düşünmeden alıyo. bundan sonra bu şahıslar istesede alamayacak.
  • konuyu hayret ve dehşet içinde okudum.

öncelikle belirteyim şu an kullandığım telefonu nakit 1500 liraya aldım. kredi kartım yok. banka kartım var. atm kartı yani. neyse bu yasak bana hiç bir şekilde dokunmuyor. onu bi idrak edin bana cevap vermeden önce.

neyse diyeceğime döneyim: aga bu nedir. nedir bu hışım ve nefret?. "iyi olmuş, oh olmuş herkesin elinde iphone zaten valla çok iyi oldu. ohhhhh" lan bu ne? utanmasanız allah belalarını verdi taksitle iphone s4 alanların diyeceksiniz. nedir derdiniz aga? size ne adamın ayda 200 lira 200 lira ödeyerek aldığı telefondan. ya adam nakit alamıyo lan işte. ama ayda ödediği 200 lira koymuyo adama demek ki. nedir yani nakit 2000 liran yok sen bunu kullanaman ..ktir git fakir mi diyeceksiniz? bu kadar koyu örümcek beyinlerin ve kıskanç insanların olduğunu görmek gerçekten üzücü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvothe6 -- 31 Aralık 2013; 18:42:20 >
  • Şu an olay bundan ibaret. Ayakkabı kutusu vs.

Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 31 Aralık 2013; 18:40:14 >
  • Taksitte sinirlama olmasini destekliyordum son zamanlarda taksit olayi kontrolden cikmisti. 6 ay taksit sinirlamasi gayet makul sinirlamaydi, gerci taksit sinirlamasi yerine taksit ust limiti koyulabilirdi mesela her vatandas her ay en fazla 500 liralik taksit limitine sahip olabilecek gibi.

Ama telefonda ve bilgisayarda taksit kalmasi olayi cok sacma. 6 taksitle falan sinirlandirirsin isterse adamin elinde nakit olarak o para bulunur ama taksit ile alir, elinde yoktur 6 ay takside girip alir calisan birisi icin 600 liralik urunu 6 aya bolmek bir sikinti degildir ki.

Bu arada telefonum 5S nakit olarak aldim. Parasini harcamayi bilen birisi icin almak da sorun degil, sukur ki yememden icmemden konforumdan odun vermeden biriktiririm ama bunlardan odun verip de alacak insan sayisi cok bol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değişen birşey olmaz bir ürünü almak isteyen insan ne yapar eder o ürünü alır...

Kredi kartları yoğun olarak 1995-1996 yıllarından sonra kullanılmaya başlandı. Bu yıllardan önce
    yine telefon almak isteyen kişi bir şekilde borca girip o ürünü alıyordu.
    Alacak olanlar kredi çeker,tefeciden borç alır, 4 aylık hatır çeki kestirir veya bankadan kredi çeker yine o ürünü alır.

Oldu olacak sosyalizm ile yönetilen eski doğu bloku ülkeleri gibi herkesin alacağı ürüne ve adetine devlet karar versin...

Taksit sayısının kısıtlanmasını destekliyorum. Fakat bazı ürünlerde 0 taksit olayına karşıyım.

Kredi kartı ile bana tahsis edilen limit dahilinde yapılan harcama beni ile bankayı bağlar.
    Kredi kartı ile alacağım ürünün cinsi veya vadesi devleti ilgilendirmez.

Bize düşen kendi bütçemize göre harcama yapmak. Biz vatandaş olarak risk analizi yapıp kendi bütçe dengelerimizi
    oluşturma bilincine ulaşmalıyız.

• Limit olayını taksit olayını gelire göre düzenlemek sanki daha dogru olurdu diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

Yanılmıyorsam Almanya'da da böyle bir sistem söz konusu? Yani tam olarak böyle olmasada kredi kartı kullanımı pek yaygın değil, onun yerine EC-Karte dedikleri bankamatik kartı gibi bir şey kullanılıyor, yani yine kendi hesabında olan parayı kullanıyor sadece.

+1

5 yildir Almanya`da yasiyorum. Hesabinda para varsa nakit ödersin. Yoksa avcunu yalarsin.
    TAKSIT kavrami burda yok. Almanlara da cok komik geliyor.

Ama bizim milletimiz alisti elinde olmayan parayi harcamaya. Onun icin batiyor bu düzenleme.

almanyanın alım gücüyle türkiyedeki alım gücü aynı mı? tamam taksit olayını kaldırsınlar harbiden ..kunu çıkartanlar oluyor ama alım gücünü arttırsın. ayrıca hayvani oranda vergi de almasın mesela. örnek verirken çok güzel almanyada taksit yohh. ama hiç düşünülmüyor almanyada 600 euro olan telefon burda 2500 lira.

• evkurun kimlere ait olduğu belli oldu

• Esasında taksit olayı bir çok aileyi gereksiz borç batağında sürüklüyor asıl zararlı olan kredi kartının kendisi.

• Sanal pazar,gg para basar artık

• Erdem Başçı, BDDK’nin aldığı önlemlere ilaveden bankanın izleyeceği likidite politikasıyla birlikte tüketicinin aşırı borçlanmasını engelleyeceklerini söyledi. Tüketici kredilerindeki yüzde 40’lık büyüme hızının sürdürülebilir olmadığına dikkat çeken Başçı, şuanda bu hızın 30’un biraz altına geldiğini ancak alınan önlemlerle bunun kademeli olarak önce yüzde 25’e, ardından yüzde 20’ye ve nihayet yüzde 15’e indirilmesini hedeflediklerini anlattı. Yüzde 15’lik seviyenin hem cari açık hem de enflasyon hedefleri açısından makul olduğunu vurguladı.
    Başçı, ticari kredilerde büyüme hızının yüzde 20-25 civarında seyrettiğini, bunu da 15-20 aralığına getirmek istediklerini anlattı.
    Başçı, bu yıl sonunda enflasyonun yüzde 7’ye yakın, belki biraz üzerinde gerçekleşeceği tahmininde bulundu.
  • quote:

quote:

quote:

Oha lan. Televizyonda mı alamıyoruz yani ?

alamiyorsun kardesim

• quote:

Bir AKP li olarak şu haberden sonra ciddi anlamda sinirlendim.

Sizene kardesim milletin alisverisinden isterse 48 ay vade yapsin sizene ?

ha ben alirim benlik sorun yok millet ne yapacak ?

sen yolsuzluktan sonra hala akpliysen fetonun beddualari sanada gelmistir

• Yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum bizzat şahit oldugum gerizekalı tanıdık arkadaslar var inanın adamın ayağında pörsümüş yırtılmaya hazır ayakkabı üstünde yırtık gömlek var ama adamın cebinde Sony experia Z var böyle bir saçmalık olamaz olmamalı benimde işime gelmiyor ama hepimizde zaman zaman oluyordur kredi kartı borcu yüzünden ay sonunu zor getiyoruz..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.