DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
370
Cevap
3
Favori
18.697
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT!
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 16 17 18 19 sonraki >>>
Giriş
      631 Mesaj
      08 Ocak 2014 21:29:48
      quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Nasıl iş lan bu laptop alan adam 2000, 3000 direk mi verecek?

9 ay knk 9 ay

< Bu ileti hesap makinesi kullanılarak atıldı >

Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı şey olmadığının hiç mi farkında değilsin?
    • Yarbay
      4259 Mesaj
      08 Ocak 2014 21:29:56
      quote:

Orijinalden alıntı: lapacı35

arkadaşlar 1 şubattan itibaren kesinlikle taksitli telefon satışı kalkıyormu ona göre hareket edicem.

Evet bunu bende merak ediyorum, bir arkadaşım ayın 14'üne ertelendi diyordu ama inanmadım.

• Yarbay
      2569 Mesaj
      09 Ocak 2014 22:36:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Alıntıları Göster

Evet bunu bende merak ediyorum, bir arkadaşım ayın 14'üne ertelendi diyordu ama inanmadım.

Bu duruma bir kesinlik gelmeli millet ona göre hareket edecek sinir oldum

• Yarbay
      2045 Mesaj
      09 Ocak 2014 23:44:19
      Kuyum ürünlerine gelen yasakların nedeni belli kuyumcuların çoğu tefecilik yapıyor açık açık.
      Ama telefondan bilgisayardan ne istediniz be insafsızlar

Kafan rahat etsin istiyorsan,altına yastık koy.
    • Yarbay
      2569 Mesaj
      10 Ocak 2014 22:40:01
      Yahu ne olacak ya hiç bilginiz yok mu. Kontratlı almaya kalksak 6 aylık faturalı hat isterler. Evkura gitsek iyi kazıklıyorlar. Kredi kartıyla zaten alamayacağız. Ne olacaksa olsun şu Şubat gelsin de görelim. İnş kontrattaki 6 aylık faturalı hat şartı kalkar da alırız telefon. Şurda zaten aldığım telefonları en az 2 yıl kullanıyorum ne isterler bizim gibilerden bilinmez.

• Yarbay
      2017 Mesaj
      15 Ocak 2014 20:50:10
      Cep telefonu gibi lükse giren herşeyde (televizyon ,elektronik ,saat aklınıza ne gelirse ) bence taksit satışı tamamen bitirilmeli. Parası olan için problem değil ama parası olmayan insan bi şekilde zorlayarak alıyordu !

Ayrıca yine taksitle alabilirsiniz Bankadan kredi çekersiniz böylece devlet sizden bir daha vergi alır

Bu millete herşey MÜS--TA --HAK !!!

Özgürlükler yavaş yavaş elden ayaktan çekiliyor .

Ekonomi çok eyiye gidiyor ( benzin olmuş 5 TL )

Son olarakta yurt dışı ve 2. el piyasası fena canlanacaktır . Madem peşin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 15 Ocak 2014; 21:02:23 >

• Yarbay
      2569 Mesaj
      16 Ocak 2014 14:12:57
      quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Cep telefonu gibi lükse giren herşeyde (televizyon ,elektronik ,saat aklınıza ne gelirse ) bence taksit satışı tamamen bitirilmeli. Parası olan için problem değil ama parası olmayan insan bi şekilde zorlayarak alıyordu !

Ayrıca yine taksitle alabilirsiniz Bankadan kredi çekersiniz böylece devlet sizden bir daha vergi alır

Özgürlükler yavaş yavaş elden ayaktan çekiliyor .

Ekonomi çok eyiye gidiyor ( benzin olmuş 5 TL )

Son olarakta yurt dışı ve 2. el piyasası fena canlanacaktır . Madem peşin

Siyaset yapmaya gerek yok. Son durum nedir, ne gibi çözümler üretilir bunu konuşuyoruz burada

• Er
      6 Mesaj
      23 Ocak 2014 04:41:36
      HABER : BDDK, kredi kartı ve nakit çekimlerinde taksit sayısını 9 ayla sınırlandırırken; kuyum, telekomünikasyon, gıda ve akaryakıtta taksit uygulamasını kaldırdı.Ayrıca mobilya, beyaz eşya, tatil, araç kiralama dahil olmak üzere hiçbir mal ve hizmet alımında taksit süresi 9 ayı geçemeyecek. Yüzde 30 peşinatı olmayan, araba kredisi çekemeyecek.
      YORUM: Bundan önce bize denilen al ver ekonomiye can ver ki para akışı sağlansın büyük firmalarda iş yapsındı şimdi ne oldu cari açık büyüdü özelleştirecek ve satacak birşey kalmadı ve büyük sıkıntılar var ki paranızı elinizde tutun deniliyor.Bugun yarın enflasyon olur fiyatlar artarda paranın değeri düşerse bahanelerini söyliyim size.Biz size zaten demiştik paranızı elinizde tutun diye ama siz bizi dinlemediniz o yüzden bunlar oldu.
      TAVSİYE: 1 Şubata kadar eğer bir ihtiyacınız var ise taksite alın derim ama eğer sıkışacaksanız kesinlikle bulaşmayın sonuçta ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerek.

• Binbaşı
      1056 Mesaj
      23 Ocak 2014 04:55:46
      Sirket senin adina satin alir. Sende baska urun almis gibi oraya para yatirirsin.
      Cok mu zor.

Yada soyle dusun. Telefon kabi 2.000 tl tl yaninda hediye yada 30₺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1888 Mesaj
      23 Ocak 2014 05:35:45
      bu millete gerçekten herşey müstehaktır ama benim gibi bilinçli tüketicilere yazık oluyor.bende yıllarca kredi kartı ve taksitle alışveriş yaptım ama almadan önce 10 kere düşünür hesap yaparım.şimdiye kadarda hiç ödiyemediğim veya asgari tutarını ödeyip ertelediğim olmadı.

belkide bu sınırlama kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çekenlere uygulanmalıydı.

karaliste kapsamı genişletilip bu kapsama girenlere uygulanmalıydı ve kredi kartının ekmek gibi dağıtılmasını önleyici tedbirler alınsaydı..

bu hükümette böyle şeyler yok tabi

• Teğmen
      209 Mesaj
      23 Ocak 2014 07:52:31
      kaldırma değil de sınırlandırma çok doğru bir hareket olur ki o yapılıyormuş zaten

• Yarbay
      7073 Mesaj
      23 Ocak 2014 07:56:50
      2. el piyasasının değeri artaccak o zaman

• Binbaşı
      1702 Mesaj
      23 Ocak 2014 08:06:27
      Yazılanları okumadım ama telefon satışları %80 düşer. Bence bu üreticilerinde işine gelmez ama başka bir şeyler getirirlerse bilemiyorum. Akıl almıyor yoksa taksiti kaldırmaları. markalarla kavga ederler.

• Binbaşı
      1174 Mesaj
      23 Ocak 2014 08:10:30
      1 Ay önce note 2 aldım. İyikide almışım vallahi

• Yarbay
      2899 Mesaj
      23 Ocak 2014 08:14:02
      Ya beyler ekran karti islemci falanda mi alamicaz taksitle ? En azindan pleysteşın falan alsak? O da mi yok?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      4181 Mesaj
      23 Ocak 2014 09:50:04

Felaket senaryosu gibi olacak biraz ama daha önce AKP li vekilin;

"Üniversiteli öğrencilerden oy kaybımız var" dediği bir röportaj izlemiştim. Bilgisayar çağında yaşayıp dünya kadar öğrenci..vs varken bilgisayara, cep telefonuna böyle kredi kartına taksit yaptırmayan bir kanun çıkarılmasının altında yatan temel neden acaba ne. Bunu biraz düşünmek gerekir. Haberde TV'lerle ilgili bir bilgi verilmemiş. Sosyal medyayı kontrol etmek zor, RTÜK'e benzemez.

Ek olarak; maddi durumu iyi olmayan öğrenciler bilgisayar kullanamayacaklar, ödevlerini arkadaşlarında ve internet cafelerde mi yapacaklar ? 20 sene öncesine dönüş.. Tebrikler.

Kredi kartı limitleri ile ilgili yasa çıkardılar, onun neyi yetmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyorhan -- 23 Ocak 2014; 9:51:39 >
      farukkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      30 Mesaj
      23 Ocak 2014 10:19:57
      Millet kartçilara gider telefonu alir ondan sora taksitlendirmeyi bi koyar gene alinabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      477 Mesaj
      23 Ocak 2014 10:46:08
      zengin arkadaşlarımızdan 2. el olarak alırız sıkıntı değil

• Yüzbaşı
      331 Mesaj
      23 Ocak 2014 10:47:20
      Kalktı

Reklamlar
https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimpj/N103003.2
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.